Tihicev obraz=djon

sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#76

Post by sarlo »

Kakav kompromis? Sa genocidnom tvorevinom? Sa Karadzicem? Mladicem? Dodikom? Biraj? Izmedju zajednicke policije ili enitetskih. Srpske zastave ili one sa panslaveskim bojama? U Bosni su stvari komplikovane i zato su problem. Zna se kako se takvi komplikovani problemi rjesavaju. kako je Aleksandar Makedonski raspetljao Gordijev cvor.
Jedan od najpoznatih Britanskih politicara je Cembrlen. Ugladjeni, polticar sa iskustvom. Znas li koliko je on kompromisa sa Hitlerom napravbio. I onda je Britanski parlament za premijera poistavop Cercila, arogantnog, beskompromisnog kolonizatora. Reci da li je on najveci Britanski lider ili nije?
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#77

Post by sarlo »

Izetbegovic je bio sampion u postizanju kompromisa. Potpisao je mnogo dogovora, primirja, gutao gorke pilule, nacinio ustupaka mali milion. Sta je postigao. 100 000 mrtvih. milion raseljenih, od toga 500-600 000 u inostranstvo. Siromasenje..
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#78

Post by Dezze »

sarlo wrote:Kakav kompromis? Sa genocidnom tvorevinom? Sa Karadzicem? Mladicem? Dodikom? Biraj? Izmedju zajednicke policije ili enitetskih. Srpske zastave ili one sa panslaveskim bojama? U Bosni su stvari komplikovane i zato su problem. Zna se kako se takvi komplikovani problemi rjesavaju. kako je Aleksandar Makedonski raspetljao Gordijev cvor.
Jedan od najpoznatih Britanskih politicara je Cembrlen. Ugladjeni, polticar sa iskustvom. Znas li koliko je on kompromisa sa Hitlerom napravbio. I onda je Britanski parlament za premijera poistavop Cercila, arogantnog, beskompromisnog kolonizatora. Reci da li je on najveci Britanski lider ili nije?
Nije najveci britanski lider. Vole ga, cijene ga, ali nije bas najveci. Vjerovatno si svjestan da su ove vodje koje spominjes prolili krv hiljada mladica, no historija nije te jadna momke zapisala, niti suze njihovih majki i zena, nego imena vodja koje su rekle "U napad!". A potom se sakrili u hlad nekog drveta, sa casicom u ruci, cigarom medju prstima....

Koliko god se nekome svidjalo ili ne (meni prvom se ne svidja!) mora se sjesti za stol sa tom genocidnom tvorevinom i njenim liderima. I nije Tihic kriv za to, vec prvenstveno oni koji su pod zemljom, i neki koji su trenutno u predsjednistvu. Ti ljudi su stavili potpis, dakle garanciju postojanja RS-a. Osim Srba, u tu "veselu" skupinu spadaju i Izetbegovic i Silajdzic. Oni su garanti opstojnosti te genocidne tvorevine!!! Prema tome, kritike uputi na njihov racun, a ne Tihicev. On od govana pokusava pitu napraviti! I mada SDA-u ne vjerujem ni kad spava, Tihicu koliko-toliko vjerujem.

A ovo sto predlazes-nekog ko je tvrdoglav postaviti kako bi svoje progurao. E, to se trebalo uraditi 1995. Ili ici do kraja, pa gdje puklo da puklo, ili kad su vec potpisli sto su potpisali, onda moraju da prihvate druge metode pregovaranja. A to su razgovori, dogovori, kompromisi....
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#79

Post by amrino »

Tile je tito na kvadrat!
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#80

Post by amrino »

Dezze wrote:
mIRCerka wrote:
amrino wrote: JAO SVE JACI ARGUMENT OD JACEG!!! :lol:
:? pa daj ti argument....
Ne, ne, Mircerka, ja ovdje izgleda trebam crno na bijelo donijeti, ili jos bolje, pokazati konkretnu izjavu tog i tog da je stvarno kriv.

