Titomanija

Locked

Tito je

Pozitivna ličnost
366
79%
Negativna ličnost
100
21%
 
Total votes: 466

User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#7026 Re: Titomanija

Post by saibaba »

Vodenjak wrote:
saibaba wrote:
Vodenjak wrote:
O čemu ti pričaš Bogati..U Bosni žive tri različita naroda, Bošnjaci, Srbi i Hrvati, sa tri različite vjere..Kad sva tri naroda budu priznavala pravo i jednih i drugih na ime, kulturu, različitost, na život, na Bosnu tek tad će u ovoj zemlji stvari krenuti na bolje..dok god se jednom narodu negira njegovo postojanje neće biti ni mira ni rahatluka..
Ja sam Bošnjak i moje je pravo da se zovem kako god ja hoću, a tvoje je pravo da budeš šta ti hoćeš, to mene ne zanima..ja ti to ne zabranjujem, budi šta god te volja: Bosanac, Hercegovac, Musliman, neopredijeljen, Jugosloven, budi ako hoćeš i Srbin ili Hrvat, to je tvoje pravo, kao što je pravo Emira Kusturice da bude Srbin, pravoslavac, njegov izbor, sam izabrao i šta to mene briga..
Zašto su se muslimani iz islamskih zemalja kad je počeo rat u Bosni pitali zar je u Jugoslaviji bilo muslimana, ako smo mi bili kod Titomana tako priznati i poštovani?


A sta mislis, jadjo moj, koliko bi se tek pitali da se ta nacija nije i ZVALA Muslimani?
I... Oni koji su se TO pitali i koji se to pitaju i dan danas nisu bilo koji muslimani u svijetu. To su ti, mladi, slabo znanja zeljni forumasu, tipovi poput Talibana iz Afganistana za koje nijedan bosanski musliman niti je musliman kad bio niti je to danas!
Samo, to ti ne mozes skonatati.
Tvoj je svijet malen, pogled uzak, vidici nikakvi.
Inace ti odgovor @nosari ne bi bio kakav vec jeste po pitanju SVIH Muslimana koji su zivjeli u CITAVOJ Jugoslaviji!

Kako ba ne kontas da se nacija nemože zvati muslimani ? Kao ni katolici pravoslavci budisti itd...


A kakve veze tvoje pitanje ima sa postom ispred?[/quote]
Spominješ muslimane kao naciju ....
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#7027 Re: Titomanija

Post by Vodenjak »

jutarnji wrote:
popajic wrote:Sa Tiletom vazda ! (hebi ga, rodjen u pogresno vrijeme )
Pusti, mani...
Siljis bezze, fino sam te pitao, mani Aliju, Josipa, Franca Ferdinanda...
Oktobar 1995, pola zemlje okupirano, ti na brdu Mulez kod Kljuca. Naourazan si, sit, sve imas sto ti treba za ljuti boj. Banjaluka na dohvat
ruke, jedino sto treba da uradis jeste da stisnes mooda i da zapicis niz onu strancugu. Ides ili ne ides?
Ti u oktobru, recimo 1991. U Kljucu. Na Mulez ides samo na izlet. Alija i ostali pregovaraju. Kaze Alija samo jedinstvena! Vele oni - ne moze! Veli Alija mora! A oni njemu vele: onda rat! Veli Alija, dobro, rat!
I dodje rat! Pozva Alija na opstu mobilizaciju!

U ratu izginu i na sve moguce nacine nastrada toliko ljudi, zena, djece...
I to uglavnom onih koji krenuse za Alijom.

I onda Alija kaze, jebiga, zezali smo se malo.
Necemo jedinstvenu.
I ne samo to.
Necemo nikakvu rece i potpisa priznanje Republike Srpske.

