The Maniacs

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#1326 Re: The Maniacs

Post by Charuga »

plum
Posts: 87
Joined: 25/04/2013 21:58

#1327 Re: The Maniacs

Post by plum »

Moze li neko od starije raje da potvrdi ili demantuje pricu da su na jednoj utakmici izmedju Zelje i Hajduka pred rat sarajevske Delije dosle na Grbavicu pretukli navijace Hajduka,oteli im zastavu a da je cijeli stadion skandirao udrite ih Delije?
Rilkoni
Posts: 847
Joined: 07/08/2015 23:01

#1328 Re: The Maniacs

Post by Rilkoni »

Sa tugom vas obavještavamo da je navijač našeg Željezničara, Elmedin Medin Smajlbašić, preminuo nakon saobraćajne nesreće koja se dogodila na regionalnom putu Doboj - Maglaj. Smrtno je stradao i njegov otac, dok su majka i sestra smještene u bolnicu u Tuzli.
Rahmet ti duši Elmedine Smajlbašiću! (10. decembar 1993 - 04. decembar 2015. godine)
Bambino Blu
Posts: 2037
Joined: 24/07/2014 15:38

#1329 Re: The Maniacs

Post by Bambino Blu »

Ostaje sjecanje na bolja vremena...

Image
Bambino Blu
Posts: 2037
Joined: 24/07/2014 15:38

#1330 Re: The Maniacs

Post by Bambino Blu »

Image
User avatar
smak
Posts: 1918
Joined: 25/05/2010 18:18
Location: Pitcairn Islands

#1331 Re: The Maniacs

Post by smak »

User avatar
smak
Posts: 1918
Joined: 25/05/2010 18:18
Location: Pitcairn Islands

#1332 Re: The Maniacs

Post by smak »




25.11.2012. protiv širokog 2:1
Bambino Blu
Posts: 2037
Joined: 24/07/2014 15:38

#1333 Re: The Maniacs

Post by Bambino Blu »

Image
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#1334 Re: The Maniacs

Post by lajk »

Image
User avatar
ODVRATAN_i_GADAN
Posts: 1039
Joined: 27/01/2003 00:00

#1335 Re: The Maniacs

Post by ODVRATAN_i_GADAN »

User avatar
Lafo.Mamone
Posts: 80
Joined: 05/10/2009 01:10

#1336 Re: The Maniacs

Post by Lafo.Mamone »

Nije provokacija, samo bih volio da znam. Koja je furka da pjevate "leteće medvjediće" ? Zar to nije bila naša zajebancija, tj, zar vam mi nismo to par puta pjevali zbog "šume" iznad južne tribine?
User avatar
smurf
Posts: 70202
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#1337 Re: The Maniacs

Post by smurf »

Identicna stvar kao i za strumfove 8-)
User avatar
ODVRATAN_i_GADAN
Posts: 1039
Joined: 27/01/2003 00:00

#1338 Re: The Maniacs

Post by ODVRATAN_i_GADAN »

User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#1340 Re: The Maniacs

Post by Charuga »

@insomnia78

Nemoj živ bio više postavljati ono sranje na forum, bez obzira što je bio na onom kvaziportalu. Ovo vrijedi i za ostale.

Ne znam koji su ga klinac uopšte prozivali.
User avatar
Jolpaz
Posts: 570
Joined: 15/04/2010 20:51
Location: Minder

#1341 Re: The Maniacs

Post by Jolpaz »

ODVRATAN_i_GADAN wrote:
:thumbup:

Imamo najacu pirotehniku, samo naprijed braco...
Oni jadovi od zastitara se jos nesto kao kurce...
Bambino Blu
Posts: 2037
Joined: 24/07/2014 15:38

#1342 Re: The Maniacs

Post by Bambino Blu »

:thumbup: :thumbup: :bih:

Image
Bambino Blu
Posts: 2037
Joined: 24/07/2014 15:38

#1343 Re: FK Željezničar

Post by Bambino Blu »

