The Handmaid's Tale

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#201 Re: The Handmaid's Tale

Post by 90minut »

Ma jest, ne vrijedi ni spominjati.
Son1
Posts: 1213
Joined: 24/07/2012 16:29

#202 Re: The Handmaid's Tale

Post by Son1 »

Malo ulijecem usred svega. :skoljka:
Pogledao sam tek 5 epizoda i serija mi je za moj ukus prespora i jednostavno ne moze da mi zadrzi paznju.
Je l' sve ostaje u istom ritmu da mogu zvanicno da odustanem od gledanja?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#203 Re: The Handmaid's Tale

Post by 90minut »

Son1 wrote:Malo ulijecem usred svega. :skoljka:
Pogledao sam tek 5 epizoda i serija mi je za moj ukus prespora i jednostavno ne moze da mi zadrzi paznju.
Je l' sve ostaje u istom ritmu da mogu zvanicno da odustanem od gledanja?
5 epizoda pogledao i prespora ti?

Gasi i ne vracaj se.
Son1
Posts: 1213
Joined: 24/07/2012 16:29

#204 Re: The Handmaid's Tale

Post by Son1 »

90minut wrote:
Son1 wrote:Malo ulijecem usred svega. :skoljka:
Pogledao sam tek 5 epizoda i serija mi je za moj ukus prespora i jednostavno ne moze da mi zadrzi paznju.
Je l' sve ostaje u istom ritmu da mogu zvanicno da odustanem od gledanja?
5 epizoda pogledao i prespora ti?

Gasi i ne vracaj se.
Fala, ziv bio :thumbup:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#205 Re: The Handmaid's Tale

Post by 90minut »

Son1 wrote:
90minut wrote:
Son1 wrote:Malo ulijecem usred svega. :skoljka:
Pogledao sam tek 5 epizoda i serija mi je za moj ukus prespora i jednostavno ne moze da mi zadrzi paznju.
Je l' sve ostaje u istom ritmu da mogu zvanicno da odustanem od gledanja?
5 epizoda pogledao i prespora ti?

Gasi i ne vracaj se.
Fala, ziv bio :thumbup:
Stvarno neces nista propustiti jer je druga sezona recimo za malu nijansu lošija od prve, a ova treca je blaga katastrofa.

Ja reko kad nešto krenem da gledam moram pogledati do kraja pa makar me to ubilo mrzim taj dio sebe ti ako nemas problem s tim mozes stvarno prestati gledati jer ako poslije prvih 5 ti nije bar zanimljiva dovoljno da nastaviš onda gasi i ne vracaj se.

Jesi li gledao seriju Ozark recimo ili Narcos ili peaky blinders?
Son1
Posts: 1213
Joined: 24/07/2012 16:29

#206 Re: The Handmaid's Tale

Post by Son1 »

90minut wrote:
Son1 wrote:
90minut wrote:
5 epizoda pogledao i prespora ti?

Gasi i ne vracaj se.
Fala, ziv bio :thumbup:
Stvarno neces nista propustiti jer je druga sezona recimo za malu nijansu lošija od prve, a ova treca je blaga katastrofa.

Ja reko kad nešto krenem da gledam moram pogledati do kraja pa makar me to ubilo mrzim taj dio sebe ti ako nemas problem s tim mozes stvarno prestati gledati jer ako poslije prvih 5 ti nije bar zanimljiva dovoljno da nastaviš onda gasi i ne vracaj se.

Jesi li gledao serije Ozark recimo ili Narcos ili peaky blinders?
Nema sta, apsolutno nemam problem da odustanem i ne okrenem se :D
Nemam problem sa samom radnjom, medjutim nakon par epizoda stvarno mi je postalo mrcvarenje pratiti je. Ideja odlicna, atmosfera u seriji dobro prezentovana, medjutim iz nekog razloga mi nije legla.

Narcos sam pogledao prve dvije sezone i svidjele su mi se, a ove su na listi kad dodje vrijeme.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#207 Re: The Handmaid's Tale

Post by adda_sa »

Dosadno mii wrote:Niko nije gledao finale :shock:
nije..ššš..ne spojlaj... :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55470
Joined: 15/12/2008 16:53

#208 Re: The Handmaid's Tale

Post by ultima_palabra »

Sto neko napisa, James Bond u crvenoj haljini.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#209 Re: The Handmaid's Tale

Post by So What! »

Evo sad kada sam pogledao treću sezonu, red je da prokomentarišem.

Meni je serija i dalje dobra, prezanimljiva i gledljiva, samo je problem sporost radnje i neotkrivanje detalja o strukturi države Gilead.

U finalnim scenama na saslušanju Freda Waterforda, čujemo objašnjenje kako funkcionišu stvari na lokalnom nivou.

U toku ove sezone saznajemo da se sukobi dešavaju u Chicagu, ali ne znamo je li pobuna ili je regularno front.

Kanada je izgledala slabašno u određenom dijelu epizode, izgledalo je kao da će da popuste, čak počnu vraćati izbjeglice, ali u zadnjih nekoliko epizoda se ispostavlja da su i dalje pokrovitelji Američke vlade u egzilu i utočište za izbjeglice.