A opet, ko zna...
Mozda je on, jadan, dobricina kakav je i bio, mislio da su se oni drugi zezali kad su pominjali rat? :?

p.s. Znas li SAD zasto te prozvah za ono oko istorije? :roll:

p.p.s. nemoj mi samo ovdje sada udarati poznate floskule o uzrocima, toku i posljedicama rata.
Licno sam ga na svoj nacin prozivio te i previse dragih ljudi u njemu izgubio da mi za njegovu analizu zaista nisu potrebna vidjenja o istom izasla iz kuhinje SDA!
Znam samo da je DRZAVE Bosne i Hercegovine, koliko god to apsurdno zvucalo, mnogo vise bilo cak i za vrijeme pomenutog rata nego sto je te iste drzave bilo i jedne sekunde NAKON tog rata!
Kod Broza je bilo obrnuto i to je poenta svega!
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#7028 Re: Titomanija

Post by zavrzlama »

Vodenjak wrote:
jutarnji wrote:
popajic wrote:Sa Tiletom vazda ! (hebi ga, rodjen u pogresno vrijeme )
Pusti, mani...
Siljis bezze, fino sam te pitao, mani Aliju, Josipa, Franca Ferdinanda...
Oktobar 1995, pola zemlje okupirano, ti na brdu Mulez kod Kljuca. Naourazan si, sit, sve imas sto ti treba za ljuti boj. Banjaluka na dohvat
ruke, jedino sto treba da uradis jeste da stisnes mooda i da zapicis niz onu strancugu. Ides ili ne ides?

[b]Ti u oktobru, recimo 1991. U Kljucu. Na Mulez ides samo na izlet. Alija i ostali pregovaraju. Kaze Alija samo jedinstvena! Vele oni - ne moze! Veli Alija mora! A oni njemu vele: onda rat! Veli Alija, dobro, rat!
I dodje rat! Pozva Alija na opstu mobilizaciju!

U ratu izginu i na sve moguce nacine nastrada toliko ljudi, zena, djece...
I to uglavnom onih koji krenuse za Alijom.


I onda Alija kaze, jebiga, zezali smo se malo.
Necemo jedinstvenu.
I ne samo to.
Necemo nikakvu rece i potpisa priznanje Republike Srpske.

A opet, ko zna...
Mozda je on, jadan, dobricina kakav je i bio, mislio da su se oni drugi zezali kad su pominjali rat? :?

p.s. Znas li SAD zasto te prozvah za ono oko istorije? :roll:

p.p.s. nemoj mi samo ovdje sada udarati poznate floskule o uzrocima, toku i posljedicama rata.
Licno sam ga na svoj nacin prozivio te i previse dragih ljudi u njemu izgubio da mi za njegovu analizu zaista nisu potrebna vidjenja o istom izasla iz kuhinje SDA!
Znam samo da je DRZAVE Bosne i Hercegovine, koliko god to apsurdno zvucalo, mnogo vise bilo cak i za vrijeme pomenutog rata nego sto je te iste drzave bilo i jedne sekunde NAKON tog rata!
Kod Broza je bilo obrnuto i to je poenta svega!


ovo boldirano....sta reci...jednostavno srami se svojih posptupaka i izjava:sad:..izgidose ljudi jer ih alija vodio.... :-)
Last edited by zavrzlama on 23/08/2009 20:40, edited 2 times in total.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#7029 Re: Titomanija

Post by popajic »

Postao/la jutarnji dana 23/08/2009 18:36

popajic je napisao/la:Sa Tiletom vazda ! (hebi ga, rodjen u pogresno vrijeme )


Pusti, mani...
Siljis bezze, fino sam te pitao, mani Aliju, Josipa, Franca Ferdinanda...
Oktobar 1995, pola zemlje okupirano, ti na brdu Mulez kod Kljuca. Naourazan si, sit, sve imas sto ti treba za ljuti boj. Banjaluka na dohvat
ruke, jedino sto treba da uradis jeste da stisnes mooda i da zapicis niz onu strancugu. Ides ili ne ides?
Aaaa, sto te zadeveralo to sto Daytonski potpis smatram izdajom !I mnogo toga puno prije Daytona.
odgovorio sam ti vec !
Zavisi ko bi mi bio vrhovni komandant i za kakve bi me ciljeve gurnuo niz tu strancugu.
Eto recimo: dokazani antifasista na celu (a la Broz :-D ),cilj : odbrana Republike BIH sa svim onim sto ju je krasilo do dolaska etnickih hotentota.Isao bih.Nisam nikakav balkanski macho ratnik...za ovaj cilj bih !
Za etnicku prciju- prst ne bih pomakao !
Vec prije Daytona se agresija pretvarala u plemenski smrad,potpis ih ja samo ozakonio.
Ali,tema i nije Alija, nego stvarna gromada od covjeka !
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#7030 Re: Titomanija

