THE WITCHER (sve o)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#651 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

:lol:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#652 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

taj je meni quest super...vučko nije nešto težak, uostalom kao ni svi drugi protivnici sve dok ne upoznaš Dettlaffa :) U suštini, kad krene u napad, ti uradi dodge ili roll i nakon toga zadaj udarac..sve to ponavljaš dok ne umre...inače, vukodlaci su osjetljivi i na vatru pa malo ga naloži ignijem...također, pomasti mać sa cursed uljem i to je to..ako nemaš cursed oil, onda isti napravi koristeći alhemiju...također questovi s Kirom su super..ma ono igra je vrh, šteta bi bilo da je ne odigraš..izašla je prije 5 godina a i ja sam je tek nedavno završio..
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#653 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Mislim da bih mogao nabrojati na prste jedne ruke protivnike koje nisam palio Ignijem :lol:
Inače imam tendenciju da koristim fireball i fire-based spellove u RPG igrama, pa sam i u Witcheru stalno Igni držao aktivan

Ulja i decotione sam počeo koristiti tek u HoS-u, prije toga sam k'o krkan sve ubijao čistom silom :D

A taj vukodlak je mene nervirao, ali me nije namučio. Nervirao me jer sam ga stalno morao ganjati, kad god uradim dodge, on ode negdje u pm, dok dotrčim do njega izgubim stamina, pa opet dodge i tako... Ali sam mu dohakao!
Imaju i one bombe za takve protivnike - trzneš mu dimnu, pa onda vatrenu, zapali njega, okolinu, po familije i tri kuće dok si rek'o 'fuck' :D
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#654 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

:lol: ti ko i ja...nisam ni ja ulja koristio praktično do pred sami kraj ili kad sam počeo DLC-ove da igram...od sign-sa sam najviše quen koristio i igni..međutim kad sam kasnije mutirao, otvorile su se neke nove mogućnosti, tada sam najviše aard korisio...ima super efekat tipa u 25% slučajeva aardom smrzneš protivnika koji umire momentalno, ostali se ukoče na mjestu te ih onda možeš neometano cijepati maćem. :D
User avatar
vaučer
Posts: 9120
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#655 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by vaučer »

Ulja su malo tlaka jer moraš paliti menu svaki put da aktiviraš, bilo bi super da ima neki quick menu za ulja i ostale buffove.
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#656 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Meščini da ih možeš staviti u quick slotove gdje se stavljaju potioni itd.
Ne sjećam se baš, ispravite me ako griješim :)
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#657 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

decotation se može staviti u quick slot ali za ulja nisam siguran, mislim da nisam ni pokušao to..i da, i meni je to smor bilo stalno ulaziti u inventory...ne znam zašto nisam pokušao staviti u quick slot sad kad nešto skontam... :-? :-)
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#658 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Veigar »

Image
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#659 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

Ciri...joj zaboravila sam hljeb kupiti... :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#660 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by ferratilis »

User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#661 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »



ova stvar je VRH...pojavljuje se samo u dva navrata u igri, u najboljem questu Possession i u jednom dijelu questa s von Everecom
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8730
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#662 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by SanskiBiser »

aditon wrote: 14/08/2020 09:07

ova stvar je VRH...pojavljuje se samo u dva navrata u igri, u najboljem questu Possession i u jednom dijelu questa s von Everecom
Tako je i sa Naranca, stara hrvatska narodna pjesma iz primorja. Neki je nisu nikad culi tokom igranja narocito ako su samo radili glavne kvestove, ima par situacija gdje moze da krene tokom borbe.

NA 3:50 pocinje


Oj, divojko, jabuko rumena,
Parim da te, ma, naranča rodila.
Nije mene naranča rodila,
Za goru me je mat moja rodila.

Aj! Jo-di-lo-lej! Ta-ra-lo-di-lo-di-le-ej!...

Bura mi je ziparinka bila,
Zipjuć me je va morje stavjala.
Mornari me va mrižu lovili
Prodali me biloj Katarini.

Aj! Jo-di-lo-lej! Ta-ra-lo-di-lo-di-le-ej!...

Katarina dobra žena bila
Ka je mene ma bilu odgojila.

Z bilim kruhom i crljenim vinom. x3
https://lyricstranslate.com/en/naranca-orange.html
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8730
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#663 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by SanskiBiser »

Image

:D :lol:
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1615
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#664 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Ultraviolent »

Naranca je vec dugo na witcher soundtrack playlisti, a za ovu iznad nisam cuo nikad
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#665 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

Narancu sam slušao, primjetio sam je više puta u igri, ali ja sam Witchera temeljito prešao :D Ali ova hym stvar, pogotovo od 1:20 kad se zagužva..u trans me baca :D Kao deep jungle walk :lol:
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#666 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Ma meni je najbolja ona Prisilina pjesma :D


I one morbidne što djeca pjevaju kad se igraju :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#667 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by ferratilis »

19. septembar :sretan:

Sveti Koilije
Posts: 116
Joined: 20/02/2019 12:17

#668 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Sveti Koilije »

Hajd reko red je da se prijavim da sam i ja završio tricu prije par sedmica :D Da ne ulazim previše u spoilere igra je stvarno sami vrh! Odigrao sam , da kažem, glavni dio ali nisam dvije ekspanzije (ekspanzije nisu bile u sklopu xbox game pass pa će to ostati za neki drugi put). Nisam neki specijalan ljubitelj fantasy žanrova ali kako je priča razvijena i koliko kritike društva i ljudskih poriva ima, nevjerovatno. Osim GTA serijala ne pamtim kad me jedna igra držala satima i satima u stolici samo da bih ispratio šta će se dalje desiti. Odradio sam dosta side quest-ova i najveća rupa mi je Skellige ostao jer sam već bio pred kraj i nije mi se dalo da još 10 čuka skačem od jednog do drugog upitnika na ostrvu. U biti trebalo mi je 70 sati da završim i mogu reći da bih volio opet u budućnosti prekucati igru.

