THE WITCHER (sve o)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#801 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by arnes_king »

Zasto se uvijek nadate da ce se drzati knjiga? Bilo da su filmovi ili serije u pitanju ne znam zasto ocekujete toliku vjernost knjigama. To su totalno razliciti mediji i nacini "konzumiranja" sadrzaja, i ono sto u knjigama dobro prolazi ne znaci da ce u filmu ili seriji. Previse se opterecavate tim stvarima. Uzmes pogledas, pa ako je zabavno nastavis, ako nije odustanes i gotovo. Nekako se vezujete za te stvari, pogotovo nakon sto procitate knjige, kao da su sveti gralovi. Tesko je i vjerovatno nemoguce vjerodostojno prenijeti iz knjige u film/seriju ili bilo koji drugi oblik jer niti je isti nacin prenosenja svega, niti ista publika.

Isto je i sa drugim vrstama sadrzaja, kada neki film odrade u igri ili kontra. Rijetko kad to bude isto i cesto dosta odudara i bude drugaciji sadrzaj sa istom temom na kraju.
Trappist
Posts: 4294
Joined: 12/09/2020 08:52

#802 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Trappist »

arnes_king wrote: 21/12/2021 12:23 Zasto se uvijek nadate da ce se drzati knjiga? Bilo da su filmovi ili serije u pitanju ne znam zasto ocekujete toliku vjernost knjigama. To su totalno razliciti mediji i nacini "konzumiranja" sadrzaja, i ono sto u knjigama dobro prolazi ne znaci da ce u filmu ili seriji. Previse se opterecavate tim stvarima. Uzmes pogledas, pa ako je zabavno nastavis, ako nije odustanes i gotovo. Nekako se vezujete za te stvari, pogotovo nakon sto procitate knjige, kao da su sveti gralovi. Tesko je i vjerovatno nemoguce vjerodostojno prenijeti iz knjige u film/seriju ili bilo koji drugi oblik jer niti je isti nacin prenosenja svega, niti ista publika.

Isto je i sa drugim vrstama sadrzaja, kada neki film odrade u igri ili kontra. Rijetko kad to bude isto i cesto dosta odudara i bude drugaciji sadrzaj sa istom temom na kraju.
Ma nije samo to problem (iako i jeste to veliki problem, lauren je imala odlicne temelje, odlicne price, a odlucila je na svoju ruku unijeti totalno bespotrebne promjene koje skroz mijenjaju likove u temelju.
Spoiler
Show
Tipa Yen bila spremna zrtvovati ciri da vrati svoje moci)
nego je serija ko serija smece. Lose pisanje, lose editovano, nepotrebni cuts, ima vise plot holes itd. Nadji recimo mapu witcher svijeta, od kaer morhena do cintre bi ti trebalo konjem jedno mjesec da odes, u seriji kao da avionom idu :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#803 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by arnes_king »

Trappist wrote: 21/12/2021 12:26
arnes_king wrote: 21/12/2021 12:23 Zasto se uvijek nadate da ce se drzati knjiga? Bilo da su filmovi ili serije u pitanju ne znam zasto ocekujete toliku vjernost knjigama. To su totalno razliciti mediji i nacini "konzumiranja" sadrzaja, i ono sto u knjigama dobro prolazi ne znaci da ce u filmu ili seriji. Previse se opterecavate tim stvarima. Uzmes pogledas, pa ako je zabavno nastavis, ako nije odustanes i gotovo. Nekako se vezujete za te stvari, pogotovo nakon sto procitate knjige, kao da su sveti gralovi. Tesko je i vjerovatno nemoguce vjerodostojno prenijeti iz knjige u film/seriju ili bilo koji drugi oblik jer niti je isti nacin prenosenja svega, niti ista publika.

Isto je i sa drugim vrstama sadrzaja, kada neki film odrade u igri ili kontra. Rijetko kad to bude isto i cesto dosta odudara i bude drugaciji sadrzaj sa istom temom na kraju.
Ma nije samo to problem (iako i jeste to veliki problem, lauren je imala odlicne temelje, odlicne price, a odlucila je na svoju ruku unijeti totalno bespotrebne promjene koje skroz mijenjaju likove u temelju.
Spoiler
Show
Tipa Yen bila spremna zrtvovati ciri da vrati svoje moci)
nego je serija ko serija smece. Lose pisanje, lose editovano, nepotrebni cuts, ima vise plot holes itd. Nadji recimo mapu witcher svijeta, od kaer morhena do cintre bi ti trebalo konjem jedno mjesec da odes, u seriji kao da avionom idu :D
Ma razumijem ja to sve ali opet kazem prilagodjava se nacinu prezentovanja, i publici da bi vecini bilo/ostalo zanimljivo.