Post by Vodenjak »

udrch wrote: Pa ovo sam genije i čeko da kažeš, ali si nekako sve zaobilazio..
Musliman - u prevodu znači onaj koji se pokorava, odnosno onaj koji izvršava pet islamskih šartova..čovjek može biti vjernik - mu`min, ali tek ako obavlja namaz, posti, daje zekat onda je on musliman..da ne bi Talibana nikad ti ovo ne bi priznao..narod kojeg ti zoveš Muslimanima u Bosni konzumira alkohol, voli žene više nego išta na svijetu, drogira se, džamije uglavnom prazne osim petkom, ramazan se ovaj ne posti, zekat skoro niko ne daje..pa kako onda taj narod nazvati Muslimanima? - apsurd..
Bošnjački političari u SFRJ su bili komunisti, u naravi ateisti, bar su se tako javno izjašnjavali, a uzeli ime Muslimani..zar i ovo nije apsurd..
Pa kako onda jedan narod može uzeti sebi eksluzivitet da se samo on zove Muslimani?
Kad nemaš odgovor odmah ti počneš vrijeđati..kako je moj svijet malen, kako su moji vidici uski, kao je moj pogled uzak: kako???
Ja priznajem pravo jednom Emiru Kusturici da bude Srbin ako je to njegov izbor..ja priznajem tebi i Nosari pravo da budete Muslimani (oni koji klanjaju pet dnevnih namaza, poste mjesec ramazan, daju zekat, idu na hadž), ja ne negiram da su pravoslavci u BiH po nacionalnosti Srbi, da su katolici Hrvati..pa zašto je onda tebi teško dozvoliti meni i onima koji misle kao ja da smo Bošnjaci??? - zašto?
Jeli ja tebi nešto zabranjujem ili ti meni?
Ovako ispadne da su svi akademici, doktori, profesori budale, samo ti pametan..nek ti bude..
E vala i jesi me docekao... :-)
Eto, da ti bude lakse, dzaba mi sve moje znanje 8-) ali nista ja tebe na hafizam... :zoka:
I to ne samo u ovom postu nego i inace...
Ko da se malo gubis, sta li? :wink:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7031 Re: Titomanija

Post by Maraschino »

popajic wrote:
Postao/la jutarnji dana 23/08/2009 18:36

popajic je napisao/la:Sa Tiletom vazda ! (hebi ga, rodjen u pogresno vrijeme )


Pusti, mani...
Siljis bezze, fino sam te pitao, mani Aliju, Josipa, Franca Ferdinanda...
Oktobar 1995, pola zemlje okupirano, ti na brdu Mulez kod Kljuca. Naourazan si, sit, sve imas sto ti treba za ljuti boj. Banjaluka na dohvat
ruke, jedino sto treba da uradis jeste da stisnes mooda i da zapicis niz onu strancugu. Ides ili ne ides?
Aaaa, sto te zadeveralo to sto Daytonski potpis smatram izdajom !I mnogo toga puno prije Daytona.
odgovorio sam ti vec !
Zavisi ko bi mi bio vrhovni komandant i za kakve bi me ciljeve gurnuo niz tu strancugu.
Eto recimo: dokazani antifasista na celu (a la Broz :-D ),cilj : odbrana Republike BIH sa svim onim sto ju je krasilo do dolaska etnickih hotentota.Isao bih.Nisam nikakav balkanski macho ratnik...za ovaj cilj bih !
Za etnicku prciju- prst ne bih pomakao !
Vec prije Daytona se agresija pretvarala u plemenski smrad,potpis ih ja samo ozakonio.
Ali,tema i nije Alija, nego stvarna gromada od covjeka !
Valja nam cekati Broza...nema druge... :-)
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#7032 Re: Titomanija

