The Witcher - NO SPOILERS!

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#26 Re: The Witcher

Post by drogon2 »

90minut wrote: 24/12/2019 19:23
drogon2 wrote: 24/12/2019 19:20 Evo ih opet sa ovim spojlerima ko na GoT-u onomad.Sto otvarate temu ako ne date da se diskutuje o istoj.Otvori temu i postovi tipa dobra/losa serija prolaze,a ovi konstruktivniji su odmah spojleri.Nemas sta citat temu dok ne odgledas seriju.
Otvori sebi novu temu s spoilerima i doci ce ti raja
Ma jok,nego samo necu pisat dok svaka osoba na klix forumu ne pogleda seriju :D Ja samo ne kontam cemu otvarat ovakve teme i onda ne pricat o seriji i radnji u istoj.

Uostalom lik je gore postavio pitanje i odgovorio sam mu,ne znam sta je tu lose.Nije ovo facebook ili instagram pa da ne mozes izbjec podforum ukoliko ne zelis procitati nesto sto ne zelis.
User avatar
Zmaj_od_Panonije
Posts: 128
Joined: 16/12/2019 18:05
Location: Planeta Zemlja

#27 Re: The Witcher

Post by Zmaj_od_Panonije »

drogon2 wrote: 24/12/2019 19:20 Evo ih opet sa ovim spojlerima ko na GoT-u onomad.Sto otvarate temu ako ne date da se diskutuje o istoj.Otvori temu i postovi tipa dobra/losa serija prolaze,a ovi konstruktivniji su odmah spojleri.Nemas sta citat temu dok ne odgledas seriju.
Pa ne znam je li potrebno pisati u detalje svaki događaj iz serije? Ima ljudi koji jednostavno dođu da se informišu o ukupnoj kvaliteti neke serije ali ipak žele da pogledaju. Ovako dok čitaju komentare mogu vidjet šta će koja epizoda donijeti.

Uostalom ako imaš spoiler, barem upiši upozorenje na početku odgovora, ovako nekako.
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#28 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by drogon2 »

Pa dobro,sorry.Nisi imao ovo upozorenje u naslovu teme prije.

Fina je serija :D

Uostalom ako neko nije gledao seriju nece imat pojma o onom o cemu sam pricao ,al hajde nek vam bude
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#29 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by AmirBaa »

kao veliki fan igara i knjiga, najveca zamjerka mi je forsiranje bespotrebnih holivudskih scena i "diversity" likova (citaj ljudi druge boje koze :D ). Ko je citao zna o cemu pricam (Fringilla crnkinja ? :roll: :roll: :roll: :roll: )
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#30 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by drogon2 »

AmirBaa wrote: 24/12/2019 21:33 kao veliki fan igara i knjiga, najveca zamjerka mi je forsiranje bespotrebnih holivudskih scena i "diversity" likova (citaj ljudi druge boje koze :D ). Ko je citao zna o cemu pricam (Fringilla crnkinja ? :roll: :roll: :roll: :roll: )
Ma dobro,bez toga se haman ne moze ovih dana .Bitno da je Cavill pokidao kao Geralt :D A i ova mala sto je igrala Yennefer je odradila odlican posao,pogotovo u prvih par epizoda .
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#31 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by pici »

odgledo 6 epizodu e valla zasrase je ono momacki... snimljeno ko za djecu u vrticu, popnu se kozijim putem na stjenovitu planinu i razapnu satorcic a unutra apartman sa luksuznim namjesajem, drvenim bracnim kevetom :lol: :lol: :lol: :lol: obratite na tu scenu paznju, ja zabezeknut
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#32 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by drogon2 »

pici wrote: 24/12/2019 21:40 odgledo 6 epizodu e valla zasrase je ono momacki... snimljeno ko za djecu u vrticu, popnu se kozijim putem na stjenovitu planinu i razapnu satorcic a unutra apartman sa luksuznim namjesajem, drvenim bracnim kevetom :lol: :lol: :lol: :lol: obratite na tu scenu paznju, ja zabezeknut
Valjda shvatas da je ona zenska carobnjak ? :D
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#33 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by pici »

