THE WITCHER (sve o)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#751 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Eh... Krenuo sam sa Witcher 2 EE :roll:
Za razliku od W1, koji sam od samog početka sebe morao uvjeravati da ću se naviknuti i da mogu nastaviti (i onda odustao jer fkt nisam mogao), ova me je odmah kupila i jedva čekam da (ponovo) uronim u taj svijet! :izet:

Uradio sam tutorial, tako da počinjem s "nule" :D

Skinuo par modova koje ću probati dok skontam kako se uopšte instaliraju i da li su kompatibilni za Enhanced Edition, ali o tom potom.




Avantura se nastavlja :bih:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#752 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Tito_i_Partija »

Witcher 2 je fakat odlicna igra, pres'o sam je neki dan. Prvi dio stvarno nije bas najbolje ostario, al' drugi je meni cak i bolji od nekih top igara koje izlaze danas. Vidi se da je produkcija dignuta na skroz drugi nivo.

Posto u dvici imas da se odlucis za jedan od dva puta, koja idu u drasticno razlicite pravce sa skroz drugacijim questovima, kont'o sam da je odmah ponovim, al' nakon toliko godina citanja koliko je trojka dobra, nisam mog'o da joj odolim. :D
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#753 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

morat ću i ja probati W2

ali obzirom da sam prvo igrao trojku, da li to šta mijenja? Priča, likovi?

kada nam izlazi druga sezona witchera?
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#754 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

@aditon Ne mijenja ništa koliko ja znam... Možda malo utiče na tebe i tvoje odluke (jer znaš šta se dešava poslije), ali mislim da može se normala igrati :)

I moram reći da je iskustvo 500% bolje kad se pročita makar dio knjiga. Ja sam na četvrtoj (ako dobro brojim) i puno sam više upućen u likove i svijet, politiku, tako da mi je i W3 tek od pola igre i nadalje dostigao 100% status :D



Druga sezona... Akobogda...
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#755 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Čisto da se tuspasim...


Za sad Witcher 2 mi je praaaavo leg'o :D
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#756 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Drinking alone is as bad as shitting in company.
Kralj :D
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#757 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Je li neko odigrao Witcher 2?

Imam pitanje, pa ako možete pomoći :roll:


Odradio sam prvi dio (Flotsam) i otišao sa Iorwethom dalje. Međutim, ostao mi je onaj quest Rose of Rememberance.
Jesam li trebao prvo taj quest završiti, pa onda Assassin's of Kings?

Da ne idem dalje u Vergenu ako sam fulio što nisam prvo vratio uspomene...
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#758 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Free Spirit »

Igrali smo haman istim redoslijedom. Witcher 1 mi je legao tek nakon 10-ak sati igranja. Dvojku sam počeo prije 2 mjeseca ali sam još uvijek negdje na početku, još se vrtim u Flotsamu (čari tromjesečne bebe u kući :D )
Zasad ide super, još samo da se nekako naviknem na kontroler, veći mi je ćejf na TV-u u 4K igrat :D
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#759 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Ako kome treba info, koliko sam ja skontao - Rose of Rememberance i Assassins of Kings su povezane, tako da koji god od ta dva questa pratio - isto se desi (da ne spoilam) :)



@Free Spirit
I ja sam proveo 10ak sati u Flotsamu, evo sad tek u Vergen. Igra mi se pravo sviđa, a dosta stvari je bolje urađeno nego u Witcher 3


Witcher 1 nisam završio, daću mu nekad u budućnosti opet šansu, ali me tiltovao sistem borbe koji je očajan
User avatar
nepass1
Posts: 9511
Joined: 06/07/2017 07:35

#760 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by nepass1 »

Free Spirit wrote: 04/02/2021 10:44 Igrali smo haman istim redoslijedom. Witcher 1 mi je legao tek nakon 10-ak sati igranja. Dvojku sam počeo prije 2 mjeseca ali sam još uvijek negdje na početku, još se vrtim u Flotsamu (čari tromjesečne bebe u kući :D )
Zasad ide super, još samo da se nekako naviknem na kontroler, veći mi je ćejf na TV-u u 4K igrat :D
Image

Dok je 3m jos i mozes, kasnije zajebi
User avatar
nepass1
Posts: 9511
Joined: 06/07/2017 07:35

#761 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by nepass1 »

Ja sad cekam da nafatam ps5 pa da izadje upgrade za w3 onda sa gustom da jos jednom odigram.
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#762 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Free Spirit »

nepass1 wrote: 04/02/2021 11:11
Free Spirit wrote: 04/02/2021 10:44 Igrali smo haman istim redoslijedom. Witcher 1 mi je legao tek nakon 10-ak sati igranja. Dvojku sam počeo prije 2 mjeseca ali sam još uvijek negdje na početku, još se vrtim u Flotsamu (čari tromjesečne bebe u kući :D )
Zasad ide super, još samo da se nekako naviknem na kontroler, veći mi je ćejf na TV-u u 4K igrat :D
Image

Dok je 3m jos i mozes, kasnije zajebi
To je to :D
Jastuk na koljena, stolica na ljuljanje i imaš 2 u 1 efekat - uspavljivanje i ćejf :lol:

@Averus
Tačno sam kod W1 imao taj neki prelomni period, ali sam se natjerao dok nije kliknulo sve. Kasnije sam manje-više bez razmišljanja igrao, čak je donekle i lakše bilo nego kod uobičajenih igara. Doduše pomoglo je i što sam prije W1 tad ponovo prekucavao Morrowind pa sam već navikao bio na nakaradni sistem :D
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#763 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »



obzirom da je igra stara 10 godine, i ne izgleda tako loše (u grafičkom smislu). Međutim, u jednu me ruku igra i privlači obzirom na oduševljenje W3, a u drugu ruku, i ne baš...Ipak bi radije ponovo odigrao trojku nego dvojku
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#764 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Witcher 2 (EE) završen.

