TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#1 TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by Benjaminsky »

O Titu su napisane biblioteke knjiga. Najmanje se zna o njegovom osobnom životu i njegovim precima.
Rodoslovne karte su jedinstvene, do sad neobjavljene na netu ili u knjigama.

Image

Na gornjoj karti je ono što se uglavnom zna, o čemu su pisali Vladimir Dedijer & Co.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#2 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by Benjaminsky »

Donja rodoslovna karta prikazuje njegove pretke i njihovu djecu.

Image
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#3 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by Benjaminsky »

A donja rodoslovna karta do sada nije postojala nigdje u Jugoslaviji, a ni u bilo kojoj državi poslije SFRJ. Ovo je ono što ne zna, ili se pomalo zna, ali se šuti. Imate čast da prvi gledate ovu rodoslovnu kartu i da razmišljate o njoj. Kao što se da vidjeti, Tito nije bio samo državnik, već je bio i običan čovjek koji je volio život, žene i zabavu. Sve je to za ljude. Kako ja imam običaj reći: Nitko nije savršen.

Image
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#4 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by Benjaminsky »

Ovo je fotokopija vjenčanog lista Tita i njegove treće supruge Jovanke:

Image

Kum mu je Aleksandar Ranković koji je kasnije zglajzao jer je u njegovu spavaću sobu postsavio prislušne uređaje.
Drugi kum je bio Ivan Gošnjak, ministar odbrane FNRJ.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#5 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by Benjaminsky »

Tito se dopisivao s mnogim ljudima. Ovo je pisamce mog idola iz mladosti, Johna Lennona.

Image
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19525
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#6 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by teskeredzic_22 »

Benjaminsky wrote: 27/09/2022 09:41 A donja rodoslovna karta do sada nije postojala nigdje u Jugoslaviji, a ni u bilo kojoj državi poslije SFRJ. Ovo je ono što ne zna, ili se pomalo zna, ali se šuti. Imate čast da prvi gledate ovu rodoslovnu kartu i da razmišljate o njoj. Kao što se da vidjeti, Tito nije bio samo državnik, već je bio i običan čovjek koji je volio život, žene i zabavu. Sve je to za ljude. Kako ja imam običaj reći: Nitko nije savršen.

Kakva gomila gluposti i šrota.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#7 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by Benjaminsky »

teskeredzic_22 wrote: 27/09/2022 09:49
Benjaminsky wrote: 27/09/2022 09:41 A donja rodoslovna karta do sada nije postojala nigdje u Jugoslaviji, a ni u bilo kojoj državi poslije SFRJ. Ovo je ono što ne zna, ili se pomalo zna, ali se šuti. Imate čast da prvi gledate ovu rodoslovnu kartu i da razmišljate o njoj. Kao što se da vidjeti, Tito nije bio samo državnik, već je bio i običan čovjek koji je volio život, žene i zabavu. Sve je to za ljude. Kako ja imam običaj reći: Nitko nije savršen.

Kakva gomila gluposti i šrota.
Izvolite argumentirati, inače vaše riječi ne vrijede ništa, kao što ni ne vrijede. Naveo sam izvore. Pošto sam kupio - po tome sam prodao.
1. Šta je glupost?
2. Šta je šrota?
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#8 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by Truba »

katolici imaju svoje svetce
imaju ih i ljevičari :D
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#9 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by dulekrele »

Svrha teme je ?
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#10 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by Benjaminsky »

dulekrele wrote: 27/09/2022 11:48 Svrha teme je ?
Dakle znali ste sve o ovoj temi dok se pitate šta je svrha. Svrha je informiranje onih koje to zanima, a ne znaju gdje bi mogli naći. Isto je i s mojom temom:

rodoslovne-karte-obiteljskih-stabla-t163282.html
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19525
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#11 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by teskeredzic_22 »

Benjaminsky wrote: 27/09/2022 11:29
teskeredzic_22 wrote: 27/09/2022 09:49

Kakva gomila gluposti i šrota.
Izvolite argumentirati, inače vaše riječi ne vrijede ništa, kao što ni ne vrijede. Naveo sam izvore. Pošto sam kupio - po tome sam prodao.
1. Šta je glupost?
2. Šta je šrota?
Ispravljam se.
Rijetko viđena gomila gluposti i šrota na jednom mjestu.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#12 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by nles »

