The Hobbit

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#26 Re: The Hobbit

Post by karanana »

ide sada. 900kbs. ukupno ce oko pola sata biti.

je li izaso dobar django?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#27 Re: The Hobbit

Post by ExNihilo »

Jeste. Ali, grehota je film te magnitude ne pogledati u kinu. Kao i Hobbita.
sasamatic
Posts: 48
Joined: 24/10/2012 23:00

#28 Re: The Hobbit

Post by sasamatic »

Veliki sam ljubitelj LOTR-a, medjutim Hobbit me je razocarao, tako da sam pogledao samo pola filma, sto naravno ne znaci da se vama nece svidjeti.
Evo link http://www.filmskimaraton.com/content.p ... od-Titlovi

Inace stranica http://filmskimaraton.com/ je odlicna za skidanje filmova, serija, dokumentaraca. Vecina novih filmova bude dostupna desetak dana nakon izlaska s integrisanim prijevodom. Najbitnije je da nije potrebna nikakva registracija, vec odaberes koji film hoces i download, sto je dosta prakticnije od torrenta, a i brzina je zadovoljavajuca.
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#29 Re: The Hobbit

Post by HaHaHa2 »

sasamatic wrote:Veliki sam ljubitelj LOTR-a, medjutim Hobbit me je razocarao, tako da sam pogledao samo pola filma, sto naravno ne znaci da se vama nece svidjeti.
Evo link http://www.filmskimaraton.com/content.p ... od-Titlovi

Inace stranica http://filmskimaraton.com/ je odlicna za skidanje filmova, serija, dokumentaraca. Vecina novih filmova bude dostupna desetak dana nakon izlaska s integrisanim prijevodom. Najbitnije je da nije potrebna nikakva registracija, vec odaberes koji film hoces i download, sto je dosta prakticnije od torrenta, a i brzina je zadovoljavajuca.
ako je sudeci po tvom nicku, dobro si i to odgledao :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#30 Re: The Hobbit

Post by ExNihilo »

Saša Matić, argumentuj nam svoje razočarenje :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#31 Re: The Hobbit

Post by Bodkin »

Ellinor wrote:Saša Matić, argumentuj nam svoje razočarenje :D
iskreno i ja sam hardcore fan, pogledao x puta trilogiju, procitao knjige bla bla, ali hobbit mi nije ni blizu trilogije..
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#32 Re: The Hobbit

Post by Kemal Malovčić »

Valja to svake godine, trebali su pustiti odjednom devet sati i ko izdrži, izdrži.

Meni je 'nako. Mehak.

Al' Đangu očekujem k'o brata rođenog.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33 Re: The Hobbit

Post by ExNihilo »

Bodkin wrote:
Ellinor wrote:Saša Matić, argumentuj nam svoje razočarenje :D
iskreno i ja sam hardcore fan, pogledao x puta trilogiju, procitao knjige bla bla, ali hobbit mi nije ni blizu trilogije..

Nemoj se ljutiti što ću napisati ovo što ću napisati, nije direktno tebi upućeno već više eventualnim budućim posjetiocima teme koji će porediti ovaj film sa LOTR trilogijom, jer vidim da već lagano stvari idu u tom pravcu.

Ne znam kako hardcore fan ovo može reći što si rekao, jer...


...hardcore fan zna da je The Hobbit esencijalno dječija knjiga, bajka, o avanturi vesele družine, za razliku od LOTR-a koji predstavlja mračno i slojevito remek djelo koje je stvorilo kompletan žanr i kroz koje se prepliću teške, egzistencijalne, odrasle teme.

Stoga, u najmanju ruku je smiješno očekivati od Hobita da bude ravan LOTR-u, kada su materijalni na kojima je pravljen jedan i na kojima je pravljen drugi dijametralno različiti. Ne može se porediti uopće, osim nekolicine likova i činjenice da je priča smještena u isti svijet - skoro da nema dodirne tačke.

