The Witcher - NO SPOILERS!

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Zmaj_od_Panonije
Posts: 128
Joined: 16/12/2019 18:05
Location: Planeta Zemlja

#1 The Witcher - NO SPOILERS!

Post by Zmaj_od_Panonije »

Image

Odgledao sam prve 2 epizode, nažalost, serija nije "sjela" kako sam očekivao.

Trenutna ocjena na imdb je 8.9

Moja lična ocjena je 7.5

Muzika je super, gluma tu i tamo, zasad najbolja Ciri, ovi ostali se malo previše trude da budu "cool".

Znam da je nemoguće očekivati da serija neće imati uticaj video igre, ali su u ovom slučaju malo pretjerali sa tim uticajem. Dijalozi i razvoj priče više djeluje kao neka interaktivna animacija nego serija sa dubokom pričom ili svijet sa bogatom historijom.

Serija nije loša, ali je daleko od onog što je mogla biti, po mom mišljenju. Očekivao sam više epske atmosfere, manje glupiranja ali eto izgleda da je prevagnulo ka zabavi i anegdotičnom humoru umjesto ozbiljnom i dubokoumnom razvoju priče.

Može bit i to što sam gledao Lord of the Rings opet neki dan, pa mi sad sve drugo izgleda blijedo i neuporedivo.

Zamolio bih da diskusija bude bez spoilera na temi! Hvala!
Last edited by Zmaj_od_Panonije on 24/12/2019 19:19, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2 Re: The Witcher

Post by pici »

ja sam odgledao 3 epizode i jedino megafanovi serijala se mogu utopit u ovo... konfuzno, nabijeno, tri price, razlicita vremenska razdoblja... previse za pocetak... tek kad odgledam citavu sezonu dat cu cjelokupno misljenje, da me je ocarala... nije
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#3 Re: The Witcher

Post by karanana »

i ja odgledah 3 epizode. nako, nastavicu, ali nije sad nesto bog zna sta. ova me treca malo iznervirala jer nije fino objasnjeno ili mozda nisam ja skontao ono vezano za onaj red vjestica/carobnjaka. sta se onde desavalo? ko koga gdje i zasto salje po raznoraznim kraljevstvima kad su ove vjestice/carobnjaci u pitanju? jeste vidili grbe na kraju jarane? ruzno pace se pretvara u labuda. a znao sam ja da onako dobre sise ne mogu dozivotno ostati na grbavoj trebi kojoj je promaha iskrivila usta.

a onda upotpunjuju epizode sa popratnim one-time dogadjajima i puteshestvijama witchera. ovu epizodu nisu ni prikazali onu malu princezu a taman je cula u sumi onog derpasha kako pjeva o witcheru u drugoj epizodi.
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4 Re: The Witcher

Post by pici »

Image

upravu si karanana ovakve sise da budu na grbavoj djevojci bi bilo jazuk... ovako ce biti sexa kolko istes :thumbup:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5 Re: The Witcher

Post by 90minut »

Hoce bice prvu sezonu dok ne postane popularna i onda neces vidjeti ni nozne prste :D
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6 Re: The Witcher

Post by pici »

Image

ko su oni voayeri...
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#7 Re: The Witcher

Post by pici »

Image
Image


ovaj witcher ko ja poslije sexa idi ljubavi donesi kaHvu i raHat lokum
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#8 Re: The Witcher

Post by karanana »

pici, kontas li ti ovo s vjesticama/carobnjacima?

kao one trebe su polozile ispite i kao taj neki carobnjacki savjet zasjeda i odlucuje gdje ce koja nova vjestica otici, je li tako?
je li to neko pravilo da svako kraljevstvo ima vjesticu?
i onda grba nije htjela ici medju one ninfomane, je li se ono tako zovu, oni koji su napali i razvalili ono kraljevstvo u prvoj epizodi?
nego je htjela otici u neko drugo kraljevstvo i upoznala je na kraju kad se preobratila tog kralja tog drugog kraljevstva a ne kralja onih agresora i genocidasa?

jesam fulio nesto? malo su me sise omele a i ona vriska, i grbe na operaciji kicme i onog vukodlaka. cuj ono vukodlak.
ko je frajer dole u podrumu s kojim se karindzala? on ko da je van sistema.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#9 Re: The Witcher

Post by Kaligrafija »

karanana wrote: 23/12/2019 19:35 pici, kontas li ti ovo s vjesticama/carobnjacima?

kao one trebe su polozile ispite i kao taj neki carobnjacki savjet zasjeda i odlucuje gdje ce koja nova vjestica otici, je li tako?
je li to neko pravilo da svako kraljevstvo ima vjesticu?
i onda grba nije htjela ici medju one ninfomane, je li se ono tako zovu, oni koji su napali i razvalili ono kraljevstvo u prvoj epizodi?
nego je htjela otici u neko drugo kraljevstvo i upoznala je na kraju kad se preobratila tog kralja tog drugog kraljevstva a ne kralja onih agresora i genocidasa?