Post by Vodenjak »

zavrzlama wrote:
Vodenjak wrote:
Ti u oktobru, recimo 1991. U Kljucu. Na Mulez ides samo na izlet. Alija i ostali pregovaraju. Kaze Alija samo jedinstvena! Vele oni - ne moze! Veli Alija mora! A oni njemu vele: onda rat! Veli Alija, dobro, rat!
I dodje rat! Pozva Alija na opstu mobilizaciju!

U ratu izginu i na sve moguce nacine nastrada toliko ljudi, zena, djece...
I to uglavnom onih koji krenuse za Alijom.
[/b]

I onda Alija kaze, jebiga, zezali smo se malo.
Necemo jedinstvenu.
I ne samo to.
Necemo nikakvu rece i potpisa priznanje Republike Srpske.

A opet, ko zna...
Mozda je on, jadan, dobricina kakav je i bio, mislio da su se oni drugi zezali kad su pominjali rat? :?

p.s. Znas li SAD zasto te prozvah za ono oko istorije? :roll:

p.p.s. nemoj mi samo ovdje sada udarati poznate floskule o uzrocima, toku i posljedicama rata.
Licno sam ga na svoj nacin prozivio te i previse dragih ljudi u njemu izgubio da mi za njegovu analizu zaista nisu potrebna vidjenja o istom izasla iz kuhinje SDA!
Znam samo da je DRZAVE Bosne i Hercegovine, koliko god to apsurdno zvucalo, mnogo vise bilo cak i za vrijeme pomenutog rata nego sto je te iste drzave bilo i jedne sekunde NAKON tog rata!
Kod Broza je bilo obrnuto i to je poenta svega!
ovo boldirano....sta reci...jednostavno srami se svojih posptupaka i izjava:sad:..izgidose ljudi jer ih alija vodio.... :-)
Znas ti to i bolje @zavrzlama...
Nema potrebe da izvrces napisano. :wink:
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#7033 Re: Titomanija

Post by zavrzlama »

Vodenjak wrote:
zavrzlama wrote:
Vodenjak wrote:
Ti u oktobru, recimo 1991. U Kljucu. Na Mulez ides samo na izlet. Alija i ostali pregovaraju. Kaze Alija samo jedinstvena! Vele oni - ne moze! Veli Alija mora! A oni njemu vele: onda rat! Veli Alija, dobro, rat!
I dodje rat! Pozva Alija na opstu mobilizaciju!

U ratu izginu i na sve moguce nacine nastrada toliko ljudi, zena, djece...
I to uglavnom onih koji krenuse za Alijom.
[/b]

I onda Alija kaze, jebiga, zezali smo se malo.
Necemo jedinstvenu.
I ne samo to.
Necemo nikakvu rece i potpisa priznanje Republike Srpske.

A opet, ko zna...
Mozda je on, jadan, dobricina kakav je i bio, mislio da su se oni drugi zezali kad su pominjali rat? :?

p.s. Znas li SAD zasto te prozvah za ono oko istorije? :roll:

p.p.s. nemoj mi samo ovdje sada udarati poznate floskule o uzrocima, toku i posljedicama rata.
Licno sam ga na svoj nacin prozivio te i previse dragih ljudi u njemu izgubio da mi za njegovu analizu zaista nisu potrebna vidjenja o istom izasla iz kuhinje SDA!
Znam samo da je DRZAVE Bosne i Hercegovine, koliko god to apsurdno zvucalo, mnogo vise bilo cak i za vrijeme pomenutog rata nego sto je te iste drzave bilo i jedne sekunde NAKON tog rata!
Kod Broza je bilo obrnuto i to je poenta svega!
ovo boldirano....sta reci...jednostavno srami se svojih posptupaka i izjava:sad:..izgidose ljudi jer ih alija vodio.... :-)
Znas ti to i bolje @zavrzlama...
Nema potrebe da izvrces napisano. :wink:
mani tih carsijskih fazona...reci narod izginuo jer ih alija vodio...pa ko odstupnicu,kazes samo mi nemojte o uzrocima rata...ja znam da neko moze mrziti politicara ili politicku stranku.ali da kao ti moze pljuvat po zrtvama i relativizirati velikosrpske zlocine samo da se osvetis politickim neistomisljenicima je previse nisko...
procitaj sta si napisao pa se presaberi malo...
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#7034 Re: Titomanija