Ovo sto sam naveo su argumenti. Ako su losi-neodrzivi, amrino moze da ih pobije. Ali ne ismijavanjem, nego iznosenjem protucinjenica. Kako to ne radi, izgleda da njene lekcije o argumentaciji padaju u vodu.
Crno na bijelo- naravno da trebas. I ti i svi oni sto svakog redom nazivaju lopovom a nikakvih ni argumenata ni dokaza nemaju.
Razlika izmedju mene i tebe je samo ta sto se ti vodis onom: svi su krivi dok se ne dokaze da su nevini (a i kad se dokaze- opet su krivi) a ja drzim one: svi su nevini dok se ne dokaze da su krivi...
Tvoji argumenti su : gledao sam na TV- u i "dao babo sinu svom"
Iz toga slijedi da: vanzemaljci postoje-dokaz- gledala sam na tv- u
zatim, poslije smrti svakog predsjednika. premijera i bilo koje druge licnosti na polozaju, zakonom treba zabraniti njihovoj djeci i porodici da bilo sta posjeduju ili zarade svojim radom - jer- sve sto imaju moglo bi biti upotrijebljeno protiv njih...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#81

Post by _BosanaC »

amrino wrote:Crno na bijelo- naravno da trebas. I ti i svi oni sto svakog redom nazivaju lopovom a nikakvih ni argumenata ni dokaza nemaju.
Razlika izmedju mene i tebe je samo ta sto se ti vodis onom: svi su krivi dok se ne dokaze da su nevini (a i kad se dokaze- opet su krivi) a ja drzim one: svi su nevini dok se ne dokaze da su krivi...
Tvoji argumenti su : gledao sam na TV- u i "dao babo sinu svom"
Iz toga slijedi da: vanzemaljci postoje-dokaz- gledala sam na tv- u
zatim, poslije smrti svakog predsjednika. premijera i bilo koje druge licnosti na polozaju, zakonom treba zabraniti njihovoj djeci i porodici da bilo sta posjeduju ili zarade svojim radom - jer- sve sto imaju moglo bi biti upotrijebljeno protiv njih...
Demagogija na nivou :D

Nego, trebalo bi zabraniti predsjendicima, premijerima i funkcionerima da svojoj djeci ostavljaju pare poreskih obveznika. A djeci zelim svu srecu u daljem radu, zivotu i zaradjivanju za isti.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#82

Post by Jimmy_The_Saint »

Dezze wrote:
sarlo wrote:Kakav kompromis? Sa genocidnom tvorevinom? Sa Karadzicem? Mladicem? Dodikom? Biraj? Izmedju zajednicke policije ili enitetskih. Srpske zastave ili one sa panslaveskim bojama? U Bosni su stvari komplikovane i zato su problem. Zna se kako se takvi komplikovani problemi rjesavaju. kako je Aleksandar Makedonski raspetljao Gordijev cvor.
Jedan od najpoznatih Britanskih politicara je Cembrlen. Ugladjeni, polticar sa iskustvom. Znas li koliko je on kompromisa sa Hitlerom napravbio. I onda je Britanski parlament za premijera poistavop Cercila, arogantnog, beskompromisnog kolonizatora. Reci da li je on najveci Britanski lider ili nije?
Nije najveci britanski lider. Vole ga, cijene ga, ali nije bas najveci. Vjerovatno si svjestan da su ove vodje koje spominjes prolili krv hiljada mladica, no historija nije te jadna momke zapisala, niti suze njihovih majki i zena, nego imena vodja koje su rekle "U napad!". A potom se sakrili u hlad nekog drveta, sa casicom u ruci, cigarom medju prstima....

