Titl na TV

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#1 Titl na TV

Post by sagosen »

Imam jedan problem - ne mogu da namjestim titl na TV iako sam prije mogao na ovaj način. Znači, znam da treba biti isti naziv titla i fajla. Ekstenzija fajla je .mkv, a titla je .srt. Znam da ovaj TV podržava, .srt titlove jer kao što sam rekao već sam prije znao da ovo namjestim.

Image

Image

Image

Međutim, kada stavim na usb ovo sa svojim titlom on prikazuje neki engleski titl kojeg ne znam ukloniti, tražio sam na google kako, našao neki MKVToolNix ali tamo stoji kao da nema nikakvog titla. Šta da radim? :D

Image
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#2 Re: Titl na TV

Post by Altsa »

Koji je TV ? Jel gledas sa usb-a direktno na Tv-u? Meni se zna desiti da na mom TV-u LG ne prikazuje titlove filma. To je problem do titla. Ja to rijesim tako da iskopiram tekst titla za film koji mi ne prikazuje u titl za koji sam siguran da radi (u Notepadu). Prilagodim naziv titla sa filmom i meni onda radi.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3 Re: Titl na TV

Post by irac300 »

Taj tvoj ti iz nekog razloga ne prepoznaje, a video ti je očito mkv sa ubačenim engleskim titlom. Probaj neki drugi titl skinuti, i izbriši sve tačkice i crtice iz naziva videa (nekada to zna zezat) pa tako preimenuj titl.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#4 Re: Titl na TV

Post by aditon »

Altsa wrote:Koji je TV ? Jel gledas sa usb-a direktno na Tv-u? Meni se zna desiti da na mom TV-u LG ne prikazuje titlove filma. To je problem do titla. Ja to rijesim tako da iskopiram tekst titla za film koji mi ne prikazuje u titl za koji sam siguran da radi (u Notepadu). Prilagodim naziv titla sa filmom i meni onda radi.
ako sam te dobro razumio, nađeš tekst prevoda tj titlove koje kao tekst kopiraš u notepad i preimenuješ fajl kao što je naziv filma? ako sam te dobro shvatio, onda mi samo još reci gdje nalaziš te tekstove jer se i meni često dešava da mi titlovi ne rade, ne preko sticka već preko kućne mreže tj servia. Pa da probam i tu varijantu jer me baš nervira kad titlovi neće a rade :)
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#5 Re: Titl na TV

Post by Altsa »

aditon wrote:
Altsa wrote:Koji je TV ? Jel gledas sa usb-a direktno na Tv-u? Meni se zna desiti da na mom TV-u LG ne prikazuje titlove filma. To je problem do titla. Ja to rijesim tako da iskopiram tekst titla za film koji mi ne prikazuje u titl za koji sam siguran da radi (u Notepadu). Prilagodim naziv titla sa filmom i meni onda radi.
ako sam te dobro razumio, nađeš tekst prevoda tj titlove koje kao tekst kopiraš u notepad i preimenuješ fajl kao što je naziv filma? ako sam te dobro shvatio, onda mi samo još reci gdje nalaziš te tekstove jer se i meni često dešava da mi titlovi ne rade, ne preko sticka već preko kućne mreže tj servia. Pa da probam i tu varijantu jer me baš nervira kad titlovi neće a rade :)
Ja gledam preko TV direkt ukopcam usb. Iskoristim titl za koji sam siguran da je radio tj. koji sam vec koristio i koji se prikazivao. Otvorim ga u Notepadu i izbrisem kompletan tekst. Potom na mjesto izbrisanog teksta ubacim tekst filma koji mi ne radi.Spasim i preimenujem ga onako kako je naziv filma u potpunosti isto. Brobaj mozda ti pomogne.
dowydyenya
Posts: 881
Joined: 27/01/2010 11:40

#6 Re: Titl na TV

Post by dowydyenya »

Ja radim tako sto preimenujem titl u naziv filma i odradim ga sa programom koji je veoma lagan a zove se AVIAddXSubs. Sva procedura se zavrsi u roku 5 do 10 sekundi , prebacis na usb i gledas.Program ima razni opcija od povecanja fonta do boje , centriranja lijevo desno gore dole.Preporuka u svakom slucaju za ovaj program.