Nisam pretjerani witcher fan, taj zanr mi je super i pratim seriju, ok mi je ali nista posebno kao i 98% danasnjih netflix serija oko kojih se dize hajp. Ali cim se dize hajp znaci da rade bas ono sto im je cilj i da su uspjeli pogoditi tamo gdje ide najvise novca.

Pretpostavljam da bar 80% raje sto gleda seriju knjige nije citalo, neki su mozda odigrali igre a vecina ih se prvi put susrece sa witcherom, i takvim sigurno serija odgovara.
Trappist
Posts: 4294
Joined: 12/09/2020 08:52

#804 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Trappist »

arnes_king wrote: 21/12/2021 12:31
Trappist wrote: 21/12/2021 12:26

Ma nije samo to problem (iako i jeste to veliki problem, lauren je imala odlicne temelje, odlicne price, a odlucila je na svoju ruku unijeti totalno bespotrebne promjene koje skroz mijenjaju likove u temelju.
Spoiler
Show
Tipa Yen bila spremna zrtvovati ciri da vrati svoje moci)
nego je serija ko serija smece. Lose pisanje, lose editovano, nepotrebni cuts, ima vise plot holes itd. Nadji recimo mapu witcher svijeta, od kaer morhena do cintre bi ti trebalo konjem jedno mjesec da odes, u seriji kao da avionom idu :D
Ma razumijem ja to sve ali opet kazem prilagodjava se nacinu prezentovanja, i publici da bi vecini bilo/ostalo zanimljivo.

Nisam pretjerani witcher fan, taj zanr mi je super i pratim seriju, ok mi je ali nista posebno kao i 98% danasnjih netflix serija oko kojih se dize hajp. Ali cim se dize hajp znaci da rade bas ono sto im je cilj i da su uspjeli pogoditi tamo gdje ide najvise novca.

Pretpostavljam da bar 80% raje sto gleda seriju knjige nije citalo, neki su mozda odigrali igre a vecina ih se prvi put susrece sa witcherom, i takvim sigurno serija odgovara.
A to jeste, netflix uvijek pravi serije za targeted audience, i na tome im se gradi 90% serija. POnekad izbace masterpiece kao Mindhunter, ali eto i on samo 2 sezone imao, valjda nije pogodio njihov audience.
Ali me nervira sto witcher svijet nije za to. Nije za curice koje se loze na henry-a jer je visok i zgodan ili na onog emhyra, nije to svijet u kome su zene postovane i jake, nije svijet u kojem ima crnaca, azijata itd. To je cruel svijet, mozda cak i gori od game of thronesa, ali glavni likovi imaju jake osobine. Yen je super prikazana zajebana zena u knjigama, sa dobrim i losim osobinama, i super je, dok je u seriji previse good character.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#805 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by arnes_king »

Trappist wrote: 21/12/2021 12:34
arnes_king wrote: 21/12/2021 12:31
Ma razumijem ja to sve ali opet kazem prilagodjava se nacinu prezentovanja, i publici da bi vecini bilo/ostalo zanimljivo.

Nisam pretjerani witcher fan, taj zanr mi je super i pratim seriju, ok mi je ali nista posebno kao i 98% danasnjih netflix serija oko kojih se dize hajp. Ali cim se dize hajp znaci da rade bas ono sto im je cilj i da su uspjeli pogoditi tamo gdje ide najvise novca.

Pretpostavljam da bar 80% raje sto gleda seriju knjige nije citalo, neki su mozda odigrali igre a vecina ih se prvi put susrece sa witcherom, i takvim sigurno serija odgovara.
A to jeste, netflix uvijek pravi serije za targeted audience, i na tome im se gradi 90% serija. POnekad izbace masterpiece kao Mindhunter, ali eto i on samo 2 sezone imao, valjda nije pogodio njihov audience.
Ali me nervira sto witcher svijet nije za to. Nije za curice koje se loze na henry-a jer je visok i zgodan ili na onog emhyra, nije to svijet u kome su zene postovane i jake, nije svijet u kojem ima crnaca, azijata itd. To je cruel svijet, mozda cak i gori od game of thronesa, ali glavni likovi imaju jake osobine. Yen je super prikazana zajebana zena u knjigama, sa dobrim i losim osobinama, i super je, dok je u seriji previse good character.
Pa to je netflix, znas da u sve moguce ubacuju sve politicke grupe :lol: Cak i kada uzimaju neke historijske podloge ubace totalno kontra glumca samo da se zadovolji ta propaganda danasnja.
Trappist
Posts: 4294
Joined: 12/09/2020 08:52