Koliko god se nekome svidjalo ili ne (meni prvom se ne svidja!) mora se sjesti za stol sa tom genocidnom tvorevinom i njenim liderima. I nije Tihic kriv za to, vec prvenstveno oni koji su pod zemljom, i neki koji su trenutno u predsjednistvu. Ti ljudi su stavili potpis, dakle garanciju postojanja RS-a. Osim Srba, u tu "veselu" skupinu spadaju i Izetbegovic i Silajdzic. Oni su garanti opstojnosti te genocidne tvorevine!!! Prema tome, kritike uputi na njihov racun, a ne Tihicev. On od govana pokusava pitu napraviti! I mada SDA-u ne vjerujem ni kad spava, Tihicu koliko-toliko vjerujem.

A ovo sto predlazes-nekog ko je tvrdoglav postaviti kako bi svoje progurao. E, to se trebalo uraditi 1995. Ili ici do kraja, pa gdje puklo da puklo, ili kad su vec potpisli sto su potpisali, onda moraju da prihvate druge metode pregovaranja. A to su razgovori, dogovori, kompromisi....
Kako bolan nije Chruchill najveći?

A i to što pričaš da je 'ladio muda u whiskeyu i dundulio, to je tvoja percepcija. Churchill je čovjek koji je u mladosti kosti svoje rastres'o u Burskom ratu, i ne mo'š mu prigovorit' ni s te strane.

To što Hare Sila nije Churchill, druga je tema. Nekad neko možda bude.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#83

Post by mIRCerka »

amrino wrote:Tile je tito na kvadrat!
Zamolicu te da ne vrijedjas lik i djelo druga Tita.
Jer draga amrino, NEMAS ARGUMENTE DA POTVRDIS DA JE TIHIC VRIJEDAN DA STOJI U TAKVOM KONTEKSTU SA DRUGOM TITOM U ISTOJ RECNICI.
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#84

Post by Dezze »

@ amrino

Naravno da ne mislim kako su svi krivi dok ne dokazu suprotno. Ne trpaj mi rijeci u usta / post :D Gledao jesam na TV-u, a dovoljno sam pametan da znam kome bih mogao vjerovati. Ljudi pokazali crno na bijelo. A ako imalo znas o argumentaciji, onda ti ne trebam pricati sta je prihvaceno kao "relevantan izvor". A gdje ima dima tu ima i vatre. Nego, ne dade ti meni kontraargument? Zbog cega se svako malo, evo od kako je ova zemlja samostalna, u medijima (različitim!) diže prašina oko lopovluka pojedinaca? Ako grijesim, reci mi sta je sa Energopetrolom, Energoinvestom, BH Telecomom.... Nemamo nezavisno sudstvo pa je neke stvari tesko izgurati do kraja. Ali ljudi pricaju, i to je vrlo indikativno....cak i ako zanemarimo istrazivace-novinare.
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#85

Post by Dezze »

Jimmy_The_Saint wrote:
Dezze wrote:
sarlo wrote:Kakav kompromis? Sa genocidnom tvorevinom? Sa Karadzicem? Mladicem? Dodikom? Biraj? Izmedju zajednicke policije ili enitetskih. Srpske zastave ili one sa panslaveskim bojama? U Bosni su stvari komplikovane i zato su problem. Zna se kako se takvi komplikovani problemi rjesavaju. kako je Aleksandar Makedonski raspetljao Gordijev cvor.
Jedan od najpoznatih Britanskih politicara je Cembrlen. Ugladjeni, polticar sa iskustvom. Znas li koliko je on kompromisa sa Hitlerom napravbio. I onda je Britanski parlament za premijera poistavop Cercila, arogantnog, beskompromisnog kolonizatora. Reci da li je on najveci Britanski lider ili nije?
Nije najveci britanski lider. Vole ga, cijene ga, ali nije bas najveci. Vjerovatno si svjestan da su ove vodje koje spominjes prolili krv hiljada mladica, no historija nije te jadna momke zapisala, niti suze njihovih majki i zena, nego imena vodja koje su rekle "U napad!". A potom se sakrili u hlad nekog drveta, sa casicom u ruci, cigarom medju prstima....