Druga opcija koju ne koristim je pravljenje foldera za film koji snimim i ubaci se film i titl u isti folder ali tada su mi slova veoma sitna tako da sam nju izbacio iz upotrebe jer jos nisam nasao nacin povecanja titla sa tom operacijom ubacivanja na hdd.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#7 Re: Titl na TV

Post by aditon »

u principu rijetko sam gledao film freko usb-a, možda 3-4 puta svega a titlovi su mi svaki put u toj situaciji radili. Interesatno mi se desilo neki dan. Htjedoh pogledati ninja kornjače (novi film) u 3d i kad fajl streamam preko servia sve radi kako treba, slika i zvuk ali titlova nema. Odlučim staviti film na usb ali sada nemam tona dok titlovi i slika normalno rade. Javlja neku poruku da audio format ne podržava. A uredno je radilo npr preko servia. Preko servia ustvari ako imam problem onda je to s titlovima. Kontam da svi ovi prijedlozi koji su ovdje izneseni bi mogli napraviti razliku i kod streama titlova i videa i preko servia.

nekad sam koristio program koji pretvara titlove u 3d titlove ali se ne mogu sjetiti kako se zvao obzirom da mi nikad nije nakon izvršenog pretvaranja 3d titlove i prikazivao. Da li ima neko sličan programčić za preporučiti koji konvertuje 2d u 3d titlove?
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#8 Re: Titl na TV

Post by aditon »

Altsa wrote:Ja gledam preko TV direkt ukopcam usb. Iskoristim titl za koji sam siguran da je radio tj. koji sam vec koristio i koji se prikazivao. Otvorim ga u Notepadu i izbrisem kompletan tekst. Potom na mjesto izbrisanog teksta ubacim tekst filma koji mi ne radi.Spasim i preimenujem ga onako kako je naziv filma u potpunosti isto. Brobaj mozda ti pomogne.
Shvatam te. I moguće je. Jer neko je također spominjao uklanjanje tačkica i crtica iz imena srt fajla...volio bih znati šta to utiče na prikaz odnosno ne prikazivanje titlova jer najčešće skidam titlove od istog lika (bambula) i većinom mi rade ali nekad jednostavno neće...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9 Re: Titl na TV

Post by amar1994 »

IkaIJ wrote:Imam jedan problem - ne mogu da namjestim titl na TV iako sam prije mogao na ovaj način. Znači, znam da treba biti isti naziv titla i fajla. Ekstenzija fajla je .mkv, a titla je .srt. Znam da ovaj TV podržava, .srt titlove jer kao što sam rekao već sam prije znao da ovo namjestim.

Image

Image

Image

Međutim, kada stavim na usb ovo sa svojim titlom on prikazuje neki engleski titl kojeg ne znam ukloniti, tražio sam na google kako, našao neki MKVToolNix ali tamo stoji kao da nema nikakvog titla. Šta da radim? :D

Image
muxaj sa MKVtoolnix-om :izet: :)
znas li muxat :?
neces imat problema ni sa č,ć,ž,đ,š :wink:

https://www.archlinux.org/packages/?q=mkvtoolnix

:thumbup:
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#10 Re: Titl na TV

Post by macanSA »

dowydyenya wrote:
Druga opcija koju ne koristim je pravljenje foldera za film koji snimim i ubaci se film i titl u isti folder ali tada su mi slova veoma sitna tako da sam nju izbacio iz upotrebe jer jos nisam nasao nacin povecanja titla sa tom operacijom ubacivanja na hdd.
veličina slova titla kao i naše kvačice se podešava u setingu tv-a
kod mene sve odlično fercera
samo nekad bude titl brži ili sporiji od govora na tv, ali se i to podešava na tv
dowydyenya
Posts: 881
Joined: 27/01/2010 11:40

#11 Re: Titl na TV

Post by dowydyenya »

macanSA wrote:
dowydyenya wrote:
Druga opcija koju ne koristim je pravljenje foldera za film koji snimim i ubaci se film i titl u isti folder ali tada su mi slova veoma sitna tako da sam nju izbacio iz upotrebe jer jos nisam nasao nacin povecanja titla sa tom operacijom ubacivanja na hdd.
veličina slova titla kao i naše kvačice se podešava u setingu tv-a
kod mene sve odlično fercera
samo nekad bude titl brži ili sporiji od govora na tv, ali se i to podešava na tv

Nazalost Moj Tv nem tu opciju
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#12 Re: Titl na TV

Post by macanSA »

možda nisi dobro pročačko po postavkama, ni ja nisam odma znao, gledo sa malim slovima i bez kvačica, dok se nisam zainatio da nađem

koji ti je tv i kolko je star
Last edited by macanSA on 26/10/2016 21:02, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#13 Re: Titl na TV

Post by amar1994 »

Ma mux rijesi taj problem [emoji106]
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#14 Re: Titl na TV

Post by sagosen »

Upravo tako, mux riješio probleme. Hvala svima :D
dowydyenya
Posts: 881
Joined: 27/01/2010 11:40

#15 Re: Titl na TV

Post by dowydyenya »

macanSA wrote:možda nisi dobro pročačko po postavkama, ni ja nisam odma znao, gledo sa malim slovima i bez kvačica, dok se nisam zainatio da nađem

koji ti je tv i kolko je star
Sony Bravia kdl42ex443
dowydyenya
Posts: 881
Joined: 27/01/2010 11:40

