Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1 Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by Tito_i_Partija »

Eh, evo nakon dugog vremena negledanja filmova (zbog privatnih i profesionalnih razloga) i obecanja forumskim haverima da cu se posvetit' malo vise ovom pdf-u, otvaram ovu temu koja ce biti platforma za diskusiju o filmovima koje cu gledat' naredna dva mjeseca. Ovo ce definitivno bit' diskusija puna spojlera, tako da bih vam savjetov'o da se klonite teme ukoliko niste gledali film o kojem se trenutno raspravlja.

I evo bez daljneg peglanja, da pocnem sa filmom s kojim me nekoliko forumasa vec mjesecima peglaju. :roll: :D

1. Blade Runner 2049 (2017)


https://www.imdb.com/title/tt1856101/?ref_=nv_sr_1

Image


Kratki sazetak radnje:

Mladi Blade Runner otkriva dugo cuvanu tajnu, sto ga potice da pronadje Rick Deckarda, koga nema tri'es godina.


Cjelokupna Reakcija:

Image

Prve scene filma su bile popracene dobrom dozom entuzijazma, pogotovo zato sto je Roger faking Deakins tata kinematografije. Njegovi wide-space shotovi su cista poezija, nevjerovatan merak za gledat'. Medjutim, kako je film odmicao, sve je bilo manje entuzijazma, a sve vise razocarenja, izmedju ostalog zbog ovoga:

1. Villeneuve-ov pokusaj da docara atmosferu prvog filma po mom misljenju nije uspio. Ta neka guzva, mrak, galama, kisa, i generalna depresija Los Angelesa prvog filma po mom misljenju se nije vidjela ovdje. Previse je tu svjetla dana, boje, tisine, sirokih mjesta bez icega u njima, i to mi sve nekako kontrira "magiji" prvog filma. Nova tehnologija je u nekim momentima ofirno upakovana u staru (analiza kostiju i drveta npr.), da se k'o fol ispostuje prvi dio, al' to mi je ispalo skroz slabo.

2. DECKARD NIJE REPLIKANT, MAMU LI VAM NABIJEM!!! Cijelo vrijeme sam se nad'o da nece ic' sa Scott-ovom budalastom vizijom jeftinog twista prvog dijela, al' to su ovdje uradili, i to je cak ogroman dio price. Ovo me je strasno razocaralo, jer sam uvijek podrzav'o teoriju da Deckard nije replikant, zbog razloga o kojima sam vec pric'o vise puta na ovom forumu.

3. Muzika u filmu je faking uzasna, uzasna. Ogroman dio cara prvog filma se po mom misljenju zasniva na fenomenalnoj muzici Vangelisa, koju i danas slusam cesto, i za koju tvrdim da je najbolja filmska muzika ikada uradjena, bez premca. Ovaj sund u nastavku mi je toliko smet'o da vam to opisat' ne mogu. Nisam stvarno ocekiv'o nesto maestralno k'o iz prvog filma, jer sam znao da je Vangelis odbio da radi na nastavku (i to se ispostavilo k'o dobra odluka), al' ovo je stvarno bio toliki odron da nemam pojma kako/zasto je postalo dio filma. Dno dna.

4. Prica je lose uradjena. Ta cijela frka oko Deckardovog djeteta mi je djelovala skroz neubjedljiva i glupa. Imamo slucaj teskog iskoristavanja i diskriminiranja jedne klase, imamo brojeve na svojoj strani i hocemo revoluciju, al' prave revolucije zahtijevaju biblijsko cudo u stilu Isusa da se sprovedu u djelo. :roll: :facepalm:

5. Gluma u nekih odlicna, u nekih grozna. Gosling i Leto standardno dobri, Ford nezainteresovan i tu samo zbog plate, a Ana de Armas mi je jos jednom potvrdila da je najgora ispreka za glumicu na ovom svijetu. Stvarno nemam pojma kako ta zena uloge dobija. Glumica sto je glumila Luv me je malo nasmijala, jer me je ulogom, brutalnoscu, i pomalo izgledom podsjetila na Richter-a iz filma "Total Recall" sa Arnoldom. :-D

Image

Kad smo vec oko Richtera i Total Recall, ne mogu ga spomenut' a da ne postavim najbolju scenu filma. :D

Image

Ahhh, memories. :D

Sve u svemu, moram rec' da je Niho bio u pravu sa njegovim skepticizmom (iako mu se sada navodno svidja) i mislim da je film jako slab u odnosu na prvi. Zao mi je raja, al' meni je ovo tanko bilo.

