The Lord of the Rings: The Rings of Power

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#626 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Ja mislim da su oni napravili pogrešku već onog trenutka kada su pokušali ekranizovati događaje opisane u Silmarilionu.

Eto, uzmi u obzir da su slijedili tvoju logiku. U jednom trenutku Sauron gubi rat i odvlače ga u Numenor. Tamo, mic po mic, uspijeva sve izmanipulisati do te mjere da Morgoth postaje predmet obožavanja, a ljudi spremaju rat protiv bogova. To zvuči OK na nivou mitološke naracije, kakva je u Silmarilionu, jer se cijela stvar proteže vijekovima, ali kada to pokušaš ekranizovati u zgusnutom timelajnu, kada pokušaš udahnuti likovima motivacije koje ih dovode od tačke A do tačke B, na nivou dijaloga i nivou detalja, kada isti likovi koji su porazili Saurona i jasno znaju da je frajer Dark Lord, najednom bivaju zavedeni njime, neminovno ćeš izaći izvan kanona, nategnuti stvari, i djelovati neuvjerljivo.

A istovremeno ne vidim načina da ekraniziraš događaje koji se raspliću milenijima.

Ukratko, Silmarilion je potpuno druga zvijer u odnosu na LOTR.
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#627 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Capajebo »

n+1 wrote: 16/10/2022 23:11 Ja mislim da su oni napravili pogrešku već onog trenutka kada su pokušali ekranizovati događaje opisane u Silmarilionu.

Eto, uzmi u obzir da su slijedili tvoju logiku. U jednom trenutku Sauron gubi rat i odvlače ga u Numenor. Tamo, mic po mic, uspijeva sve izmanipulisati do te mjere da Morgoth postaje predmet obožavanja, a ljudi spremaju rat protiv bogova. To zvuči OK na nivou mitološke naracije, kakva je u Silmarilionu, jer se cijela stvar proteže vijekovima, ali kada to pokušaš ekranizovati u zgusnutom timelajnu, kada pokušaš udahnuti likovima motivacije koje ih dovode od tačke A do tačke B, na nivou dijaloga i nivou detalja, kada isti likovi koji su porazili Saurona i jasno znaju da je frajer Dark Lord, najednom bivaju zavedeni njime, neminovno ćeš izaći izvan kanona, nategnuti stvari, i djelovati neuvjerljivo.

A istovremeno ne vidim načina da ekraniziraš događaje koji se raspliću milenijima.

Ukratko, Silmarilion je potpuno druga zvijer u odnosu na LOTR.
Slazem se u potpunosti. Bas iz tog razloga su se vilenjaci morali sto vise pokazati kao potpuno odvojeno bice od ljudi. A ne da su to ljudi, koji eto imaju siljate usi, onda imas prostora da posijes to sjeme mrznje, zavisti i oholosti koja se stvori u Numenoru.
I Numenorci zive veoma dugo, imalo se vakta to razraditi i kompresovati u neku kompaktnu cjelinu koja bi licila na nesto.
5 sezona, neogranicen budzet... da se htjelo, moglo se.
A ne da 1/3 sezone potrosis na potpuno besmislenu i suvisnu pricu o nekim diversity hobitima ili kako je Guyladriel sve apsolutno nadjebeno mocna. Ili ona prica o Southlandsu gdje glavni lik tog dijela price veze nema ni s cim. Da se nikako ne pojavi u drugoj sezoni, prica nebi nista trpila, potpuno nebitan karakter, a i cijela ta prica.
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#628 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tony stark »

S obzirom na svega par stotina stranica materijala na koji su platili prava ovo nije ispalo toliko lose.
I ja sam ovdje na forumu saznao da uopce nisu otkupili Silmarillion ili komplet trilogiju Lotr.
Pa su se snalazili.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#629 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by konoplja »

Ma serija je ideoloski nabijena i lose napisana. Nema tu pomoci.
Na primjeru crnca vilenjaka je to najocitije. Uzmi sterotip sablon kul lika i kvacicu pored svake tacke kakav wannabe Legolas treba da bude za konzumeristicku masu. Upoznajemo se sa likom tako sto on misteriozan i pokrivene glave upada u selo, ulazi u krcmu i onako sa vrate lezerno ljudima dobaci "sah mat u tri poteza". :? :? :?

Pa jebem ti i sunce i mjesec koji ste vi idioti. Pokusali ste pokazati da je on super kul, pametan i inteligentan, a zapravo ste pokazali da je supcina nesigurna koja svoj superiorni intelekt pokazuje tako sto ljudima unistav igru. OK super, daj sablon, check na ovu stavku koja ce se sviditi svim tlinestogodisnjacima. Nema sta. Pravi magicni elf.

