The Lord of the Rings: The Rings of Power

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#526 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Bloo »

tranquil wrote: 24/09/2022 11:07 i drugačiji po pitanju Galadriel, možda je ona bila više meditativan lik, kao u filmovima,,
Ili mozda razvoj lika koji je nakon uzbudljive mladosti i oholosti, postao meditativan i lebdeci.
Ako se pogleda lore, ona je bila aktivni ucesnik u pobunama...

Ako pogledamo seriju, nekako je prihvatljivo da je ratnica dok vodi ekspedicije jer bi izgledalo pravo blesavo vidjeti hrpu vilenjackih vojnika i Galadriel iz filmova kako jezde preko zaledenih predjela...
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#527 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tranquil »

Bloo wrote: 24/09/2022 16:15
tranquil wrote: 24/09/2022 11:07 i drugačiji po pitanju Galadriel, možda je ona bila više meditativan lik, kao u filmovima,,
Ili mozda razvoj lika koji je nakon uzbudljive mladosti i oholosti, postao meditativan i lebdeci.
Ako se pogleda lore, ona je bila aktivni ucesnik u pobunama...

Ako pogledamo seriju, nekako je prihvatljivo da je ratnica dok vodi ekspedicije jer bi izgledalo pravo blesavo vidjeti hrpu vilenjackih vojnika i Galadriel iz filmova kako jezde preko zaledenih predjela...
Pa možda je to to, jer prequeli imaju tendenciju da namjerno prikažu stvari drugačijima, da bi došli na ono stanje koje poznajemo.

Problem je samo ta over the top razlika dvije Galadriel, teško mogu zamisliti ovu da se transformiše u Kate Blanchett. Saula smo vidjeli u Jimmy-u od početka BCS, Vader je čučao u Anakinu od epizode 2 (a u epizodi 1 je svakako dijete). Sa Elrondom takođe nemam takav problem, u obje iteracije je miks filozofa i politikanta, samo je ovaj novi nešto naivniji, što takođe mogu razumjeti.

Ali nije samo ponašanje Galadriel jedini problem, nego i neka neobjašnjiva jeftinoća radnje u scenama s njom, recimo juče onaj izazov, i svi dijalozi, djelovalo je poput one polukomedije Tri musketira iz osamdesetih, sa Yorkom i Chamberleinom. OK je, ali nekako mi nije u skladu sa ostatkom, pa sam konto da nisu "doradili" scenario sa Galadriel neposredno prije snimanja, pa je možda ispalo drugačije.

Ako je to stvarno planirano, nadam se da će dobro prodati tu transformaciju, tokom cijele serije, a ne kao nešto što će se desiti na brzinu, u zadnjim epizodama. A za sada još nema nagovještaja.
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#528 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tony stark »

Bloo wrote: 24/09/2022 16:15
tranquil wrote: 24/09/2022 11:07 i drugačiji po pitanju Galadriel, možda je ona bila više meditativan lik, kao u filmovima,,
Ili mozda razvoj lika koji je nakon uzbudljive mladosti i oholosti, postao meditativan i lebdeci.
Ako se pogleda lore, ona je bila aktivni ucesnik u pobunama...

Ako pogledamo seriju, nekako je prihvatljivo da je ratnica dok vodi ekspedicije jer bi izgledalo pravo blesavo vidjeti hrpu vilenjackih vojnika i Galadriel iz filmova kako jezde preko zaledenih predjela...
Upravo tako sam i ja razmisljao. Tragedija sa bratom i potraga za Sauronom su morali obiljeziti mladost plus ona sva moc koju ce imati kasnije,morala je imati uporiste u necemu..
A sta je ispravnije od ove price koju pratimo.
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#530 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by TheWatcher »

odlicna 6 epizoda :-)
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#531 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tranquil »

TheWatcher wrote: 30/09/2022 13:26 odlicna 6 epizoda :-)
Pretpostavljam da je dernek došao iz Numenora u Međuzemlje, i da su se napokon neke priče spojile i neki likovi prvi put sreli.

Evo spremam se da gledam
User avatar
harisoni
Posts: 287
Joined: 31/05/2010 09:22

#532 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by harisoni »

Odlična, napokon. :mrgreen:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#533 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tranquil »

OK, dobra epizoda.
Spoiler
Show
Bitka skoro non stop, i ostalo je bilo uglavnom OK.