Post by Vodenjak »

zavrzlama wrote:

mani tih carsijskih fazona...reci narod izginuo jer ih alija vodio...pa ko odstupnicu,kazes samo mi nemojte o uzrocima rata...ja znam da neko moze mrziti politicara ili politicku stranku.ali da kao ti moze pljuvat po zrtvama i relativizirati velikosrpske zlocine samo da se osvetis politickim neistomisljenicima je previse nisko...
procitaj sta si napisao pa se presaberi malo...
Dao sam ti sansu da procitas jos jednom to oko zrtava ali ti i dalje upro u svoje...
Hoces li jos jednu sansu ili ces nastaviti s podmetanjem? :x
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#7035 Re: Titomanija

Post by zavrzlama »

Vodenjak wrote:
zavrzlama wrote:

mani tih carsijskih fazona...reci narod izginuo jer ih alija vodio...pa ko odstupnicu,kazes samo mi nemojte o uzrocima rata...ja znam da neko moze mrziti politicara ili politicku stranku.ali da kao ti moze pljuvat po zrtvama i relativizirati velikosrpske zlocine samo da se osvetis politickim neistomisljenicima je previse nisko...
procitaj sta si napisao pa se presaberi malo...
Dao sam ti sansu da procitas jos jednom to oko zrtava ali ti i dalje upro u svoje...
Hoces li jos jednu sansu ili ces nastaviti s podmetanjem? :x
ne podmecem ja nista..ja samo dajem svoj komentar na tvoj post...sad sto ti poturujes neko podmetanje kao davanje sebi odstupnice je tvoj karakter kao forumasa i covjeka..opet citiram..velis alija hoce jedinstvenu oni nece i oni nude rat alija prihvaca...ako si ti bezkicmenjak i pristao bi na veliku srbiju ,mnogi 90-tih nisu pristali na tako sto....to ti zamjeram i ne slazem s esa tobom..ja nista ne podmecem neko iskreno i jasno dajem komentar na tvoje vidjenje u postu..pa forum je brate i demokratija da se kaze sta hoce ;-)
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#7036 Re: Titomanija

Post by Klodovik »

Vodenjak wrote:
Klodovik wrote:
U bankama sada na štednji ima oko 15 milijardi KM (od čega građani imaju nešto manje od trećine). Devizne štediše iz BiH po osnovu stare štednje potražuju oko 5 milijardi bez kamata (devizna štednja građana 1991. iznosila je oko 2,75 milijardi DEM). Da, danas ljudi zaista nemaju para.

Valuta je stabilnija nego je ikad bila. Možemo spominjati valutni odbor i kakve god mehanizme, ali je valuta stabilna već godinama. I devize možeš normalno kupiti i prodati, bez da ideš po ulici ili koristiš neke druge lopovluke.

Veliki broj ljudi koji je živio u nekadašnjoj Jugoslaviji do sada je mogao slobodno putovati bez viza, a taj broj će se ubrzo i povećati. Kao da je bilo lako putovati iz Jugoslavije npr. 1953. godine.

Stopa nezaposlenosti je nešto manja kad se uzme u obzir siva ekonomija. I da nije bilo rata, tranzicija bi svakako umnogome povećala stopu nezaposlenosti.