Ko je pročitao knjige zna da Hobit nije ravan Gospodaru u svojoj literarnoj formi niti u ciljanoj publici, zna da je Hobit mnogo "siromašnija" knjiga sa manjim aspiracijama, pa zašto onda očekivati da budu ravni na filmskom platnu, zašto suditi Hobitu na osnovu trilogije, zašto bi Hobit trebao da se "takmiči" sa trilogijom i bude u njenoj sjeni.

Nemojte potpadati pod "Star Wars prequel sindrom". Ovdje je prvo bio Hobit, pa je priča narasla i evoluirala u LOTR.
Film nije mogao napustiti ograničenja koja mu je knjiga postavila (ako joj je htio biti vjeran, a jeste) i iako je 10x više dramatizirao događaje nego što su oni opisani u knjizi - to je esencijalno dječija priča, a LOTR nije. Ne vrijedi porediti jednostavniju formu sa onom kompleksnijom koja je evoluirala iz ove jednostavnije :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#34 Re: The Hobbit

Post by Bodkin »

Ellinor wrote:
Bodkin wrote:
Ellinor wrote:Saša Matić, argumentuj nam svoje razočarenje :D
iskreno i ja sam hardcore fan, pogledao x puta trilogiju, procitao knjige bla bla, ali hobbit mi nije ni blizu trilogije..

Nemoj se ljutiti što ću napisati ovo što ću napisati, nije direktno tebi upućeno već više eventualnim budućim posjetiocima teme koji će porediti ovaj film sa LOTR trilogijom, jer vidim da već lagano stvari idu u tom pravcu.

Ne znam kako hardcore fan ovo može reći što si rekao, jer...


...hardcore fan zna da je The Hobbit esencijalno dječija knjiga, bajka, o avanturi vesele družine, za razliku od LOTR-a koji predstavlja mračno i slojevito remek djelo koje je stvorilo kompletan žanr i kroz koje se prepliću teške, egzistencijalne, odrasle teme.

Stoga, u najmanju ruku je smiješno očekivati od Hobita da bude ravan LOTR-u, kada su materijalni na kojima je pravljen jedan i na kojima je pravljen drugi dijametralno različiti. Ne može se porediti uopće, osim nekolicine likova i činjenice da je priča smještena u isti svijet - skoro da nema dodirne tačke.

Ko je pročitao knjige zna da Hobit nije ravan Gospodaru u svojoj literarnoj formi niti u ciljanoj publici, zna da je Hobit mnogo "siromašnija" knjiga sa manjim aspiracijama, pa zašto onda očekivati da budu ravni na filmskom platnu, zašto suditi Hobitu na osnovu trilogije, zašto bi Hobit trebao da se "takmiči" sa trilogijom i bude u njenoj sjeni.

Nemojte potpadati pod "Star Wars prequel sindrom". Ovdje je prvo bio Hobit, pa je priča narasla i evoluirala u LOTR.
Film nije mogao napustiti ograničenja koja mu je knjiga postavila (ako joj je htio biti vjeran, a jeste) i iako je 10x više dramatizirao događaje nego što su oni opisani u knjizi - to je esencijalno dječija priča, a LOTR nije. Ne vrijedi porediti jednostavniju formu sa onom kompleksnijom koja je evoluirala iz ove jednostavnije :D
dakle hardcore fan :-D
procitao trilogiju na dva i citam sad na trecem jeziku, procitao hobita, silmarilion i nezavrsene price, pogledao sve filmove preko 5 puta i to extended, slusao i slusam OST ( pjesma misty mountins iz hobbita je vrh, howard shore je kralj!!), proveo bar pola godine ziveci u online ME svijetu. jel dosta da se proglasim hardcore fanom Ellinor? :D

nemoj samo braniti nesto iz lotr svijeta od mene :) hobbita sam vec pogledao 2 puta i to jednom u ovoj novoj famoznoj 48 fps tehnologiji. znam ja dobro kome je hobit bio namijenjen i za koju publiku je pisan. nemam ja problema sa pricom hobita iako je apsolutno nepotrebno bilo praviti tri dijela.