Kad su neki dan najavili da će biti remaster (ili kako već) verzija za next gen konzole i PC najjači je bio komentar lika na Redditu: "There goes another 100 hours" :lol:
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#669 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

@Sveti Koilije Bravo!

I ja sam ovdje rekao odmah "oh shit, here we go again" :lol:
Igra je nešto posebno, a za Skellige ti se može oprostiti. Ja sam nekoliko dana se smarao veslajući između otoka i drownera :oops:

Kad odmoriš, obavezno nabavi ekspanzije i odigraj. Prva je onako usputna priča, ali jebeeeeno jaka!
A druga je faktički kao neki veoma, veoma, veoma dug, dobar i razrađen side-quest, ali možeš obje igrati nakon završene prve.

Ako ti se W3 svidio, ekspanzije će ti se svidjeti još više :D
Sveti Koilije
Posts: 116
Joined: 20/02/2019 12:17

#670 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Sveti Koilije »

Averus wrote: 16/09/2020 13:58 @Sveti Koilije Bravo!

I ja sam ovdje rekao odmah "oh shit, here we go again" :lol:
Igra je nešto posebno, a za Skellige ti se može oprostiti. Ja sam nekoliko dana se smarao veslajući između otoka i drownera :oops:

Kad odmoriš, obavezno nabavi ekspanzije i odigraj. Prva je onako usputna priča, ali jebeeeeno jaka!
A druga je faktički kao neki veoma, veoma, veoma dug, dobar i razrađen side-quest, ali možeš obje igrati nakon završene prve.

Ako ti se W3 svidio, ekspanzije će ti se svidjeti još više :D
Jebeni drowneri... par puta su me baš iznervirali pod vodom dok nisam skontao da ih treba strijelama gađati samo :D Skellige je dizajnerski fina mapa, i čitav taj lore oko vikinga i vjerovatno u neku ruku Škota koji prenosi je pravo zanimljiv, šteta što ga ubaci pred kraj igre kad se sve lomi a ti isfaširao sve živo i mrtvo u Vellenu i Novigradu. Bila mi je smrt po 10 - 15 minuta brodom ploviti do onih ostrva gdje nisam nikad bio i što kažeš rješavati drownere i horde dosadnih sirena.

Jedino mi je žao što su uklonili RDR2 sa game pass dok sam ja ovo završio al j...t ga, uzet će se kad mi bude ćejf. Sad sam na lakšim štivima dok ne nađem neku novu navlaku.

A što se tiče ekspanzija, da li se priča u njima nastavlja na save game koji sam već imao u glavnom dijelu ili je stand alone potpuno?
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#671 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

nisam siguran, ja sam ekspanzije prekucao odmah. Ekspanzije su odvojena od glavne priče W3 ali kao što averus reče, obje su vrh i svakako obavezno štivo...ja imam preko 160 sati gameplaya a bilo bi i više da sam u Skellige sve one upitnike riješio..kao što nisam ali u biti sve questove sam prekucao...naravno W3 se može igrati više puta jer sve tvoje odluke tokom igre imaju uticaj na konačni ishod cijele priče...Iako je grafika u W3 top, i dan danas, od remastera očekujem još spektakularniji izgled grafike ali da i riješe probleme koje su imali u orginalu (kad pogledamo blood and wine dlc onda se vidi da je to i moguće uraditi :) )
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#672 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

HoS je side-story, nije dio glavne priče

B&W je u neku ruku nastavak priče, ali ne mora biti nakon kraja prve igre, nego malo ranije. Međutim, level preporuka je takva, da je po meni pametno završiti W3 i onda odraditi B&W

HoS možeš i ranije slobodno :)
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#673 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

pa sad, preporučeni level za Hearts of Stone nije baš lako doseći prije nego završiš main story...Opet da igram, ponovo bi isto uradio, tj prešao main story pa onda ove ekspanzije
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#674 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

I ja isto :D
Sveti Koilije
Posts: 116
Joined: 20/02/2019 12:17

#675 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Sveti Koilije »

Hvala! A to definitivno, kad sljedećim put budem igrao samo ću nastaviti na ekspanzije. Taman dok dođe do toga uzet ću neki complete edition za igračku koja mi bude tad aktuelna :D Kad sam gledao gameplay za blood & wine i mene je baš iznenadilo kako bolje izgleda od ostatka igre, mada ni protiv ostatka nemam nekih specijalnih zamjerki. U jednom momentu sam došao do mosta koji vodi u grad/tvrđavu u Vellenu - ne mogu se više sjetiti kako se ono tačno zvao, ali taj pogled sa visine i detalji okolo... jebeni wow. Još sam ja igrao na Xbox One koji nije ni blizu toga što vjerujem da se može na kompu izvući.

Čudo je koliko te odluke u konverazaciji promjene tok igre. Ja sam, srećom, dobio dobar kraj a poslije sam namjerno gledao po netu šta je sve bilo moguće, isfur strogi.
Spoiler
Show
Najviše zapetljana priča, bar meni, je bila da li odabrati Radovida koji rješava non humans ili stati na stranu Djikstre. Iako sam odradio Djikstrin quest kasnije mi nije htio pomoći kad su bile pripreme za wild hunt. Zato sam se maksuz vratio i riješio i njega, što mi je bilo još više drago jer je htio izraditi one pobunjenike :lol:
Post Reply