Jugoslavija je, eto, bila stabilna, ali je danas više nema.
Sta je pisac htio da kaze sa ovim?
Da smo sad na nekih 90% predratnog BDP-a.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#7037 Re: Titomanija

Post by Vodenjak »

zavrzlama wrote:
Vodenjak wrote:
zavrzlama wrote:

mani tih carsijskih fazona...reci narod izginuo jer ih alija vodio...pa ko odstupnicu,kazes samo mi nemojte o uzrocima rata...ja znam da neko moze mrziti politicara ili politicku stranku.ali da kao ti moze pljuvat po zrtvama i relativizirati velikosrpske zlocine samo da se osvetis politickim neistomisljenicima je previse nisko...
procitaj sta si napisao pa se presaberi malo...
Dao sam ti sansu da procitas jos jednom to oko zrtava ali ti i dalje upro u svoje...
Hoces li jos jednu sansu ili ces nastaviti s podmetanjem? :x
ne podmecem ja nista..ja samo dajem svoj komentar na tvoj post...sad sto ti poturujes neko podmetanje kao davanje sebi odstupnice je tvoj karakter kao forumasa i covjeka..opet citiram..velis alija hoce jedinstvenu oni nece i oni nude rat alija prihvaca...ako si ti bezkicmenjak i pristao bi na veliku srbiju ,mnogi 90-tih nisu pristali na tako sto....to ti zamjeram i ne slazem s esa tobom..ja nista ne podmecem neko iskreno i jasno dajem komentar na tvoje vidjenje u postu..pa forum je brate i demokratija da se kaze sta hoce ;-)
@Zavrzlama, da te ipak ne cijenim vise nego mnoge druge ovdje, vjerovatno bih te samo ignorisao ili bi bio mnogo neugodniji u odgovoru.
Ovako, da pojasnim ono sto bi svakom trebalo da jejasno ali ti nikako da ukapiras.
Ljudi su ginuli na sve strane, ali ih je najvise poginulo upravo na onoj strani koja je bila za Bosnu. Alija je u cijeloj prici samo sinonim jedne loshe izvedene politicke igre koja je koshtala i narod i drzavu.
Drugo, u ovom zadnjem postu podmeces mi i da sam za Veliku Srbiju. Cime? Time sto osudjujem politiku "do podne jedno-popodne drugo"?
Ako smo, (a JESMO!) bili za onakvu BiH kakva je izglasana na referendumu i zacrtana Platformom Predsjednistva BiH iz juna 1992. godine, onda su oni koji su volju naroda trebali da izvrse citav rat trebali da vode u duhu upravo toga! A oni ne samo da to nisu radili u ratu nego to ne rade i sve ove godina nakon rata! Ne moze se rat za drzavu tri naroda i svih ostalih gradjana u njoj voditi onako kako su ga oni vodili a jos manje se moze ocekivati da se sve te nesposobnjakovice koji su taj posao otaljali i zemlju skoro sa karte svijeta izbisali dizati u nebesa!
Ne moze upravo zbog gore pomenutih zrtava i svih ostalih prezivjelih ljudi koji su vec 15 godina nakon rata zrtve njihove politike!

I sto ti rece, ovo je demokratija.
Meni je jasno, da mnogima ovdje, kao da zdrav zub chupam kad kritikujem rahmetliju.
Ali, za mene je on samo politicar koji se u jednom od najtezih trenutaka u istoriji naseg podneblja latio posla kojemu nije bio dorastao i svakim danom sve vise i vise uvidjamo kako ga je odradio. A kao politicar u demokratiji podlozan je da ga pristase hvale a politicki protivnici napadaju.
Ja mu, u svakom slucaju, pristasa nisam!

