The Wire

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Point.
Posts: 27507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1 The Wire

Post by Point. »

Zelio bih da vidim ima li ljubitelja djela The Wire i da se prozbori koja pametna u vezi ove, najjace, najbolje i daleko najrealnije serije ikad napravljene. Upravo sam pregledao sve epizode i osjecam se isto da sam udaren vozom. U pozitivnom smislu. Isto tako postavlja se pitanje, sta poslije? Sta gledati a da nadmasi ovu genijalnu seriju?
Image

dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#2 Re: The Wire

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 22/03/2016 17:45, edited 1 time in total.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#3 Re: The Wire

Post by Kaligrafija »

Ja sam pogledao sve sezone , predobra serija... :thumbup:
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#4 Re: The Wire

Post by shin »

Ja sam poceo trecu sezonu,

Image

Dvije legende :D
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: The Wire

Post by Truba »

ja uskoro počinjem 4.

najbolja serija vjerovatno
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#6 Re: The Wire

Post by art vandeley »

HRT 2 emituje seriju, pa se ponekad uspije upratiti pokoja epizoda.
Prva sezona je u toku, sinoc emitovana 8. epizoda.
Lester Freamon je pravo simpatican lik, samozatajan jako tih, sve prati, osluskuje i ustvari on je glavni lik sto se tice cijele operacije pracenja i telefona...

Sinoc je bas Omar krenuo u pohod u svom originalnom stilu, zvizdanjem :lol:

Dok nisam odgledao seriju, cuo sam o njoj samo fantasticne stvari, ali nekako sam stalno oklijevao i odgadjao gledanje...Ali poslije samo dvije epizode, jednostavno se navuces i gledas... I slijedi odusevljenje iz epizode u epizodu...
Cijeli sahat vremena za epizodu, tamam vremena da se kvalitetno razvije radnja :thumbup: .
fp11
Posts: 20
Joined: 15/10/2011 05:21

#7 Re: The Wire

Post by fp11 »

Gledao sam svih 5 sezona ove daleko najbolje serije. Iskreno mogu reci da je ova serija najbolja ikada napravljena i da ce proci jos mnogo godina dok se neko ne priblizi ovoj seriji.

toliko je realna sto se tice zivota u USA da se jednostavno ne moze izbjeci.omiljeni lik - Avon Barksdale
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#8 Re: The Wire

Post by Truba »

gledam ovo o školama
osmi razred oni uče koliko treba autu da pređe put od 80 milja a vozi brzinom 60 milja na sat
malo je reći da ne poštuju SI sistem ali nema veze
medjutim pitanja tipa... koje je auto i kojom cestom ide 60 na sat :roll: :roll: :roll:

blago rečeno sam razočaran... serija je odlična ali kad se sjetim kakva sranja smo učili :roll:

a da ne spominjem onog što 3 godine nije išao u školu i prebace ga u osmi razred
:lol: :lol: :lol:
User avatar
alternativna
Posts: 168
Joined: 09/06/2011 15:47
Location: u Njegovom hladu

#9 Re: The Wire

Post by alternativna »

Ima li ko link za gledanje?
iSwagga
Posts: 1547
Joined: 22/03/2010 10:30

#10 Re: The Wire

Post by iSwagga »

Prejaka serija! Sve sam ih pregledao..

Omar mi je najjaci!
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#11 Re: The Wire

Post by karanana »

e kad je ovako hvalite i 9,6 na imdb-u, veceras cu skinuti prvu sezonu. to je ovaj show sto ima 5 sezona i 60 epizoda, jelde?
iSwagga
Posts: 1547
Joined: 22/03/2010 10:30

#12 Re: The Wire

Post by iSwagga »

jeste, i svaka je skoro sat vremena.. nije ko ove 'novokomponovane' od 20-ak minuta :)
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13 Re: The Wire

Post by Truba »

kad smo ustvrdili da je ovo najbolja serija ikad

međutim bojim se da je vrijeme ne pregazi :cry:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#14 Re: The Wire

Post by karanana »

Black swan wrote:
međutim bojim se da je vrijeme ne pregazi :cry:
kako mislis?
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15 Re: The Wire

Post by Truba »

format prve sezone može nervirati jer je
4:3 ne odgovara današnjim televizorima

aktivnu ulogu igraju telefonske govornice i pejdžeri

to može dosta ljudi odbiti od serije na početku

isto kao da danas gledamo KUMA s mobitelima :lol:

nemogućnost praćenja serije 100% jer je tako jak sleng da su potrebna uputstva za čitanje prijevoda... dosta stvari se izgubi u prijevodu
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1082
Joined: 27/01/2009 19:05

#16 Re: The Wire

Post by ChataDodajStaHoces »