#16 Re: Titl na TV

Post by dowydyenya »

dowydyenya wrote:
macanSA wrote:možda nisi dobro pročačko po postavkama, ni ja nisam odma znao, gledo sa malim slovima i bez kvačica, dok se nisam zainatio da nađem

koji ti je tv i kolko je star
Sony Bravia kdl42ex443
http://www.sony.co.uk/support/en/conten ... EX443/list
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#17 Re: Titl na TV

Post by macanSA »

teško mogu povjerovat da taj tv nema te opcije
kod mene je telefunken smart 82 cm kupljen prije 3 mjeseca u Bingu :D
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#18 Re: Titl na TV

Post by Altsa »

dowydyenya wrote:Ja radim tako sto preimenujem titl u naziv filma i odradim ga sa programom koji je veoma lagan a zove se AVIAddXSubs. Sva procedura se zavrsi u roku 5 do 10 sekundi , prebacis na usb i gledas.Program ima razni opcija od povecanja fonta do boje , centriranja lijevo desno gore dole.Preporuka u svakom slucaju za ovaj program.

Druga opcija koju ne koristim je pravljenje foldera za film koji snimim i ubaci se film i titl u isti folder ali tada su mi slova veoma sitna tako da sam nju izbacio iz upotrebe jer jos nisam nasao nacin povecanja titla sa tom operacijom ubacivanja na hdd.
Slova povecavam na samom TV jer imam tu mogucnost.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#19 Re: RE: Re: Titl na TV

Post by amar1994 »

IkaIJ wrote:Upravo tako, mux riješio probleme. Hvala svima :D
[emoji41] [emoji106]
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#20 Re: RE: Re: Titl na TV

Post by Altsa »

amar1994 wrote:
IkaIJ wrote:Upravo tako, mux riješio probleme. Hvala svima :D
[emoji41] [emoji106]
Za sta sluzi taj program ? Ako moze ukratko.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#21 Re: RE: Re: Titl na TV

Post by Altsa »

----
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#22 Re: RE: Re: Titl na TV

Post by aditon »

Altsa wrote:
amar1994 wrote:
IkaIJ wrote:Upravo tako, mux riješio probleme. Hvala svima :D
[emoji41] [emoji106]
Za sta sluzi taj program ? Ako moze ukratko.
MKVtoolMix ti služi da "zalijepiš" titlove na video a u tom smislu možeš iste prilagođavati po svojim preferencijama, tj veličina, font itd itd. Mislim da čak možeš i 2d titlove u 3d pretvoriti.

Svi koji gledaju preko usb-a film a ne mogu vidjeti titlove, s ovim programom to postaje moguće.

Kako ja pretežno preko mreže gledam filmove tj servia, meni konkretno nije pomogao jer titlove koje servio ne emituje, jednostavno ne emituje ni kad se odrade ovim programom... a to mi je frustrirajuće
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#23 Re: RE: Re: Titl na TV

Post by macanSA »

aditon wrote:
Svi koji gledaju preko usb-a film a ne mogu vidjeti titlove, s ovim programom to postaje moguće.
kako misliš ne mogu vidjet
pa sve što sam ja gore pisao i odnosi se na reprodukciju filma sa USBa na TVu
film obično u mp4 formatu, plus .str file i titlovi piče....u setingu TVa namjestiš veličinu slova i kvačice i sve fercera samo tako
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#24 Re: RE: Re: Titl na TV

Post by aditon »

macanSA wrote:
aditon wrote:
Svi koji gledaju preko usb-a film a ne mogu vidjeti titlove, s ovim programom to postaje moguće.
kako misliš ne mogu vidjet
pa sve što sam ja gore pisao i odnosi se na reprodukciju filma sa USBa na TVu
film obično u mp4 formatu, plus .str file i titlovi piče....u setingu TVa namjestiš veličinu slova i kvačice i sve fercera samo tako
ma nebitno sve to...čovjek je pitao šta MKVtoolmix program radi. Ja lično nisam imao problema s titlovima ako bi film gledao preko usb-a. Nije bitno jel mkv ili mp4 format videa, dovoljno je da srt fajl preimenujem kao što je naziv video i to je to. Moj problem je što neke titlove ne mogu učitati kada video streamam preko servia
Što se tiče ovog programa, ko god zalijepi s njim titlove na video, neće imati vjerovatno nikad problema da učita video i pripadajuće titlove koristeći usb za streamanje filma
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#25 Re: Titl na TV

Post by macanSA »

al dok mu naziv počinje sa MKV vjerovatno važi samo za taj tip fileova
ne za mp4 kojih je najviše
Post Reply