THE WITCHER (sve o)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#701 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by hopi »

elem da se i ja javim za vičera
igram solidno, došao do wild hunt - brothers in arms, i sjećam da sam čitao ovdje komentare da tu treba stati i preći na herts of stone. E ja sam trenutno level 25, dok je preporučeni za hearts of stone 30 ili 32 ne znam sada, pa da li da nastavim wild hunt ili pređem na HOS, završio sam i mislim sve side questove, tako da nešto puno više ne mogu skupiti xp.
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#702 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Moja preporuka ti je malo grindaj, naguraj makar na 35 level, pa onda nastavi - da li HoS ili main story to kako hoćeš, ali nemoj bez većeg levela
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#703 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

ja sam završio prvo main story i tako bih opet uradio...
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#704 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Ipak Cyberpunk ima potencijala :lol:

Image

A na slici zaokružen je Ghost in the Shell tattoo :izet:
Noice!
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#705 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

:lol: :lol: :lol: :lol:

Image
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#706 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

bila je slobodna da se malo i "dotjera" :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#707 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by ferratilis »

Posto sad konacno mogu igrat Witcher 3 na 144hz, odlucio sam se za jos jedan playthrough. Standardno, koristim Ghost Mode i najnoviji HD Reworked ukljucujuci dosta qol modova i par novih za combat.
Image

Combat Stance popravlja ono sto CDPR nije, iako su trebali
Image

Enhanced Targeting + Improved Combat Animations sredjuje probleme gdje se nasumicno gubi kontrola u borbi i kamera prebacuje gdje ne treba. Plus sto dodaje par novih animacija koje borbu cine boljom i fluidnijom. Zajedno sa stamina sistemom iz Ghost Mode, borba je odlican balans izmedju Dark Soulsa i action adventure.
Image
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8731
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#708 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by SanskiBiser »

Image

Image


Image

sa seta snimanja druge sezone, vesela atmosfera.
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#709 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Pri kraju sam sa Bioshock-om, tako da je sljedeći na redu Witcher 1: Enhanced Edition.
Igru sam probao i prije, nisam mogao izdržati da je igram zbog milion tehničkih zamjerki, ali sam odlučio da joj dam još jednu, zadnju šansu...

Dakle, preporučite mi modove koji će to iskustvo učiniti što bezbolnijim :D
neko je već pisao to, ali ne mogu da nađem post :oops:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#710 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

počeo sam sinoć gledati The Witcher na netflixu...dojmovi su..pa ne znam...

Nakon prve epizode, mislim da je serija dobra, ali mene je*e što tražim poveznicu s igrom, i tu se mnoge stvari ne poklapaju što mi odvlači pažnju jer samo o tome kontam...neko ko nije igrao igru vjerujem da će baš uživati u seriji...Prije svega, Ciri apsolutno nikako ne izgleda kao Ciri iz Igre, Geralt nema mačije oči, onaj Witcher medaljano potpuno drugačije izgleda itd...Također, Geral ima samo silver sword a ne i steel...Ali scene borbi su top, brutalne i tu aposlutno nemam zamjerku...možda griješim u vezi svega ovoga nakon samo jedne odgledane epizode ali činjenica je da tražim sličnosti i poveznice s samom igrom...
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#711 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

@aditon Medaljon je vjeran knjigama. Inače, priča prati prve knjige i prilčno su dobro odradili ono što su odradili.
Generalno, nice watch, ali nije ni blizu knjigama i igri/igrama. Da je loša - nije. Da je mogla biti bolja, jeste, ali većina serija počne siromašnije i tek se dokaže kroz dvije-tri sezone.
Navodno će od druge i treće priča ići sve bliže i bliže priči iz igara, neće se zajebavati sa vremenskim preskocima itd.

Što se mene tiče, svidjela mi se serija. Najviše jer je Cavill prekucao ulogu i jer su atmosferu odlično pogodili.
Ono što mi se nije svidjelo: 1. Režija mi šmeka na serije iz 90ih (Xena i Hercules); 2. nisu detaljno uradili Renfri priču, koja je strašno jaka u knjigama i ima dugoročni efekt na Geralta; 3. Triss nema crvenu kosu. Ne smeta mi uopšte inkluzija i to, samo da su ostali vjerni tim nekim detaljima, ali ok...

