The Lord of the Rings: The Rings of Power

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#1 The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by tony stark »

Prvi pogled na naslov.
Kako ce Amazon to posloziti u najskupljoj produkciji neke serije ikad.
Prvi korak..
Nierika
Posts: 4115
Joined: 17/03/2020 00:41

#2 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Nierika »

Koliko sam shvatila u septembru izlazi. I od likova iz ranijih filmova se pojavljuju Sauron, Elrond i Galadriel. :D
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#3 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »

Fuck! Kako je ovo dobro bilo. :izet:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by AleksoMKD »

Hah, Hobits of color, transgender vilenjaci non-binari patuljci u najavi :D
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#5 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »

AleksoMKD wrote: 20/01/2022 12:51 Hah, Hobits of color, transgender vilenjaci non-binari patuljci u najavi :D
Tačno ako žele da sve ovo propadne što bi se sigurno desilo kad bi pokušali nešto tako. Ne ulažeš 700 miliona u nešto da bi se posrao u priču. S tolikim resursima dolazi ogromna odgovornost i valjda je neko bio dovoljno pametan od opipa puls publike i da zna da bi gotovo svi bili alergični na takve poteze. Ovo je LOTR, s tim nema zajebancije. :mrgreen:

Ja sam pročitao da Isildur u ovoj seriji ima sestru i to bi moglo značiti da njegovog brata Anariona nećemo ni vidjeti što mi je vrlo glasan alarm. Period koji oni obrađuju nije tako detaljno opisan (ipak ima materijala) te stvarno imaju prostora da dodaju likove i događaje. Ali mijenjati nešto što je već poznato i to ni manje ni više nego najpoznatiju kraljevsku lozu bi bio vrlo loš potez.
User avatar
vaučer
Posts: 8896
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#6 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by vaučer »

Nakon serija kao GOT ili Witcher, LOTR sa svojim dvodimenzionalnim poimanjem dobra i zla mi djeluje tako zastarjelo. Pretpostavljam da će izgledati super i biti super dosadno.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#7 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Dr Kova »

Da se upišem. Filmove sam gledao barem po 15-ak puta svaki, i uvijek ih mogu pogledati. Nadam se da neće zajebati seriju, očekivanja su prevelika.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#8 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by AleksoMKD »

Riddle wrote: 20/01/2022 13:28
AleksoMKD wrote: 20/01/2022 12:51 Hah, Hobits of color, transgender vilenjaci non-binari patuljci u najavi :D
Tačno ako žele da sve ovo propadne što bi se sigurno desilo kad bi pokušali nešto tako. Ne ulažeš 700 miliona u nešto da bi se posrao u priču. S tolikim resursima dolazi ogromna odgovornost i valjda je neko bio dovoljno pametan od opipa puls publike i da zna da bi gotovo svi bili alergični na takve poteze. Ovo je LOTR, s tim nema zajebancije. :mrgreen:

Ja sam pročitao da Isildur u ovoj seriji ima sestru i to bi moglo značiti da njegovog brata Anariona nećemo ni vidjeti što mi je vrlo glasan alarm. Period koji oni obrađuju nije tako detaljno opisan (ipak ima materijala) te stvarno imaju prostora da dodaju likove i događaje. Ali mijenjati nešto što je već poznato i to ni manje ni više nego najpoznatiju kraljevsku lozu bi bio vrlo loš potez.
99,99% ce biti Woke.

Inace potvrdjeni su Hobbits of color.
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#9 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »

Ja ću im dati priliku ipak i vjerovati da neće biti tako. Ako nešto i postoji, ima još vremena da se popravi.

Samo da nakon kraha ne bude ono da je publika netolerantna i zaostala u svojim vjerovanjima. :mrgreen:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#10 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by AleksoMKD »

Riddle wrote: 20/01/2022 14:42 Ja ću im dati priliku ipak i vjerovati da neće biti tako. Ako nešto i postoji, ima još vremena da se popravi.