UnKnownBA wrote:
Šibicar wrote:Meni boja dresova nije ok,naravno pod uslovom da je ovo prva garnitura,ako je druga,treca,ok onda,osim toga koliko vidim iz ove slike,nema onog loga sa krilima,mislio sam da ce nam to biti neki zastitni znak i da ce biti na svim narednim garniturama nekako integrisan na dresu,ne mora uvijek biti na prsima i istog izgleda,moze se na razne nacine to izvesti,ali bi,po mom misljenju,trebao naci mjesto na svakoj garnituri.
:thumbup:

Zna se da je naša boja radnička (tamno plava) i da je ime navijačke skupine bilo "THE MANIACS" od osnivanja iako su i tada mogli da je prevedu na "naški" ali nisu i tada (1987) su na engleski napisali. Danas nosimo svijetlo plave dresove i zovemo se "Manijaci"". Ja nešto kontam da ćemo za još 20 godina nositi roze dresove i zvati se "Šaneri". Mlađa raja nove furke.
Za dresove se slazem, za ime grupe ne, po kodeksu odavno smo mi trebali promijeniti ime u Manijaci ko je malo vise upucen zna sta je ilo sa starim transom the maniacs...
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#1344 Re: FK Željezničar

Post by avetinja »

Tad je bilo više udarnih. :lol:
Tromblon
Posts: 2022
Joined: 18/01/2015 19:37

#1345 Re: FK Željezničar

Post by Tromblon »

Bambino Blu wrote:
UnKnownBA wrote:
Šibicar wrote:Meni boja dresova nije ok,naravno pod uslovom da je ovo prva garnitura,ako je druga,treca,ok onda,osim toga koliko vidim iz ove slike,nema onog loga sa krilima,mislio sam da ce nam to biti neki zastitni znak i da ce biti na svim narednim garniturama nekako integrisan na dresu,ne mora uvijek biti na prsima i istog izgleda,moze se na razne nacine to izvesti,ali bi,po mom misljenju,trebao naci mjesto na svakoj garnituri.
:thumbup:

Zna se da je naša boja radnička (tamno plava) i da je ime navijačke skupine bilo "THE MANIACS" od osnivanja iako su i tada mogli da je prevedu na "naški" ali nisu i tada (1987) su na engleski napisali. Danas nosimo svijetlo plave dresove i zovemo se "Manijaci"". Ja nešto kontam da ćemo za još 20 godina nositi roze dresove i zvati se "Šaneri". Mlađa raja nove furke.
Za dresove se slazem, za ime grupe ne, po kodeksu odavno smo mi trebali promijeniti ime u Manijaci ko je malo vise upucen zna sta je ilo sa starim transom the maniacs...
Kakvom crnom kodeksu? Nego šta je to bilo sa transom? Čini mi se da si upućen pa nam reci ako ti nije problem?
Bambino Blu
Posts: 2037
Joined: 24/07/2014 15:38

#1346 Re: FK Željezničar

Post by Bambino Blu »

Ma nebitno je sta je bilo, nema ga vise (nije pao nije oteta nije zapaljen al' ga nema vise...)

A po kodeksu ultra scene trebali smo davno promijeniti ime jer je davno prvi udarni trans koji nam je bio pao the maniacs od jedne grupe iz regiona
Tromblon
Posts: 2022
Joined: 18/01/2015 19:37

#1347 Re: FK Željezničar

Post by Tromblon »

Kakav kodeks, kakva crna ultras scena kod nas?!?!?! Padali su udarni transovi i prije i poslije nas pa ne znam da je neko promjenio ime. Glupo je pricati da je promjenjeno zbog toga kad nije. Poslije rata se nekako pocelo govoriti Manijaci ovo, ono i tako se prihvati postepeno. Ja ne znam da je iko ikad zvanicno rekao, jer nije i nece, da je ime promjenjeno zbog transa.

