Titov Bunker

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
artuditu
Posts: 334
Joined: 04/11/2015 12:09

#101 Re: Titov Bunker

Post by artuditu »

dzenzilla wrote:15 KM ja mislim

Poslano sa mog GT-I9506 koristeći Tapatalk
Hvala :thumbup:
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#102 Re: Titov Bunker

Post by Amagon »

Zna li neko koja je cijena grupnih karata, u pitanju su osnovnoškolci? Poslao sam upit na Fb page ali ne odgovaraju.

I da, moze se autobusom doći? Ima parking za bus? Koliko otprilike treba od centra grada do Bunkera sa autobusom ,a koliko pješke? Hvala unaprijed.
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#103 Re: Titov Bunker

Post by graue_maus »

:shock: nisam znala da je otvoren za javnost , baš ću ga stavit na listu za posjete Ovog ljeta .
dzenzilla
Posts: 34
Joined: 14/11/2012 20:27

#104 Re: Titov Bunker

Post by dzenzilla »

Od februara 2017.godine upravljanje Titovim bunkerom preuzela je Općinska razvojna agencija, tj. Agencija za ekonomski razvoj"PRVI KORAK".
Termini posjeta su:

- ponedeljak 10,12 i 14:00 sati

- srijeda 10,12 i 14:00 sati

- petak 10,12 i 14:00 sati

- subota 10 i 12:00 sati

- nedelja 10 i 12:00 sati

Cijena ulaznice iznosi 20,00 KM po osobi.

U slučaju rezervisanja posjeta organizovanih grupa mogu se dogovoriti i vanredni termini.
Također, u samom bunkeru je od 2011 godine otvoreno Bijenale savremene umjetnosti i instalirane umjetničke instalacije koje opisuju "hladni rat".
Koliku vrijednost imaju postavljeni umjetnički radovi teško je reći (svjetski priznati historičari umjetnosti procjenjuju je na sedam miliona eura), ali činjenica da je čak 78 umjetnika - učesnika Projekta Bijenale predstavljalo svoje zemlje na Venecijanskom bijenalu najrječitije govori o visokim umjetničkim standardima i značaju kolekcije D-0 ARK Undreground.
Projekt Bijenale u Konjicu, nalazi se na listi Svjetske organizacije Bijenala. Konjic se danas u svijetu spominje kao važan kulturni toponim. U kalendaru svjetskih bijenala, Konjic je ravnopravan s Venecijom, Berlinom, Istanbulom, Londonom, Sao Paolom…
Snagu i istrajnost Projektu Bijenale daju podržavaoci: UNESCO, Ministarstvo za civilne poslove BiH, Federal Chancellery of Austria, Republika Turska, Ministarstvo za kulturu Republike Hrvatske, Ministarstvo za kulturu Republike Srbije, Ministarstvo za kulturu Crne Gore, Ministarstvo za kulturu i sport Federacije BiH, Ministarstvo za kulturu i sport Kantona Sarajevo, Ministarstvo za vanjske poslove Federalne Republike Njemačke, Ministarstvo za vanjske poslove Republike Italije, Austrijska Ambasada Sarajevo, ERSTE Foundation, Dialog for Future (UN/UNDP/UNESCO), NATO Headquarters Sarajevo, kao i partneri: Goethe Institute Sarajevo, British Council, Centar za kulturnu dekontaminaciju Beograd, Akademja likovnih umjetnosti Trebinje, Akademja likovnih umjetnosti Sarajevo, Galerija umjetnina Split, Biennial Foundation, Muzej suvremene umjetnosti Zagreb i Općina Konjic.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#105 Re: Titov Bunker

Post by shake69 »

Skupa karta 20 KM! :? Daj boze da je struktura posjetilaca toliko na strani stranih turista, ali i dalje su to domaci gosti kao i bosanski susjedi i komsije kojima to nije mali izdatak ako bi dosao porodicno.
Puno bi prihvatljivije bilo da je 10 KM, ali to je ocigledno cijena tog transfera objekta pod upravljanje te lokalne agencije, odnosno opstine Konjic.
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#106 Re: Titov Bunker

Post by van Basten »

prosle godine je karta bila 15KM i moralo se dan ranije najaviti... Radi prijave ministarstvu odbrane. Tih 5KM vise je valjda opstinska taksa za svoje uhljebe,, posto sam ja isao preko turisticke agencije
dzenzilla
Posts: 34
Joined: 14/11/2012 20:27

#107 Re: Titov Bunker

Post by dzenzilla »

Da, cijena za nase uslove je pomalo poskupa, medjutim, održavanje bunkera je relativno skupo( samo struje dodje 6-7 hiljada KM), plus ako se uzme u obzir da tokom zimskih mjeseci ima manje gostiju, nastoji se bar da se ostane na nekoj pozitivnoj nuli.Zbog toga je i ministrastvo odbrane Titov bunker proglasilo neperspektivnom vojnom imovinom, i dalo na upravljanje Igman d.d. Konjic, a zatim Općini..
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#108 Re: Titov Bunker

