The Handmaid's Tale

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47318
Joined: 26/02/2004 00:00

#76 Re: The Handmaid's Tale

Post by karanana »

praised be.
inace mi ova struktura komande u gileadu pomalo nije jasna.
izgleda da ne postoji neki vrhovni komander, predsjednik gileada ili tako nesto, postoji stotine komandera koji su u 5 deka. izgleda da je onaj sto je bio nickov jaran nekako bio najveci komander ali ni on nije bio bog zna koliko iznad recimo freda.
i drugi dio te cudne strukture je da nekako svi rade jedan protiv drugog i imaju ove "oci" u domacinstvima koje izvjestavaju i ne znam koliko dokazi trebaju biti protiv tebe da visis ispred kuce, nebitno jesi li komander ili neki obicni covjek. izgleda da ne trebaju biti bas veliki dokazi. dovoljno je da oko kaze da si zajebo.
i cudi me kako onaj hotel u bostonu gdje se komanderi kurvaju i zabavljaju nije provaljen od ociju....ili je to nekako poznato da postoji i ignorise se.

ne znam ima tu rupica i rupa....
i ko ce recimo karindzat one radioaktivne trebe sada kad su se vratile iz kolonija.
ta ce djeca imat 3 noge 6 ruku i 4 oka.
blessed day.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2565
Joined: 16/06/2014 20:33

#77 Re: The Handmaid's Tale

Post by Dosadno mii »

I ja kontam da one radioaktivne ne mogu vise zatrudnit
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#78 Re: The Handmaid's Tale

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
karanana wrote:ok epizoda, nista pretjerano.

moze objasnjenje, nisam imo titlove pa mi je mozda promaklo.....kako je serena uspjela da podvali one optuzbe onom novom komanderu sto se namechio na njeno domacinstvo i fredovu?
Falsifikovala je dokumente i naredbe uz pomoć Nicka koji joj objasnio na koji način funkcioniše izdavanje naredbi njenog muža.
Fred je očigledno više u lancu komandovanja od Cushinga. Zadnja scena Serene i June to jasno prikazuje, svi one papiri što
je predala June na lektorisanje su njeno djelo. Mislim da je i samoj Sereni dopizdilo da bude u podređenom položaju i da je vrijeme
da se aktivno uključi. Gilead očigledno nije postao ono što je ona zamišljala.
Girl Power!
zadnja scena i simbolika podizanja olovke - pero je jace od maca mi je bila odlicna.
Serenin lik je tako kompleksan - kao da ima bipolarni poremecaj, cas jedno cas drugo s okrutnoscu i sadizmom na kojima bi im i tetka pozavidjela, ali na jednom sofisticiranijem nivou... brrr da se smrznes kako ju je utjelovila (stob' rekla braca). ja sam pak onu epizodu sa flashbackovima oko atentata dozivjela kao objasnjenje zasto Serena ne moze imati djecu (pogodjena u stomak) . u stilu - ko se maca laca.... ili neka vrsta "kosmicke pravde", ma koliko pravda u ovom kontekstu paradoksalno zvucala... zagovarala je tezu da je zena za kuce, da Radja i brine se o djeci, a samoj joj je to zbog Toga sto je to zagovarala, uzeto.

u zadnjoj epizodi mislim da je djelimicno postala svjesna, ako ostane sama kao zena, u takvom drustvu Koje je sama stvorila... da ne moze opstati. Cini mi se da se uopce ne radi o tome da joj je dosta bivanja u podredjenom polozaju, koliko je kod nje proradio nagon za samoodrzanjem.



