Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post Reply
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#26 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by General War »

howdy wrote:Koliko vas forumskih vojnih stratega zna rasklopit, podmazat i sklopit automatsku pusku M70?
Ne ide se u skolu za rasklapanje M70 ili bilo koje druge puske...svakog cu nauciti za 15 minuta i da rasklopi i da podmaze i da sklopi pusku, samo neka ponese pusku :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#27 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by Maraschino »

dezurni_ucenik wrote:Nekad sam mislio da je to sve obicno lajanje na zvijezde. Nije ovo naivno sekunde.
Ne treba biti naivan i zatvarati oci ali ovo mi vise lici ''samo zaljuljaj''. U takvom stanju neki najbolje plivaju.

Kako ovo uzimati ''zdravo za gotovo'' kada nisu iskoristili dodatnu kupovinu dugih cijevi a dozvola(kako neki rekose) vec istekla. Tesko da ce drugu dozvolu dobiti.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#28 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by 90minut »

Kakva je ovo panika zbog 1000 ljudi?
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#29 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by Nadzornik »

howdy wrote:Koliko vas forumskih vojnih stratega zna rasklopit, podmazat i sklopit automatsku pusku M70?
Isto onoliko ako ne i vise od onih na suprotnoj strani.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#30 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by Maraschino »

howdy wrote:Koliko vas forumskih vojnih stratega zna rasklopit, podmazat i sklopit automatsku pusku M70?
Sace to vama PM objasniti samo dok se vrati iz banovica.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#31 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by General War »

90minut wrote:Kakva je ovo panika zbog 1000 ljudi?
Ja to zovem nova prilika :D
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#32 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by 90minut »

General War wrote:
90minut wrote:Kakva je ovo panika zbog 1000 ljudi?
Ja to zovem nova prilika :D
Čega napada nekog?

Dok su svi u svojim torovima i dok 1.8 m bošnjaka ima naoružanje?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#33 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by insomnia78 »

Nadzornik wrote:
howdy wrote:Koliko vas forumskih vojnih stratega zna rasklopit, podmazat i sklopit automatsku pusku M70?
Isto onoliko ako ne i vise od onih na suprotnoj strani.
To je stvarno problem. Treba ti cirka petnest minuta da naucis nekoga toj komplikovanoj raboti
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#34 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by lajkujMe »

Hrmpallier wrote:
BarbaDue wrote:Šta nama fali da napravimo rezervni sastav za borbu protiv "isilovaca"!? :mrgreen:

Nije problem, samo neka osnivaju ali neka naši ništa ne čekaju, pa ćemo se goonjati!

Ovo je dobro. Ovo je dobro. Svaka vježba naše policije i svakog ko ima oružje bi trebala biti okršaj sa protivnikom koji ima oznake ISIL-a. "Neprijateljska strana" u tim vježbama treba da izgleda baš kao ISIL. Tada nam niko ništa prigovoriti ne može. Ni dodick ni čokolinda, ni bilo ko na Zapadu.

Što se ekonomskog momenta tiče, RS je kolapsnuo, ali oni su u svakoj kombinaciji relativno nevažni. Beogradski faktor je taj koji upravlja krizom, koji finansira odavno propalu RS i koji je razvio strategiju kuhane žabe. Kao što vidimo, Incko je već davno skuhan, a bogme i veći dio jawnosi.

Ni najmanje ne sumnjam da bi oni upotrijebili avijaciju. Zbog toga je mobilnost, kapilarno djelovanje i iznenađenje ono na šta se treba osloniti.
Pod "kapilarnost" podrazumijevam kretanje izvan puteva koji su izloženi njihovoj avijaciji, zatim skladištenje municije gdje nikad ne bi bilo velikog skladišta izloženog njihovim udarima, nego mreža malih skladišta.
Iznenađenje bi bilo da se izbjegava šematsko i predvidljivo ponašanje. Svima je jasno da je Brčko jedan od ključnih punktova. To znaju i oni, znamo i mi, oni znaju da znamo mi, mi znamo da oni znaju da znamo mi, ....... a hrvatska artiljerija preko Save bi počela rokati ne po njima, nego po nama.
Pretpostaljam da nam je od primarnog značaja nabava protivavionskih raketa u većem broju, čime bi neutralizirali njihovu avijaciju.
Mnogo toga dobro si rekao. Ali ne vidim scenario gdje bi se Srbija direktno umjesala u rat.
Isto tako nevjerujem u to da ce Nato dopustiti koristenje avijacije. Prvi razlog je sto prema ugovoru oni moraju da stite nase nebo a drugo nece dopustiti aktivnu vojnu avijaciju blizu svojih granica.

Ali opet da naglasim, ne vjerujem da ce rat ali ne smije se dopustiti slabost mora se odlucno u kontra akciju i pokazati im da ne mogu samo po svom i da nema sanse da ceno im dopustiti ubistava je ove zemlje i njenih ljudi.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#35 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by 90minut »

Halo ba Srbija nije smjela direktno da se ukljuci 95 kad im je prijetilo totalno uništenje vi pricate o 2019 dok ne smiju pisnuti na Kosovu..
Pa da li ste normalni kakva vam je to panika u glavama ne kontam?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#36 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by insomnia78 »

Nema rata kakav rat. Srbi ce samo zaokruziti zapisano. Ne misle oni ici opsjedati Sarajevo
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#37 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by 90minut »

insomnia78 wrote:Nema rata kakav rat. Srbi ce samo zaokruziti zapisano. Ne misle oni ici opsjedati Sarajevo
Niti mogu, i to pricam o srbima iz srbije.