Koliko god se nekome svidjalo ili ne (meni prvom se ne svidja!) mora se sjesti za stol sa tom genocidnom tvorevinom i njenim liderima. I nije Tihic kriv za to, vec prvenstveno oni koji su pod zemljom, i neki koji su trenutno u predsjednistvu. Ti ljudi su stavili potpis, dakle garanciju postojanja RS-a. Osim Srba, u tu "veselu" skupinu spadaju i Izetbegovic i Silajdzic. Oni su garanti opstojnosti te genocidne tvorevine!!! Prema tome, kritike uputi na njihov racun, a ne Tihicev. On od govana pokusava pitu napraviti! I mada SDA-u ne vjerujem ni kad spava, Tihicu koliko-toliko vjerujem.

A ovo sto predlazes-nekog ko je tvrdoglav postaviti kako bi svoje progurao. E, to se trebalo uraditi 1995. Ili ici do kraja, pa gdje puklo da puklo, ili kad su vec potpisli sto su potpisali, onda moraju da prihvate druge metode pregovaranja. A to su razgovori, dogovori, kompromisi....
Kako bolan nije Chruchill najveći?

A i to što pričaš da je 'ladio muda u whiskeyu i dundulio, to je tvoja percepcija. Churchill je čovjek koji je u mladosti kosti svoje rastres'o u Burskom ratu, i ne mo'š mu prigovorit' ni s te strane.

To što Hare Sila nije Churchill, druga je tema. Nekad neko možda bude.
E pa ti onda cekaj tog bosanskog Churchilla i povjeri mu svoju djecu. Pitacu te onda za percepciju ako ti se djetetu sta desi.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#86

Post by Jimmy_The_Saint »

Hoćeš li živjeti ovdje?

E pa onda živi sa svješću da rata more bit' ne bidne, al' more bit i da ga bidne.

Nije to stvar onoga što ja hoću ili neću. A Churchill? Pa, prijatelju, nakon svih mogućih ustupaka Chamberlaina i kompanije Hitleru, ništa nije postignuto. Neko je dakle morao ponijeti jebenu zastavu.

Tako to biva.
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#87

Post by Dezze »

Jimmy_The_Saint wrote:Hoćeš li živjeti ovdje?

E pa onda živi sa svješću da rata more bit' ne bidne, al' more bit i da ga bidne.

Nije to stvar onoga što ja hoću ili neću. A Churchill? Pa, prijatelju, nakon svih mogućih ustupaka Chamberlaina i kompanije Hitleru, ništa nije postignuto. Neko je dakle morao ponijeti jebenu zastavu.

Tako to biva.
Zivim ja sa tom svijescu. Duboko usadjenoj u meni. Hvala Hare.

A za zastavu - ona se nosi u ratu, i neka se tada ide na sve ili nista. Ako procitas moj prijasnji post vidjeces da sam to napisao. Tako su, po mom misljenju, Izetbegovic & Co. trebali postupiti u ratu. Ali, posto je rat stao, onda treba da je proslo vrijeme ratnih poklica. Sada neka sjdnu i neka se dogovaraju. Kakva je to j..... logika da se u ratu dogovaraju i pristaju na kompromise (Dayton je dokaz), a u miru nece da sjednu za stol i da se dogovore? :roll:
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#88

Post by amrino »