Ciri mi je okej, teško je naći talentovane glumce i glumice koji podsjećaju ili liče na već poznate likove iz drugih medija. Dok poraste, šminka i kostimi će uraditi svoje
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#712 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

a nisam knjige čitao...
međutim činjenica je da ima tih nekih nepoklapanja s igrom konkretno a meni lično gledajući prvu epizodu je to teret bio, jer kao što rekoh, prođe epizoda u traženju poveznica s W3...što se medaljona tiče, više mi se sviđa ona vučija glava iz igre :D Triss još nisam vidio, kao ni Yen...gledat ću dnevno jednu epizodu jer druga sezona se tek snima, mada sam sinoć mogao još koju epizodu pogledati :) ...kad smo kod toga, kad je premijera druge sezone?
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#713 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Ako se dobro sjećam prvobitno je trebala biti Decembar 2020, a sad je pomjerena za nekad u 2021.

A vidjećeš, kako gledaš, nailaziće poveznice i likovi koje si sretao u igri :)
User avatar
nepass1
Posts: 9662
Joined: 06/07/2017 07:35

#714 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by nepass1 »

aditon wrote: 05/11/2020 09:53 a nisam knjige čitao...
međutim činjenica je da ima tih nekih nepoklapanja s igrom konkretno a meni lično gledajući prvu epizodu je to teret bio, jer kao što rekoh, prođe epizoda u traženju poveznica s W3...što se medaljona tiče, više mi se sviđa ona vučija glava iz igre :D Triss još nisam vidio, kao ni Yen...gledat ću dnevno jednu epizodu jer druga sezona se tek snima, mada sam sinoć mogao još koju epizodu pogledati :) ...kad smo kod toga, kad je premijera druge sezone?
Ja sam procitao tri knjige do sad i serija bas ide uz knjige, i mogu sve povezati. Dok je zena, kojoj se serija cak vise svidjela nego meni, pogubljena u preskakanjima. Pa sam sve morao fino ispricati i prepricati. Mada i ja sam svremena na vrijeme trazio poveznice sa igricom. I medaljon sam isto primjetio da mi nije to to.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8731
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#715 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by SanskiBiser »

aditon wrote: 05/11/2020 09:53 a nisam knjige čitao...
međutim činjenica je da ima tih nekih nepoklapanja s igrom konkretno a meni lično gledajući prvu epizodu je to teret bio, jer kao što rekoh, prođe epizoda u traženju poveznica s W3...što se medaljona tiče, više mi se sviđa ona vučija glava iz igre :D Triss još nisam vidio, kao ni Yen...gledat ću dnevno jednu epizodu jer druga sezona se tek snima, mada sam sinoć mogao još koju epizodu pogledati :) ...kad smo kod toga, kad je premijera druge sezone?
Igra je nesluzbeni nastavak knjiga i to sve tri dijela. Znaci sve u igrama je posljedica knjiga dakle to sto gledas je na neki nacin prikvel za sve Witcher igre.

Prva sezona je dobro uradjena s obzirom za Netflix produkciju, ono sto Plebs ili ti ga Normies :lol: zamjeraju najvise je multiple timelines jer im je tesko pratitii i to sto glumci ne stare a nije dobro objasnjeno da i oni sporije stare od ostalih ljudi. Serija ima dosta momenata koji su "love letter" igracima TW3 to bi trebao sam skontati dok gledas a Henri je dobro kumovao da te scene budu takve kao u toj prvoj epizodi kad ide da uzme KVEST kod maga. :lol: Ima zamjerki na kostime i art direction ali ne previse i to su bile konstruktivne kritike gledatelja koje su uvazene pa od druge sezone cemo gledati konacno oklop dostojan Nilfgarda :D

Image

Kahir konacno sa pravim sljemom i perom. :izet:

Image


User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#716 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

nepass1 wrote: 05/11/2020 10:29 Ja sam procitao tri knjige do sad i serija bas ide uz knjige, i mogu sve povezati. Dok je zena, kojoj se serija cak vise svidjela nego meni, pogubljena u preskakanjima. Pa sam sve morao fino ispricati i prepricati. Mada i ja sam svremena na vrijeme trazio poveznice sa igricom. I medaljon sam isto primjetio da mi nije to to.
Slična situacija. Ja trenutno završavam Blood of Elves. Kad je serija izašla bio sam u sred čitanja Sword of klix.
Ženi se pravo svidjela serija, nije imala nekih zamjerki - dok sam ja i imao neke sitnice.
Zahvaljujući knjigama, serija i igre su mi se mnogo više svidjele. Npr, nakon što sam pročitao Last Wish i Sword of klix, u W3 sam nailazio na likove i reference i tako mi je to bilo prejako. Pa onda naiđeš na lika koji je opisan u knjizi i vidiš da je animiran u igri skoro identično onome što si zamislio :D