Ocjena: 2/5
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66210
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by _BataZiv_0809 »

Tito_i_Partija wrote: Ovo me je strasno razocaralo, jer sam uvijek podrzav'o teoriju da Deckard nije replikant, zbog razloga o kojima sam vec pric'o vise puta na ovom forumu.
De link ili ukratko prepricaj razloge.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58754
Joined: 03/08/2010 19:04

#3 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by kakavdanakneiskustvu »

da se upišem
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#4 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by Tito_i_Partija »

_BataZiv_0809 wrote:
Tito_i_Partija wrote: Ovo me je strasno razocaralo, jer sam uvijek podrzav'o teoriju da Deckard nije replikant, zbog razloga o kojima sam vec pric'o vise puta na ovom forumu.
De link ili ukratko prepricaj razloge.
Evo ukratko: u originalnoj verziji filma i knjizi na kojoj je baziran, Deckard nije replikant s dobrim razlogom: ljudski aspekt price. Iako od pocetka nije bas odusevljen ubijanjem replikanata, on kroz film polako shvata da su oni isti k'o i ljudi, traze shvatanje i prihvatanje, osjecaju ljubav, boje se smrti, itd. Pocinje da se suosjeca sa njima i cak se zaljubljuje u jednu od njih. To je po meni jedan fenomenalan razvoj karaktera sa ljudske strane price, one strane koja je godinama ugnjetavala, iskoristavala i ubijala replikante samo za svoju korist. Ako oduzmemo Deckarda k'o pravog covjeka, to afirmira da se ljudi ne mogu suosjecati sa necim sto su stvorili i da ce zauvijek smatrati replikante alatima koji se trebaju iskoristavat', u sto ja kao covjek ne mogu da vjerujem i ne prihvatam...jer, koliko god je onih sto vole da mrze i iskoristavaju, uvijek ce biti i onih koji hoce da slusaju, shvate, i pomognu. :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66210
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by _BataZiv_0809 »

Tito_i_Partija wrote:
Evo ukratko: u originalnoj verziji filma i knjizi na kojoj je baziran, Deckard nije replikant s dobrim razlogom: ljudski aspekt price. Iako od pocetka nije bas odusevljen ubijanjem replikanata, on kroz film polako shvata da su oni isti k'o i ljudi, traze shvatanje i prihvatanje, osjecaju ljubav, boje se smrti, itd. Pocinje da se suosjeca sa njima i cak se zaljubljuje u jednu od njih. To je po meni jedan fenomenalan razvoj karaktera sa ljudske strane price, one strane koja je godinama ugnjetavala, iskoristavala i ubijala replikante samo za svoju korist. Ako oduzmemo Deckarda k'o pravog covjeka, to afirmira da se ljudi ne mogu suosjecati sa necim sto su stvorili i da ce zauvijek smatrati replikante alatima koji se trebaju iskoristavat', u sto ja kao covjek ne mogu da vjerujem i ne prihvatam...jer, koliko god je onih sto vole da mrze i iskoristavaju, uvijek ce biti i onih koji hoce da slusaju, shvate, i pomognu. :)
Sounds legit to me :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#6 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by johnnykola »

Prvi mačići u vodu se bacaju. Dragi Titomire u velikoj si grešci. Film je odličan iako je, kao i u gro SF filmova, tema istog anadr stori 'baut stolen ajdentiti.

Drago mi je da ovdje, jer si to sam napisao i tvoja je tema, možemo otvoreno pisati i spojlati. Fala Vi i samo naprijed!