Dezze wrote:@ amrino

Naravno da ne mislim kako su svi krivi dok ne dokazu suprotno. Ne trpaj mi rijeci u usta / post :D Gledao jesam na TV-u, a dovoljno sam pametan da znam kome bih mogao vjerovati. Ljudi pokazali crno na bijelo. A ako imalo znas o argumentaciji, onda ti ne trebam pricati sta je prihvaceno kao "relevantan izvor". A gdje ima dima tu ima i vatre. Nego, ne dade ti meni kontraargument? Zbog cega se svako malo, evo od kako je ova zemlja samostalna, u medijima (različitim!) diže prašina oko lopovluka pojedinaca? Ako grijesim, reci mi sta je sa Energopetrolom, Energoinvestom, BH Telecomom.... Nemamo nezavisno sudstvo pa je neke stvari tesko izgurati do kraja. Ali ljudi pricaju, i to je vrlo indikativno....cak i ako zanemarimo istrazivace-novinare.
Ne mogu ti ja to reci jer ne znam. Ne znas ni ti. Ne zna to niko od nas obicnih smrtnika i bas zbog toga ne mogu nikoga da nazivam lopovom. To sto si ti gledao na tv-u je mozda tacno, a mozda i nije. A znas li koliko je ljudi na sudu dokazalo svoju nevinost nakon kojekakvih "crno- na bijelo" a u medijima to niko nije ni spomenuo.
Ne kazem ja da nema lopova- ima ih i previse ali znas li ti koliko ima neduznih i postenih ljudi kojima je neki novinarcic ublatio ugled i zigosao ih za sva vremena? Kod nas se rijec "lopov" uzima u usta olako a stavi samo sebe u poziciju da ti se ime non stop povlaci po novinama, prijatelji i komsije te zaobilaze kao kugu a ti "ni luk jeo ni luk miriso"...
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#89

Post by amrino »

_BosanaC wrote:
amrino wrote:Crno na bijelo- naravno da trebas. I ti i svi oni sto svakog redom nazivaju lopovom a nikakvih ni argumenata ni dokaza nemaju.
Razlika izmedju mene i tebe je samo ta sto se ti vodis onom: svi su krivi dok se ne dokaze da su nevini (a i kad se dokaze- opet su krivi) a ja drzim one: svi su nevini dok se ne dokaze da su krivi...
Tvoji argumenti su : gledao sam na TV- u i "dao babo sinu svom"
Iz toga slijedi da: vanzemaljci postoje-dokaz- gledala sam na tv- u
zatim, poslije smrti svakog predsjednika. premijera i bilo koje druge licnosti na polozaju, zakonom treba zabraniti njihovoj djeci i porodici da bilo sta posjeduju ili zarade svojim radom - jer- sve sto imaju moglo bi biti upotrijebljeno protiv njih...
Demagogija na nivou :D

Nego, trebalo bi zabraniti predsjendicima, premijerima i funkcionerima da svojoj djeci ostavljaju pare poreskih obveznika. A djeci zelim svu srecu u daljem radu, zivotu i zaradjivanju za isti.
zar to vec nije zabranjeno? :?
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#90

Post by _BosanaC »

amrino wrote:
_BosanaC wrote:
amrino wrote:Crno na bijelo- naravno da trebas. I ti i svi oni sto svakog redom nazivaju lopovom a nikakvih ni argumenata ni dokaza nemaju.
Razlika izmedju mene i tebe je samo ta sto se ti vodis onom: svi su krivi dok se ne dokaze da su nevini (a i kad se dokaze- opet su krivi) a ja drzim one: svi su nevini dok se ne dokaze da su krivi...
Tvoji argumenti su : gledao sam na TV- u i "dao babo sinu svom"
Iz toga slijedi da: vanzemaljci postoje-dokaz- gledala sam na tv- u
zatim, poslije smrti svakog predsjednika. premijera i bilo koje druge licnosti na polozaju, zakonom treba zabraniti njihovoj djeci i porodici da bilo sta posjeduju ili zarade svojim radom - jer- sve sto imaju moglo bi biti upotrijebljeno protiv njih...
Demagogija na nivou :D

Nego, trebalo bi zabraniti predsjendicima, premijerima i funkcionerima da svojoj djeci ostavljaju pare poreskih obveznika. A djeci zelim svu srecu u daljem radu, zivotu i zaradjivanju za isti.
zar to vec nije zabranjeno? :?
E jbg, fakat ne znam gdje ti zivis...
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#91