Druga ocita scena koja je napisana samo da se zadovoji checklista wannabe Legolasa je u trecoj epizodi kada bjeze od orkova. Obratite paznju na scenu kada kolega elf u gulagu sjekirom lance prekine i oslobodi se. Dramaticno se pogledaju, ovom sjekira jos u ruci, on je potom baci iz ruke i krene da bjezi. :D :D :D
Pa kako ste to tako blesavano napisali. :lol:
Znaci, likovi se bore za zivot i jedino oruzije koje ima on baci. Ne mogu ovog pisanja majke mi. :D
Ali zasto? Pa zato sto ce warg da izleti i zaleti se da ga popapa, a ovaj jadan bespomocan lezi i ceka da mu ocnjake zabije u trbuh. Ali fear not! Nas super kul crni elfu ce warga ubiti u zadnji cas svojim super kul bacanjem koplja. :D
Pitate se koja je poenta ovog drugog lika? Ma nista eto samo da ovaj drugi wannabe Legolas ispadne kul. :D
Eh to je sranje pisanje.

Ne treba da postoji wannabe Legolas ako se zeli ispostovati Tolkienova mitologija jer je crnac ali to se ne smije reci. :evil:
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#631 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by konoplja »

Isildur pustio konja prije erupcije vulkana jel tako? :D
Nema ga vise, trebao bi da je mrtav ali jest kurac mrtav. Pronaci ce ga taj isti konj. Jeftina rekonstrukcija Aragorn Bergo scene.

A i Elendila boli neka stvar. Pa ni da se vrati da tijelo mrtvog sina kuci vrati wtf. Kao i onaj mu BFF sto je prezivio. Nema sta u duhu Tolkiena.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#632 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Ironman_88 »

https://iqfy.com/amazon-rings-of-power-warning/

Više nismo jednostavno samo najveća govna, nazadni rasisti i šovinisti ispunjeni bijesom prema jakim i neovisnim biseksualnim ženskim glumicama egzotičnih korijena. Sada smo direktno odgovorni i za urušavanje globalne ekonomije ako ne budemo slavili ovu woke bljuvotinu od serije.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#633 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Ironman_88 wrote: 19/10/2022 11:01 https://iqfy.com/amazon-rings-of-power-warning/

Više nismo jednostavno samo najveća govna, nazadni rasisti i šovinisti ispunjeni bijesom prema jakim i neovisnim biseksualnim ženskim glumicama egzotičnih korijena. Sada smo direktno odgovorni i za urušavanje globalne ekonomije ako ne budemo slavili ovu woke bljuvotinu od serije.
Ma ovo je satira. :D
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#635 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by shin »

Diversity je najmanji problem ove serije
User avatar
Riddle
Posts: 8196
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#636 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »

n+1 wrote: 19/10/2022 11:03
Ironman_88 wrote: 19/10/2022 11:01 https://iqfy.com/amazon-rings-of-power-warning/

Više nismo jednostavno samo najveća govna, nazadni rasisti i šovinisti ispunjeni bijesom prema jakim i neovisnim biseksualnim ženskim glumicama egzotičnih korijena. Sada smo direktno odgovorni i za urušavanje globalne ekonomije ako ne budemo slavili ovu woke bljuvotinu od serije.
Ma ovo je satira. :D
Jesi li vidio ovaj komentar?
Deez crackases can't muhfuggin deal wit stonk black roles, noggit. Dey lied in dem movies befo. We wuz da kangz den deez crackaz stole dem rangz. Oh lawd, dem muhfuggin rangz. Ol' Deebo beggins know all bout dem rangz fa sho. Had me dat one rang fo a minute for some scuffed cracka elf stole dat shit. Lawd, muh rang of powah! Dey stole dem rangz from us ya'll! Pass dat pipeweed, noggit. Dem rangz got me trippin
:lol:
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#637 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by konoplja »

shin wrote: 22/10/2022 09:28 Diversity je najmanji problem ove serije
Diversity je canary in the coal mine.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#638 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Riddle wrote: 22/10/2022 10:00
n+1 wrote: 19/10/2022 11:03

Ma ovo je satira. :D
Jesi li vidio ovaj komentar?
Deez crackases can't muhfuggin deal wit stonk black roles, noggit. Dey lied in dem movies befo. We wuz da kangz den deez crackaz stole dem rangz. Oh lawd, dem muhfuggin rangz. Ol' Deebo beggins know all bout dem rangz fa sho. Had me dat one rang fo a minute for some scuffed cracka elf stole dat shit. Lawd, muh rang of powah! Dey stole dem rangz from us ya'll! Pass dat pipeweed, noggit. Dem rangz got me trippin
:lol:
Dobar. :D
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#639 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Gandalf »

Svaki projekat koji se bazira na wokeizmu i diversity je osuđen na propast. Možda i zaradi neke novce od woke pahuljica, ali niko to neće smatrati nekim remek djelom.