moj problem je u samoj izvedbi filma. ima previse kompjuterizacije, previse. trilogija obradjuje isti svijet pa se to sve nije moglo vidjeti. meni je ono bjezanje iz goblin city-a jako lose. lik azoga je uzas, kao da igram igricu...ima jos dosta dijelova koji mi se nikako ne svidjaju ali to je vec spojler

na kraju, no offence ali nema potrebe ti mene da ucis kojim ocima da gledam na hobita :D znam sta sam ocekivao i zasto. ova izvedba mi nije legla nikako i zdravo i to nema nikakve veze sa samom knjigom i pricom u njoj. tacka :)
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#35 Re: The Hobbit

Post by Teufik »

Dobar je The Hobbit...Razbibriga od filma.Tako nesto sam i ocekivao.Vise je za mladju raju,to je definitivno.
Nema onaj extra efekat jer nije na nivou trilogije koja me je ocito razmazila i u kojoj sam mnogo vise uzivao.
User avatar
Hiran
Posts: 417
Joined: 19/03/2010 22:06

#36 Re: The Hobbit

Post by Hiran »

:-) Možda da ukine onaj link sa prve strane inače ode tema pod ključ.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#37 Re: The Hobbit

Post by ExNihilo »

Bodkin wrote:
dakle hardcore fan :-D
procitao trilogiju na dva i citam sad na trecem jeziku, procitao hobita, silmarilion i nezavrsene price, pogledao sve filmove preko 5 puta i to extended, slusao i slusam OST ( pjesma misty mountins iz hobbita je vrh, howard shore je kralj!!), proveo bar pola godine ziveci u online ME svijetu. jel dosta da se proglasim hardcore fanom Ellinor? :D

nemoj samo braniti nesto iz lotr svijeta od mene :)
Stvarno nije :D

Čeka te još Djeca Hurinova, Historija Međuzemlja i crtani :D Barem toliko i onda ćeš dobiti tu titulu. Tad možemo pričati :P
Dobar si, ali trebaš još pure pojesti :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#38 Re: The Hobbit

Post by Bodkin »

Ellinor wrote:
Bodkin wrote:
dakle hardcore fan :-D
procitao trilogiju na dva i citam sad na trecem jeziku, procitao hobita, silmarilion i nezavrsene price, pogledao sve filmove preko 5 puta i to extended, slusao i slusam OST ( pjesma misty mountins iz hobbita je vrh, howard shore je kralj!!), proveo bar pola godine ziveci u online ME svijetu. jel dosta da se proglasim hardcore fanom Ellinor? :D

nemoj samo braniti nesto iz lotr svijeta od mene :)
Stvarno nije :D

Čeka te još Djeca Hurinova, Historija Međuzemlja i crtani :D Barem toliko i onda ćeš dobiti tu titulu. Tad možemo pričati :P
Dobar si, ali trebaš još pure pojesti :D
a da, kako cu djecu hurinovu zaboraviti :d samo sto nije tolkinova nego je sin njegov cackao to i ne djasvi mi se :P

crtani je no-no :D a jedino za historiju ne znam. dakle ako nisi koristila/o naseg najboljeg prijatelja gugl onda moze proci :-D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#39 Re: The Hobbit

Post by ExNihilo »

Kakav google, evo kraj mene knjige :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#40 Re: The Hobbit

Post by Bodkin »

Ellinor wrote:Kakav google, evo kraj mene knjige :D
:thumbup:
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#41 Re: The Hobbit

Post by shin »

Najjaci su mi ovi hardcore ''fanovi'' kojima smeta zasto je film snimljen u tri dijela :-)


Film sam u dahu pogledao, samo ga treba usporediti sa smecem koji je snimljen iste godine tipa Avengers ili ostale comic gluposti.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#42 Re: The Hobbit