Jedino eto što sam neke stvari morao ženi malo da pojasnim, ali ništa strašno. Isto tako je ona "uhvatila" neke detalje iz serije koji su meni promakli. :D
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#717 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

o da da...ove slike iznad nilfgaard oklopa su ovaj put baš potrefili...u prvoj epizodi prve sezone obzirom na mrak ne vide se oklopi najbolje ali vidi se dovoljno da se može zaključiti da nije to to...hoće li se Vassemir pojavljivati..u prvoj epizodi spomenut je jednom u kontekstu..lično sam ga očekivao od prve epizode...ali jbg ja se opet vodim TW3 a ne knjigama...
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#718 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Tetak Vesko će se navodno tek pojaviti u s02

Na imdb pise Kim Bodnia da je Vesemir s02e01
Theo James young Vesemir, ep s01e08
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#719 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Došla na red, idem ispočetka :D

Image

Prilagodio i modovao, sad je već mnogo igrivija nego vanilla verzija.
Šteta, valjalo bi da su do sad napravili remaster na novom engine-u, ali nema veze.
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#720 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

E dugo je i trajalo :lol:
Odustao sam definitivno od keca... Sve sam nekako prihvatio, ajde reko' vrijedi radi priče i likova.
Ali ona borba je očaj neviđeni. Doslovno mislim da nikad nisam igrao igru sa lošijim battle/combat mechanics...

Pogledah na YT detaljno ispričanu priču W1, pa nastavih backlog sa Arkham Asylum GOTY-jem.

Poslije toga imam još tri igre, pa Witcher 2 :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#721 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by ferratilis »

Znao sam! Ali nisam mislio da ces tako brzo odustat. :roll: Obicno vecina novih igraca odustane kod boss fighta nakon sto spasis Abigail jer je fakat tezak i malo ko zna kako da se adekvatno pripremi za tu borbu.

Ali steta jbg, propustio si fakat odlican RPG sa prelijepim krajolicima u kasnijim poglavljima i odlicnom pricom. Ali ako se ne mozes naviknuti na borbu, onda ok. Witcher 2 je definitivno dosta bolji, plus sto ga moras preci dvaput da sve vidis. Vrijedi svake minute. :thumbup:
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#722 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Ma i prije sam ja već dva-tri puta pokušavao. Prvi put me odbilo kretanje.
Drugi put sam uspio (smanjim u windowsu mouse sensitivity, pa i u igri bude podnošljivo)
Treći put mi nekako bio smor i desio se neki bug, ne sjećam se više ni ja

I sad sam baš uzeo u fazonu, ajde da polomim ovo, šteta da se ne odigra. Ali fakat nisam mogao. Koliko god se trudio, znači 15 puta sam ugasio igru, pa se vratio da još jednom probam, jednostavno nije to to... Samo da je borba makar podnošljiva, ja bih ovu igru igrao s merakom.
Ali jebote - mehanika borbe nije objašnjena kako treba, a još ni ne radi kako treba... Fakat smor i očaj.

Nadam se dobrom remasteru nekad u budućnosti... Bilo bi super da izađe remaster taman kad završim sve knjige :lol:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#723 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

došao sam do 7 epizode, uvukao i ženu da gleda seriju, međutim ništa nam nije jasno zaista...u prvoj epizodu Calenthe od Cintre bude ranjena na bojnom polju u sudaru s Nilfgardom, da bi se nakon toga bacila s kule..dok joj je muž poginuo na ratištu. Ciri bježi a pomaže joj Mousesack...U trećoj epizodu odjednom Calenthe živa, muž živ, pojavljuje se ona lik Jež i Ciriina mama. U nekim druguim okolnostima bi odmha zaključio da režiser nam prikazuje nešto retrospektivno ali to je ovdje toliko urađeno loše, zamršeno do bola..teško razumljivo nekom ko nije kljige čitao...onda opet u nekoj petoj epizodi se pojavljuje Calenthe koja je otjerala Geralta rekla mu da se ne vraća da bi on naravno se vratio po Ciri u međuvremenu da je zaštiti..tu nam režišter onako usput kaže da je prošlo 12 godina od tog momenta kada Calenthe govori Geraltu da se više ne vraća...Yen mi je isto tako zbunjoza živa...kad su onog zmaja trebali odbraniti, ona u po frke vitla mačem iako je vjerovatno najjača vještica...Odabir glumice mi je također diskutabilan...nekad je lijepa, nekad i ne baš...malo baca na romkinju, u svakom slučaju daleko do Yen iz TW3...čudno mi je sve u ovoj prvoj sezoni...nikad ne znaš jel sadašnjos, prošlost ili budućnost... vizuelni efekti također su mi onako potanki, više sam očekivao, u najmanju ruku kao što je Game of Thrones ali spomenuti zmaj mi jako smiješno izgleda kao i ranije neka bića. I na kraju, odkud crnci u seriji? Odkud vilenjak crnac? Zar vilenjaci nisu izrazito bijele puti? :D :D :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8731
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#724 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by SanskiBiser »