jesam fulio nesto? malo su me sise omele a i ona vriska, i grbe na operaciji kicme i onog vukodlaka. cuj ono vukodlak.
ko je frajer dole u podrumu s kojim se karindzala? on ko da je van sistema.
Kralju. Sahu, matu... :lol: :lol: :thumbup:
swanfilter
Posts: 7910
Joined: 06/06/2008 18:52

#10 Re: The Witcher

Post by swanfilter »

Sve si dobro skonto. Plus da grbava nije mogla kod jednih jer je imala krv vilenjaka. Zbog te krvi je i deformisana ...

Ono javno svjedocenje i aplaudiranje sexu. Dobar obicaj ...

Teska za svariti, za nas nepoznavace tematike. Meni licno na trenutke i podosadna ...
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#11 Re: The Witcher

Post by pici »

ev tek sa 4 epizodom postaje malo jasnije... vraca se vrijeme kad Geralt prisustvuje prosidbi majke od one malene koja je zapela u sumi... sad se povezuje prica witchera sa malenom Ciri...
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12 Re: The Witcher

Post by pici »

pogledo i 5 epizodu... sad se pomalo zakuhaje
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#13 Re: The Witcher

Post by karanana »

Da, cetvrta mi ustvari govori da se radnje ne desavaju u isto vrijeme. Eh sad ne znam u kojoj je vremenskoj zoni prica ex grbave ljepotice. Cini mi se da je u vremenskoj liniji sa witcherom ali nisam siguran. Mozda je u trecoj zoni nekoj.
Iz cetvrte mi nije jasno kad ona mama od ciri povrati, sta je to znacilo? Da je trudna? Pa ko je tata? Onaj prokleti vitez-jez?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18176
Joined: 11/02/2013 11:32

#14 Re: The Witcher

Post by Ramzess Veliki »

karanana wrote: 24/12/2019 06:33 Da, cetvrta mi ustvari govori da se radnje ne desavaju u isto vrijeme. Eh sad ne znam u kojoj je vremenskoj zoni prica ex grbave ljepotice. Cini mi se da je u vremenskoj liniji sa witcherom ali nisam siguran. Mozda je u trecoj zoni nekoj.
Iz cetvrte mi nije jasno kad ona mama od ciri povrati, sta je to znacilo? Da je trudna? Pa ko je tata? Onaj prokleti vitez-jez?
Jes' ... ubola se na bodlju ... :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18176
Joined: 11/02/2013 11:32

#15 Re: The Witcher

Post by Ramzess Veliki »

Tek treba da se zakuha ... ona mala plavokosa zgoljava malokrvna princeza sto se smuca po sumi i vristi k'o azijka kad prvi put proba nekog sa nasih prostora je neka vrrrrrrlo zafrkana sa nekakvim mocima gluho bilo a jos ih nije svjesna, do sada je prica bila samo da se nagovijesti da ce tu svasta biti. I onaj Zlatni zmaj ce se sigurno vratiti jer je ostao duzan Witcheru i zgodnoj vjestici ... nije losa serija, bice tu svacega ... :thumbup:
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#16 Re: The Witcher

Post by Nadzornik »

Poslije 6 epizode,serija mi je onako,s"brda s"dola sa tendencijom da bi mozda i moglo nesto biti od nje... :roll:

Onaj potrcko,muzicar sto stalno ide uz Witcher mi ide na zivce,potpuno nepotreban lik i degradira seriju... :-?
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#17 Re: The Witcher

Post by saale »

Pogledao dvije epizode, i mogu kazati kako je ovo jedna teen serica i ništa više :run:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7506
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#18 Re: The Witcher

Post by AleksoMKD »

Malo je tesko pratiti za ljude koji nisu igrali igrice. Inace je sasvim dobra, cak i sa race-swap likovima i dickhead oklopima.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#19 Re: The Witcher

Post by Kaligrafija »

Pogledao 6 epizoda, polako se naziru obrisi radnje serije i u kojem pravcu ide... Prva sezona je ocito prolog, ne treba ocekivati previse od nje... Sa prve dvije epizode moja ocjena serije je bila 6,5 jedva, sa pogledanih 6 epizoda, moja ocjena bi bila 7,5.. Sve u svemu nije lose, ima potencijala...! Po meni mana je mali broj epizoda prve sezone, 8...moglo je 10, 12 komotno, da se malo bolje razradi serija...!
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#20 Re: The Witcher

Post by drogon2 »

Odlicno su odradili prvu sezonu.Ostade mi jos jedna epizoda i valja i to veceras pogledat i onda ide dugo cekanje :D Ovo je ono sto se dobije kad na seriji rade ljudi koji su fanovi.Cak je i ovaj Cavill veliki fan sto knjiga,sto igara i lik odlicno odradjuje posao.Samo da i ovaj Sapkowski ostane blisko vezan uz seriju u narednim sezonama i bit ce to bomba.

