TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#51 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by dr_Evil »

Benjaminsky wrote: 27/09/2022 09:41 A donja rodoslovna karta do sada nije postojala nigdje u Jugoslaviji, a ni u bilo kojoj državi poslije SFRJ. Ovo je ono što ne zna, ili se pomalo zna, ali se šuti. Imate čast da prvi gledate ovu rodoslovnu kartu i da razmišljate o njoj. Kao što se da vidjeti, Tito nije bio samo državnik, već je bio i običan čovjek koji je volio život, žene i zabavu. Sve je to za ljude. Kako ja imam običaj reći: Nitko nije savršen.
Spoiler
Show
Image
Ova mi godinama stoji na polici(mada je slika s interneta mrsko mi slikat), sad cu bas muhajem da je procitam.

Image

Realno, Tile jeste bio kurvar i sigurno ima djece viska, ali mislim da tvoja literatura koju si koristio, a koja je izdata 20+ godina poslije smrti istog pretjeruje.

Danas je popularno da se mnogo sta pise o najvecem sinu, da je bio njemacki agent, ruski agent, zamijenio identitet, sin nekog burzuja, pa sto da ne onda i da ima 20+ djece. Kad moze Dzeko moze i Tile
PM72
Posts: 17799
Joined: 30/04/2012 16:54

#52 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by PM72 »

Šta te čudi kad su recimo u Srbiji i pola BiH četnike proglasili antifašistima i oslobodiocima?
I još kažu -spasili 500 savezničkih pilota...pa sebi postavljam pitanje jel ijedan saveznički avion prešao čitav preko Srbije ili su ih redom njemci obarali.
Zamisli cifre 500 pilota...znači oborili bar 100 bombardera.Možda su bili nevidljivi jer je bilo samo nekoliko olupina.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#53 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by dr_Evil »

PM72 wrote: 23/01/2023 07:57 Šta te čudi kad su recimo u Srbiji i pola BiH četnike proglasili antifašistima i oslobodiocima?
I još kažu -spasili 500 savezničkih pilota...pa sebi postavljam pitanje jel ijedan saveznički avion prešao čitav preko Srbije ili su ih redom njemci obarali.
Zamisli cifre 500 pilota...znači oborili bar 100 bombardera.Možda su bili nevidljivi jer je bilo samo nekoliko olupina.
Ma ne cudi me vise nista, taman sinoc sa zenom pricam dok gledamo tv, 2009-10 sam isao par puta do Beograda, danas su mi se toliko zgadili sa revizijom historije da nemam zelje tamo ni po lijek otic (nedobog) da moram.
PM72
Posts: 17799
Joined: 30/04/2012 16:54

#54 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by PM72 »

:thumbup:
Zamisli samo olupine od 100 oborenih bombardera...trebala bi livada ko pola Sarajeva za taj vojni otpad...a u stvarnosti par komada.Srbi što znaju prepravit i slagat to nema u svijetu.

P.s. Talijani su napravili biznis od olupina oborenih savezničkih aviona pa su u prve modele Vespi koristili aluminijum i točkove aviona (onih manjih lovačkih).
User avatar
sinuhe
Posts: 11490
Joined: 03/06/2011 11:33

#55 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by sinuhe »

Pa to su im i sami saveznici priznali. Nisu cetnici bili protiv Amerike i Engleske niti su bili antisemiti.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#56 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by Benjaminsky »

dr_Evil wrote: 23/01/2023 07:53Realno, Tile jeste bio kurvar i sigurno ima djece viska, ali mislim da tvoja literatura koju si koristio, a koja je izdata 20+ godina poslije smrti istog pretjeruje.
I ja mislim da se pretjeruje. Ali dok se ne nađe neki relavantan historičar koji će argumentirano pobiti ovo gore, do tad je ovo "istina". Svi oni koji bez navođenja izvora (a ja sam ih naveo) tvrde nešto - njihova izjava ne vrijedi ništa jer nema nikakvo uporište. Ni moja literatura nije bogzna kakvo uporište, ali zasad nema druge...
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#57 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by stubrijez »

Kakav pacenik covjek mora bit da iole interesantnu temu okrene smjerom seljacke dnevne politike... cuj ne bi u Srbiju mi po lijekove. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ovo su oni iz redova bajraktara sto nosaju zastave uoci izbora. Agitatori za vrecu brasna...
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#58 Re: TITO - OBITELJ, DJECA, LJUBAVNICE

Post by stubrijez »

nikeze wrote: 19/01/2023 08:23
stubrijez wrote: 19/01/2023 05:54
Ovou sredini ne kontam gdje uparkira u cijelu pricu, pa to svak zna kakva Sutjeska te sad spopala... cuj Vlasic, pa nisu se partizani povlacili tim pravcem uopste. Gro vojske je ostao u Tjentistu i tu zavrsio nazalost osim onih sto su napravili proboj sa Popovicem. Naravno da je film cista fikcija to je sasvim normalno...
Vojni stratezi koji su analizirali drugi svjetski rat zaključili su da su u Travniku i okolini bile slabije ustaše snage nego na drugim mjestima i da se sasvim sigurno moglo organizovati prezimljavanje na Vlašiću pošto bi okupatorima teško bilo da napadaju Vlašić u zimskom periodu. On je vukao svu vojsku za sobom što je po tim stručnjacima bila strateška greška: naravno činio je to da spasi sebe, ali je lakše bilo okružiti takve trupe. Spasio je on sebe ali je zato izginulo puno vojske i na Sutjesci i na Neretvi. U avgustu 1943 bio je u selu Šerići kod Zenici kod Hase Huseinovića bega koji je vodio muslimansku miliciju i koji je dao partizanima i hranu i smještaj i odmor. Nakon rata su Hasu smjestili u zatvor jer je bio protiv toga da omladina ide na radne akcije. ...........
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: i ja bih ga stavio u zatvor za to. Sta to sad neka dobra stvar? Jadanebio ne bi smo imali gde nocit da nije bilo radne akcije, nije to niko tjero, omladina to prihvatila kao normalno sto i jest.... a Hasu bih smjestio u zatvor i sto je imo muslimansku miliciju isto, sjedili kod kuca cuvali zene mjesto da se bore za demokratiju i napredak, vele nek ginu budale proce ovo hihihihihih....imal ljudi kraja ovim bajkama, vidil se?????????
Post Reply