Ove banane ovdje mogu samo biti u okruženju ovaj put.
Istočno sarajevo bi se baš fino provelo..
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#38 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by insomnia78 »

Jasta. Bosnjaci su stari ratnici. Doduse tek kad dogori do nokata. Da cetnici nisu direktno napali Sa i Tz jos bi mi hodali po koncertima za mir
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#39 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by General War »

insomnia78 wrote:Nema rata kakav rat. Srbi ce samo zaokruziti zapisano. Ne misle oni ici opsjedati Sarajevo
Pa naravno, mada nisam siguran da ce ostaviti na miru i to sto ostane.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#40 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by commendatore »

howdy wrote:Koliko vas forumskih vojnih stratega zna rasklopit, podmazat i sklopit automatsku pusku M70?

teze je rasklopit laptop mobitel racunar 100%.... jer ti za kalaš trebaju samo ruke pa nemoj matere ti o tom pricat kao o kvantnoj fizici.... mene nije niko naucio - naucio sam sam... :izet:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#41 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by 90minut »

insomnia78 wrote:Jasta. Bosnjaci su stari ratnici. Doduse tek kad dogori do nokata. Da cetnici nisu direktno napali Sa i Tz jos bi mi hodali po koncertima za mir
Istina, al' vjeruješ da je opet identicna situacija moguca s 1.8 miliona muslimana koje imaju naoružanje?
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#42 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by Nadzornik »

insomnia78 wrote: To je stvarno problem. Treba ti cirka petnest minuta da naucis nekoga toj komplikovanoj raboti
Mislio i jesam na one koji trebaju da obucavju nove pitomce.
A koliko traje ta rabota znamo mi koji smo sluzili u bivsoj JNA.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#43 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by ranger »

Samo ce na vracama i dobrinji stavit rampu a bOOkir ce izraziti zabrinutost, zeljko ce ih po prstima a senad ce reci "ovo je odcjepljenje"... Zivot ce nastaviti ko i do tada, svijet ce pozovati na kompromis, komsije i susjedi ce postovati "svaki dogovor".
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#44 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by commendatore »

insomnia78 wrote:Jasta. Bosnjaci su stari ratnici. Doduse tek kad dogori do nokata. Da cetnici nisu direktno napali Sa i Tz jos bi mi hodali po koncertima za mir
na tebe svakako niko ni ne racuna u bih - tako da ne razumijem cemu prdnjava? :D
User avatar
howdy
Posts: 3546
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#45 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by howdy »

commendatore wrote:
howdy wrote:Koliko vas forumskih vojnih stratega zna rasklopit, podmazat i sklopit automatsku pusku M70?

teze je rasklopit laptop mobitel racunar 100%.... jer ti za kalaš trebaju samo ruke pa nemoj matere ti o tom pricat kao o kvantnoj fizici.... mene nije niko naucio - naucio sam sam... :izet:
Pitanje je vise bilo figurativno :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#46 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by insomnia78 »

Nadzornik wrote:
insomnia78 wrote: To je stvarno problem. Treba ti cirka petnest minuta da naucis nekoga toj komplikovanoj raboti
Mislio i jesam na one koji trebaju da obucavju nove pitomce.
A koliko traje ta rabota znamo mi koji smo sluzili u bivsoj JNA.
Ah ta famozna JNA. Nemojte molim vas. Kurdske nepismene nene i djeca po Africi sasvim dobro rukuju kalasima
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#47 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by commendatore »

howdy wrote:
commendatore wrote:
howdy wrote:Koliko vas forumskih vojnih stratega zna rasklopit, podmazat i sklopit automatsku pusku M70?

teze je rasklopit laptop mobitel racunar 100%.... jer ti za kalaš trebaju samo ruke pa nemoj matere ti o tom pricat kao o kvantnoj fizici.... mene nije niko naucio - naucio sam sam... :izet:
Pitanje je vise bilo figurativno :D
mojne mi vadit dzab šivce kacmonajstoj strOni :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#48 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by Maraschino »

insomnia78 wrote:Nema rata kakav rat. Srbi ce samo zaokruziti zapisano. Ne misle oni ici opsjedati Sarajevo
Jos samo da nam opises kako ce zaokruziti Brcko na miran nacin?
Ujutro oko 4:05 pocinje akcija i srpski policajci izadju u Islamovac i kazu ''od danas je ovo nase''. :-)

Image

90% oni mogu u prvi mah okruziti ali Brcko ne mogu na miran nacin dok se sila primijeni, na silu se odgovara silom a kada padne prva zrtva, nema nazad...tako da :zjev:

Da ne pricamo da ulaskom u Brcko krsi se sporazum o istom.
User avatar
howdy
Posts: 3546
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#50 Re: Tkz rezervni sastav policije il ti ga VRS v.2

Post by howdy »

insomnia78 wrote:
Nadzornik wrote:
howdy wrote:Koliko vas forumskih vojnih stratega zna rasklopit, podmazat i sklopit automatsku pusku M70?
Isto onoliko ako ne i vise od onih na suprotnoj strani.
To je stvarno problem. Treba ti cirka petnest minuta da naucis nekoga toj komplikovanoj raboti

Mozda nije problem za neke francuske plastikanere.
Post Reply