I da, to što Deckard kao insan suosjeća s replikantima to je kepo. No, sve i da ne suosjeća to ne znači da ne postoji nijedan insan koji suosjeća. Tako, po neni irelevantno je je li on replikanti ili ne. Budi insan ili replikant, ali budi.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#7 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by hadzinicasa »

Tito_i_Partija wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Tito_i_Partija wrote: Ovo me je strasno razocaralo, jer sam uvijek podrzav'o teoriju da Deckard nije replikant, zbog razloga o kojima sam vec pric'o vise puta na ovom forumu.
De link ili ukratko prepricaj razloge.
Evo ukratko: u originalnoj verziji filma i knjizi na kojoj je baziran, Deckard nije replikant s dobrim razlogom: ljudski aspekt price. Iako od pocetka nije bas odusevljen ubijanjem replikanata, on kroz film polako shvata da su oni isti k'o i ljudi, traze shvatanje i prihvatanje, osjecaju ljubav, boje se smrti, itd. Pocinje da se suosjeca sa njima i cak se zaljubljuje u jednu od njih. To je po meni jedan fenomenalan razvoj karaktera sa ljudske strane price, one strane koja je godinama ugnjetavala, iskoristavala i ubijala replikante samo za svoju korist. Ako oduzmemo Deckarda k'o pravog covjeka, to afirmira da se ljudi ne mogu suosjecati sa necim sto su stvorili i da ce zauvijek smatrati replikante alatima koji se trebaju iskoristavat', u sto ja kao covjek ne mogu da vjerujem i ne prihvatam...jer, koliko god je onih sto vole da mrze i iskoristavaju, uvijek ce biti i onih koji hoce da slusaju, shvate, i pomognu. :)
i vole... <3
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#8 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by Tito_i_Partija »

hadzinicasa wrote:

i vole... <3
Dabome. :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by insomnia78 »

Jesto bijo oso u vehabije
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#10 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by Tito_i_Partija »

Ma jok, u alkoholicare. Sad ramazan pa malo dos'o sebi. :-D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by insomnia78 »

Pa alkosi gledaju muvije
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#12 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by Tito_i_Partija »

Ne ja, prika moj. Ne vidim dobro televizor kad sam ispod stola. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58754
Joined: 03/08/2010 19:04

#13 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by kakavdanakneiskustvu »

insomnia78 wrote:Pa alkosi gledaju muvije

jesi vidio,evo i on promijenio avatar za ramazan
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#14 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by insomnia78 »

Veci je Tito mumin od ovog lopovcine :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58754
Joined: 03/08/2010 19:04

#15 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by kakavdanakneiskustvu »

insomnia78 wrote:Veci je Tito mumin od ovog lopovcine :lol:

ko mu je sad ovaj novi?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#16 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by Tito_i_Partija »

2. Deadpool 2

https://www.imdb.com/title/tt5463162/?ref_=fn_al_tt_1

Image


Kratki sazetak radnje:

Deadpool okuplja mutantsku ekipu da zastiti malu novozelandsku debeljucu od vojnika iz buducnosti, Cable-a.


Cjelokupna Reakcija:

Image


Ovaj film je dobra zabava za one kojima je se svidio prvi film. Meni je ovaj film licno bio za nijansu bolji od prvog. Bio sam malo skeptican kad je reziser prvog filma, Tim Miller, napustio produkciju i kad ga je zamijenio reziser John Wick-a, bivsi stuntman David Leitch, al' ispalo je sve dobro. Akcija i komedija super. Ekipa koju Deadpool sakuplja oko sebe i njihova prva misija je bila dovoljna da mi suze krenu na oci od smijeha. Cable, Domino, i Juggernaut su mi bas bili :thumbup:

Zamjerka: ono sto mi je stvarno smetalo u filmu je to da su od Deadpoola napravili dobricu, koji nekoliko puta u filmu izjavljuje "Let's do the right thing", jer se vidi da pisci nisu sigurni sta tacno Deadpool hoce. Jedan reviewer sa Comingsoon.net je to dobro sazeo, pa cu to da prenesem ovdje:
Stuck with such a generic backstory, glaringly out of step with the tone of the character and the film, Deadpool 2 doubles down as he becomes the unlikely protector of an obnoxious teenage mutant (Dennison) who will one day grow up to murder Cable’s family. It’s a move which requires Deadpool to sincerely state the unbelievable line “I fight for what is right,” which would be hard to put to pass muster coming out of Steve Rogers’ mouth, much less fitting into a Deadpool film. It is very, very difficult to spend all of your time taking the piss and then turn and ask for genuine emotional engagement. This was a problem the first Deadpool never solved and Deadpool 2 not only hasn’t solved it either but has required us to take even more notice of it. If the sequel has taken what worked the first time around and amped it up, it has also taken the first film’s weakest points and made out of them.
Deadpool-ova moralna ambiguoznost mi jako fali, jer to mi je nesto sto ga je cinilo unikatnim i interesantnim, nesto sto ga je odvajalo od ostalih superheroja. A posle ovog filma se cini k'o da su ga turili u tipicni marvelov sablon, samo sa malo vise psovki od ostalih da k'o fol bude vise "edgy". One cijele sentimentalne scene sa curom su bile bas previse, i totalno van svega sto je Deadpool ikada bio u comicu. :smajlikojipovraca:

Al' sve u svemu, faktor zabave je ogroman, i od mene zato debela preporuka.

Ocjena:
4/5
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#17 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by hadzinicasa »

Meni Deadpool 1.... :cry:
Niti mi je bio pretjerano zabavan, ni interesantan, ni duhovit, ni vrckav, ni zafrkant, ama bas nista (bogohuljenje, i know). Dijalozi na nikakvom nivou, aaaaa Nemam ni zelju pogledati nastavak, iako cu ga pogledati vjerovatno eto ne znam ni ja sto, vjerovatno trazeci nesto sto sam ocekivala da cu naci u prvom dijelu nakon hvalospjeva haman svih koji su ga pogledali i toplo preporucivali... mozda zbog i prevelikih ocekivanja, ispuha....
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#18 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by Tito_i_Partija »

Postujem, i zato sam poceo tekst sa ovom recenicom:
Ovaj film je dobra zabava za one kojima je se svidio prvi film.
:-D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#19 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by hadzinicasa »

Tito_i_Partija wrote:Postujem, i zato sam poceo tekst sa ovom recenicom:
Ovaj film je dobra zabava za one kojima je se svidio prvi film.
:-D
Da, da :) znam, samo napisah svoje misljenje. Postujem i ja sve kojima se svidja, kazem tek: it did not do it for me. Leider.
User avatar
dale cooper
Posts: 28476
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#20 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by dale cooper »

Titi se Blade Runner svidio još manje nego meni. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#21 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by Bloo »

dale cooper wrote:Titi se Blade Runner svidio još manje nego meni. :mrgreen:
Sreća tvoja pa si u drugom kantonu..inače.
Nije sad remek djelo, ali vala nije ni karina pjur (tm).
Sad ću da mu odgovorim po stavkama :mrgreen: jebogavangelisdagajebo
User avatar
dale cooper
Posts: 28476
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#22 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:Titi se Blade Runner svidio još manje nego meni. :mrgreen:
Sreća tvoja pa si u drugom kantonu..inače.
Nije sad remek djelo, ali vala nije ni karina pjur (tm).
Sad ću da mu odgovorim po stavkama :mrgreen: jebogavangelisdagajebo
Storywise je plitak ko' Jala ljeti. :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#23 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:
dale cooper wrote:Titi se Blade Runner svidio još manje nego meni. :mrgreen:
Sreća tvoja pa si u drugom kantonu..inače.
Nije sad remek djelo, ali vala nije ni karina pjur (tm).
Sad ću da mu odgovorim po stavkama :mrgreen: jebogavangelisdagajebo
Story wise je plitak ko' Jala ljeti. :mrgreen:
Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#24 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by Bloo »

Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#25 Re: Tito Film Festival i Filmske Diskusije

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:Titi se Blade Runner svidio još manje nego meni. :mrgreen:
Baj de vej, poceo sam gledat' i Twin Peaks u medjuvremenu, ogdled'o prve tri epizode. Ja mislio to neki murder-mystery, kad ono komedija 1/1. :D
Post Reply