THE WITCHER (sve o)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8691
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#1 THE WITCHER (sve o)

Post by SanskiBiser »

Tema za sve ljubitelje ove igre i za one koji to tek mogu da postanu igranjem. Savjeti za igranje, informacije o modovima itd...

Takodje tema je za ljubitelje Netflix serije i knjiga uz upozorenje da su na temi dopusteni spojleri - tako da ste upozoreni. :)


Za pocetak bitna informacija:

CDPR vise nece izbacivati updates za TW3 nakon sto su izbacili 4K patch za novi XBOX. Zadnja sluzbena verzija igre je ona GOTY dakle 1.31

Medjutim 20 Novembra je developer koji je radio na TW2 i 3 i koji sad radi na Cyberpunk igri postavio mod/patch na Nexus sajtu koji je prakticno nesluzbeni patch. Na modu je radio od izlaska igre i ima oko 300 sati gameplay s tim modom. Mod rebalansira combat system, skilove, ali i ponasanje NPC u igri i jos puno toga. Vise o tome na ovom linku:
Andrzej Kwiatkowski, a Senior Gameplay Designer at CD Projekt Red who worked on The Witcher 3 and is now helping to design Cyberpunk 2077, somehow also found time to release the “Immersion and Gameplay Tweaks” mod for the former earlier this week. It might not sound that sexy, and the things it changes are pretty granular, but anyone who’s played The Witcher 3 knows how much it relies on getting the nuances right to keep its finely-tuned world alive and engrossing.


https://kotaku.com/witcher-3-designer-i ... 1820689664


MOD je na ovom linku:

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/2788/?
Last edited by SanskiBiser on 03/01/2020 13:21, edited 3 times in total.
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#2 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by ferratilis »

Jedan od genijalnih aspekata ove igre su reference na filmove i igre, kojih ima dosta
http://witcher.wikia.com/wiki/The_Witch ... References

Meni je jedna od najdrazih tijelo Tyriona Lannistera u zatvoru na jednom od Skellige otoka. Ili recimo kad Zoltan citira Gimlija iz Gospodara prstenova "You have me and my axe!". Nevjerovatnu su paznju posvetili sitnim detaljima. Naprimjer u jednom od side questova imas opciju da odas jednog vojnika Temerije koji se krije u sumi u White Orchardu ili da ga prijavis Nilfgardu. Ako ga ne odas, mozes ga nakon questa pratiti do skrovista u sumi. U drugim igrama bi NPC samo nestao nakon par sekundi, ali CDPR je nasao vremena za takav detalj. :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8691
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#3 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by SanskiBiser »

ferratilis wrote:Jedan od genijalnih aspekata ove igre su reference na filmove i igre, kojih ima dosta
http://witcher.wikia.com/wiki/The_Witch ... References

Meni je jedna od najdrazih tijelo Tyriona Lannistera u zatvoru na jednom od Skellige otoka. Ili recimo kad Zoltan citira Gimlija iz Gospodara prstenova "You have me and my axe!". Nevjerovatnu su paznju posvetili sitnim detaljima. Naprimjer u jednom od side questova imas opciju da odas jednog vojnika Temerije koji se krije u sumi u White Orchardu ili da ga prijavis Nilfgardu. Ako ga ne odas, mozes ga nakon questa pratiti do skrovista u sumi. U drugim igrama bi NPC samo nestao nakon par sekundi, ali CDPR je nasao vremena za takav detalj. :D
Ko igra prvi put uz te Easter Eggs kao taj za Tyriona :lol: trebao bi znati da ima nekoliko zanimljivih kvestova koje je lako propustiti cak i ljudi koji su prosli igru par puta desilo im se da ne odrade te kvestove npr:

Cave of Dreams (Skellige)

A Tome Entombed ( Novigrad)

Contract: Equine Phantoms (Blood & Wine ekspanzija)

Fools Gold

Flesh for sale

Novigrad Closed City

to su kvestovi koji se cesto nenamjerno preskoce i ne odrade.

kao i jedan vezan za kralja Radovida ali zbog spojlera da ne idem u detalje - a na to da li ce se odraditi tj. ponuditi igracu taj kvest zavisi od izbora koje igrac napravi u jednom drugom kvestu. :lol:
User avatar
Averus
Posts: 20336
Joined: 13/02/2008 17:07

#4 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by Averus »

Došao sam u Velen i odmah me obavijesti da počinje jedna od ekspanzija (pirat još uvijek koristim).
Helem, ja se ubio levelujući da dođem na lvl 4 u White Orchardu i regiji. Uradio sve upitnike i jedva nagurao na lvl 4, pa otišao u Velen (koji piše da je preporučen level 5).