Post by amrino »

mIRCerka wrote:
amrino wrote:Tile je tito na kvadrat!
Zamolicu te da ne vrijedjas lik i djelo druga Tita.
Jer draga amrino, NEMAS ARGUMENTE DA POTVRDIS DA JE TIHIC VRIJEDAN DA STOJI U TAKVOM KONTEKSTU SA DRUGOM TITOM U ISTOJ RECNICI.
Nikog ja nisam uvrijedila. Ja respektujem i tita i tileta...a vrijedjanje ipak spada u tvoj fah..
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#92

Post by amrino »

_BosanaC wrote:
amrino wrote:
_BosanaC wrote: Demagogija na nivou :D

Nego, trebalo bi zabraniti predsjendicima, premijerima i funkcionerima da svojoj djeci ostavljaju pare poreskih obveznika. A djeci zelim svu srecu u daljem radu, zivotu i zaradjivanju za isti.
zar to vec nije zabranjeno? :?
E jbg, fakat ne znam gdje ti zivis...
Zivim u najljepsoj zemlji na svijetu! U Bosni i Hercegovini!
ali isto tako zivim u jedno mracno doba u kojem vlada opste crnilo u kojem svako nastoji iskopati ono najgore o svemu i svima...
nama jest tako - kako je ali kad pomislim na Ruandu, Afganistan, Irak, Palestinu....bude me Boga strah sto smo toliko nezahvalni...jer kakvi smo mi drzava nam je super!
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#93

Post by _BosanaC »

amrino wrote:
_BosanaC wrote:
amrino wrote: zar to vec nije zabranjeno? :?
E jbg, fakat ne znam gdje ti zivis...
Zivim u najljepsoj zemlji na svijetu! U Bosni i Hercegovini!
ali isto tako zivim u jedno mracno doba u kojem vlada opste crnilo u kojem svako nastoji iskopati ono najgore o svemu i svima...
nama jest tako - kako je ali kad pomislim na Ruandu, Afganistan, Irak, Palestinu....bude me Boga strah sto smo toliko nezahvalni...jer kakvi smo mi drzava nam je super!
Ma drzava je cista slika ljudi koji u njoj zive.

A i za Ruandu, i za Afganistan, Irak i Palestinu, zaboli me isto koliko i njih zaboli za mene :oops:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#94

Post by mIRCerka »

amrino wrote:
mIRCerka wrote:
amrino wrote:Tile je tito na kvadrat!
Zamolicu te da ne vrijedjas lik i djelo druga Tita.
Jer draga amrino, NEMAS ARGUMENTE DA POTVRDIS DA JE TIHIC VRIJEDAN DA STOJI U TAKVOM KONTEKSTU SA DRUGOM TITOM U ISTOJ RECNICI.
Nikog ja nisam uvrijedila. Ja respektujem i tita i tileta...a vrijedjanje ipak spada u tvoj fah..
Vrijedjas Tita.
a ovim postom si pokusala uvrijediti i mene.
Buuhuuuhuuu evo mi suze niz ledja idu od tuge.

Bosanac,
A i za Ruandu, i za Afganistan, Irak i Palestinu, zaboli me isto koliko i njih zaboli za mene
ovo potpisujem.
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#95

Post by amrino »

e to ipak mnogo vise govori o vama nego o meni...zalosno...
i mene zaboli dusa kad procitam ovo ...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#96

Post by mIRCerka »

amrino wrote:e to ipak mnogo vise govori o vama nego o meni...zalosno...
i mene zaboli dusa kad procitam ovo ...
sta govori?

gdje su ti argumenti, sto si nedorecna....
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#97

Post by Jimmy_The_Saint »

Dezze wrote:
Jimmy_The_Saint wrote:Hoćeš li živjeti ovdje?

E pa onda živi sa svješću da rata more bit' ne bidne, al' more bit i da ga bidne.