Sto se tice "lakih optuzbi" - pa u svim represivnim sistemima i diktaturama je tako - dovoljno je da neko nesto kaze i nema te vise, bez obzira koji polozaj zauzimao. poslusnost se i gradi na strahu i neizvjesnosti.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#79 Re: The Handmaid's Tale

Post by harač »

serena je jedna pakosna ideoloska rospija, cije je zlo samo naglaseno cinjenicom da je zena; to sto se mozda "mijenja" objasnjivo je upravo tim razlozima licnog interesa, sto je ne cini i u kojoj dimenziji boljom osobom. nadam se da ce imati svoj walk of shame - brza smrt bi bila blagoslov koji nicim nije zasluzila
User avatar
dale cooper
Posts: 28524
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#80 Re: The Handmaid's Tale

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:
karanana wrote:ok epizoda, nista pretjerano.

moze objasnjenje, nisam imo titlove pa mi je mozda promaklo.....kako je serena uspjela da podvali one optuzbe onom novom komanderu sto se namechio na njeno domacinstvo i fredovu?
Falsifikovala je dokumente i naredbe uz pomoć Nicka koji joj objasnio na koji način funkcioniše izdavanje naredbi njenog muža.
Fred je očigledno više u lancu komandovanja od Cushinga. Zadnja scena Serene i June to jasno prikazuje, svi one papiri što
je predala June na lektorisanje su njeno djelo. Mislim da je i samoj Sereni dopizdilo da bude u podređenom položaju i da je vrijeme
da se aktivno uključi. Gilead očigledno nije postao ono što je ona zamišljala.
Girl Power!
zadnja scena i simbolika podizanja olovke - pero je jace od maca mi je bila odlicna.
Serenin lik je tako kompleksan - kao da ima bipolarni poremecaj, cas jedno cas drugo s okrutnoscu i sadizmom na kojima bi im i tetka pozavidjela, ali na jednom sofisticiranijem nivou... brrr da se smrznes kako ju je utjelovila (stob' rekla braca). ja sam pak onu epizodu sa flashbackovima oko atentata dozivjela kao objasnjenje zasto Serena ne moze imati djecu (pogodjena u stomak) . u stilu - ko se maca laca.... ili neka vrsta "kosmicke pravde", ma koliko pravda u ovom kontekstu paradoksalno zvucala... zagovarala je tezu da je zena za kuce, da Radja i brine se o djeci, a samoj joj je to zbog Toga sto je to zagovarala, uzeto.

u zadnjoj epizodi mislim da je djelimicno postala svjesna, ako ostane sama kao zena, u takvom drustvu Koje je sama stvorila... da ne moze opstati. Cini mi se da se uopce ne radi o tome da joj je dosta bivanja u podredjenom polozaju, koliko je kod nje proradio nagon za samoodrzanjem.



Sto se tice "lakih optuzbi" - pa u svim represivnim sistemima i diktaturama je tako - dovoljno je da neko nesto kaze i nema te vise, bez obzira koji polozaj zauzimao. poslusnost se i gradi na strahu i neizvjesnosti.
Oh da, nije Serena odjednom postala dobra, nego je shvatila da joj u svakom mogućem trenutku život može ovisiti o koncu
zbog načina na koji je Gilead ustrojen i načinom na koji vlada (strah i paranoja) Ono što je jedna mala pobjeda je to da joj
u tome treba June i to u kapacitetu koji je imala prije Gileada, kao lektor. Još jedna pobjeda je što su Handmaids shvatile
da su jedna drugoj najpreče bez obzira na sve i da je najmanje što mogu uraditi je da znaju jedna drugoj imena. Tako da će
ih se uvijek neko sjećati, ako nastradaju.
mnjonja
Posts: 265
Joined: 19/09/2017 09:33

#81 Re: The Handmaid's Tale

Post by mnjonja »

Nije mi jasno jesu li njihovu Martu ubili?
I sta je Nick pokusao napraviti trazenjem premjestaja, odmah nakon sto mu je June rekla da ne moze bez njega?!
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#82 Re: The Handmaid's Tale

