The Wire

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#501 Re: The Wire

Post by zomri »

Saian wrote:da, zaboravio sam reci "na pocetku" kasnije se to razvije


"Right now I am personally ashamed to be your snitch!"

:D
Hey Bubbs!
Heey McNutty!
:lol: :D
:lol: :lol:

plako sam svaki put na mcnutty :D
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#502 Re: The Wire

Post by I am Happy »

Gotova sezona 2 :D

Za koji dan cu naceti i trecu :-D

Koliko vidim opet ce se vratiti Avonu i ekipi.
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#503 Re: The Wire

Post by I am Happy »

Novi poznati glumci u novoj sezoni :-D Medju njima je i "Littlefinger" iz Game of Thrones :-D

Opet se kuha..ali izgleda da se nista konkretno nece desiti dok Avon ne izadje :-D
omar little
Posts: 16343
Joined: 14/03/2008 21:14

#504 Re: The Wire

Post by omar little »

vicces kad za to dodje vrijeme :D
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#505 Re: The Wire

Post by I am Happy »

omar little wrote:vicces kad za to dodje vrijeme :D
Samo lagano :D ovo je sada zatisje pred buru :-D
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#506 Re: The Wire

Post by I am Happy »

Jos poznatih glumaca, barem meni poznatih :D
Chad L. Coleman -- The Walking Dead as Tyreese Williams
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#507 Re: The Wire

Post by Saian »

Image
I am Happy wrote:
Opet se kuha..ali izgleda da se nista konkretno nece desiti dok Avon ne izadje :-D


Image
omar little wrote:vicces kad za to dodje vrijeme :D
Image
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#508 Re: The Wire

Post by I am Happy »

Malo sam ubrzo i eto pregledao sam 31/60 epizoda :-D

Avon je vani :sretan: Malo se puca i tako to :)

Stringer je poprilicno dosadan lik, ali imam osjecaj da se se zakuhati i medju njima :D Ipak je Stringer ubio D-a
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#509 Re: The Wire

Post by I am Happy »

Danas sam se nagledao Wire-a i zavrsio sa trecom sezonom i moze se reci da je bila odlicna :thumbup:
Avon me razocarao..taman izasao iz zatvora i opet nazad.
Steta pa je propao onaj Hamsterdam projekat.
Stringer je bio glavna faca trece sezone i defitivno jedan od boljih likova od pocetka serije. Nekako mi ga bi žao.

Dalje, pregledao sam i prvu epizodu cetvrte. Nisam odusevljen, ona djecurlija i Tommy i nisu nesto posebno zanimljivi. Djecurlija su valjda privremena ali se bojim da ce Tommy igrati veliku ulogu u ovoj sezoni... Valjda ga ucine malo zanimljivijim. Ovi izbori i fazoni su smor...

McNulty garant nece dugo izdrzati sa ovim poslom kao obicni policajac.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#510 Re: The Wire

Post by Not My Idea »

joj kako ti zavidim sto tek gledas! i mnogi na temi

sto se tice 4. sezone, sjedi i uzivaj. brzo ce ti djeca prirast srcu, vjeruj. zhica je takva, prvih par epizode nove sezone su svima " :twisted: hocemo nastavak prethodne sezone!" a onda kad krenes, zaboravis na ono prije... samo uzivaj :) 4 sezona je mozda i najbolja...i prva..
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#511 Re: The Wire

Post by I am Happy »

Not My Idea wrote:joj kako ti zavidim sto tek gledas! i mnogi na temi

sto se tice 4. sezone, sjedi i uzivaj. brzo ce ti djeca prirast srcu, vjeruj. zhica je takva, prvih par epizode nove sezone su svima " :twisted: hocemo nastavak prethodne sezone!" a onda kad krenes, zaboravis na ono prije... samo uzivaj :) 4 sezona je mozda i najbolja...i prva..
Tako je bilo i dosad, kako se sezona odmice poostaje sve bolja i bolja.
Nesto ne vjerujem da moze biti bolja od trece, ali saznati cemo ovih dana :-D
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#512 Re: The Wire

Post by zomri »

I am Happy wrote:
Not My Idea wrote:joj kako ti zavidim sto tek gledas! i mnogi na temi

sto se tice 4. sezone, sjedi i uzivaj. brzo ce ti djeca prirast srcu, vjeruj. zhica je takva, prvih par epizode nove sezone su svima " :twisted: hocemo nastavak prethodne sezone!" a onda kad krenes, zaboravis na ono prije... samo uzivaj :) 4 sezona je mozda i najbolja...i prva..
Tako je bilo i dosad, kako se sezona odmice poostaje sve bolja i bolja.
Nesto ne vjerujem da moze biti bolja od trece, ali saznati cemo ovih dana :-D
Vlada popriličan konsenzus da je četvrta najbolja sezona. Uživaj :thumbup:

A ove priče da život staje poslije The Wire su mi :roll:
omar little
Posts: 16343
Joined: 14/03/2008 21:14

#513 Re: The Wire

Post by omar little »

for real, i'm livin' life with some burdensome niggers.
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#514 Re: The Wire

Post by Saian »

gledam neki dan pocetak druge (ako se ne varam) i Herc posadio neku dvojicu gustera ispred sebe i objasnjava im sta je police work, kad nisam pao na glavu od smijeha :D
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#515 Re: The Wire

Post by I am Happy »

Poceo sam jucer gledati seriju "Bored to Death" , serija nije nista posebno ( najvjerovatnije cu odustati nakon jos jedne-dvije epizode ) ali je moram spomenuti zbog glumca :lol:

Brother Mouzone u ovoj seriji ima skrooooooooooooz drugu ulogu :lol: :lol: zove se Yusef i radi kao doktor koji obavlja klisitranje :lol:
Jest mi ga bilo smijesno vidjeti nakon onakve uloge u Wire :lol:



zomri wrote:Vlada popriličan konsenzus da je četvrta najbolja sezona. Uživaj :thumbup:
Ne znam, nadam se da postaje bolje jer me nije privukla ni nakon tri pregledane epizode.
Jednostavno, fali desavanja.... Mc Nullty je trenutno skroz iskljucen iz svega, ona ekipa se skroz raspada...
Prez i sve scene u skoli me nerviraju...

I druga sezona je pocela polako ali se kraju ispostavilo da je odlicna. Mada, meni je od prve epizode bila odlicna.
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#516 Re: The Wire

Post by Saian »

Ne mogu da vjerujem da sam ovo nasao, zapravo da ovo postoji :D
McNulty and Greggs go to a convenience store to track down the purchase of burners. When the man behind the register produces the receipts for the day of the sale, McNulty says "seek and you shall find." Another worker (who is very obviously a Sikh and appears to speak little English) overhears this, and the camera cuts to a shot of him wide-eyed and muttering something apprehensively.
gledam ovu epizodu i pomislim kako je bas smijesna i probam naci na netu i nabasam na ovo

http://tvtropes.org/
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#517 Re: The Wire

Post by Saian »

Ne mogu da vjerujem da sam ovo nasao, zapravo da ovo postoji :D

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Funny/TheWire
McNulty and Greggs go to a convenience store to track down the purchase of burners. When the man behind the register produces the receipts for the day of the sale, McNulty says "seek and you shall find." Another worker (who is very obviously a Sikh and appears to speak little English) overhears this, and the camera cuts to a shot of him wide-eyed and muttering something apprehensively.
gledam ovu epizodu i pomislim kako je bas smijesna i probam naci na netu i nabasam na ovo

http://tvtropes.org/
omar little
Posts: 16343
Joined: 14/03/2008 21:14

#518 Re: The Wire

Post by omar little »

that's a lot of ring ding :D

imal sta da tebi nije promaklo, sta si ti gledao prije :D :D
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#519 Re: The Wire

Post by Saian »

omar little wrote:
imal sta da tebi nije promaklo, sta si ti gledao prije :D :D
pa nisam znao za ovu stranicu, to mi je promaklo, za ovu McNulty-evu opasku ne mogu jamchit' da li mi je promakla ili ne onomad, ali gledam seriju poslije 7 godina opet, pa se dosta zaboravilo, pogotovo ovakvi detalji, a i malo se engleski slego, iako ova gore fora i nije toliko jezichno zahtijevna za skontat

Sinoc sam se na sekund sjetio onog nekog suosjecajnog gledanja, kad sam prvi put gledao, na moment se pojavi scena koja prizove taj osjecaj na milisekundu, kao neka sjena. Znate kako se sjetish emocije, kao kad osjetis neki poznat miris pa te na manje od sekundu baci u neku avliju dok si bio dijete i kako je doslo tako i ode. Eh to! Sjetio sam se da sam bio napet i navijacki raspolozen, dok ovaj put tog haman i nema, ali ima vise zadovoljstva u ovim malim detaljima. Cini mi se da je visestruko gledanje dobro za otkrivanje ovih layer-a raznih, vecinom mislim na zanatske. Mozda to neko uspije i iz prve sve obuhvatiti, uziviti se u likove i radnju i strepiti, a u isto vrijeme imati dovoljno hladnoce da obrati paznju i na male zanatske detalje i zvrchke. Ja oTo ne umijem :oops:
omar little
Posts: 16343
Joined: 14/03/2008 21:14