Nije to stvar onoga što ja hoću ili neću. A Churchill? Pa, prijatelju, nakon svih mogućih ustupaka Chamberlaina i kompanije Hitleru, ništa nije postignuto. Neko je dakle morao ponijeti jebenu zastavu.

Tako to biva.
Zivim ja sa tom svijescu. Duboko usadjenoj u meni. Hvala Hare.

A za zastavu - ona se nosi u ratu, i neka se tada ide na sve ili nista. Ako procitas moj prijasnji post vidjeces da sam to napisao. Tako su, po mom misljenju, Izetbegovic & Co. trebali postupiti u ratu. Ali, posto je rat stao, onda treba da je proslo vrijeme ratnih poklica. Sada neka sjdnu i neka se dogovaraju. Kakva je to j..... logika da se u ratu dogovaraju i pristaju na kompromise (Dayton je dokaz), a u miru nece da sjednu za stol i da se dogovore? :roll:
Semantika je zajebana stvar, podsvijest zajebanija. Tu ti negdje dođe ovo što lijepo kažeš, "rat STAO". Nije PRESTAO. Otud pokliči i dalje pale: vrijeme im NIJE prošlo... For better or worse. E, to je dosta jebeno a nije logika. I tu nam nije kriv ni Hare, pa ni Mile Dodik... Oni samo jašu leoparde naših plemenskih ludila, sve uglavnom za probitak uskog kruga bliskih im ljudi. I, opet, vidiš da nam ni kompromisa ne fali. Fali nam jebiga funkcionalna vreća za sve ove rogove.

Ne bih da dalje jašem na diskusiji, stvorit ću zabunu. Ono oko čega se, izgleda, ne slažemo, jeste Winston Churchill. Oko "naših" stvari mislim da se možemo bolje razumjeti.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#98

Post by SA 071 »

Dezze wrote:
sarlo wrote:Sulejman Tihic. Poslije izbora se moralno srozao i pao jako nisko. Ovo sada je samo borba za ostanak na vlasti. Kompromiser, neprincipijelan.. Iznenadio me je, smatrao sam ga bar postenim i iskrenim. Iskren vise nije.
Izbore je izgubio zbog ustavnih promjena.
Bosnjaci su ocijenili da im je potrebna jaka licnost kao lider. Tihic je sebe predstavio kao osobu sklonu kompromisima (mijenjanju svojih stavova). To mu je bio minus k'o kuca.
Porazen je, iako je imao i ima nevjerovatnu podrsku medija. FTV, najjaci medij u BiH je u predizbornoj kampanji svoje postojanje pretvorio u misiju vrijedjanja Silajdzica. Sad izgleda da Tihic spava kod Hadziomerovica. Gostovao je nebrojeno puta na BHT1, NTV 99, dao je intervjue svim novinama u ovih mjesec, dva poslije izbora. Objasnjava kako je nepravedno izgubio izbore. "...,mnogo je popio, spil je bio star,.." Svi drugi su mu krivi za taj "tragicni" poraz. Samo nema njegove krivice.
Mislim da je Glavni odbor SDA birao izmedju dva zla. U slucaju da je smijenjen Tihic priznali bi definitivnu pobjedu Silajdzica, a samim tim i S za BiH. Ovako su bar bili jedinstveni. Na slijdecim izborima ce sigurno znatan dio njihovih biraca glasati za S za BiH. Oni moraju mjenjati svoju politiku ako zele da budu iole bitan faktor na politickoj sceni BiH. Ali izgleda da nemaju odgovore. Ako Tihic duze ostane na celu SDA to ce samo dovoditi do dubljih podjela i padanmja ugleda SDA medju biracima. Ljudi gledaju kakve prednosti imaju sistemi sa dominantnim strankama i pojedincima kao liderima. Stranka sa apsolutnom vecinom ima vise vremena da se posveti problemima drustva (ekonomskim, socijalnim) a ne samo borbi za vlast. Jak vodja je onaj koji ispunjava data obaecanja, ili se bar bori za njih, a ne za kompromis. Tihic nece moci da raskine koaliciju sa S Za BiH, ali ce je pretvoriti u moru ovog naroda. Ne zeli da prizna da je kriv sto nije dobro zastupao nacionalne interese i zbog toga je potucen do nogu. Mozda ce ostai upamcen kao clan predsjednistva kome je zadnja odluka bila da smijeni Sasu Toperica kao znak niskosti i sitne osvetoljubivosti.
Covjek koji je sklon kompromisima upravo ovoj zemlji treba. Ovaj post je tipican za Bosanca koji u potpunosti odgovara svima poznatom stereotipu. Zelis da kazes da ovoj zemlji ne trebaju ljudi koji su u stanju da se dogovore, nego tri mazge koja ce vuci svaka na svoju stranu pa ko dalje dobaci. To je strasno! :shock:
Sarlo svaka cast na postu. Jos kad bi erazmo shvatio ovo sve sto si napisao. Samo si mozda umjesto onog kompromiser trebao upotrijebiti drugu rijec, jer smisao onog sto si rekao je ustvari da je Tihic spreman mijenjati stav od jedne do druge krajnosti (tipa ne prihvatam, pa onda prihvatam entitetsko glasanje) tako da i Dezze u potpunosti shvati sve receno.