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote: Oh da, nije Serena odjednom postala dobra, nego je shvatila da joj u svakom mogućem trenutku život može ovisiti o koncu
zbog načina na koji je Gilead ustrojen i načinom na koji vlada (strah i paranoja) Ono što je jedna mala pobjeda je to da joj
u tome treba June i to u kapacitetu koji je imala prije Gileada, kao lektor. Još jedna pobjeda je što su Handmaids shvatile
da su jedna drugoj najpreče bez obzira na sve i da je najmanje što mogu uraditi je da znaju jedna drugoj imena. Tako da će
ih se uvijek neko sjećati, ako nastradaju.
Upravo to. iskristice i June, na par proslih stranica se vodila diskusija, koju sam nazalost propustila, ali sve vise se uvodi u pricu odnosno naglasava da su Handmaids - osobe. Koje su isle na Brunches, uzivale u dobroj hrani, razlicitim restoranima, bile strucnjaci (namjerno ngender ne-sensitive) u odredjenim oblastima, dok nisu svedene na puku reproduktivnu fukciju zbog nekog od "grijehova" kao to su zivot u vanbracnoj, homoseksualnoj zajednici, promiskuitet, vanbracno dijete i sl. (razlicitost) mozda se iz Toga izrodi preokret.
User avatar
dale cooper
Posts: 28524
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#83 Re: The Handmaid's Tale

Post by dale cooper »

mnjonja wrote:Nije mi jasno jesu li njihovu Martu ubili?
I sta je Nick pokusao napraviti trazenjem premjestaja, odmah nakon sto mu je June rekla da ne moze bez njega?!
Nisu čini mi se, neku iz susjednih kuća. I to samo što je pokušala da izvuče neki papir. :cry:

Nick je od početka bio postavljen u domaćinstvo Waterfordovih kao Pryceov špijun. Pryce je očigledno imao nekih sumnji u
Waterfordovu lojalnost. Sad ne znam iz kojeg je razloga rekao Pryceu da želi premještaj. Rekao je kao da ima neke dokaze
o Watefordu mada mi se to čini kao izgovor. Ali činjenica je da je na brzinu napustio onaj skup tako da imam neke sumnje
o njegovoj dubljoj povezanosti sa otporom i onim napadom.
User avatar
dale cooper
Posts: 28524
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#84 Re: The Handmaid's Tale

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote: Oh da, nije Serena odjednom postala dobra, nego je shvatila da joj u svakom mogućem trenutku život može ovisiti o koncu
zbog načina na koji je Gilead ustrojen i načinom na koji vlada (strah i paranoja) Ono što je jedna mala pobjeda je to da joj
u tome treba June i to u kapacitetu koji je imala prije Gileada, kao lektor. Još jedna pobjeda je što su Handmaids shvatile
da su jedna drugoj najpreče bez obzira na sve i da je najmanje što mogu uraditi je da znaju jedna drugoj imena. Tako da će
ih se uvijek neko sjećati, ako nastradaju.
Upravo to. iskristice i June, na par proslih stranica se vodila diskusija, koju sam nazalost propustila, ali sve vise se uvodi u pricu odnosno naglasava da su Handmaids - osobe. Koje su isle na Brunches, uzivale u dobroj hrani, razlicitim restoranima, bile strucnjaci (namjerno ngender ne-sensitive) u odredjenim oblastima, dok nisu svedene na puku reproduktivnu fukciju zbog nekog od "grijehova" kao to su zivot u vanbracnoj, homoseksualnoj zajednici, promiskuitet, vanbracno dijete i sl. (razlicitost) mozda se iz Toga izrodi preokret.
A i sama Serena je bila član akademske zajednice. Ako se sjetiš one scene prije epizodu dvije, kada joj aunt Lydia nabija na nos
onu olovku koju od žena vjerovatno mogu koristiti samo aunts. Mislim da je to jedan od momenata kada se u Sereni probudio prkos
i žal za izgubljenim statusom. Ima i ona scena iz prve sezone, kada Sereni pred nosom zatvaraju vrata sastanka na vrhu zato što kao žena
ne može prisustovati, iako je ona bila očigledno jedan od glavnih ideologa pokreta.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#85 Re: The Handmaid's Tale

Post by harač »

a l'exemple de Saturne, la révolution dévore ses enfants, sto bi reko mile kitic, ili ko vec
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#86 Re: The Handmaid's Tale

