Ti ovde malko repujes sa znakom aligatora

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#51

Post by aNTropocentrio »

Meni se recimo sviđaju Beastie Boys.
Od domaćih Marcello.
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#52

Post by Ali_G »

I opet se sve svodi na prepucavanja mainstream vs. underground. Pustite brate ljude nek slusaju sta im je volja, al treba staviti svima na znanje da hiphop nije samo ono sto se vrti na mtv.

Ja slusam 90% balkanse stvari. Marcelo, Edo, Tram 11, BS, Juice, Str8Dope, Sove, Sheik...

I ima li neko slucajno album od Kranga, Misterija se zove. Prejak album, pravi underground. Jest da je lik malo nacionalisticki nastrojen al ima jake textove.
_ambassador
Posts: 1102
Joined: 05/09/2006 17:51
Location: kaj ima lima

#53

Post by _ambassador »

da osvjezimo malo ove sto nose aligatore na forumu, da znaju da nas je malo al smo tu!

citam svacije prethodne postove na ovoj temi i skonto sam dosta stvari a jedna je (milim da ide nesto ovako): nemozes zednog konja preci preko okeana, il nesto slicno. the man gleda stvar drugim ocima iz druge sredine, prezivio je drugacije od mene il bilo kog od nas, to je njegova istina i niko je nemoze promjeniti. al pazi, ako je fifty genije, onda je puffy njegov bog, ako je jedinica za mjerenje kvaliteta 1$.

neg ja sam totalno odlutao u zaborav, posvetio sam se klasici i onom sto ljudi koji znaju nazivaju dobrom muzikom. volio bih znati sta se desava na americkoj sceni jer odavno negledam mtv, ni dodjele nagrada, niti surfam za tracevima hiphop scene u USA... to je sad sigurno zesci kurvaluk hiphop kulture. molim da neko nakratko opise sta i ko djeluje tamo, buduce nade itd.

ja vam mogu rezimirati o onom sto se zbiva u spaniji i pomalo u francuskoj, nase sam totalno zapustio... al zna se, kad upitam odgovor je frenkie i edo, pa onda nebih ni upitao. volio bih znati nesto vise od hrvata, sta se tamo desava. evo vidio sam i marcela, onog sto sam smatrao najvecim lirickim talentom odjednom se naguzio i postao popularan, dok je u svom najboljem albumu u cijeloj karijeri, odnosno u prvom (siguran sam da nece napraviti boljeg jer je vec usao u labirint fame i ambicija) ostro branio underground i sve to. sta sad, da i dalje bude dobar ko i prije? vjerovatno mnogima poput the man-a jeste.

jos jednom insistiram: SAIAN SUPA CREW, najbolji hiphop bend na svijetu trenutno. cak i oni prelaze u komercijalu, al se razlikuju od ostalih isto kao ronaldinho od igraca: jednostavno im je u krvi ono sto rade, uvjek s osmjehom. imal jos takvih danas??

mir braco i sretna nova prije 13 dana.
bih_finest
Posts: 283
Joined: 27/06/2006 23:24
Location: Sarajevo

#54

Post by bih_finest »

De ba više s tim francuzima, ja mislim da 0,00004% ljudi na forumu zna francuski, kako da slušam ako ne razumijem ne kontam wtf...Neka svako sluša šta hoće, meni je samo krivo što onog Snoopa preokrenu nešto pa poče praviti nekakve duete sa Justinom :-) i sada se ko lafo opet vraća kao gangsta neki, e jbg sad...od ovih repera sa naših prostora jedino što mi valja su Bolesna Braća, Ajs Nigrutin mi je onaj lud 100% i oni njegovi Bad Copy...a ovo ostalo sve wannabe gangsters :lol: smiješno
_ambassador
Posts: 1102
Joined: 05/09/2006 17:51
Location: kaj ima lima

#55

Post by _ambassador »

nemojte mi aligator temu zapostavljati bre

@bih_finest jbg, ni engleski nemozes u potpunosti razumiti (osim ako si tamo). ja slusam kvalitet i prava je steta sto ne razumijem francuski i jos desetak jezika. npr ima poljaka i rusa koji razvaljuju (dovoljan mi je samo flow i beat, a vjerovatno i text je dobar), ima jedan arap edin salam osvaja scenu van arapskih granica, slusao sam i kineski pomalo, brazilski-portugalski, talijanski... spanski je nekako rijedak i slabog prisustva al ima par likova koji obaraju dosad uspostavljeno (taj jezik razumijem). al ipak od svih tih pa cak i od amerikanaca mogu reci da su francuzi iznad. mislim da je francuska scena sad ono sto je americka bila devedesetih.


spanci koji su slusali nas rep i siru balkansku scenu jednostavno nisu mogli vjerovati (naravno ja sam im fin mixtape odradio :D ). marcelo je glavni kod moje raje i sire a svidja im se i edo maajka (sta ces, ipak edo je edo).

s ovim zelim reci da muzika pa cak ni hiphop nema granice, makar one bile govorne. dobra mjuza se brzo prepoznaje.



i jedno pitanje koje me odavno muci: sta se desilo sa BALKAN EXPRESS-om??? pirelli, daddy mc & co??? imaju odlicne stvarke uradjene jos davno, al se odtad nisu culi, jednostavno gooooogle se preznoji al nema rezultata.
od njih preporucujem diss za BSO (tako ti je to)-odlicna stvarka i battle from vienna. imaju jednu pjesmicu i sa mistyk-om (prepoznatljiv mc francuske scene). molim za info ako neko nesto ima/zna.

mir
Post Reply