Nije nikakvo čudo što je Witcher 3 onakvo remek djelo, kad je nastavak ovakve igre.
Dosta toga je urađeno čak i malo bolje nego u trici, s tim da moram pohvaliti grafiku koja je i sad solidna, za razliku od keca koji je rađen na najružnijem engine-u ikad :lol:

Elem, priča je dobra, solidna, mogla je biti malo bolja, ali za vrijeme kad je igra izašla - ekstra.
Žao mi je što nisam igre igrao tim redoslijedom (1, 2, pa 3) i u vrijeme kad su izlazile, vjerujem da bi mi se još više svidjele.


Najveća mana je što sam je završio za manje od 40 sati. Nisam igrao 100% playthrough (svakako bi mi trebala minimalno dva za to), niti casual, nego onako - priča i kvestovi, pa dokle doguram :D
Ima bugova, neki čak izazovu da morate uraditi reload savegame-a, pa čak i restart igre, ali ne dešavaju se toliko često da čovjek popizdi i ugasi igru.



Sve u svemu, dobra igra, jaka priča, zanimljivi likovi i politička situacija.
Nakon odigrane trice, dvica dođe kao predobar prequel da uputi u neke odnose.


Btw, znao sam da je Philippa govno, ali tek sad je pravo mrzim :oops:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#765 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Tito_i_Partija »

Dvica je i danas odlicna igra. Skoro sam je pres'o, i svidilo mi je se da su popravili sve sto mi je u kecu smetalo. Naprimjer oni fighting styleovi iz keca su uzas jebote, bas mi je islo na zivce. Prica je odlicna, svi likovi su super uradjeni, i stvarno su donijeli cijelu fransizu na novi nivo.

Takodje, prelaz sa jedinice na dvicu je puno bolji nego prelaz sa dvice na tricu. Ciri izvucena iz naftalina u trojki, znam da igra vaznu ulogu u knjigama, al' nisam vidio da je uopste spomenuta u kecu i dvojci. I onda odjednom "hej ba evo imas kcerku i moras je ic' trazit'." :roll:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#766 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

https://redanianintelligence.com/2021/0 ... -season-2/

U sezoni 2 serije the witcher, pojavljuju se i wild hunt 😀
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#767 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Djeluje mi kao prerano, ali s obzirom na to da neće više preskakati vrijeme, nego se fokusiraju na pričanje priče - onda ima smisla jer će dosta "glavnih" stvari brzo preći

Naravno, to znači da će neke manje priče (iako veoma interesantne) biti izbačene ili smanjene (kao Renfri u prvoj sezoni :( ), ali mislim da bi to za seriju moglo biti dobro trenutno.
Problem može nastati ako prebzo pređu puno materijala, pa ostanu bez ideja za budućnost
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#768 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

ja sam se nadao da će do sada sezona 2 biti dostupna..a kako vidimo i dalje se snima...ne bi me iznenadilo da u ovoj godini ne bude premijera..
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8692
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#769 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by SanskiBiser »



Zavrseno je snimanje druge sezone zvanicno, premijera je skoro pa sigurno kao i prije u decembru jer vec stavljaju 2021 i na NETFLIX, vec do maja bi treba ocekivati prve trejlere...
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#770 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

:thumbup:

mada sam se nadao da ću do maja ustvari gledati drugu sezonu...

zbog ovoga ja ne volim pratiti neku seriju koja nije završena..najveći mi je merak kad imam na raspolaganju cijelu seriju, sve sezone, i onda gledam kad i koliko hoću...
User avatar
nepass1
Posts: 9511
Joined: 06/07/2017 07:35

#771 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by nepass1 »

aditon wrote: 05/04/2021 09:43 :thumbup:

mada sam se nadao da ću do maja ustvari gledati drugu sezonu...

zbog ovoga ja ne volim pratiti neku seriju koja nije završena..najveći mi je merak kad imam na raspolaganju cijelu seriju, sve sezone, i onda gledam kad i koliko hoću...
Taman pregledam prvu sezonu pa drugu. Cekacu da od druge sve epizode izadju
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#772 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

pa prvu ću sezonu morati opet pregledati prije početka druge...ali nakon druge, vjerovatno ide i treća sezona...opet čekanje jbg
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8692
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#773 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by SanskiBiser »

nepass1 wrote: 05/04/2021 09:52
aditon wrote: 05/04/2021 09:43 :thumbup:

mada sam se nadao da ću do maja ustvari gledati drugu sezonu...

zbog ovoga ja ne volim pratiti neku seriju koja nije završena..najveći mi je merak kad imam na raspolaganju cijelu seriju, sve sezone, i onda gledam kad i koliko hoću...
Taman pregledam prvu sezonu pa drugu. Cekacu da od druge sve epizode izadju
Druga cim izadje imas sve epizode dostupne jer je na NETFLIX.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#774 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by aditon »

i prvu sam na netflixu gledao tako da je to onda super...nisam znao da odmah izbace cijelu sezonu :thumbup:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8692
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#775 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by SanskiBiser »

Post Reply