The Sopranos

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#101

Post by vinnie_jones »

jos da je i pokretac teme stavio poll pa da vidimo ko vam je najdrazi lik u sofranosima 8-)

moj favorit je paulie walnuts...legenda...uvijek na 3 coska...repetiran...ljut na sve... :D :D :D

Image

mali doprinos sa youtube-a



http://www.youtube.com/watch?v=yYexfzWjRDI
http://www.youtube.com/watch?v=uuEqu5ilj-s
http://www.youtube.com/watch?v=4pc9o1ocBjE
http://www.youtube.com/watch?v=7HfRzQBHIP4
http://www.youtube.com/watch?v=dmyndm7jKSM
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#102

Post by Qler »

nije nam jasno :roll: :roll:
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#103

Post by aNTropocentrio »

Uvijek piše "Kraj serije" na kraju sezone. Prilično je očito na osnovu priče da imaju u planu nastavak.
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#104

Post by rikardoreis »

meni je fin kraj, normala...taman i da nema dalje, mada je ostavljena mogucnost...
sta ste se svezali tipa, covjek samo otis'o do WC :D ...takvih sam, danas, bar deset vidio...valjda im vruce pa se umivaju :D
Hakala
Posts: 239
Joined: 29/04/2007 14:00

#105

Post by Hakala »

koji pafff dobismo :shock:

i scenaristi crne hronike bi bolje zavrsili

nisu smjeli,ili nisu imali ideja kako privesti sagu. :?

pa nijedan odnos nije zaokruzen. ..hrakac u lice svim fanovima ,tuzicu ih za dusevnu bol :sad:

i jebo im bush mater,i njemu i islamofobiji,rasizmu,depresiji,homofobiji,i sta sve vec nisu provlacili,odnsno poruke slali


paulie je USTAV ! :D (scena kad htjede macku pomest :lol: ,a tony trgnu na vrata je vec sad legendarna :mrgreen: )

hehe

lova ce ih opet okupit,siguran sam....to se mora bolje odradit... :x
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#106

Post by amrino »

Bas me zanima kako bi vi zavrsili....hajmo redom ima li ko kakvu viziju....Kako bi trebala izgledati posljednja epizoda Sopranosa....? :D
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#107

Post by zena21 »

ja propustila sinoc :roll:

sta bi :?
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#108

Post by debela »

ustvari, kad skontam, svidja mi se kraj. vidim to kao zavrsetak jos jedne sezone, a moglo bi vala i ostati ovako. sve mi je u stilu zivot ide dalje.
Dobitak
Posts: 57
Joined: 25/02/2005 08:38

#109

Post by Dobitak »

Koliko sam samo boljooj polovini lagao da sam umoran,da valja sutra raniti na posao radi serije u 22h na Hayatu :).
Drago mi je na neki nacin sto se onako zavrsi jer bih morao se pilula nagutati kad bi Tonyija ubili :).Sala uglavnom zao mi je sto Adrijana nije docekala kraj :).Najdrazi lik je Pauli :) nema dalje.
U svakom slucaju pored dosjeca x koji su nekada bili ovo mi je najdraza serija.
Vincent Vega
Posts: 73
Joined: 06/05/2006 01:17

#110

Post by Vincent Vega »

1.Sopranos
2.OZ
3.Band of brothers
4.X-files

Prva liga nema vise clanova.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#111

Post by sulesavic »

Tanak, tanak kraj. Vrlo tanak...

Mislih da æe mala Meadow zakasniti na masovno ubijanje Sopranovih i tako ostati jedini pretendent da bude glava porodice kad ono... Samo veèerica, koka kolica, neke æopalice, quality time i sliène kerefeke...

S kime je ono onaj agent proveo strastvenu noæ (ili je mo¾da pauza za ruèak bila)? Je li to ona Adrianeina prijateljica? Varam li se?
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#112

Post by rikardoreis »

Vincent Vega wrote:1.Sopranos
2.OZ
3.Band of brothers
4.X-files

Prva liga nema vise clanova.

1. Six Feet Under
2. Sopranos
3. OZ
4. Lost
:) :)

ostale ekipe nisam ni gled'o, ako se ne racuna Dinastija u djecastvu :D
Last edited by rikardoreis on 04/07/2007 23:20, edited 1 time in total.
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#113

Post by rikardoreis »

sulesavic wrote:Tanak, tanak kraj. Vrlo tanak...

Mislih da će mala Meadow zakasniti na masovno ubijanje Sopranovih i tako ostati jedini pretendent da bude glava porodice kad ono... Samo večerica, koka kolica, neke ćopalice, quality time i slične kerefeke...

S kime je ono onaj agent proveo strastvenu noć (ili je možda pauza za ručak bila)? Je li to ona Adrianeina prijateljica? Varam li se?
ne znam, sule...vec sam se izjasnio...meni bi bilo tanko i ofirno da je zavrsilo tako kako si ti napisao...kao sto deb rece zivot ide dalje blablabla :D
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#114

Post by Ali_G »

Mozda bi vam vise odgovaralo da se zapalilo pola grada, da su se svi poubijali. Ovako bas mangupski kraj :-)
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#115

Post by sulesavic »

Jedan kraj - Tony ulazzi u program za¹tite svjedoke, samim time batali kriminal, bivo preseljen u neku zabit. ©æer odlazi na prava, mali devera oko za¹tite okoline, hanuma pravi i preprodaje kuæe. Svi su mu bli¾i saradnici poubijani, nema nikoga kome mo¾e na¹koditi i ko æe njemu na¹koditi.