Ono sto mi je famozno i cudo sam od malo ljudi,a evo i ovdje citam je to da im se ne svidja jer je kao malo toga objasnjeno.Pa jbte prva je sezona i lore ovog svijeta je ogroman,mora se nesto ostaviti i za naredne sezone.A i moze se dosta toga skontati ukoliko se obrati paznja i u prvim epizodama.Samo sto su ljudi navikli gledat stvari ono u casual fazonu i ocekivat sve crno na bijelo,al kako vidim hardkor fanovi dosta hvale seriju sto je onako i najbitnije obzirom da su i najvise upuceni u istu.
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#21 Re: The Witcher

Post by drogon2 »

karanana wrote: 24/12/2019 06:33 Da, cetvrta mi ustvari govori da se radnje ne desavaju u isto vrijeme. Eh sad ne znam u kojoj je vremenskoj zoni prica ex grbave ljepotice. Cini mi se da je u vremenskoj liniji sa witcherom ali nisam siguran. Mozda je u trecoj zoni nekoj.
Iz cetvrte mi nije jasno kad ona mama od ciri povrati, sta je to znacilo? Da je trudna? Pa ko je tata? Onaj prokleti vitez-jez?
Ovdje ti se radnje Geralta i Yennefer desavaju u isto vrijeme jedino kada su zajedno na ekranu :D Ali po godinama su njih dvoje tu negdje.Oboje imaju otprilike 90-100 godina kada Cintra padne od strane Nilfgarda

Recimo u drugoj epizodi imas Yenneferin trening u Aretuzi koji se desava nekih 70 godina prije pada Cintre,pa recimo Geraltova prica u prvoj epizodi kad ubije Renfri se desava nekih 25 godina prije pada Cintre,a Cintra ti je ono kraljevstvo koje je palo u prvoj epizodi :D .Uglavnom na kraju sezone ce to sve vjerovatno doc na istu tacku.Nisam siguran posto mi je ostala jedna epizoda jos.
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#22 Re: The Witcher

Post by drogon2 »

karanana wrote: 23/12/2019 18:43 i ja odgledah 3 epizode. nako, nastavicu, ali nije sad nesto bog zna sta. ova me treca malo iznervirala jer nije fino objasnjeno ili mozda nisam ja skontao ono vezano za onaj red vjestica/carobnjaka. sta se onde desavalo? ko koga gdje i zasto salje po raznoraznim kraljevstvima kad su ove vjestice/carobnjaci u pitanju? jeste vidili grbe na kraju jarane? ruzno pace se pretvara u labuda. a znao sam ja da onako dobre sise ne mogu dozivotno ostati na grbavoj trebi kojoj je promaha iskrivila usta.

a onda upotpunjuju epizode sa popratnim one-time dogadjajima i puteshestvijama witchera. ovu epizodu nisu ni prikazali onu malu princezu a taman je cula u sumi onog derpasha kako pjeva o witcheru u drugoj epizodi.
Pa ne contam sta ti tu nije jasno.U GoT-u si imao Maestere,ovdje imas magove.Cilj im je da odu u kraljevstvo i savjetuju sto u politickim sto u nekim drugim sferama :mrgreen:
User avatar
Zmaj_od_Panonije
Posts: 128
Joined: 16/12/2019 18:05
Location: Planeta Zemlja

#23 Re: The Witcher

Post by Zmaj_od_Panonije »

Zamolio bih da diskusija bude bez spoilera na temi! Hvala!
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#24 Re: The Witcher

Post by drogon2 »

Evo ih opet sa ovim spojlerima ko na GoT-u onomad.Sto otvarate temu ako ne date da se diskutuje o istoj.Otvori temu i postovi tipa dobra/losa serija prolaze,a ovi konstruktivniji su odmah spojleri.Nemas sta citat temu dok ne odgledas seriju.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#25 Re: The Witcher

Post by 90minut »

drogon2 wrote: 24/12/2019 19:20 Evo ih opet sa ovim spojlerima ko na GoT-u onomad.Sto otvarate temu ako ne date da se diskutuje o istoj.Otvori temu i postovi tipa dobra/losa serija prolaze,a ovi konstruktivniji su odmah spojleri.Nemas sta citat temu dok ne odgledas seriju.
Otvori sebi novu temu s spoilerima i doci ce ti raja
Post Reply