Čak ni Galadriel nije bila iritantna, mirna pred bitku, u bitci visi s konja i dere guzove.

Samo je u jednom momentu dosegla vrh ne-galadrijelosti, onaj kada je rekla Adaru da će mu jebat djecu muta fuka (ne baš tim riječima).

Nisam se stigao iznervirati jer ju je Adar poklopio idućim komentarom, ono da on nije jedini elf sa tamom... OK, čini mi se da je njeno ponašanje ipak namjerno ovako, i odlučio sam da više ne cendram, i samo gledam gdje ovo vodi.

Eh, Adar.

Ispao je sve što smo nagađali o njemu, i više.

Priznaću, kupio me je sa par rečenica, i postao, barem meni, najzanimljiviji lik u seriji.

Nadam se da nije negativac samo jedne sezone, i da će potrajati.
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#534 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by elSaik »

Najlošija i najbesmislenija epizoda do sada.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#535 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Back in my days...adaptacije Tolkiena su bile badass. :cry:

User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#536 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »

:mrgreen:

Ma jašta, biti snažna danas znači biti nezrela kučka.
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#537 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tony stark »

Napokon se zakotrljalo da valja.
Galadriel..
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#538 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by pici »

Et saznade se zasta sluzi onaj mac i zasta su kopali one tunele.Sve se vrti oko jednog zaseoka i oni sa brodova najedanput na konjima u jurisu.Jbte koja konfuzija oko scena, imaju scene bez potrebne i duge a one koje bi uvezale pricu i scene, ni na mapi.Isto koda su scenaristi bili nadrogirani i pijani.Gledam ovo na silu samo sto je Tolkien, inace bi to zaobisao vec odavno.Loše strasno loše uradjeno.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#539 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tranquil »

pici wrote: 06/10/2022 07:39 Et saznade se zasta sluzi onaj mac i zasta su kopali one tunele.Sve se vrti oko jednog zaseoka i oni sa brodova najedanput na konjima u jurisu.Jbte koja konfuzija oko scena, imaju scene bez potrebne i duge a one koje bi uvezale pricu i scene, ni na mapi.Isto koda su scenaristi bili nadrogirani i pijani.Gledam ovo na silu samo sto je Tolkien, inace bi to zaobisao vec odavno.Loše strasno loše uradjeno.
E hvala! Znam da mi je nešto zasmetalo, ali sam zaboravio, to je to.

Iskrcali su se i *BUM* odmah su našli akciju, tačno tamo gdje je bilo potrebno. Tačno vidiš da fali neka scena kako su ih našli, kako su znali da je baš tamo pizdarija. Ono, bar da je bila scena iskrcavanja, pa su vidjeli dim u daljini i rekli "idemo tamo". Ne, kao što si ti rekao, oni na brodovima, i odjednom evo ih, jurišaju tamo gdje je najpotrebnije. Vjerovatno su autori mislili da naprave faktor iznenađenja za gledaoce, bojim se da nije ispalo kako su zamislili.

Tolkien/Jackson filmovi su stalno patili od savršenog tajminga (niko nikad nije kasnio ili došao prerano, svako je došao precizno uvijek kada je bilo potrebno za radnju haha), a ovi pate i od savršene geolokacije.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#540 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Pa dobro, nije baš tako. Ima scena kada kraljica na mapi pinuje toranj i sela oko istog, dok putuju brodom. A to i jeste Southlands, odakle je Halbrand, koji se tamo već susreo s Orcima i zna da im je tu stronghold.

Posve je logično da će krenuti tamo, uzevši u obzir rečeno.

Inače, zadnja epizoda je baš nabrijana.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#541 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tranquil »

n+1 wrote: 06/10/2022 09:12 Pa dobro, nije baš tako. Ima scena kada kraljica na mapi pinuje toranj i sela oko istog, dok putuju brodom. A to i jeste Southlands, odakle je Halbrand, koji se tamo već susreo s Orcima i zna da im je tu stronghold.

Posve je logično da će krenuti tamo, uzevši u obzir rečeno.

Inače, zadnja epizoda je baš nabrijana.
Promaklo mi, priznajem.