aditon wrote: 14/11/2020 14:23 došao sam do 7 epizode, uvukao i ženu da gleda seriju, međutim ništa nam nije jasno zaista...u prvoj epizodu Calenthe od Cintre bude ranjena na bojnom polju u sudaru s Nilfgardom, da bi se nakon toga bacila s kule..dok joj je muž poginuo na ratištu. Ciri bježi a pomaže joj Mousesack...U trećoj epizodu odjednom Calenthe živa, muž živ, pojavljuje se ona lik Jež i Ciriina mama. U nekim druguim okolnostima bi odmha zaključio da režiser nam prikazuje nešto retrospektivno ali to je ovdje toliko urađeno loše, zamršeno do bola..teško razumljivo nekom ko nije kljige čitao...onda opet u nekoj petoj epizodi se pojavljuje Calenthe koja je otjerala Geralta rekla mu da se ne vraća da bi on naravno se vratio po Ciri u međuvremenu da je zaštiti..tu nam režišter onako usput kaže da je prošlo 12 godina od tog momenta kada Calenthe govori Geraltu da se više ne vraća...Yen mi je isto tako zbunjoza živa...kad su onog zmaja trebali odbraniti, ona u po frke vitla mačem iako je vjerovatno najjača vještica...Odabir glumice mi je također diskutabilan...nekad je lijepa, nekad i ne baš...malo baca na romkinju, u svakom slučaju daleko do Yen iz TW3...čudno mi je sve u ovoj prvoj sezoni...nikad ne znaš jel sadašnjos, prošlost ili budućnost... vizuelni efekti također su mi onako potanki, više sam očekivao, u najmanju ruku kao što je Game of Thrones ali spomenuti zmaj mi jako smiješno izgleda kao i ranije neka bića. I na kraju, odkud crnci u seriji? Odkud vilenjak crnac? Zar vilenjaci nisu izrazito bijele puti? :D :D :D


Dozivio si seriju kako je i dobar dio americkih kriticara i publike. :lol:

Sve je tu ok ja sam pogledao dva puta seriju i prvi put nisam imao nikakvih problema da pratim, nije retrospektiva u pitanju mada se i ona koristi u seriji vec multiple timelines, odvojeni story arcs kroz duzi vremenski period i koji konvergiraju prema kraju u jedno. Problem je pratiti za one koji su navikli na konvencionalnu linearnu naraciju u serijama. Efekte mozes nesto bolje ocekivati u drugoj sezoni ali serija mora pomalo neozbiljno izgledati, po meni su uboli pravu mjeru sto se tice toga, nista nema protvim tog smeka na Xena i Hercules ovako kako je u prvoj sezoni. Odabir Jen je dobar, zeni je legla uloga, da gledas ekranizaciju i adaptaciju knjiga i da je Jen bila ruzni grbavac koji je putem magije postala privlacna zena po cijenu sterilnosti.

Ovo bi trebao prostudirati prije nego nastavis gledati

Image

Znaci Jen , Geralt i Ciri imaju svoj timeline i s lijeve strane imas period prije pada Cintre i sta se desava u seriji po njihovim timelines u tom periodu a sta nakon toga..

To kad brani Yen zmaja macem i bori se, Yen je tu vec 100 godina stara i imala je vremena da nauci koristiti i mac...i nije vjestica nego mag. :D
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#725 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Najveća zamjerka seriji je što nisu jasno dali do znanja da su godine Geralta, Yen i još ponekoga drugačije nego običnih ljudi tj da drugačije stare :)
Post Reply