Post by Bodkin »

shin wrote:Najjaci su mi ovi hardcore ''fanovi'' kojima smeta zasto je film snimljen u tri dijela :-)


Film sam u dahu pogledao, samo ga treba usporediti sa smecem koji je snimljen iste godine tipa Avengers ili ostale comic gluposti.
eis?
User avatar
piatc
Posts: 252
Joined: 06/05/2010 17:27

#43 Re: The Hobbit

Post by piatc »

Uopšte nisam znao da je film iz tri dijela i dok sam ga gledao samo sam čekao scenu kad ulaze u mračnu šumu. U po' frke svjetla se pale, prošlo tri sata :shock: :o :sad:
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#44 Re: The Hobbit

Post by shin »

Bodkin wrote:
shin wrote:Najjaci su mi ovi hardcore ''fanovi'' kojima smeta zasto je film snimljen u tri dijela :-)


Film sam u dahu pogledao, samo ga treba usporediti sa smecem koji je snimljen iste godine tipa Avengers ili ostale comic gluposti.
eis?

De mi reci legendo šta bi ti strpao u jedan sat od ovih stvari prikazanih, tako da bi mogli stati ostali događaji.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#45 Re: The Hobbit

Post by Bodkin »

shin wrote:
Bodkin wrote:
shin wrote:Najjaci su mi ovi hardcore ''fanovi'' kojima smeta zasto je film snimljen u tri dijela :-)


Film sam u dahu pogledao, samo ga treba usporediti sa smecem koji je snimljen iste godine tipa Avengers ili ostale comic gluposti.
eis?

De mi reci legendo šta bi ti strpao u jedan sat od ovih stvari prikazanih, tako da bi mogli stati ostali događaji.
ne bih nista strpao nego bih neke stvari izbacio :D da se razumijemo, ne bunim se ja protiv dodatnih minuta, meni nista iz tog svijeta nije dosadno. kazem samo da nije moralo biti u tri dijela, ima nepotrebno predugih scena. pa majku mu sto onda nisu napravili 9 dijelova lotr-a?
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#46 Re: The Hobbit

Post by shin »

Nisi me skontao, uzmi dešavanja koja su prikazana u privom dijelu hobitta, i skontaj da film treba skratiti za 2h da bi sve ostalo stalo. I onda skontaj za šta bi sve bili uskraćeni.

LOTR je strpan u tri filma zato što u doba kada se film trebao snjimati uopšte fantazijski filmovi nisu bili na glasu, Peter Jackson je jedva našao producente koji će finansirati cijeli projekat.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#47 Re: The Hobbit

Post by Revolucionar ★ »

Drugovi, guz**l vi sta :D Pa sta hoblate o filmu toliko, ako si fan ovakvog tipa ekranizacije, logicno je da ce ti se svidjet. Trazit nesto vise od komercijale je isto da trazis liriku u turbo folku . LOTR je druga sfera u potpunosti da bi se poredio sa ovim čedom za mužnju para 8-)
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#48 Re: The Hobbit

Post by So What! »

Veliki fan LOTR-a i moram reći da mi je Hobbit izvrstan film, jeste da je ovo sa triologijom trik za mužnju para, ali treba to gledati sa svjetlije strane, imat ćemo više detalja obrađenih u sva tri filma.

I počinit ću blasfemiju za neke ovdje i izjavit ću da mi je Hobbit rame uz rame sa ostalim LOTR filmovima.
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#49 Re: The Hobbit

Post by therrarrius »

Vidim pomijesane kritike za Hobita. Mene je film opustio, odmorio i moram priznati da sam osjetio pozitivno ubudjenje kada sam ponovo na ekranu vidio poznate likove iz LotR-a :D
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#50 Re: The Hobbit

Post by shin »

Revolucionar ★ wrote:Drugovi, guz**l vi sta :D
Reče lik sa foruma.
Post Reply