Post by zijancer »

i? je li iko isao? :p
kazu da izaziva gadnu glavobolju
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#109 Re: Titov Bunker

Post by Liska »

Išao sam. Vrijedi vidjeti. Meni nije izazvalo glavobolju sem one što bi bilo da smo pare za izgradnju uložili u razvoj i industriju. Mogli smo već tada imati auto puteve u BiH.
Frizby
Posts: 14
Joined: 22/08/2012 10:22

#110 Re: Titov Bunker

Post by Frizby »

Bio sam prosle godine. Fascinantno je. Ne sjecam se koliko sam platio, jer smo isli u grupi, ali mislim da nije bilo preko 10 KM.
Liska wrote:Išao sam. Vrijedi vidjeti. Meni nije izazvalo glavobolju sem one što bi bilo da smo pare za izgradnju uložili u razvoj i industriju. Mogli smo već tada imati auto puteve u BiH.
U to doba smo imali i razvoj i industriju.
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#111 Re: Titov Bunker

Post by Liska »

Zamisli tek kako bi se razvijali da milijarde dolara nismo ulagali u tunele i vojna skloništa. Mogao se dva puta napraviti auto put kroz citavu Jugoslaviju. A što se tiče ekonomije pročitaj ovo: http://katalaksija.com/2014/02/24/ekono ... nog-kraha/
Čovjek je lijepo i stručno objasnio kako je bilo i zašto je tako bilo. A nije u pitanju neki blesavi antikomunist ili nešto slično. Sjećam se i novina i dnevnika kasnih 80-ih i nije se krilo da je ekonomija u krahu, dakle još prije Miloševića i onih koji su došli poslije.
Moje rano djetinjstvo je obilježila redukcija struje po 18 h, par nepar gorivo, kruh i mlijeko si mogao kupiti samo rano ujutro, kafu i ulje si mogao nabaviti samo na mjesečne bonove itd. Banane i čokolada su bile misaone imenice. Nažalost, moj čitav život je prošao u ekonomskoj krizi i ratu, pa poslijeratnoj krizi. Možda da su one silne milijarde koje su išle u JNA ulagali u neki normalan razvoj i industriju ne bi završili kako smo završili. Ovako smo svaki dolar koji je uložen u JNA dobili nazad u olovnom obliku.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#112 Re: Titov Bunker

Post by zijancer »

skupo građen metar hlada za metar drva
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#113 Re: Titov Bunker

Post by iz dna duše »

Titiv bunker - Treba otići i vidjeti, isplati se.
Oni sa problematičnim srcem, oprez, bar je takav moj utisak, nakon nekoliko posjeta i par slučajeva osoba sa zdravstvenim problemima, nakon izlaska.

Ide proljeće, ljeto, Konjic je jedna fina destinacija za posjetiti: prelijepa Neretva, njen gornji tok meni najljepši, rafting, Titov bunker, ribnjaci u Glavatičevu, Boračko i Jablaničko jezero... Lijepa okolina, kada krenete u brda, brojna nalazišta stećaka, kao npr Grčka glavica itd...
U gradu je takođe lijepo, drvorezbarije Nikšići, Mulići, kuća Zuke Džumhura i drugi sadržaji.
User avatar
bezimeni nepoznati
Posts: 134
Joined: 18/11/2020 10:47
Location: Planeta Zemlja
Contact:

#114 Re: Titov Bunker

Post by bezimeni nepoznati »

neki wrote: 12/01/2010 19:52
black wrote:
neki wrote:
Mislim da si bas s regijom fulio...cini mi se da bunker geografski pripada Bosni
nije fulio, Konjic (ARK je u Konjicu) je taman ono 'i' u BiH :mrgreen: blizi je Sarajevu (za 10km) vec Mostaru
Jest Konjic u Hercegovini (na samoj granici) al bunker nije u samom gradu :-) nego podalje na sjeveroistok ispod masiva Igmana i Bjelasnice..koji su u Bosni :D
Hercegovina počonje na južnim padinama Bjelašnice.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#115 Re: Titov Bunker

Post by Hajvan »

bezimeni nepoznati wrote: 25/03/2021 19:02
neki wrote: 12/01/2010 19:52
black wrote:
nije fulio, Konjic (ARK je u Konjicu) je taman ono 'i' u BiH :mrgreen: blizi je Sarajevu (za 10km) vec Mostaru
Jest Konjic u Hercegovini (na samoj granici) al bunker nije u samom gradu :-) nego podalje na sjeveroistok ispod masiva Igmana i Bjelasnice..koji su u Bosni :D
Hercegovina počonje na južnim padinama Bjelašnice.
Hercegovina je samo jedan maleni dio Bosne, tako da- sve je to Bosna
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7375
Joined: 16/01/2007 23:38

#116 Re: Titov Bunker

Post by banjaluka078 »

iz dna duše wrote: 06/03/2018 15:45
Oni sa problematičnim srcem, oprez, bar je takav moj utisak, nakon nekoliko posjeta i par slučajeva osoba sa zdravstvenim problemima, nakon izlaska.
O kakvim problemima se radi?
Post Reply