Za nabrijanost epizode se slažem.
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#542 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Capajebo »

n+1 wrote: 06/10/2022 09:12 Pa dobro, nije baš tako. Ima scena kada kraljica na mapi pinuje toranj i sela oko istog, dok putuju brodom. A to i jeste Southlands, odakle je Halbrand, koji se tamo već susreo s Orcima i zna da im je tu stronghold.

Posve je logično da će krenuti tamo, uzevši u obzir rečeno.

Inače, zadnja epizoda je baš nabrijana.
I znaju da moraju galopirati do tamo, svaka minuta je bitna, a 3 epizode se gnijezde hoće li krenuti i kad li će :D
Na 3 broda stalo onoliko vojnika, sva oprema i logistika, i jos pride ratni konji za svakog insana, sve fino poredani u štali. :lol:
Ova serija i zadnje episode Got-a vrlo slične, tj podjednako loše.
Ali eto, gleda se samo zato sto je kobajagi Tolkien, iako ovo veze nema s njegovim djelom.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#543 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

Scena kad vulkan eksplodira, a Galadriel ostane popišana je priceless. :D

Meni je nekako više zasmetalo to što nije provjerila oružje u onom naramku, nakon što je oborila Adara. Po svemu što smo naučili dosad o njoj, vrlo je znatiželjna, pogotovo kad su Sauronovi simboli u pitanju.

No, u ovom slučaju, no need to do that. Imaš misteriozni item s kojim bježi team leader Orca i za kojeg ti crni vilenjak eksplicitno kaže da je važan, a ti ni ne pogledaš šta je u pitanju?

How yes no.
User avatar
harisoni
Posts: 287
Joined: 31/05/2010 09:22

#544 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by harisoni »

Ko su ove hanume u bijelom? :D
User avatar
Optimus09
Posts: 3077
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#545 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Optimus09 »

Capajebo wrote: 06/10/2022 09:21
n+1 wrote: 06/10/2022 09:12 Pa dobro, nije baš tako. Ima scena kada kraljica na mapi pinuje toranj i sela oko istog, dok putuju brodom. A to i jeste Southlands, odakle je Halbrand, koji se tamo već susreo s Orcima i zna da im je tu stronghold.

Posve je logično da će krenuti tamo, uzevši u obzir rečeno.

Inače, zadnja epizoda je baš nabrijana.
I znaju da moraju galopirati do tamo, svaka minuta je bitna, a 3 epizode se gnijezde hoće li krenuti i kad li će :D
Na 3 broda stalo onoliko vojnika, sva oprema i logistika, i jos pride ratni konji za svakog insana, sve fino poredani u štali. :lol:
Ova serija i zadnje episode Got-a vrlo slične, tj podjednako loše.
Ali eto, gleda se samo zato sto je kobajagi Tolkien, iako ovo veze nema s njegovim djelom.
Jbg trazite puno u serijama :mrgreen:
Galadriel mi lici na bivsu pa kontam da prestanem gledati :roll:
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#546 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Capajebo »

Optimus09 wrote: 07/10/2022 21:57
Capajebo wrote: 06/10/2022 09:21
I znaju da moraju galopirati do tamo, svaka minuta je bitna, a 3 epizode se gnijezde hoće li krenuti i kad li će :D
Na 3 broda stalo onoliko vojnika, sva oprema i logistika, i jos pride ratni konji za svakog insana, sve fino poredani u štali. :lol:
Ova serija i zadnje episode Got-a vrlo slične, tj podjednako loše.
Ali eto, gleda se samo zato sto je kobajagi Tolkien, iako ovo veze nema s njegovim djelom.
Jbg trazite puno u serijama :mrgreen:
Galadriel mi lici na bivsu pa kontam da prestanem gledati :roll:
Ako je i karakterno kao Guyladriel, zao mi je :sad:
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#547 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tony stark »

Al stari prdonja kralj patuljaka,plus zavrsetak sa listom..
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#548 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tranquil »

Nije loše, mada tanje nego prošla epizoda, ovo je sada samo dizanje tenzija pred finale, koje će izgleda biti duže od ostalih epizoda (nije specificirano koliko).

Novo ime za Southlands sam očekivao cijelu epizodu :D
swanfilter
Posts: 7898
Joined: 06/06/2008 18:52

#549 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by swanfilter »

Meni najlosija do sada.

Podjesti me na mukotrpne dijaloge iz TWD ...
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#550 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by n+1 »

I mene je satrala. Baš višak epizoda.
Post Reply