Sasrah se kad mi napisa lvl 30... Jbt trebala mi dva dana da na 4 dignem, kad ću stići na 30 :lol:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8691
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#5 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by SanskiBiser »

Averus wrote:Došao sam u Velen i odmah me obavijesti da počinje jedna od ekspanzija (pirat još uvijek koristim).
Helem, ja se ubio levelujući da dođem na lvl 4 u White Orchardu i regiji. Uradio sve upitnike i jedva nagurao na lvl 4, pa otišao u Velen (koji piše da je preporučen level 5).

Sasrah se kad mi napisa lvl 30... Jbt trebala mi dva dana da na 4 dignem, kad ću stići na 30 :lol:
Glavni kvestovi ti daju jako puno EXP i leveli skacu bez problema, takodje oslobadjanje okupiranih tacki na mapama daje dosta exp na pocetku igre. Tamo pred kraj Wild Hunt prije finalnog ciklusa kvestova vezavnih za glavnu pricu obicno je svako oko level 20. A kad se zavrsi Wild Hunt obicno je to level 30-32...


Preporuka vecine veterana igraca TW3 je da se prvo igra Wild Hunt do kvesta Brothers in Arms, cim aktiviras taj kvest vezan za glavnu pricu u Wild Hunt predjes na ekspanziju Heart of Stone koju kad zavrsis vratis se nazad na glavnu pricu tj. kvest Brothers in Arms i Wild Hunt i to kad odradis do kraja prelazis na ekspanziju Blood & Wine koja je komotno mogla izrasti u Witcher 4 da su iz CDPR to htjeli, to je nekako najugodniji prolazak kroz igru a u odnosu na kompletnu pricu - nekako se sve fino poslozi. Mada ako te povuce glavni kvest u Wild Hunt i hoces da zavrsis do kraja tako i uradi prvo; ovo gore napisano vrijedi najvise za one koji su vec prosli igru jednom.
User avatar
Averus
Posts: 20336
Joined: 13/02/2008 17:07

#6 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by Averus »

Ma ja radim redom... Ono - šetam po lokacijama, usput kad naiđe nešto obavim.
Ako vidim da je monster težak, pobjegnem, pa se vratim poslije :)
Mr.Fundamental
Posts: 561
Joined: 21/04/2009 18:48

#7 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by Mr.Fundamental »

Pozdrav raja. Novi sam u Witcheru 3 i zamolio bih za pomoć iskusne witcherovce :) kakav biste skill build preporučili za početak? Tek sam krenuo sa igrom (lvl4) i nalazim se pred Velenom. Inače, na YT-u sam gledao neke apsurdne buildove, ali oni podrazumijevaju najjaču opremu i vrlo visok lvl, tako da mislim da je to najbolje ne gledati sada za početak.

Do sada sam investirao 5 poena u "muscle memory" (pumpanje fast attacka ne može škoditi, jer ga najčešće koristim) i 1 na "cat school techniques" (fin crit dmg bonus i fast attack dmg bonus za svaki light armor koji nosim).

Šta dalje? Čitao sam da dosta ljudi ne koristi strong attack, već isključivo spama fast attack. Ne koristim ga ni ja mnogo, međutim, u nekom guide-u sam pročitao da je rend kasnije glavni izvor dmg-a!? Da li onda ipak dizati i strong attack radi renda, ili se posvetiti fast attacku i razviti whirl? Ili razviti i whirl i rend? Nekako do sada nisam dovoljno testirao strong attack da bih dobio jasnu sliku koliko je dobar, pa zato ne znam u kojem pravcu da idem.

Glavni plan je combat+alchemy, ali to je dalek put, interesuje me šta je najefikasnije za početak?
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#8 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by ferratilis »

Najveci problem u W3 je sto je igra prelagana, cak i na Death March tezini. Prvi put kad sam igrao, koristio sam Combat/Alchemy build i nakon 10. levela, postalo je apsurdno igrati koliko je jak build. Ovo su skillovi:
Muscle Memory
Resolve
Fleet Foot
Precise Blows
Acquired Tolerance
Poisoned Blades
Protective Coating
Tissue Transmutation
Refreshment
Synergy
Razor Focus

koristio sam Feline opremu i Ursine maceve, jer su veoma jaki. Kad sam dosao do B&W ekspanzije, presao sam na Aerondight mac i jos neki vampirski steel mac koji sam nasao, koji po mom misljenju ne trebaju ni biti u igri koliko su OP