Samo da nakon kraha ne bude ono da je publika netolerantna i zaostala u svojim vjerovanjima. :mrgreen:
Ma i ja se nadam ali ne previse.

Cim su trazili glumce koji su OK sa golotinjim pred kamerama vec se naslucuje da ce ic na GOT varijantu sto se sexa tice a neizbezno je da ubace diversity.

Kome se ne svidja taj je ocito zatucani rasista i nacista.
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#11 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Piaty »

AleksoMKD wrote: 20/01/2022 12:51 Hah, Hobits of color, transgender vilenjaci non-binari patuljci u najavi :D
Ja sam veliki fan LOTR-a takodjer ali ako bude nesto od toga sto spominjes, onda nista od gledanja. Ja nisam, mimo ostalog svijeta, niti GOT gledao zbog tih stvari.
User avatar
Rootboi
Posts: 20560
Joined: 07/06/2011 17:14

#12 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Rootboi »

Image
Sir Lenny Henry has opened up about the upcoming Lord of the Rings TV series, promising there will be more diversity.
Henry elaborated: "I'm a Harfoot, because JRR Tolkien – who was also from Birmingham – suddenly there were Black hobbits.
I'm a Black hobbit, it's brilliant.
"It's about the early days of the Shire and of Tolkien's environment, so we're an indigenous population of Harfoots, we're hobbits but we're called Harfoots. We're multi-cultural, we're a tribe not a race, so there are Black, Asian and brown, even Maori types within it.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#13 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by AleksoMKD »

Piaty wrote: 20/01/2022 14:54 Ja sam veliki fan LOTR-a takodjer ali ako bude nesto od toga sto spominjes, onda nista od gledanja. Ja nisam, mimo ostalog svijeta, niti GOT gledao zbog tih stvari.
GOT je donekle dobro uklopio to, tako da su pipl of kolor uglavnom bili sa drugih kontinenata a ne na Severu na primer.

No uzimajuci u obzir da je zadnih godina sloro nemoguce snimit ni film o Evropskoj srednjovekovnoj istoriji bez PoC nemam puno nade.
Jos ako bude crnih vilenjaka..........
Rootboi wrote: 20/01/2022 14:54 Sir Lenny Henry has opened up about the upcoming Lord of the Rings TV series, promising there will be more diversity.
Henry elaborated: "I'm a Harfoot, because JRR Tolkien – who was also from Birmingham – suddenly there were Black hobbits.
I'm a Black hobbit, it's brilliant.
"It's about the early days of the Shire and of Tolkien's environment, so we're an indigenous population of Harfoots, we're hobbits but we're called Harfoots. We're multi-cultural, we're a tribe not a race, so there are Black, Asian and brown, even Maori types within it.
Znaci predci Bilboa i Froda su u istoriji izvrsili Hobitohaust :shock:
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#14 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Riddle »

AleksoMKD wrote: 20/01/2022 15:03GOT je donekle dobro uklopio to, tako da su pipl of kolor uglavnom bili sa drugih kontinenata a ne na Severu na primer.
I ja nisam čuo da se bilo ko žalio što je Dorne predstavljen kao kraljevstvo ljudi tamne puti. Tako je u izvornom materijalu i još geografski savršeno ima smisla. Kao što ne bi bio nikakav problem da se u LOTR za Haradrime biraju glumci crne kože. Zna se tačno gdje su bili i kako su izgledali. Ali to je previše logično valjda. :roll:

Čuj crni vilenjaci. Postoje takve rase u nekim drugim knjigama, filmovima, video igrama... Ali ovo je LOTR. Oni su tako bijeli da prosto blistaju. :lol:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#15 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Tito_i_Partija »

Onog dana kad sam pročit'o da je bio casting call za glumice koje su komforne sa golotinjom, znao sam da prave GoT kopiju u LOTR svijetu.
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#16 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Piaty »

Ja sam ovo vec prekrizio.