drogon2 wrote: 24/12/2019 21:41
pici wrote: 24/12/2019 21:40 odgledo 6 epizodu e valla zasrase je ono momacki... snimljeno ko za djecu u vrticu, popnu se kozijim putem na stjenovitu planinu i razapnu satorcic a unutra apartman sa luksuznim namjesajem, drvenim bracnim kevetom :lol: :lol: :lol: :lol: obratite na tu scenu paznju, ja zabezeknut
Valjda shvatas da je ona zenska carobnjak ? :D
kontam da je to otvara portale i tako to al da magijom od satorcica napravi apartman su pet zvjezdica e to je previse i onda se fajta sa nozevima, dje ju joj tu magija il samo kad Geralta povali u krevet :mrgreen:

zapravo kad su skupa njih dvoje koda im je magija dosta jaca il mi se cini
Last edited by pici on 24/12/2019 21:48, edited 1 time in total.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#34 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by 90minut »

:lol:
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#35 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by drogon2 »

znaci popusis da otvara portale, al da stvori krevet ni iz cega je vec previse za tebe :D
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#36 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by pici »

7 i 8 su ok napokon poslije konfuzije ide neka smislena prica gdje se tri price sastavljaju...
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#37 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by 90minut »

drogon2 wrote: 24/12/2019 22:00 znaci popusis da otvara portale, al da stvori krevet ni iz cega je vec previse za tebe :D
A to što gledam obicnu seriju pravljenu u studiju o tome necemo :D
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#38 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by Kaligrafija »

pici wrote: 24/12/2019 21:45
drogon2 wrote: 24/12/2019 21:41
pici wrote: 24/12/2019 21:40 odgledo 6 epizodu e valla zasrase je ono momacki... snimljeno ko za djecu u vrticu, popnu se kozijim putem na stjenovitu planinu i razapnu satorcic a unutra apartman sa luksuznim namjesajem, drvenim bracnim kevetom :lol: :lol: :lol: :lol: obratite na tu scenu paznju, ja zabezeknut
Valjda shvatas da je ona zenska carobnjak ? :D
kontam da je to otvara portale i tako to al da magijom od satorcica napravi apartman su pet zvjezdica e to je previse i onda se fajta sa nozevima, dje ju joj tu magija il samo kad Geralta povali u krevet :mrgreen:

zapravo kad su skupa njih dvoje koda im je magija dosta jaca il mi se cini
Onda je i Mel Gibson u Lethal Weapon carobnjak... Udjes u prikolicu, kuca na tri sprata... :lol:
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#39 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by drogon2 »

90minut wrote: 25/12/2019 00:41
drogon2 wrote: 24/12/2019 22:00 znaci popusis da otvara portale, al da stvori krevet ni iz cega je vec previse za tebe :D
A to što gledam obicnu seriju pravljenu u studiju o tome necemo :D
wuut, this shit aint real?? :sad:
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#40 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by Nadzornik »

Bice nesto od ovih... :D

Image
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#41 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by Kaligrafija »

Nije lose, ima potencijala, samo mala zamjerka na posljednju scenu... Da ne spoilam, dok pogledaju drugi pa pisem...
Jbt druga sezona tek 2021...
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#42 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by pici »

meni je to zbrda dola nasnimljeno, ko one SCFI kanal serije i filmovi Ž kategorije... gluma je na zavidnom nivou, dobro odglumljeni likovi ALI (Ned Starka) citava produkcija je amaterski snimana osim borbi Geralta gdje se vidi da se potrudio da savlada vjestine sa macem... vidjet cemo sta ce druga sezona dati ako bude ovako onda ide na suspenziju.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21563
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#43 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by MarlboroGold »

Ova serija je napravljena za fanove knjiga i igara, a ne za tipičnu holivudsku publiku... isto kao GoT do šeste sezone. Ni GoT nije bio Bog zna šta u prvoj sezoni za one koji nisu imali pojma o Song of Ice and Fire. Često su komentarisali serija je sranje, dosadna i samo se jebu.
Dakle, ako vam nešto nije jasno jbg... čitajte knjige ili odigrajte igre.