Koristeci ulja, ovo postaje AFK build, znaci samo jednom udaris protivnika i gledas kako pada health :D Plus sto imas bonuse za mutagene 50%, kao sto sam rekao, nakon nekog vremena postane apsurdno igrati. Probao sam whirl i rend, ali ti skillovi djeluju beskorisno jer W3 jednostavno nije dobra igra za te skillove. Moja preporuka ti je da uzivas i koristis skillove koji se tebi svidjaju. Jedini moment u igri gdje trebas razmisljat o buildu je sami kraj Blood and Wine ekspanzije, jer tek tad igra postaje teska ;)
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#9 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by ferratilis »

Evo primjer borbe sa Poisoned Blades :D Pustis mozak na pasu i cekas priliku za zadas jedan udarac :D

Mr.Fundamental
Posts: 561
Joined: 21/04/2009 18:48

#10 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by Mr.Fundamental »

Da, to sam i ja primjetio da borbe nisu teške, čak i kada se igra na najvećoj težini. Imam i onaj FCR3 mod koji bi trebao malo da začini igru :) Hvala na savjetima :thumbup:
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#11 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by ferratilis »

Otkako sam poceo gledati Black Sails, ne mogu se oteti dojmu da bi Zach McGowan bio odlican izbor za ulogu Geralta u Netflixovoj seriji. Ima skoro isti glas, drzanje i uz odredjene izmjene, izgled. :thumbup: Nikog osim njega i Madsa Mikkelsena ne mogu zamisliti u ulozi Geralta

Image
Image
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#12 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by hekaton »

ferratilis wrote:Otkako sam poceo gledati Black Sails, ne mogu se oteti dojmu da bi Zach McGowan bio odlican izbor za ulogu Geralta u Netflixovoj seriji. Ima skoro isti glas, drzanje i uz odredjene izmjene, izgled. :thumbup: Nikog osim njega i Madsa Mikkelsena ne mogu zamisliti u ulozi Geralta

Image
Image
izvini malo offtopic-a, o kojoj se seriji radi ?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#13 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by avaks »

Raptor44
Posts: 365
Joined: 25/03/2017 14:02

#14 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by Raptor44 »



Svaki put kad pogledam ovaj trailer imam potrebu da se vratim igri i pređem ju još jednom,ali tri puta u tri godine je dovoljno bar za neko vrijeme.
Strašno kako vrijeme brzo leti,koliko godina smo čekali ovaj naslov a već je prošlo tri godine od izlaska :/
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#15 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by gilla »

Mr.Fundamental wrote:Pozdrav raja. Novi sam u Witcheru 3 i zamolio bih za pomoć iskusne witcherovce :) kakav biste skill build preporučili za početak? Tek sam krenuo sa igrom (lvl4) i nalazim se pred Velenom. Inače, na YT-u sam gledao neke apsurdne buildove, ali oni podrazumijevaju najjaču opremu i vrlo visok lvl, tako da mislim da je to najbolje ne gledati sada za početak.

Do sada sam investirao 5 poena u "muscle memory" (pumpanje fast attacka ne može škoditi, jer ga najčešće koristim) i 1 na "cat school techniques" (fin crit dmg bonus i fast attack dmg bonus za svaki light armor koji nosim).

Šta dalje? Čitao sam da dosta ljudi ne koristi strong attack, već isključivo spama fast attack. Ne koristim ga ni ja mnogo, međutim, u nekom guide-u sam pročitao da je rend kasnije glavni izvor dmg-a!? Da li onda ipak dizati i strong attack radi renda, ili se posvetiti fast attacku i razviti whirl? Ili razviti i whirl i rend? Nekako do sada nisam dovoljno testirao strong attack da bih dobio jasnu sliku koliko je dobar, pa zato ne znam u kojem pravcu da idem.

Glavni plan je combat+alchemy, ali to je dalek put, interesuje me šta je najefikasnije za početak?
Prvo igraj na death march, kako bi igra bila zanimljivija.
Doduse ja sam furao uglavnom tehnike klasicne borbe bez alhemija i fazona pa mozda nisam mjerodavan.
Ne sjecam se imena ali kupi onaj stit kao balon oko tebe koji te stiti i kdo svakog primljenog udarca dize tebi health. Na vecim nivoima cini dmg neprijateljima. Kupi ono sto ti dize health dok si na dnevnoj svjetlosti nesto ovako.
Strong attack je itekako koristan pogotovo kasnije kada odmakneš u igri (i kada nadjše odgovarajuću opremu) i kada pojedini monsteri imaju ogromne health poolove. Pa se borba oduzi i dopizdi jer fast ne radi dovoljan dmg. Također moj savjet je da ne pokusavas ocistiti svaki upitnik jer ti moze igra dosaditi prije okončanja glavnog questa. Nego zaputi se kroz magicni svijet i uzivaj.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8691
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#16 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by SanskiBiser »