Treba li jos da crtam ili...? :|
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#7038 Re: Titomanija

Post by popajic »

@maraschino
Valja nam cekati Broza...nema druge... :-)
:?
ne kontam bas ovu ironiju !?
Je li drzava u proslom ratu trebala da nam bude cilj da dodjemo do avlije?
Nikog ne cekam...digao ruke od iluzija...samo znam da je Tile svojevremeno od avlije napravio drzavu.
Bilo bi super da se sutra jedan takav pojavi...al oko kuce puno taksirata ...
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7039 Re: Titomanija

Post by udrch »

Vodenjak wrote:
jutarnji wrote:
popajic wrote:Sa Tiletom vazda ! (hebi ga, rodjen u pogresno vrijeme )
Pusti, mani...
Siljis bezze, fino sam te pitao, mani Aliju, Josipa, Franca Ferdinanda...
Oktobar 1995, pola zemlje okupirano, ti na brdu Mulez kod Kljuca. Naourazan si, sit, sve imas sto ti treba za ljuti boj. Banjaluka na dohvat
ruke, jedino sto treba da uradis jeste da stisnes mooda i da zapicis niz onu strancugu. Ides ili ne ides?
Ti u oktobru, recimo 1991. U Kljucu. Na Mulez ides samo na izlet. Alija i ostali pregovaraju. Kaze Alija samo jedinstvena! Vele oni - ne moze! Veli Alija mora! A oni njemu vele: onda rat! Veli Alija, dobro, rat!
I dodje rat! Pozva Alija na opstu mobilizaciju!

U ratu izginu i na sve moguce nacine nastrada toliko ljudi, zena, djece...
I to uglavnom onih koji krenuse za Alijom.

I onda Alija kaze, jebiga, zezali smo se malo.
Necemo jedinstvenu.
I ne samo to.
Necemo nikakvu rece i potpisa priznanje Republike Srpske.

A opet, ko zna...
Mozda je on, jadan, dobricina kakav je i bio, mislio da su se oni drugi zezali kad su pominjali rat? :?

p.s. Znas li SAD zasto te prozvah za ono oko istorije? :roll:

p.p.s. nemoj mi samo ovdje sada udarati poznate floskule o uzrocima, toku i posljedicama rata.
Licno sam ga na svoj nacin prozivio te i previse dragih ljudi u njemu izgubio da mi za njegovu analizu zaista nisu potrebna vidjenja o istom izasla iz kuhinje SDA!
Znam samo da je DRZAVE Bosne i Hercegovine, koliko god to apsurdno zvucalo, mnogo vise bilo cak i za vrijeme pomenutog rata nego sto je te iste drzave bilo i jedne sekunde NAKON tog rata!
Kod Broza je bilo obrnuto i to je poenta svega!
Nikad ništa gluplje nisam pročitao na ovom forumu..
Iz ovog posta se vidi da se ti ne braniš Tileta što ga voliš, nego što mrziš Bosnu i sve što vrijedi danas u njoj..
Mrziš i samo ime Bošnjak, a da ne govroim narod..
Mrziš Aliju što nije rekao: dobro, neće biti jedinstvena, biće kako Slobodan kaže..
Mrziš reisa Cerića zato što je on Reis-ul-ulema Islamske zajednice..
Mrziš svakoga ko misli drugačije od tebe..
Što bi mi djeca u ratu rekli, podrumaš klasični..
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#7040 Re: Titomanija

Post by Fair Life »

Ovo se zove imati mozak.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#7041 Re: Titomanija

Post by Vodenjak »

Klodovik wrote:
Vodenjak wrote:
Klodovik wrote:
U bankama sada na štednji ima oko 15 milijardi KM (od čega građani imaju nešto manje od trećine). Devizne štediše iz BiH po osnovu stare štednje potražuju oko 5 milijardi bez kamata (devizna štednja građana 1991. iznosila je oko 2,75 milijardi DEM). Da, danas ljudi zaista nemaju para.

Valuta je stabilnija nego je ikad bila. Možemo spominjati valutni odbor i kakve god mehanizme, ali je valuta stabilna već godinama. I devize možeš normalno kupiti i prodati, bez da ideš po ulici ili koristiš neke druge lopovluke.

Veliki broj ljudi koji je živio u nekadašnjoj Jugoslaviji do sada je mogao slobodno putovati bez viza, a taj broj će se ubrzo i povećati. Kao da je bilo lako putovati iz Jugoslavije npr. 1953. godine.