Vec tamo negdje krajem osamdesetih je izasla knjiga "Titove zene". Ne sjecam se imena autora, ali sjecam se intervjua sa istim, u kojem opsirno opisuje kako je Tita ispitivao cak i o njegovim aferama, pa se stari izvlacio i izvrdavao kako se "puno laze i mnogo od toga nije istina".
Da ne bude zabune: autor je bio postovalac Titovog lika i djela, dakle, nije to radio sa namjerom danasnje zute stampe.
Tako da... ne znam sta bi ova tema trebala predstavljati, valjda neku pseudoeksluzivnost, neko vrhunaravno otkrice.
Citajuci ostale teme autora, mislim da je, najkrace receno, demonstracija vlastitog (pretpostavljenog) velikog znanja i pameti.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by Truba »

Benjaminsky wrote: 27/09/2022 09:45 Tito se dopisivao s mnogim ljudima. Ovo je pisamce mog idola iz mladosti, Johna Lennona.

Image
ima li mi iko odvratniji od ove joko ono
pa njezin prvi muž je i dalje živ
:lol:
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#14 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by RtrnOfSalisbury »

...pu, nemeremo utvrdit sta se zbilo na samrtnoj postelji ali se zna koga je sve drug jebavo ... jedan 100% pouzdati izvor kae drugarca jovanka se na brozov zahtjev pojavila u ljubljani u bolnici al je ostali drugovi nisu puscali unutri. drugi 100% pouzdati izvor kae da su drugovi hotili upuscat drugaricu jovanku unutri al je broz mahno rukom i rekop njet :shock:
imal sta o tome jel broz znao za goli otok npr :D kako je mislio rijesit inflaciju :o kak se izvuko iz drvara 8)
a to koga je i dze jebavo i nije nes krucijalno :skoljka: a morebidne su samo slusali ploce bez sexa :idea:
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#15 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by Benjaminsky »

nles wrote: 27/09/2022 15:08 Vec tamo negdje krajem osamdesetih je izasla knjiga "Titove zene". Ne sjecam se imena autora, ali sjecam se intervjua sa istim, u kojem opsirno opisuje kako je Tita ispitivao cak i o njegovim aferama, pa se stari izvlacio i izvrdavao kako se "puno laze i mnogo od toga nije istina".
Da ne bude zabune: autor je bio postovalac Titovog lika i djela, dakle, nije to radio sa namjerom danasnje zute stampe.
Tako da... ne znam sta bi ova tema trebala predstavljati, valjda neku pseudoeksluzivnost, neko vrhunaravno otkrice.
Citajuci ostale teme autora, mislim da je, najkrace receno, demonstracija vlastitog (pretpostavljenog) velikog znanja i pameti.
Pa bujrum, pokaži znanje.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#16 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by Benjaminsky »

teskeredzic_22 wrote: 27/09/2022 14:24
Benjaminsky wrote: 27/09/2022 11:29

Izvolite argumentirati, inače vaše riječi ne vrijede ništa, kao što ni ne vrijede. Naveo sam izvore. Pošto sam kupio - po tome sam prodao.
1. Šta je glupost?
2. Šta je šrota?
Ispravljam se.
Rijetko viđena gomila gluposti i šrota na jednom mjestu.
Džabe si krečio. Nisi ništa argumenitrao.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19525
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#17 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by teskeredzic_22 »

Benjaminsky wrote: 27/09/2022 19:32
teskeredzic_22 wrote: 27/09/2022 14:24

Ispravljam se.
Rijetko viđena gomila gluposti i šrota na jednom mjestu.
Džabe si krečio. Nisi ništa argumenitrao.
A tek tvoji argumenti...vuku korijene vjerovatno iz aleksandrijske biblioteke...
User avatar
geralt
Posts: 5200
Joined: 14/09/2017 12:45

#18 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by geralt »

Zasto su oni bitni da se o njima pravi tema na ovom forumu?