Black swan wrote:format prve sezone može nervirati jer je
4:3 ne odgovara današnjim televizorima

aktivnu ulogu igraju telefonske govornice i pejdžeri

to može dosta ljudi odbiti od serije na početku

isto kao da danas gledamo KUMA s mobitelima :lol:

nemogućnost praćenja serije 100% jer je tako jak sleng da su potrebna uputstva za čitanje prijevoda... dosta stvari se izgubi u prijevodu
Vidis ovaj prvi razlog, 4:3 format je mene na pocetku toliko nervirao, da bih kasnije skontao da samo dodatnu car seriji daje :) i pejdzeri i govornice i sve ostalo samo je cini najboljom serijom ikad snimljenom :)

Ja sam dosao do 4 sezone, cekam dosta slobodnog vremena da se ostatku posvetim :D
User avatar
vicious2
Posts: 384
Joined: 17/08/2010 13:03

#17 Re: The Wire

Post by vicious2 »

jedna od rijetkih serija koja me u posljednje vrijeme posjela na kauc iako je na HTV2 prikazuju relativno kasno. zanimljivo mi je sto nema klasicnog good-bad koncepta nego je sve vise u nijansama sivog
ne znam, ne smijem se usuditi uzeti cijele sezone gledati jer onda ne znam stati ... ovako jedna po jedna, vece su sanse da cu ostati na poslu :)
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18 Re: The Wire

Post by Truba »

sljedeće godine je 10 godina wirea

to je puno za TV produkciju
čudno je kako bez eksplozija jurnjave i mnogo pucnjave ide jedna policijska serija o drogi prostituciji korupciji i to u post 9/11
User avatar
vicious2
Posts: 384
Joined: 17/08/2010 13:03

#19 Re: The Wire

Post by vicious2 »

slazem se da serija ne prikazuje temeljni motiv serija nastalih nakon 9/11 - protuterorizam. ali ako je protuterorizam motiv onda moras prikazati nesretnoj i neukoj naciji da se mozes borit protiv toga, a najlakse je to uciniti serijama kao sto je 24 i Numbers. kad vidis Kiefera, i onog Roba i brata mu matematicara - cisto vjeruju da su u FBI svi tako pametni.
zanimljivo je bilo negdje pred kraj prve sezone the Wire kad oni odnose Avonov slucaj u FBI gdje ovi kazu - samo ako ima terorizma i sl oni preuzimaju.
User avatar
Dactyl
Posts: 68
Joined: 04/12/2010 15:53
Location: Vandals' Kingdom

#20 Re: The Wire

Post by Dactyl »

Ma McNulty i Bunny najjači! :D
Image
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21 Re: The Wire

Post by Truba »

država plaća školama za dolazak u školu jednog od onih koji nikad ne idu u školu
ako dođe samo jedan dan u mjesecu tokom godine :lol: :lol: :lol:
iSwagga
Posts: 1547
Joined: 22/03/2010 10:30

#22 Re: The Wire

Post by iSwagga »

User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#23 Re: The Wire

Post by Truba »

ogavna mi je kad je vidim kao i većina škvadre tamo
nekulturni neobrazovani kičasti likovi koji lako dolaze do para... :roll:
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#24 Re: The Wire

Post by Truba »

opa
imamo ubicu na ekranu nisam znao

A crack baby who graduated from the foster-care system into low-level drug dealing, she went to jail at 14 for killing another girl in a street fight. Pearson seemed to leave that world behind when she was launched to fame with her role as a tomboy gang assassin in the long-running HBO series.

fino bome... tako se na ekranu zahvaljuje ubicama... pravi zvijezde od njih :lol: :lol: :lol: :lol:
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#25 Re: The Wire

Post by jastuk1 »

Ne znam. Svi ovo hvale, a mene nikako nije moglo zainteresovati. Prije godinu ili nešto, počeo sam gledat i nakon prvih 15 minuta svi likovi su mi djelovali repulzivno, ogavno, neinteresantno, ono kad se čovjek upita 'u čemu je hebe.. poenta.'

Black Swan me sada zaintrigira zbog slenga. Ali kako sebe natjetati gledati nešto što ima odličnu priču kada ja u ovoj vrsti umjetnosti najviše težine dajem glumi i režiji? I zašto gledati realni prikaz svakodnevnice, zar je već nema i previše u stvarnom životu?

4:3? Moj Panasonic P42VT30 to razvuče pa je to nikakav problem, kao ni telefonske govornice i pejdžeri. Ovo drugo je ustvari plus jer je previše mobilnih razgovora u serijama i na filmu danas. Gledam Gossip Girl (sviđa mi se scenarij), više od pola vremena su čini mi se na mobilnim i šalju poruke, pa je to dovoljan moderni "fiks."
Post Reply