Stopa nezaposlenosti je nešto manja kad se uzme u obzir siva ekonomija. I da nije bilo rata, tranzicija bi svakako umnogome povećala stopu nezaposlenosti.

Jugoslavija je, eto, bila stabilna, ali je danas više nema.
Sta je pisac htio da kaze sa ovim?
Da smo sad na nekih 90% predratnog BDP-a.
Dobro je onda..
Sad mi je lakse kad znam da nam je sve OK sa ekonomijom!

Usput, BDP Svedske je prije rata u BiH bio ispod 2000 milijardi svedskih kruna.
2007 je bio 3061 milijardu.
I da... U ovaj porast NIJE uracunata inflacija jer se ekonomisti koriste cijenama koje se baziraju na odredjenoj godini upravo iz razloga da bi se izbjegao uticaj inflacije na podatke o rastu BDP-a.
Podaci za vecinu ostalih zemalja Evrope su uglavnom slicni Svedskim.

Ali, nas to ne treba da zanima.
Nama je bitno da za jos koju godinu dodjemo do 100% od onoga sto smo ostvarili prije rata i na konju smo, ha? :wink:
Last edited by Vodenjak on 23/08/2009 21:44, edited 1 time in total.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#7042 Re: Titomanija

Post by Vodenjak »

udrch wrote:
Vodenjak wrote:
jutarnji wrote:
Pusti, mani...
Siljis bezze, fino sam te pitao, mani Aliju, Josipa, Franca Ferdinanda...
Oktobar 1995, pola zemlje okupirano, ti na brdu Mulez kod Kljuca. Naourazan si, sit, sve imas sto ti treba za ljuti boj. Banjaluka na dohvat
ruke, jedino sto treba da uradis jeste da stisnes mooda i da zapicis niz onu strancugu. Ides ili ne ides?
Ti u oktobru, recimo 1991. U Kljucu. Na Mulez ides samo na izlet. Alija i ostali pregovaraju. Kaze Alija samo jedinstvena! Vele oni - ne moze! Veli Alija mora! A oni njemu vele: onda rat! Veli Alija, dobro, rat!
I dodje rat! Pozva Alija na opstu mobilizaciju!

U ratu izginu i na sve moguce nacine nastrada toliko ljudi, zena, djece...
I to uglavnom onih koji krenuse za Alijom.

I onda Alija kaze, jebiga, zezali smo se malo.
Necemo jedinstvenu.
I ne samo to.
Necemo nikakvu rece i potpisa priznanje Republike Srpske.

A opet, ko zna...
Mozda je on, jadan, dobricina kakav je i bio, mislio da su se oni drugi zezali kad su pominjali rat? :?

p.s. Znas li SAD zasto te prozvah za ono oko istorije? :roll:

p.p.s. nemoj mi samo ovdje sada udarati poznate floskule o uzrocima, toku i posljedicama rata.
Licno sam ga na svoj nacin prozivio te i previse dragih ljudi u njemu izgubio da mi za njegovu analizu zaista nisu potrebna vidjenja o istom izasla iz kuhinje SDA!
Znam samo da je DRZAVE Bosne i Hercegovine, koliko god to apsurdno zvucalo, mnogo vise bilo cak i za vrijeme pomenutog rata nego sto je te iste drzave bilo i jedne sekunde NAKON tog rata!
Kod Broza je bilo obrnuto i to je poenta svega!
Nikad ništa gluplje nisam pročitao na ovom forumu..
Iz ovog posta se vidi da se ti ne braniš Tileta što ga voliš, nego što mrziš Bosnu i sve što vrijedi danas u njoj..
Mrziš i samo ime Bošnjak, a da ne govroim narod..
Mrziš Aliju što nije rekao: dobro, neće biti jedinstvena, biće kako Slobodan kaže..
Mrziš reisa Cerića zato što je on Reis-ul-ulema Islamske zajednice..
Mrziš svakoga ko misli drugačije od tebe..
Što bi mi djeca u ratu rekli, podrumaš klasični..
Ma dobro to...
Ali zato TEBE volim! :wink:

:-) :D
Locked