Tolkien je stvorio remek djelo i ono je prepoznato kao takvo širom svijeta u dugom nizu generacija, jer ima kvalitet. U ovakvim pričama mene a pretpostavljam ni neku širu publiku, jednostavno ne interesuju gay romanse i nekakvi izmišljeni međurasni odnosi, niti jake žene čija je jakost prikazana na megadebilan način. Tu se udovoljava nekim grupama ljudi sa zastupljenosti svega i svačega samo da se zastupi sve i svašta ali na račun kvaliteta i priče. Pokušavaju ugurati današnje društvene standarde u svaki projekat, a često to izgleda komično, najčešće isforsirano, pa projekat ispadne onako na silu i sav izvještačen.

I nije ovo slučaj samo u ovom kršu od serije. Ali kada ti je baza serije postavljena na tim temeljima, naravno da će biti krš. Kao što će biti krš i nova Mala sirena. Kao što su krš bili i ženski Ghostbustersi. Ili što je krš She-Hulk.

Jaki ženski likovi se prave na način kao što je pravljena Ellen Rypley ili Sarah Connor. Zašto ne i Trinity iz Matrixa. Bez woke gluposti, feminazi pretjerivanja, guranja bisexualnosti po svaku cijenu. Jednostavno, dobra priča, dobar scenario, dobar režiser. I naravno da Galadriel glumi neko ko pokazuje više emocija od komada drveta. Malo poradite na tom castingu kada ste već skršili milijardu na ovo ....... nešto.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#640 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

A svima je kao groteskno kako je SSSR gurao socrealizam niz grlo, svi se isčuđvaju i snebivaju nad estetskim i tematskim "smjernicama" koja su strukture moći nametale umjetnicima. A onda od tih istih koji se snebivaju slušaš kako je woke, zapravo, slavljenje naših razlika. Jeste, isto kao što je socrealizam bio slavlje novog socijalističkog čovjeka i društva. :D

Nedavno slušam onaj intervju sa G. R. R. Martinom u kome se ovaj čudi fenomenu okretanja fandoma protiv onog što vole. Star Wars fanovi mrze Star Wars, LOTR fanovi mrze LOTR, Star Trek fanovi mrze Star Trek, i tako dalje. How did everything become so toxic?, pita frajer.

Uzimate priče koje nikada nisu bile woke i provlačite ih kroz svoje ideološko sito. Boli me kita, vjeruj šta hoćeš, zagovaraj vrijednosti koje hoćeš, ali onog trenutka kada iste guraš niz grlo koristeći pop fenomene kao svoj ideološki playground, dobit ćeš toxic backlash do čoka.

Koja je tačno uloga one Dise u seriji (morao sam joj Googlati ime, toliko je besmislen karakter). Uloga je čisto ideološka. Druge funkcije nema do "slavljenja razlika".
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#641 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tranquil »

Hahaha, pošteno :lol:

Upozorenje: spolieri, ko još nije gledao

User avatar
Riddle
Posts: 8196
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#642 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »



:lol:

Spoileri, ali koga briga, ionako to niko neće gledati. :mrgreen:
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#643 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tony stark »

A gledacemo i drugu sezonu,samo valja nacekat.
User avatar
Riddle
Posts: 8196
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#644 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »

Po onom što ja čujem, ta druga sezona bi vrlo lako ponovo mogla biti prva sezona. Svi ćemo se praviti da se, šta god je ovo bilo, nije desilo. :mrgreen:
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#645 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by konoplja »

Gledat cu k odjavio Prime. Hinjavci ne pitaju zasto odjavljujes. :D
User avatar
Riddle
Posts: 8196
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#646 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »

Imaju dovoljno obraza da te ništa ne pitaju nakon što su ti servirali ovo travestiju.

Stvarno si platio da gledaš ovu seriju? I feel bad for you, dawg. :mrgreen:
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#647 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by konoplja »

Riddle wrote: 06/12/2022 23:34 Imaju dovoljno obraza da te ništa ne pitaju nakon što su ti servirali ovo travestiju.

Stvarno si platio da gledaš ovu seriju? I feel bad for you, dawg. :mrgreen:
Jok :lol:
Imao sam Prime godinama pa sam skontao da mi bas i ne treba vise ali bi bilo zgodno kad cancelujem membership da sam mogao navesti da je razlog unistavanje Tolkienovog legacya. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#648 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by dale cooper »

Ko uzima Amazon Prime zbog ove serije? :lol: :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#649 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by pici »

Bog me ubio ako se sjecam iceg iz bilo koje epizode, da bi nastavio gledat morao bi ponoviti prvu sezonu.Uzas koda sam pao na godinu pa ponavljaj sve, nebi mkar za samuna nejmo.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#650 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by irac300 »

dale cooper wrote: 06/12/2022 23:46 Ko uzima Amazon Prime zbog ove serije? :lol: :mrgreen:
Neko Prime, neko stick. :D
Post Reply