Nego, posto vidim da si aktivan na Jugu pa da te pitam par pitanja koja me zivo interesuju i nerviraju.Mozes odgovoriti na privat. Zasto nam vec godinama na ogradi stoji samo jedan trans gore i jedan dole. Zasto se vise ne stavljaju transovi. Meni ovo ovako izgleda bezveze pravo. Hajde na gostovanjima jedan trans i svi stanu iza. I zasto se navija lose.

Ako tebe nesto zanima iz nase historije slobodno pitaj. Od exjuge, do postratnog perioda. i za udarni trans ti mogu ispricati istinu jer ne znam koja se verzija kod nas prica sada.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#1348 Re: FK Željezničar

Post by avetinja »

Ta priča oko United Force-a se odavno izlizala. Padali su udarni transparenti Grobarima i Delijama, pa se niko nije ugasio. Taj takozvani kodeks niko ne poštuje u potpunosti. Ako smo se trebali ugasiti, onda je je to svakako trebalo biti radi ubistva, ali opet se postavlja pitanje zašto, jer bi bili isti ljudi samo pod drugim imenom.
Bambino Blu
Posts: 2037
Joined: 24/07/2014 15:38

#1349 Re: FK Željezničar

Post by Bambino Blu »

Tromblon wrote:Kakav kodeks, kakva crna ultras scena kod nas?!?!?! Padali su udarni transovi i prije i poslije nas pa ne znam da je neko promjenio ime. Glupo je pricati da je promjenjeno zbog toga kad nije. Poslije rata se nekako pocelo govoriti Manijaci ovo, ono i tako se prihvati postepeno. Ja ne znam da je iko ikad zvanicno rekao, jer nije i nece, da je ime promjenjeno zbog transa.

Nego, posto vidim da si aktivan na Jugu pa da te pitam par pitanja koja me zivo interesuju i nerviraju.Mozes odgovoriti na privat. Zasto nam vec godinama na ogradi stoji samo jedan trans gore i jedan dole. Zasto se vise ne stavljaju transovi. Meni ovo ovako izgleda bezveze pravo. Hajde na gostovanjima jedan trans i svi stanu iza. I zasto se navija lose.

Ako tebe nesto zanima iz nase historije slobodno pitaj. Od exjuge, do postratnog perioda. i za udarni trans ti mogu ispricati istinu jer ne znam koja se verzija kod nas prica sada.

Ma nema potrebe za private jer to se odavno zna. Kazem ti po kodeksu pravom navijackom kad ti padne udarni pala ti je grupa i to je to. Eh sad sto drugi nepostuju to je jedno.

Ovo za transove zasto stoje na to pitanje ti je vrlo jednostavano nema vise transova (citaj grupa) da ih okace. Nekad do 2010 mozda su i stajale krpe koje su vecinom nosile podgrupe i kacile pored udarnog transa sad takav imas jedan brave heart iznad D sektora okace momci i to je to. 90% podgrupa nemas na tribini zato i nema vise transova, imas udarni i pokoju krpu, tipa srcu draga boja plava itd....razjebalo se dosta toga unutar samih ekipa i to je to. Trenutno vecinu tekmu stoji Manijak ne moze biti svak, i udarni i tjt, a jedan i od razloga je sto ti vise nemas momaka koji ce to donositi cuvati itd...vecina je tu da se nadrogira i da ne misli glavom, kakva organizacija to je kinesko slovo, mene vjeruj mi zacudi kad zastave vidim na jugu da se viore jer dobro znam kolika frka bude te daj koplja, te daj ovo te zalijepi ne oblijepi, te pazi je l' ko odnio zastavu jednostavno nece ljudi ljenost i zato je ovako prelose stanje na tribini (a da ne pricam kako pojedinci nemaju pojma o tome kako se organizuje nesto).

