The Orville

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#1 The Orville

Post by nelle_tz »

U novoj SF seriji The Orville radnja je smještena 400 godina u budućnosti gdje pratimo zgode na svemirskom brodu USS Orville na kojemu je glavni kapetan Ed Mercer (Seth MacFarlane). Na brodu se nalazi kako ljudska tako i izvanzemaljska posada, a osim akcijskih avantura, očekuje nas i humoristični pristup svakodnevnim problemima, kao što smo i navikli od Setha MacFarlanea koji je kreator i producent serije.Svemirska avantura The Orville sa Sethom MacFarlaneom u glavnoj ulozi, imala je najgledaniju prvu epizodu prve sezone u povijesti Fox-a, i to nakon uspjeha popularne serije The Empire.Image
Prvu epizodu pogledalo je sveukupno 11, 3 miliona ljudi, kao i 650 000 ljudi na Fox Now i Hulu. Prema službenim statistikama, na svim platformama na kojima je serija dostupna, do 20. septembra prvu epizodu pogledalo je sveukupno 13 miliona ljudi.
Uz šarenu svemirsku posadu, Adrianne Palicki glumi ženu Eda Mercera (Seth MacFarlane) i prvu časnicu Kelly Grayson, a uz glavni dvojac glumačku postavu čine Penny Johnson Jerald, Scott Grimes, Peter Macon, Halston Sage, J Lee, Chad L. Coleman i Norm Macdonald.
Neki koji su razočarani u prve epizode Star Trek Discovery kažu da je The Orville jedini pravi Star Trek na ekranima :P
Svaka sličnost sa Star Trekom je namjerna.
trailer
User avatar
Hame_
Posts: 5400
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#2 Re: The Orville

Post by Hame_ »

:thumbup:

User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3 Re: The Orville

Post by dale cooper »

Ispod prosječno. Niti je humor dovoljno dobar, niti je onaj sci-fi dio dovoljno dobar. A da ne govorimo
da je kompletan izgled serije kopija TNG-a.
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#4 Re: The Orville

Post by nelle_tz »

dale cooper wrote:Ispod prosječno. Niti je humor dovoljno dobar, niti je onaj sci-fi dio dovoljno dobar. A da ne govorimo
da je kompletan izgled serije kopija TNG-a.
"Ne, ovo nije nikakva parodija, čak niti komedija. Svi su zbog trailera + Setha očekivali parodiju, ali nije to. Nego je to jednostavno Star Trek s malo veselijim pristupom. Ja bih ignorirao količinu humora u pilotu, jer tek 2. epizoda pokazuje kakva će serija u stvari biti.
Po 2. epizodi se vidi da su i teme standardno trekovske, komentar na suvremeno društvo. Plus ipak dodatak sprdanja (onaj reality show), ipak je u pitanju Seth MacFarlane.Super mi je što su glavni likovi kao obični ljudi s dovoljnim kvalifikacijama koji su upali na ta radna mjesta, a ne neki uštogljeni zapovjednici koji preozbiljno shvaćaju sebe i svoj posao. S time su si omogućili da u svakoj situaciji netko baci neki komentar na situaciju u svrhu npr. očitog parodiranja ST-a ili bacanja referenci iz pop kulture (bez obzira što su u 25. stoljeću, jel). Budući da su ovi ipak low-tier ekipa koji tek popunjavaju kvotu od 3000 ili koliko već brodova, možda negdje i vidimo koji flagship sa super ozbiljnim zapovjednicima."
komentar sa forum.hr
Dobra je serija, meni najbolja epizoda 3 sa onom bebom
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8512
Joined: 11/02/2009 15:21

#5 Re: The Orville

Post by Ajatolah_ »

nelle_tz wrote:
dale cooper wrote:Ispod prosječno. Niti je humor dovoljno dobar, niti je onaj sci-fi dio dovoljno dobar. A da ne govorimo
da je kompletan izgled serije kopija TNG-a.
"Ne, ovo nije nikakva parodija, čak niti komedija. Svi su zbog trailera + Setha očekivali parodiju, ali nije to. Nego je to jednostavno Star Trek s malo veselijim pristupom.
Samo ime Setha MacFarlanea je prouzrokovalo da ljudi ocjenjuju seriju kao da se radi o sitcomu, iako Seth ustvari nije ni zainteresovan da od Orvillea pravi full komediju. Ono, ubačena je pokoja šala s vremena na vrijeme, ali je nasmijavanje gledaoca u drugom planu.
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#6 Re: The Orville

Post by L u c i f e r »

Obećavao je Orville, ali je treća epizoda totalno sranje.
Transgender bullshit.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#7 Re: The Orville

Post by dale cooper »

Primjetno je iz epizode u epizodu da naginju ka nekom ozbiljnijem pristupu. Međutim, Macfarlaneov humor
zbog toga sve više postaje awkward, usiljen. U ovoj zadnjoj (četvrtoj) epizodi je to strašno stršilo. Plot je koliko
toliko bio ok (iako opet podsjeća na neke epizode TOS-a i TNG-a), ali su one šale bile totalno out of place
i štetile su radnji epizode. Macfarlane bio morao ili da bolje uklopi taj humor, ili da ga svede na minimum
i počne raditi ozbiljnu seriju, pa makar to bio i ovakav pastiše TNG-a.
User avatar
Hame_
Posts: 5400
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#8 Re: The Orville

Post by Hame_ »

Ahaha, jel' nam ovo u petoj uletila i ShanzeLize :pasamoj:

User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#9 Re: The Orville

Post by dale cooper »

Hame_ wrote:Ahaha, jel' nam ovo u petoj uletila i ShanzeLize :pasamoj:

Liam Neeson je u četvrtoj.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8512
Joined: 11/02/2009 15:21

#10 Re: The Orville

Post by Ajatolah_ »

Očekuje se i Patrick Stewart nekad u ovoj sezoni. :)
User avatar
Hame_
Posts: 5400
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#11 Re: The Orville

Post by Hame_ »

Ahaha, super što je veselo - Orvillecopter :thumbup:

User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#12 Re: The Orville

Post by irac300 »

Iskreno, u početku sam bio skeptik. Kont'o sam ovo neka parodija na ST, al' haj' ono, gledat ću, ionako nema ništa od SF serija. Međutim, meni ovo sve bolje i bolje. Četvrta epizoda odlična. Dok je izvorni ST pao pod uticaj blještećih cgi efekata sa pucačinom kao u star warsima, Orville ispade originalniji izvornoj ST seriji. Osvježenje na malim ekranima.
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#13 Re: The Orville

Post by nelle_tz »

irac300 wrote:Iskreno, u početku sam bio skeptik. Kont'o sam ovo neka parodija na ST, al' haj' ono, gledat ću, ionako nema ništa od SF serija. Međutim, meni ovo sve bolje i bolje. Četvrta epizoda odlična. Dok je izvorni ST pao pod uticaj blještećih cgi efekata sa pucačinom kao u star warsima, Orville ispade originalniji izvornoj ST seriji. Osvježenje na malim ekranima.
Epizodu 5 ce rezirati Jonathan Frakes ( poznatiji kao Commander William Riker, Star Trek: The Next Generation ) , jos Charlize Theron je tu kao glavni negativac
Image
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#14 Re: The Orville

Post by L u c i f e r »

Peta epizoda isto bezze.
Niđe humora, predvidivo, banalno.
Ne volim da kritikujem, al baš razočarenje, mislio sam da će biti bolja serija...
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15 Re: The Orville

Post by Qler »

Meni je vala dobra. Taman da nije ustogljena kao ST a opet nije ni parodija..
User avatar
Hame_
Posts: 5400
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#16 Re: The Orville

Post by Hame_ »

Ahaha, sad skonta...

A Million Ways to Die in the West (2014)

Image


Tip je okupio "kremu" iz prošle komedije i nadam se da su ovi glumci, Glumčine, u nekoj od sledećih.

Image

Image


I Sara, stara StarTrekerka, u nekoj narednoj epizodi :mrgreen:

Image


Odlična SF zajebancija :thumbup:

Image

Image

Image

Image
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#17 Re: The Orville

Post by madner »

Predobra serija. Humor za 10.
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#18 Re: The Orville

Post by irac300 »

Super epizoda. Al' se čovjek može u početku zeznut, ja kont'o ovo neka jeftinjara, parodija. Kad ono, sve bolje i bolje. Pravi šmek Star Treka.
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#19 Re: The Orville

Post by nelle_tz »

Ova epizoda sa Krills je dosad , barem meni, najbolja
Prvo ona scena sa Bortusom kad moze sve pojesti je presmijesna:) bas epizoda podsjeca na TNG, kad nisu djeci htjeli nauditi
Chris i Devon :P
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#20 Re: The Orville

Post by nelle_tz »

Epizoda 7 je prava Star Trekovska, i to ona koja slici TNG, nadju se na novoj planeti, civilizacije koja je na stupnju razvoja Zemlje 21.stoljeca.Alegorijom je ukazano na mane nase demokracije, gdje vecina vlada i donosi zakone.Kako izvuci svog clana posade, a da se ne utjece na razvoj nove civilizacije?Gledanost je dobra, sinoc su imali 1.2(4.15 miliona) i medju 3 najgledanije serije su na Foxu
http://tvbythenumbers.zap2it.com/daily- ... t-26-2017/
Trailer za 7.epizodu

Trailer za sljedecu 8.epizodu
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#21 Re: The Orville

Post by Mišo_Kovač »

Svidjela mi se sedma epizoda pravo :D
User avatar
Hame_
Posts: 5400
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#22 Re: The Orville

Post by Hame_ »

Gledam poznat mi lik u TV mini seriji "Band of Brothers (2001)", kad ono pilot iz Ovila... Donald Malarkey :thumbup:

Image

Image
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#23 Re: The Orville

Post by dadoka84 »

U osmoj sve ocekujem neke komedije a ono prava sf serija.
Za sad sam stvarno zadovoljan. Mislio sam da ce biti vise kao Big bang theory u svemiru al jok. :)
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#24 Re: The Orville

Post by ovajonaj »

Deveta epizoda je preluda :lol:
Pratim oko deset raznih serija ali ova je postala jedina koju fakat jedva docekam da izadje nova epizoda.
Ne mogu prezaliti sto ovakva serija nije u star trek svemiru...
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#25 Re: The Orville

Post by irac300 »

ovajonaj wrote:Deveta epizoda je preluda :lol:
Pratim oko deset raznih serija ali ova je postala jedina koju fakat jedva docekam da izadje nova epizoda.
Ne mogu prezaliti sto ovakva serija nije u star trek svemiru...
Potpis. :thumbup: Malo štekaju sa specijalnim efektima, vidi se da produkcija nije bogata, al' i pored toga isprskaše ovaj Discovery. :D
Post Reply