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
A i sama Serena je bila član akademske zajednice. Ako se sjetiš one scene prije epizodu dvije, kada joj aunt Lydia nabija na nos
onu olovku koju od žena vjerovatno mogu koristiti samo aunts. Mislim da je to jedan od momenata kada se u Sereni probudio prkos
i žal za izgubljenim statusom. Ima i ona scena iz prve sezone, kada Sereni pred nosom zatvaraju vrata sastanka na vrhu zato što kao žena
ne može prisustovati, iako je ona bila očigledno jedan od glavnih ideologa pokreta.
tacno, samo moguc je da tonije zal ni prkos nego tek spoznaja na fonu: i have created a monster...

ali tacno je i ono sto si maloprije napisao za Nicka. meni je sumnjivo bilo ono njegovo surovanje s Prycom, ali takodjer i Prycova netrpeljivost prema ovom novom - ne znam kako se zove, da ne rovim sad - u onoj sceni kad love ili gadjaju glinene golubove, ne znam tacno.... A Nick je uspio da se za jenog Eye-a prilicno dobro poveze s pokretom otpora dok je krio June.... Mozda zaista igra neku malo vecu ulogu u samom otporu. a spremno je falsifikovao papire i udruzio se sa Serenom da onoga skine s vrata.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2565
Joined: 16/06/2014 20:33

#87 Re: The Handmaid's Tale

Post by Dosadno mii »

dale cooper wrote:
mnjonja wrote:Nije mi jasno jesu li njihovu Martu ubili?
I sta je Nick pokusao napraviti trazenjem premjestaja, odmah nakon sto mu je June rekla da ne moze bez njega?!
Nisu čini mi se, neku iz susjednih kuća. I to samo što je pokušala da izvuče neki papir. :cry:

Nick je od početka bio postavljen u domaćinstvo Waterfordovih kao Pryceov špijun. Pryce je očigledno imao nekih sumnji u
Waterfordovu lojalnost. Sad ne znam iz kojeg je razloga rekao Pryceu da želi premještaj. Rekao je kao da ima neke dokaze
o Watefordu mada mi se to čini kao izgovor. Ali činjenica je da je na brzinu napustio onaj skup tako da imam neke sumnje
o njegovoj dubljoj povezanosti sa otporom i onim napadom.
Mozda je htio pobjeci od nove zene pa trazio premjestaj.

Jos ona scena sa rupom na carsafu :(
User avatar
So What!
Posts: 11176
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#88 Re: The Handmaid's Tale

Post by So What! »

Meni je scena sa povješanim komšilukom bila strašna, čisto iz prostog razlika jer su se takve stvari stvarno dešavale, na ovaj ili onaj način.

I dalje jezivost ove serije nosi činjenica da je moguća kao jedan vid realnosti, s obzirom čega smo se nagledali zadnjih godina.

Pored toga, nije slučaj kao The Walking Deadu, da dosadni i užasno napisani likovi i radnja, unište jedan veoma zanimljiv apokaliptičan svijet.

Likovi su ovdje, usudio bih se reći, zanimljivi isto kao i svijet u kojem se nalaze.

Serenu, na primjer, čovjek ne zna u šta bi svrstao, čas je mrziš, čas je žališ, čas joj se diviš i tako ukrug.

Na drugoj strani, u ovoj sezoni Gilead je mnogo više zastupljen, što je odlično, a sudeći po zadnjim epizodama, iznimno se drma i trese situacija.

Prisjetimo se Palmire, izvucimo neku pouku iz ove serije, a i iz ove slike, razmak između dva događaja je svega godinu dana.

Image
User avatar
Truba
Posts: 82063
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#89 Re: The Handmaid's Tale

Post by Truba »

ono kad se raduju djeci i fasciniraju se njima
vam je redovit događaj u sarajevskim župama :D
babe se okupe i štipkaju te se dive bebi


također npr dovoljno je usporediti da je 1937. godine u jednim radunicama kod žepča bilo 370 krizmanika
a u nedjelju samo 8
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#90 Re: The Handmaid's Tale

Post by harač »

sljedeca ce biti *ebena :shock: sto pogledah reklamu ugh
User avatar
So What!
Posts: 11176
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#91 Re: The Handmaid's Tale

Post by So What! »

Ova je epizoda bila dobra zaista, ovako za karakterizaciju likova. Dakle nije sve crno i bijelo, sve je nekako sivo, ali u uloge Freda i Serene su zamijenjene.