Hajd razumijem kad su monarhije u pitanju, tamo treba znati ko ce biti sljedeci vladar, ali SFRJ nije bila nasljedna monarhija. Niko iz porodice Broz nije historijski bitna licnost osim Josipa, i Jovanke u kontekstu njenog uticaja na politiku SFRJ u 60-im i 70-im.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by Truba »

Takozvana posljednja zastita jbt-a ako zakazu sluzbe sigurnosti
potpukovnica jna :mrgreen:
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#20 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by Benjaminsky »

teskeredzic_22 wrote: 27/09/2022 19:47
Benjaminsky wrote: 27/09/2022 19:32

Džabe si krečio. Nisi ništa argumenitrao.
A tek tvoji argumenti...vuku korijene vjerovatno iz aleksandrijske biblioteke...
Da, jer se u njoj može naći dobrih argumenata...
rodoslovne-karte-obiteljskih-stabla-t16 ... #p18346114
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#21 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by stubrijez »

Ovo me podsjeca na stanovitog Begu iz Banja Luke koji je odgovorno tvrdio da je Beckenbauer njegov sin. Ne mora biti tacno ali je interesantno...
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#22 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by sinuhe »

Fun fact: Tito do 60te godine nije bio u vezi sa zenom starijom od 28 godina.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#23 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by Truba »

Citao sam nesto o sumraku staljinizma

Velika slicnost izmedju pape franje i tita
To sam skontao i zakljucio
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#24 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by nikeze »

Milovan Đilas je u svojim knjigama koje mogu besplatno skinuti na internetu rekao istinu o Titu koja se krila i zato je Đilas ležao u zatvoru.
U dokumentarnom filmu o Titu njegova žena Herta Hass je u poznim godinama rekla istinu o njegovim prevarama prema njoj sa Davorjankom Paunović. Bitka na Neretvi je takođe uljepšana i sam Tito je poslije premijere filma rekao da nije baš tako bilo. Na Sutjesci je ostavio 1500 ranijenika koje su fašisti pobili. Greška je bila što je vukao svu vojsku sa sobom i izložio je više puta okruženju i skoro uništenju umjesto da je rasprši i I omugući I'm da prezime, nahrane se i odmore se npr na Vlašiću.
Prilično je kopirao totalitarni režime. Organizovao radne akcije, proglasio se doživotnim vođom, organizovao koncentracione logore i tajne službe koje su progonile ljude. Ipak je puno napravio za života. Prvu suprugu Pelagiju je upoznao kad je imala 13 godina i rodila je četvero djece do 19 godine. Troje je umrlo. Do 1942 godine znači do 50 godine života imao je samo 4 godine radnog staža a hvalio se skupim odijelima koje je nosio i prstenom sa briljantom. Od čega? Živio je raskošnije od bilo kog multimilijardera na zapadu. Političari na zapadu nisu baš toliko imali na raspolaganju.
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#25 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by HelaS »

nikeze wrote: 17/01/2023 22:28 Milovan Đilas je u svojim knjigama koje mogu besplatno skinuti na internetu rekao istinu o Titu koja se krila i zato je Đilas ležao u zatvoru.
U dokumentarnom filmu o Titu njegova žena Herta Hass je u poznim godinama rekla istinu o njegovim prevarama prema njoj sa Davorjankom Paunović. Bitka na Neretvi je takođe uljepšana i sam Tito je poslije premijere filma rekao da nije baš tako bilo. Na Sutjesci je ostavio 1500 ranijenika koje su fašisti pobili. Greška je bila što je vukao svu vojsku sa sobom i izložio je više puta okruženju i skoro uništenju umjesto da je rasprši i I omugući I'm da prezime, nahrane se i odmore se npr na Vlašiću.
Prilično je kopirao totalitarni režime. Organizovao radne akcije, proglasio se doživotnim vođom, organizovao koncentracione logore i tajne službe koje su progonile ljude. Ipak je puno napravio za života. Prvu suprugu Pelagiju je upoznao kad je imala 13 godina i rodila je četvero djece do 19 godine. Troje je umrlo. Do 1942 godine znači do 50 godine života imao je samo 4 godine radnog staža a hvalio se skupim odijelima koje je nosio i prstenom sa briljantom. Od čega? Živio je raskošnije od bilo kog multimilijardera na zapadu. Političari na zapadu nisu baš toliko imali na raspolaganju.
Mogao si sve sažeti u jednu riječ: četnik. Hajmo mu jebat mater za to :lol: :lol: :lol:

Kad mačke nema, evo šta se piše... :-)
Post Reply