U svakom slucaju, hvala Bogu pa ima i pametnih ljudi na ovom forumu koji znaju nesto ovako napisati. Nazalost, svi koji to citaju nisu pametni i da shvate...
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#99

Post by SA 071 »

mIRCerka wrote:
amrino wrote:Tile je tito na kvadrat!
Zamolicu te da ne vrijedjas lik i djelo druga Tita.
Jer draga amrino, NEMAS ARGUMENTE DA POTVRDIS DA JE TIHIC VRIJEDAN DA STOJI U TAKVOM KONTEKSTU SA DRUGOM TITOM U ISTOJ RECNICI.
Da se jednom i s tobom slozim.

I pored svih nedostataka (ali i vrlina) Tito je bio jak politicar, strateg i takticar u jednom, svjetski nivo, dok je Tihic cas glup, cas gluplji. Mali sitni spletkaros.
Ko je pratio sta se desavalo u predizborno doba mogao je vidjeti i primjetiti sav "raskos" njegovog intelekta. U mjesec dana je zaratio sa svima sa kim nije smio ratovati, a poceo surovati sa svima sa kim nije smio surovati. Pa nije ga Fahro Berluskoni, kako ga neki ovdje od milja zovu :-) , tjerao da on i njegovi pisu razna pisma, napadaju IZ i reisa, da iskljucuje ljude iz stranke, da daje intervjue po "protivnickim" medijima i sl. Stavite se u poziciju nekoga ko glasa za SDA kako je on mogao sve to dozivjeti.
Ili da priblizim scenu, zamislite da se Zlatko L. pocne pojavljivati svaki drugi dan u Avazu u afirmativnom izdanju, na TV Alfa, da pocne pljuvati po Titu i pricati za njega ono sto pricaju antikomunisti o Titu. Kada bolje skontam, Zlatko jeste istjerivao ljude iz partije pa mu je proslo, mozda bi i ovo pojedinci popusili... :lol:
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#100

Post by amrino »

jao jeste vi blesavi...
to tebi nikad niko u zivotu nije rekao: joj ti si meni tito?!
da, pretpostavljam da je odmah uslijedilo pranje mozga o tome ko i sta je bio tito i kako mu vi niste ni do koljena. "tito"je kod nas davno postalo nesto vise od imena...ako niste primjetili.
a da sam napisala "tile care" da li biste mi poceli objasnjavati kako on ne pripada carskoj lozi...? smijesno- stvarno
:lol:

tile- titooooooo!

a i vas dvoje ste tite!
Post Reply