Od harpije i vještice, poslušne žene i istinskog reprezentativca Gileada, Serena pomalo postaje sve suprotno od toga i upravo bi ona mogla da bude jedan od glavnih revolucionar u Gileadu.

Na drugoj strani Fred je od relativno pozitivnog lika koji je pružao podršku June, pokazao lice pravog licemjera i negativca i dokaz je koliko je Gilead korumpiran i krhak kao struktura.

Najava za sljedeću epizodu je uzbudljiva i više je vezana za odnose u Gileadu i međunarodne odnose ove države.

User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#92 Re: The Handmaid's Tale

Post by hadzinicasa »

i meni je odlicna bila epizoda, cini mi se da Serena postaje pomalo svjesna da je sa djavolom sadila tikve. Kommander je u svim dosadasnjim flash-backovima ipak nekako odavao dojam briznog muza, te se tacno kroz sezone moze pratiti njegova transformacija u ono sto smo vidjeli u zadnjoj epizodi, bas me zanima kako ce se dalje razvijati prica.
Simbolika "uvenuca djeteta" bez ociglednog razloga, a zapravo bez majcinske topline je razarajuca cini se za svjetove svih likova.
Dr. :cry:
User avatar
karanana
Posts: 47318
Joined: 26/02/2004 00:00

#93 Re: The Handmaid's Tale

Post by karanana »

Slazem se, dobra epizoda iako nije bilo nekih dinamicnih scena. Dobra gluma. Bogami ce ona mala dohakati nicku.

Under his eye
mnjonja
Posts: 265
Joined: 19/09/2017 09:33

#94 Re: The Handmaid's Tale

Post by mnjonja »

Sereni ako sad nije doslo iz guzice u glavu, bukvalno, nece nikad
Sta je motiv June da se onako ljigavo uvuce Redu?
A mala ce Nicka definitivno dokrajcit.
User avatar
karanana
Posts: 47318
Joined: 26/02/2004 00:00

#95 Re: The Handmaid's Tale

Post by karanana »

ne znam sto se nick malo vise ne potrudi ili bar ne pretvara sa malom. zna da ga moze ocvikati a on i dalje poprilicno odbojan. vec si se posexo s njom, jebaji ga, nije moralno jer je maloljetna, jeste u gileadu, tako da ako si joj ga vec turo onda ga nastavi turati kroz onaj jebacki carshaf povremeno, mala jeste mlada ali nije toliko losa fizicki. a zajebano je trenirana, vidi se da ce ga sjebati. mada ni tu nisam siguran o liniji komande....sta mala moze da uradi tj. kome ga moze otic i ocvikati i za sta? ok, ona pisma, to moze. a vjerovatno moze i za nedostatak sexa, samo ko je mjerodavno tijelo koje ce je saslusati i ukopati nicka? jer i ona mi je nekako vise kao sluga nego kao recimo gospodarica serena, a vidjeli smo sereninu (ne)moc. a mala je jos nize na ljestvici, mozda u rangu handmaida ili marthe. ili je i ona neka vrsta eye-a?!

blessed be the fruit.
User avatar
dale cooper
Posts: 28524
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#96 Re: The Handmaid's Tale

Post by dale cooper »

Istinski mi je bilo žao Serene. :| Bez obzira što je generalno bila negativac ove dvije sezone, u ovoj je epizodi pokazala da
ima dovoljno empatije i da pokuša da spasi dijete, a i da dozvoli pravoj majci (Janine) da se oprosti sa svojim dijetom.
Ko god ima takvu empatiju i još prekrši pravila da bi to omogućila ne može biti skroz loša osoba. I onu scenu sa jebenim
bijesnim i impotentnim Fredom kako tuče Serenu i primorava gledati June je bilo mučno gledati. :| :twisted: Što govori
o Gileadu kao tvorevini koja u svojoj samoj srži ima ugrađenu urođenu mizogeniju. Sve te njihove priče o Bogu, religiji, sustavu
su samo maska za tu činjenicu. Ako ništa epizoda se završila na pozitivnoj noti sa Janine i njenom bebom živom i zdravom.
Čudo majčinskog dodira. :-D Pjesma I Only Want To Be With You mi nikada nije slađe i draže zvučala. :-D Janine je generalno
bila sjajna u ovoj epizodi. Sa onim Star Wars referencama (may the force be with you umjesto may the lord open :lol: ) i
raspravi sa June o tome koji je dio Aliena bio bolji (drugi!) :mrgreen:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#97 Re: The Handmaid's Tale