Ima da ih South Park iskara zbog ovoga u narednoj-im sezonama.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#17 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by seln »

Pokusaj jahanja mrtvog konja.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#18 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Naslovnica »

AleksoMKD wrote: 20/01/2022 14:32
Riddle wrote: 20/01/2022 13:28

Tačno ako žele da sve ovo propadne što bi se sigurno desilo kad bi pokušali nešto tako. Ne ulažeš 700 miliona u nešto da bi se posrao u priču. S tolikim resursima dolazi ogromna odgovornost i valjda je neko bio dovoljno pametan od opipa puls publike i da zna da bi gotovo svi bili alergični na takve poteze. Ovo je LOTR, s tim nema zajebancije. :mrgreen:

Ja sam pročitao da Isildur u ovoj seriji ima sestru i to bi moglo značiti da njegovog brata Anariona nećemo ni vidjeti što mi je vrlo glasan alarm. Period koji oni obrađuju nije tako detaljno opisan (ipak ima materijala) te stvarno imaju prostora da dodaju likove i događaje. Ali mijenjati nešto što je već poznato i to ni manje ni više nego najpoznatiju kraljevsku lozu bi bio vrlo loš potez.
99,99% ce biti Woke.

Inace potvrdjeni su Hobbits of color.
Jebo im više woke mater retardiranu.
MalaLama
Posts: 2
Joined: 05/12/2021 21:42

#19 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by MalaLama »

Nierika wrote: 20/01/2022 09:20 Koliko sam shvatila u septembru izlazi. I od likova iz ranijih filmova se pojavljuju Sauron, Elrond i Galadriel. :D
https://seriale.best/
Haha, ali kako drugačije ? :-)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#20 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Tito_i_Partija »

Ako je možda bilo kakve sumnje ili dileme hoće li serija bit' woke, stigle su nove slike koje potvrđuju ono što smo već znali.

https://www.vanityfair.com/hollywood/20 ... first-look

Jesi li spreman za crne elfove i dwarfove, @AleksoMKD ? :D
User avatar
Rootboi
Posts: 20560
Joined: 07/06/2011 17:14

#21 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Rootboi »

The silvan elf Arondir, is a character who’s been created for the series.

SKIP :spavalica:
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#22 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Piaty »

Tito_i_Partija wrote: 10/02/2022 22:14 Ako je možda bilo kakve sumnje ili dileme hoće li serija bit' woke, stigle su nove slike koje potvrđuju ono što smo već znali.

https://www.vanityfair.com/hollywood/20 ... first-look

Jesi li spreman za crne elfove i dwarfove, @AleksoMKD ? :D
Ma čim se to malkice spomenulo kao mogućnost, ja sam znao 100% da će biti.

Prije bih gledao reprizu Kod amidže Idriza nego ovo.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#23 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by AleksoMKD »

Tito_i_Partija wrote: 10/02/2022 22:14 Ako je možda bilo kakve sumnje ili dileme hoće li serija bit' woke, stigle su nove slike koje potvrđuju ono što smo već znali.

https://www.vanityfair.com/hollywood/20 ... first-look

Jesi li spreman za crne elfove i dwarfove, @AleksoMKD ? :D
I tranzgender Hobite :lol:

Shitshow u najavi.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#24 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by Tito_i_Partija »

AleksoMKD wrote: 11/02/2022 11:13
Tito_i_Partija wrote: 10/02/2022 22:14 Ako je možda bilo kakve sumnje ili dileme hoće li serija bit' woke, stigle su nove slike koje potvrđuju ono što smo već znali.

https://www.vanityfair.com/hollywood/20 ... first-look

Jesi li spreman za crne elfove i dwarfove, @AleksoMKD ? :D
I tranzgender Hobite :lol:

Shitshow u najavi.


:lol:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#25 Re: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Post by AleksoMKD »

Tito_i_Partija wrote: 11/02/2022 17:00 :lol:
Image
Post Reply