Pouka serije - ðeco draga, ko od maèa ¾ivi, od maèa i umire.
Karl_Marx
Posts: 21
Joined: 02/09/2006 20:36
Location: u krevetu studentske sobe

#116

Post by Karl_Marx »

Sve je to dobro, evo konačno se bio dočapao i zadnje seriala na divX i žedere, to ja po 5 epizoda na dan, kada sada evo na kraju šta veliki šit, ustvari bulšit, mislim usrali su kraj da ga nisu mogli gore.Da ba sada znam šta se desilo, ma jok, mogu prepostvit kao ubio ga onaj rodjak od Paula za šankom ili oni crnici ili možda nešto treće, svašta mogli su to fino nam pokazat a ne ono mrak i to je to. Hebiga razočaro sam se mada mi je toni bio ubitačan :-)
location
Posts: 451
Joined: 24/04/2007 08:07

#117

Post by location »

rikardoreis wrote:
sulesavic wrote:Tanak, tanak kraj. Vrlo tanak...

Mislih da će mala Meadow zakasniti na masovno ubijanje Sopranovih i tako ostati jedini pretendent da bude glava porodice kad ono... Samo večerica, koka kolica, neke ćopalice, quality time i slične kerefeke...

S kime je ono onaj agent proveo strastvenu noć (ili je možda pauza za ručak bila)? Je li to ona Adrianeina prijateljica? Varam li se?
ne znam, sule...vec sam se izjasnio...meni bi bilo tanko i ofirno da je zavrsilo tako kako si ti napisao...kao sto deb rece zivot ide dalje blablabla :D
Dok sam buljio u crn ekran deset sekundi i onda svatio da je serija gotova rekao sam sebi 'what the fuck'? Ali onda sam se sjetio prve epizode druge plovine seste sezone ili ove zadnje sezone. Tony i Boby sjede u camcu i pecaju, Tony je upitao Boby-a da li je ikada ikoga ubio. I onda ga je upitao da li ikada zamislja kakva je smrta i Boby je rekao kao da je tisina i crnina deset sekundi nakon smrti.

Medjutim nisam nikada to prihvatio kao da je tako i onda sam po internetu citao sta svi drugi pisu i isto kazu. Takodjer na jakni onog covjeka koji je bio u restoranu pisalo je Members Only. To je takodjer bio naziv prve ili druge epize na pocetku seste sezone. Ona epizoda u kojoj je on bio upucan od strane Uncle Jun-a ili ona druga kada je otisao u recimo raj ili sta god. Dzenhemen. Kako se god to kaze kod nas.
Ja sam isto vidio konekciju izmedju Kuma i Sopranos. Michael ode u WC pa se onda vrati i ubije Tattaglia i onog drugog. Primjetio sam tu konekciju, a takodjer kroz citave epizode stalno su se mogle vidjeti paralne scene izmedju Kuma i Goodfellas.

Sto se tice Hollywood-a kraj epizode nicemu nevalja. Ross napokon zavrsi sa Rachael, Monica i Rachel imaju blizance i bla bla bla. Tipicni Hollywood-ski kraj. Kraj ove serije je vise bolji sto se tice umjetnickog djela.
Davide Chase je rekao da oni koji misle da je Tony na kraju ubijen, u stvari da su svi ubijeni su mozda i u pravu :-). Meni se kraj svido. They're dead!!
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#118

Post by bijelo_dugme »

Zalosno sto zavrsise :(

Tony
"I'm like King Midas in reverse. Everything I touch turns to shit. "
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#119

Post by Tesssa »

Ne znam jel ovo Boby bio:

"Grozno je sta se desava sa svijetom, sve je to Notredame vec predvidio"

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#120

Post by pitt »

May your mother die of cancer of the eyes if you betray your oath to the family - krostoferova zakletva :D:D:D

Uncle Jun - You go to Road Island and what ever you do, don’t mention drugs… coke, heroin, not even Tylenol.

Jihnny Sack - For God’s sake, we bend more rules then the Catholic Church.

Ralphie indijancima na protestu protiv Kolumba - I represent the group of concerned citizens who are very upset about this protest you are spearheading… No puns intended…:D:D:D

Ralphie - I hear Ginny Sack is having a 95 pound mole taken off her ass.


Tony: Is Meadow still here?
Carmela: Jackie Jr. took her to the city to see Aida.
Tony: I-eat-her?!
User avatar
Antagonist
Posts: 17
Joined: 28/04/2007 22:53

#121 Re:

Post by Antagonist »

Tesssa wrote:Ne znam jel ovo Boby bio:

"Grozno je sta se desava sa svijetom, sve je to Notredame vec predvidio"

:lol: :lol: :lol: :lol:
Ili da budemo precizniji:
Steve R. Schirripa as Bobby: "Ya know, Quasimodo predicted all this."

James Gandolfini: "Who did what?"

Schirripa: "All these problems, the Middle East, the end of the world."

Gandolfini: "Nostradamus... Quasimodo's the hunchback of Notre Dame."

Schirripa: "Oh, right. Notre Damus."

Gandolfini: "Nostradamus... and Notre Dame. It's two different things completely."
http://www.wavsource.com/snds_2008-03-2 ... simodo.wav

Inace prejaka scena :-D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#122 Re: The Sopranos

Post by Tesssa »

:lol: :lol: :lol: :lol: oplakah opet :lol: :lol: :lol:
User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#123 Re: The Sopranos

Post by vinnie_jones »

malaplava27
Posts: 33
Joined: 18/06/2013 10:34

#124 Re: The Sopranos

Post by malaplava27 »

i umro covek :sad:
User avatar
Epicurus
Posts: 103
Joined: 09/06/2013 23:29

#125 Re: The Sopranos

Post by Epicurus »

malaplava27 wrote:i umro covek :sad:
Jedan od najboljih glumaca svih vremena! Legenda!
Post Reply