A za navijanje jednostavno smijena generacija otisla starija ekipa veterani pustila mladjima sad ti u kopu je 80% djece i 20% onih kao "glavnih". I ti ne mozes ocekivati od djeteta da grmi 90+ zato su gostovanja npr bolja i bolje se navija jer ide starija ekipa (mada i tad djece ima al' hajde moraju i oni poceti nekad), a drugi razlog po meni najveci je izostanak autoriteta na tribini, davno prije jos od picuge si ima ekipu spremnu na sve a sad imas gomilu furaca na ogradi koja mafijaju djeci a cim neko ozbiljniji dodje poklope glavu, da ne pricam kako nas murija ugasi na off kad hoce....

Sve se svelo na neki biznis preprodavanje svega i svacega a raju boli ona stvar za navijanjem, i to ce iz godine u godinu biti sve gore i gore, ja sam davno rek'o mi vise nikad necemo biti ozbiljna navijacka grupa ovo sve je nesto na silu dok pojedine furka ne prodje pa ce ostati samo krpa na tribini a ostalo ce otici u zaborav. Tuzno al istinito.

A za udarni volio bih da cujem i tvoju stranu price pa da uporedim sto kazes svasta se valja mada pribliznu istinu znam donekle koliko me zanimalo, onda sam kasnije zacepio usi i shvatio da sto manje znam to je bolje jer je sve vece i vece razocarenje.
Tromblon
Posts: 2022
Joined: 18/01/2015 19:37

#1350 Re: The Maniacs

Post by Tromblon »

Bambino hvala ti na iscrpnom odgovoru. Nekoliko godina nisam u Sarajevu i gledajuci tekme vidim sve veci i veci nazadak u grupi i pravo mi je krivo zbog toga. Zadnjih godina dok sam bio tu nisam bio aktivan. Poceli su se muvati neki likovi kojima tu nije mjesto. Pocelo me to umarati. Mladji dosli sa svojim furkama, vizijama...

Zao mi je sto se ne prave novi transovi, sto nema novih ideja. Sto se stoji u mjestu. Sto su pjesme losije i sto se slabije navija. Boli to iako nisam u Sarajevu i nemam pojma sta se desava.

Sto se tice glavnog transa stvar ide ovako. Decembar 89. Nas 10 poslo za BG, pridruzio nam se brat jednog od nas koji je bio u JNA. Imali smo udarni i Joint Union trans. Za godinu dana UF je napravio ekipicu. Bili smo na donjem dijelu glavne tribine na Banjici. Poslije tekme usli u pogresnu trolu. Oni trcali za nama i usli na iducoj stanci.

Izasli smo na nekoj pustopoljini. Kasnije sam saznao da se taj dio zove Trosarina. Oni izasli sa nama. Nas 11, njih oko 20. Momak sto je nosio glavni trans bacio ruksak da se tuce. On je cak i zadao prvi udarac. Sto se tice tuce jednostavno smo ih zbrisali. Kad su njihovi prvi poceli primati udarce pola ih je pobjeglo, a pola se tuklo. Natjerali smo ih u bijeg, a jednog bas dobro namlatili. Kasnije su sa jedne padine gadjali kamenjem i jos se dva puta zaletali i brze se vracali nazad. Znaci udarni je pao nasom nepaznjom. Nisu nas prebili i uzeli trans jer bi tad pao i Joint Union, a nije da nisu pokusali da ga skinu sa ledja.

Bila je nasa slika tad iz BG na TM.org pa mozes vidjeti i ko je bio. Nazalost cak petorica vise nisu medju zivima. Allah im rahmetile. To je bila ekipa u kojoj bi svako poginuo za svakog sto smo i pokazivali tih godina.

Zao mi je sto danas ekipa nije jedinstvena kao mi tad. Druzili smo se svaki dan. Izlazili. Zblizili se. Bili jedan za drugog.

Nema nikakvih verzija. Ima jedna i ona je istinita.

Ako te jos nesto zanima iz tog perioda pitaj rado cu ispricati, a bio sam svjedok skoro vecini tadasnjih dogadjaja.
Post Reply