Henry nije mogao bolje skinuti Geralta. Perfektna gluma.
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#44 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by drogon2 »

pici wrote: 25/12/2019 12:06 meni je to zbrda dola nasnimljeno, ko one SCFI kanal serije i filmovi Ž kategorije... gluma je na zavidnom nivou, dobro odglumljeni likovi ALI (Ned Starka) citava produkcija je amaterski snimana osim borbi Geralta gdje se vidi da se potrudio da savlada vjestine sa macem... vidjet cemo sta ce druga sezona dati ako bude ovako onda ide na suspenziju.
Serija na imdb ima 8.8 od preko 84k ocjena. 96% osoba je na googleu oznacilo seriju sa svidja mi se. Na RT audience score od 93%.Tako da jarane prije da je problem u tebi negoli u "amaterski" snimanoj seriji.Cak je i Sapkowski pohvalio seriju.

Stavi ti ti to odmah na suspenziju, jer ocigledno nisi fan zanra.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#45 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by Manual »

Meni sve odlicno..
Jedva cekam slijedeci sezonu
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#46 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by boogy »

Odlična serija i Henry se dobro uvukao u Geraldovu kožu ...
Jedino što ne mogu još uvijek Triss da svarim, al dobro šta je tu je.
Shvatam da je serija, zapravo prva sezona dosta konfuzna za mnoge gledatelje, ali radi se o velikom svijetu, koji je dosta složeniji pa čak i od GoT po meni.
Ko je igrao igricu i čitao knjige, dosta će jednostavnije posložiti slagalicu u seriji.
Ima tu puno materijala za još dosta sezona.
A Ciri - tek treba naširoko da se razvije ... nisu ni zagrebali.
Uglavnom prva sezona :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#47 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by pici »

drogon2 wrote: 25/12/2019 13:15
pici wrote: 25/12/2019 12:06 meni je to zbrda dola nasnimljeno, ko one SCFI kanal serije i filmovi Ž kategorije... gluma je na zavidnom nivou, dobro odglumljeni likovi ALI (Ned Starka) citava produkcija je amaterski snimana osim borbi Geralta gdje se vidi da se potrudio da savlada vjestine sa macem... vidjet cemo sta ce druga sezona dati ako bude ovako onda ide na suspenziju.
Serija na imdb ima 8.8 od preko 84k ocjena. 96% osoba je na googleu oznacilo seriju sa svidja mi se. Na RT audience score od 93%.Tako da jarane prije da je problem u tebi negoli u "amaterski" snimanoj seriji.Cak je i Sapkowski pohvalio seriju.

Stavi ti ti to odmah na suspenziju, jer ocigledno nisi fan zanra.
ma koje crne ocjene teen fanova na netu... pogledaj CGI, onaj zmaj ko sismis da ne pricam o nekim fajtovima nidze veze... u onoj spilji ko djeca upisana igraju se cora bake... itd da ne spojlam, serija ako bude isla u pravcu teen gamer fanova onda nece valjat ni za ziv qurac... zadnj dvije epizode su ko pocele vadit fijasko od produkcije...
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#48 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by pici »

MarlboroGold wrote: 25/12/2019 12:13 Ova serija je napravljena za fanove knjiga i igara, a ne za tipičnu holivudsku publiku... isto kao GoT do šeste sezone. Ni GoT nije bio Bog zna šta u prvoj sezoni za one koji nisu imali pojma o Song of Ice and Fire. Često su komentarisali serija je sranje, dosadna i samo se jebu.
Dakle, ako vam nešto nije jasno jbg... čitajte knjige ili odigrajte igre.