Mr.Fundamental wrote:Da, to sam i ja primjetio da borbe nisu teške, čak i kada se igra na najvećoj težini. Imam i onaj FCR3 mod koji bi trebao malo da začini igru :) Hvala na savjetima :thumbup:
FCR3 mod i Deathmarch tezina i pravi bild koji ne koristi Quen ili ga namjerno nemoj koristiti i ukljuci skaliranje nivoa protivnika i eto izazova. Na Deathmarch i new game+ modu mene su neki banditi oneshotovali ili su skidali do 80% zdravlja jednim udarcem tako da se greske u procjenama ne oprastaju. Quen je bas ono gamebreaking u W3, cini igru prelakom. :lol:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#17 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by AmirBaa »

[yt]https://www.youtube.com/watch?v=2bSk-8C76dc[/yt] nesto mi nadodje da je preslusam i odmah se sjetih ove genijalne igre. Je li ko knjige citao? Ja upravo poceo drugu :)
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#18 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by AmirBaa »

nesto mi nadodje da je preslusam i odmah se sjetih ove genijalne igre. Je li ko knjige citao? Ja upravo poceo drugu :)
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8691
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#19 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by SanskiBiser »

ferratilis wrote:Otkako sam poceo gledati Black Sails, ne mogu se oteti dojmu da bi Zach McGowan bio odlican izbor za ulogu Geralta u Netflixovoj seriji. Ima skoro isti glas, drzanje i uz odredjene izmjene, izgled. :thumbup: Nikog osim njega i Madsa Mikkelsena ne mogu zamisliti u ulozi Geralta

Image
Image
Image

Skripta za pilot epizodu je zavrsena. :izet:


Navodno su potvrdjeni uz Geralta i ovi likovi u seriji : Yennefer, Triss, Ciri, Roach :D , Emperor Emhyr, Jaskier (Dandelion), Cahir, Regis, Viglefortz, Milva, Leo Bonhart koji bi trebao biti ono glavni antagonista tj. zlocko uz Viglefortza, Leo je otprilike kao Mountain u GOT sto se tice sirove snage a vjest je s macem kao Ser Jaime Lannister u knjigama se pricalo da je ubio 3 witchera iz 3 razlicite skole i nosio je njihove amulete kao dokaz... Za pretpostaviti je da ce biti kao u knjigama i da ce Leo & Vilgefortz kidnapovati Ciri a da ce onda Geralt i ekipa da je spasavaju, uglavnom radice se o dogadjajima koji nisu bili u igrama. Natucam i spekulisem. :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#20 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by ferratilis »

Novi UI mod, inspirisan originalnim E3 trailerom iz 2014. Odlicno izgleda :thumbup:
https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/2996

Image
Image
Image
Image
Raptor44
Posts: 365
Joined: 25/03/2017 14:02

#21 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by Raptor44 »

Je li moguće gdje kod nas naći fizičku PC verziju igre sa svim bonus stvarima koja se nalaze na ovoj slici,nije mi do igre jer sam ju u razdoblju od 2015 do 2017 prešao tri puta,već želim da imam ovo čudo na polici... ?
Image
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#22 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by ferratilis »

Nemoj dzaba, ja sam trazio barem artbook da kupim, nema ispod $100 na ebayu.

Ako trazis nesto za policu, imas na aliexpressu kamaru stvari vezano za Witcher svijet, od postera do figura, pa sta ti je volja. :)
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8691
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#23 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by SanskiBiser »

ferratilis wrote:Nemoj dzaba, ja sam trazio barem artbook da kupim, nema ispod $100 na ebayu.

Ako trazis nesto za policu, imas na aliexpressu kamaru stvari vezano za Witcher svijet, od postera do figura, pa sta ti je volja. :)

Ma na ebay imas sad preko 15000 artikala vezanih za Witcher od 1$ pa navise. :D

https://www.ebay.com/itm/The-Witcher-3- ... :rk:3:pf:0

1$ figurina :-)

https://www.ebay.com/itm/The-Witcher-3- ... rk:26:pf:0
crazytroll95
Posts: 53
Joined: 14/03/2018 10:11

#24 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by crazytroll95 »

Bio sam teski ovisnik o Witcher 3 igri,svim ekspanzijama. Presao sam je preko 15 puta ,otkrio sve i jedan dijalog,sve i jedan interest point. I tako iznova i iznova,morao sam prodati PC da je izbacim iz misli.Toliko stvari imam napisati za tu igru od savrsenog storylinea,grafike,kompozicija....
Ukratko,Game of the Decade.
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#25 Re: THE WITCHER 3 (all about)

Post by ferratilis »

Kako je Gothic serijal utjecao na Witcher, odlican dokumentarac, mozda i najbolji o Witcheru :thumbup:

Post Reply