#806 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Trappist »

arnes_king wrote: 21/12/2021 12:45
Trappist wrote: 21/12/2021 12:34
A to jeste, netflix uvijek pravi serije za targeted audience, i na tome im se gradi 90% serija. POnekad izbace masterpiece kao Mindhunter, ali eto i on samo 2 sezone imao, valjda nije pogodio njihov audience.
Ali me nervira sto witcher svijet nije za to. Nije za curice koje se loze na henry-a jer je visok i zgodan ili na onog emhyra, nije to svijet u kome su zene postovane i jake, nije svijet u kojem ima crnaca, azijata itd. To je cruel svijet, mozda cak i gori od game of thronesa, ali glavni likovi imaju jake osobine. Yen je super prikazana zajebana zena u knjigama, sa dobrim i losim osobinama, i super je, dok je u seriji previse good character.
Pa to je netflix, znas da u sve moguce ubacuju sve politicke grupe :lol: Cak i kada uzimaju neke historijske podloge ubace totalno kontra glumca samo da se zadovolji ta propaganda danasnja.
Ma svi su postali takvi, samo cekam trailer za LOTR seriju, da vidim je li gandalf crnac :D
moja preporuka ti je da procitas witcher knjige, stvarno su dobre, u momente malo dosadne i previse siroko ide u pisanju, ali to se sve isplati na kraju. Jesi igrao wild hunt?
User avatar
nepass1
Posts: 9698
Joined: 06/07/2017 07:35

#807 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by nepass1 »

Je li bas tako losa druga sezona? Prva mi je bas sjela, procitao knjige presao wild hunt i dlc oba
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#808 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by arnes_king »

nepass1 wrote: 21/12/2021 14:24 Je li bas tako losa druga sezona? Prva mi je bas sjela, procitao knjige presao wild hunt i dlc oba
Meni je prva bila onak bas cisto ok, dok sam drugu tek pregledao dvije ep i vec mi je bolja od prve.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#809 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by SanskiBiser »

SPOJLERI! :!: :!: :!:


Image
:D
User avatar
Rootboi
Posts: 20604
Joined: 07/06/2011 17:14

#810 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Rootboi »

Raptor44 wrote: 20/12/2021 22:26 Kako loša druga sezona, ovo više nije adaptacija knjiga jer jedino što ova sezona ima zajedničko sa knjigama su imena likova. Baš sam skroz razočaran, jer mi je prva sezona tako dobro sjela.
Isto , užas jedino prva epizoda da je fino sjela i kontam odličan početak kad poslije rinaka, Geralt sporedan lik u sopstvenoj seriji,Yenn isto neki drugi karakter odjednom haj da ne pišem više , samo da još jednom ponovim užas. :twisted:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#811 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by SanskiBiser »

NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#812 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by NecuVise »

Vidim vi se žalite na seriju a maloprije mi žena govori da joj je drugarica s mužem gledala i da su oni neoduševljeni serijom. Naravno, to im je prvi dodir sa witcherom.
User avatar
nepass1
Posts: 9698
Joined: 06/07/2017 07:35

#813 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by nepass1 »

NecuVise wrote: 23/12/2021 20:21 Vidim vi se žalite na seriju a maloprije mi žena govori da joj je drugarica s mužem gledala i da su oni neoduševljeni serijom. Naravno, to im je prvi dodir sa witcherom.
Prvu sezonu nema sanse upratiti ako nisi procitao prve dvije knjige, ili bar istrazivao po internetu.
Drugu nisam jos gledao
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#814 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by Averus »

Image

Nadam se da ce neko kompetentan u buducnosti uspjeti dobiti deal i napraviti kako treba Witcher seriju, da Cavil glumi ono sto je htio, a ne ovaj netflix bullshit.

S obzirom na to da je Henry veliki fan Witcher knjiga i igara, nikakvo cudo da napusta seriju koja je skoro sve zbog cega voli Witchera (i zbog cega fanovi vole Witchera) izmasakrirala i promijenila. Da je Sapkowskom stalo do bilo cega osim novca, dao bi deal nekome poput HBO, da uradi kvalitetno.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#815 Re: THE WITCHER (sve o)

Post by SanskiBiser »

https://www.guru3d.com/news-story/the-w ... er-14.html
CD Projekt RED has revealed The Witcher 3: Wild Hunt's next-generation release date. The latest version of the game will be made available for free to anyone who already owns it as of December 14, according to the developer.
free upgrade :-D
Post Reply