Henry nije mogao bolje skinuti Geralta. Perfektna gluma.
ovo je za samaranja po guzovima... ja sam prvu sezonu odgledao dvije noci zaredom i to ne odvajajuci se od ekrana a nit sam slusao i citao skrabotine po netu a nisam ni procitao knjige... witchera keca sam igru prekuco davno, dvicu prestao igrat kao i tricu... neka cudovista u seriji koda su kopirali one bejbi lutke iz star warsa ili mapet shoua... strasno lose uradjeno...
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#49 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by drogon2 »

pici wrote: 25/12/2019 15:53
drogon2 wrote: 25/12/2019 13:15
pici wrote: 25/12/2019 12:06 meni je to zbrda dola nasnimljeno, ko one SCFI kanal serije i filmovi Ž kategorije... gluma je na zavidnom nivou, dobro odglumljeni likovi ALI (Ned Starka) citava produkcija je amaterski snimana osim borbi Geralta gdje se vidi da se potrudio da savlada vjestine sa macem... vidjet cemo sta ce druga sezona dati ako bude ovako onda ide na suspenziju.

Serija na imdb ima 8.8 od preko 84k ocjena. 96% osoba je na googleu oznacilo seriju sa svidja mi se. Na RT audience score od 93%.Tako da jarane prije da je problem u tebi negoli u "amaterski" snimanoj seriji.Cak je i Sapkowski pohvalio seriju.

Stavi ti ti to odmah na suspenziju, jer ocigledno nisi fan zanra.
ma koje crne ocjene teen fanova na netu... pogledaj CGI, onaj zmaj ko sismis da ne pricam o nekim fajtovima nidze veze... u onoj spilji ko djeca upisana igraju se cora bake... itd da ne spojlam, serija ako bude isla u pravcu teen gamer fanova onda nece valjat ni za ziv qurac... zadnj dvije epizode su ko pocele vadit fijasko od produkcije...
Eto neka dedovi ocjenjuju :D Serija nema budzet 30 miliona po epizodi kao sto ce recimo imat novi prequel gota. Samim tim cgi nece bit toliko kvalitetan. To svakako jest bitno, al nije ni izbliza deal breaker ukoliko je prica kvalitetna, a jest. Zadnje dvije ep su ti pocele vadit fijasko jer nisi skonto nista dotad i to nije sramota priznat. Meni je recimo finale sezone bila najslabija epizoda.

Gore u postovima spominjes da su fajtovi dobro odradjeni, sad ti ni to ne valja :D
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#50 Re: The Witcher - NO SPOILERS!

Post by pici »

drogon2 wrote: 25/12/2019 17:17

Eto neka dedovi ocjenjuju :D Serija nema budzet 30 miliona po epizodi kao sto ce recimo imat novi prequel gota. Samim tim cgi nece bit toliko kvalitetan. To svakako jest bitno, al nije ni izbliza deal breaker ukoliko je prica kvalitetna, a jest. Zadnje dvije ep su ti pocele vadit fijasko jer nisi skonto nista dotad i to nije sramota priznat. Meni je recimo finale sezone bila najslabija epizoda.

Gore u postovima spominjes da su fajtovi dobro odradjeni, sad ti ni to ne valja :D
skontao sam ja od pocetka nego nije to dramatuski povezano kosto je bilo u GoTu, znaci sama konverzacija medju likovima je bila konfuzna da su price obesmislili... CGI je morao biti bolji ako hoces seriju ovog zanra, ne nesto specijalno al makar da su se potrudili oko izgleda cudovista, ono jeno cudoviste ko yoda na stereoidima.Zadnje dvije su pocele to da smisleno uvezuju i oni koji nisu fannovi tek tad uvezuju price i sta je pisac hotio reci... sto se tice fajtova Geralta to sam pohvalio i izgledaju odlicno dosta slicnosti ko ona scena u GoTu kad mladi Ned i njegovi kompanjoni ukrstavaju maceve protiv Ser Arthura pa cak i bolje, samo scena u spilji je vise nego smjesno odradjena,(meni lici ko na scenu u GoTu kad se Bron i Jamie bore protiv Sands u onom vrtu, presmjesno odradjeno) izgleda da nisu reditelji isti il nije filmska ekipa na nivou zadatka... uglavnom slijedi druga sezona valjda ce to podic na odgovarajuci nivo i malo poboljsati sve.E da onaj trubadur pa zaista nemerem bilivit jos pjesme navukli ko da je Justin Biber :lol: :lol: :lol:
Last edited by pici on 25/12/2019 18:00, edited 1 time in total.
Post Reply