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:Istinski mi je bilo žao Serene. :| Bez obzira što je generalno bila negativac ove dvije sezone, u ovoj je epizodi pokazala da
ima dovoljno empatije i da pokuša da spasi dijete, a i da dozvoli pravoj majci (Janine) da se oprosti sa svojim dijetom.
Ko god ima takvu empatiju i još prekrši pravila da bi to omogućila ne može biti skroz loša osoba. I onu scenu sa jebenim
bijesnim i impotentnim Fredom kako tuče Serenu i primorava gledati June je bilo mučno gledati. :| :twisted: Što govori
o Gileadu kao tvorevini koja u svojoj samoj srži ima ugrađenu urođenu mizogeniju. Sve te njihove priče o Bogu, religiji, sustavu
su samo maska za tu činjenicu. Ako ništa epizoda se završila na pozitivnoj noti sa Janine i njenom bebom živom i zdravom.
Čudo majčinskog dodira. :-D Pjesma I Only Want To Be With You mi nikada nije slađe i draže zvučala. :-D Janine je generalno
bila sjajna u ovoj epizodi. Sa onim Star Wars referencama (may the force be with you umjesto may the lord open :lol: ) i
raspravi sa June o tome koji je dio Aliena bio bolji (drugi!) :mrgreen:
Da, da to sam zaboravila pomenuti - te reference i pjesmu :mrgreen: sjajno, sjajno! :)

Janine je bila savrsena!
User avatar
dale cooper
Posts: 28524
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#98 Re: The Handmaid's Tale

Post by dale cooper »

Čitam intervju sa showrunnerom serije i kaže da je originalno zamislio i šta bi se moglo dešavati nakon pada Gileada.
Zamislio je nešto poput nirnberškog procesa za članove i zločince Gileada, što bi bilo interesantno vidjeti. :D
mnjonja
Posts: 265
Joined: 19/09/2017 09:33

#99 Re: The Handmaid's Tale

Post by mnjonja »

karanana wrote:ne znam sto se nick malo vise ne potrudi ili bar ne pretvara sa malom. zna da ga moze ocvikati a on i dalje poprilicno odbojan. vec si se posexo s njom, jebaji ga, nije moralno jer je maloljetna, jeste u gileadu, tako da ako si joj ga vec turo onda ga nastavi turati kroz onaj jebacki carshaf povremeno, mala jeste mlada ali nije toliko losa fizicki. a zajebano je trenirana, vidi se da ce ga sjebati. mada ni tu nisam siguran o liniji komande....sta mala moze da uradi tj. kome ga moze otic i ocvikati i za sta? ok, ona pisma, to moze. a vjerovatno moze i za nedostatak sexa, samo ko je mjerodavno tijelo koje ce je saslusati i ukopati nicka? jer i ona mi je nekako vise kao sluga nego kao recimo gospodarica serena, a vidjeli smo sereninu (ne)moc. a mala je jos nize na ljestvici, mozda u rangu handmaida ili marthe. ili je i ona neka vrsta eye-a?!

blessed be the fruit.
Mislim da ce ga mala ocvikat Redu
Tako mozda povezu ko je pomogao June da pobjegne

May the Lord open
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#100 Re: The Handmaid's Tale

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:Čitam intervju sa showrunnerom serije i kaže da je originalno zamislio i šta bi se moglo dešavati nakon pada Gileada.
Zamislio je nešto poput nirnberškog procesa za članove i zločince Gileada, što bi bilo interesantno vidjeti. :D
Znaci jos jedna sezona?
Post Reply