#520 Re: The Wire

Post by omar little »

stranicu nisam pogledala, govorih o stvarima. ti ih nazivas detaljima, a meni se bas i nisu cinili kao takvi. doduse, ja sam gledala jednu po jednu epizodu sa pauzom od tjedan dana izmedju, imalo se vremena o svemu razmisliti i izanalizirati. plus aktivne rasprave o svemu i svacemu. koliko god ja voljela (a volim vise neg' ista :D) zdravo seljacki sjes' i jes' iz serpe, vadjenje na tanjir i cekanje da se slegne do repete ima svog smisla i cara.
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#521 Re: The Wire

Post by Saian »

omar little wrote:stranicu nisam pogledala,
pa u postu na koji si se osvrnula pisem gotovo iskljucivo o stranici :D
omar little wrote:govorih o stvarima. ti ih nazivas detaljima, a meni se bas i nisu cinili kao takvi.
kako bi ti to nazvala?

omar little wrote:doduse, ja sam gledala jednu po jednu epizodu sa pauzom od tjedan dana izmedju, imalo se vremena o svemu razmisliti i izanalizirati.plus aktivne rasprave o svemu i svacemu.
ja nisam imao to iskustvo, gledalo se bingewise, a i nije se onomad imalo puno sugovornika da se protabiri, pa valjda sad nadoknadjujem i halali, ako ti je ovo previse deja vu-a ol ovr egen :D

omar little wrote:koliko god ja voljela (a volim vise neg' ista :D) zdravo seljacki sjes' i jes' iz serpe, vadjenje na tanjir i cekanje da se slegne do repete ima svog smisla i cara.
ovo me poCjeti sta cu sutra rucHku :D kvota na grah 13.0, i to cu ostavit da odstoji dva dana, tad je tek tutaforca konZa :D
omar little
Posts: 16343
Joined: 14/03/2008 21:14

#522 Re: The Wire

Post by omar little »

Saian wrote:
omar little wrote:stranicu nisam pogledala,
pa u postu na koji si se osvrnula pisem gotovo iskljucivo o stranici :D
na seek and you should find, mcnutty i tako to. ja sam na to mislila, ti ocito operiras u drugoj ravni.
Saian wrote:
omar little wrote:govorih o stvarima. ti ih nazivas detaljima, a meni se bas i nisu cinili kao takvi.
kako bi ti to nazvala?
dijalog u seriji.
Saian wrote:
omar little wrote:doduse, ja sam gledala jednu po jednu epizodu sa pauzom od tjedan dana izmedju, imalo se vremena o svemu razmisliti i izanalizirati.plus aktivne rasprave o svemu i svacemu.
ja nisam imao to iskustvo, gledalo se bingewise, a i nije se onomad imalo puno sugovornika da se protabiri, pa valjda sad nadoknadjujem i halali, ako ti je ovo previse deja vu-a ol ovr egen :D
ne seri. :D
Saian wrote:
omar little wrote:koliko god ja voljela (a volim vise neg' ista :D) zdravo seljacki sjes' i jes' iz serpe, vadjenje na tanjir i cekanje da se slegne do repete ima svog smisla i cara.
ovo me poCjeti sta cu sutra rucHku :D kvota na grah 13.0, i to cu ostavit da odstoji dva dana, tad je tek tutaforca konZa :D
kvota 13.0? pa to ni almeria kontra barce nema, znaci nista od graha. sendvic it iz.
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#523 Re: The Wire

Post by Saian »

omar little wrote:
dijalog u seriji.
ne seri :D

omar little wrote:
kvota 13.0? pa to ni almeria kontra barce nema, znaci nista od graha. sendvic it iz.
touche, sad reci da sam kladionicharski nepismen bi bilo suvisno ko lizalo s okusom kite :D
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#524 Re: The Wire

Post by I am Happy »

Zavrsio sam cetvrtu i pregledao prvu epizodu pete. Planirao sam za vikend zavrsiti sa Wire ali se to ipak nece desitit :D Zasitio sam se, treba mi pauza.
Sto se tice cetvrte sezone, kada se sve sabere ipak je dobra. To je prije svega zbog toga sto se na kraju sve fino slozi.
Mada, skola i izbori su bili veoma dosadni...sreca pa je kraj toga :D

Peta sezona mi je skroz tanko pocela... i dalje odugovlace i opet raspustaju Lesterovu jedinicu....
Naravno, to ne mijenja cinjenicu da je serija odlicna :)

Ovo je jako :lol: :lol:


Nego, koliko vidim Avon vise nije bitan ? Beze mi je kako su zavrsili sa njim...ocekivao sam vise.
omar little
Posts: 16343
Joined: 14/03/2008 21:14

#525 Re: The Wire

Post by omar little »

ooj, bez veze avon zavrsio... cijela treca sezona je bila posvecena njegovom propadanju i jos pride jedna od emotivno najpotentnijih izdaja ikada na televiziji. sta tu ima bez veze?

a i poenta je da avon vise nije bitan. sad je marlo gazda. nakon marla neko drugi. rat se vodi, zivoti propadaju, droga se prodaje. i sve tako.
Post Reply