U sljedećoj sezoni ne očekujem puno, očekujem sličan poredak kao i u ovoj, i mislim da će ova serija doživjeti nekih pet sezona, možda u zadnjoj bude neke akcije ozbiljnije, za sada je to i dalje jedna velika drama.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#210 Re: The Handmaid's Tale

Post by 90minut »

So What! wrote:Evo sad kada sam pogledao treću sezonu, red je da prokomentarišem.

Meni je serija i dalje dobra, prezanimljiva i gledljiva, samo je problem sporost radnje i neotkrivanje detalja o strukturi države Gilead.

U finalnim scenama na saslušanju Freda Waterforda, čujemo objašnjenje kako funkcionišu stvari na lokalnom nivou.

U toku ove sezone saznajemo da se sukobi dešavaju u Chicagu, ali ne znamo je li pobuna ili je regularno front.

Kanada je izgledala slabašno u određenom dijelu epizode, izgledalo je kao da će da popuste, čak počnu vraćati izbjeglice, ali u zadnjih nekoliko epizoda se ispostavlja da su i dalje pokrovitelji Američke vlade u egzilu i utočište za izbjeglice.

U sljedećoj sezoni ne očekujem puno, očekujem sličan poredak kao i u ovoj, i mislim da će ova serija doživjeti nekih pet sezona, možda u zadnjoj bude neke akcije ozbiljnije, za sada je to i dalje jedna velika drama.
Front je Chicago borba prsa u prsa :D

To oko lokalnog nivoa se zna od prvih epizoda i možeš zaboraviti odma neka velika objašnjenja i neke velike borbe uvjeren sam da ih nikad necemo ni vidjeti preskupo bi to bilo.
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#211 Re: The Handmaid's Tale

Post by sumirprimus »

isplatil se gledat ba? realno i objektivno?
bez spojlera...
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#212 Re: The Handmaid's Tale

Post by 90minut »

sumirprimus wrote:isplatil se gledat ba? realno i objektivno?
bez spojlera...
Serija je odlicna
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#213 Re: The Handmaid's Tale

Post by sumirprimus »

ocel se promijenit sta ovo sa radnjom samo u kuci?
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#214 Re: The Handmaid's Tale

Post by sumirprimus »

i nisam skonto ovaj komandir gdje je on?vasington? njujork, ne spominju gradove nikako?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#215 Re: The Handmaid's Tale

Post by 90minut »

Nije ni bitno
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55470
Joined: 15/12/2008 16:53

#216 Re: The Handmaid's Tale

Post by ultima_palabra »

sumirprimus wrote:i nisam skonto ovaj komandir gdje je on?vasington? njujork, ne spominju gradove nikako?
U Bostonu se skoro sve desava.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#217 Re: The Handmaid's Tale

Post by golfiista »

Ne da je spora, nego ocajno spora, znaci odron. Ako vam.je prva sezona onako, druga je bljak. Nesto poput onih serija iz Indije, u jednoj epizodi zvoni telefon, u drugoj ruka putuje ka telefonu u trecoj epizodi se podize slusalica, a cetvrta zavrsava na hallo. Trecu sezonu necu ni gledati.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#218 Re: The Handmaid's Tale

Post by Gandalf »

Pogledao dvije sezone, solidna serija, na momente mučna, najviše zamjerim neprezentovanje vladajuće strukture vlasti Gileada, teritorije, vojne moći i sl.

Da li je to zbog tankog budžeta ili nemaštovitosti tvoraca serije, ne znam ali malo više vizuelnih dešavanja van kuće i dnevne sobe ne bi naškodilo seriji.

Ne bih ni htio da serija bude Fast and Furious ali valjalo bi da bude malo življa od gosođice Maerpl :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#219 Re: The Handmaid's Tale

Post by sumirprimus »

def zanimljiva serija, nesto ko americki isil da dodje na vlast :skoljka:
nema muzike, tva filmova, mode, novina, sporta..
kazne za prijestupe odsijecanja udova, kopanje ociju, vjesala..
mucno brate.
i kako vjerski opravdaju ova masovna silovanja :-)
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#220 Re: The Handmaid's Tale

Post by karanana »

evo konacno odgledah zadnju epizodu.
rupe su sve sire i sire.
hajde prva sezona nam je dala neku sliku rezima i svega toga, druga je bila potanka a u ovoj trecoj se pokazuju sve rupe scenarija koje su postavljene u prvoj i drugoj sezoni.
gledajuci epizodu sinoc imao sam u glavi citavu listu rupa koje su iskocile, probacu ih izlistati i editovat kako se sjetim jos poneke koju inicijelno zaboravim. glavna najveca rupa:
- gilead....predstavljen kao itakakva globalna vojna snaga i svjetski cimbenik. nuklearna sila, nismo vidjeli stvarno vojsku ali po gledanju one milicije po gradovima, ocigledno veoma spremna i opremljena milicijsko/vojna drzava sa dobrim obavjestajnim sistemom. prikazan kao favorit i sila koja lagano pobjedjuje snage slobodne amerike, prikazan kao neko koga se kanada donekle boji i ne zeli da mu previse stane na zulj i pored toga sto je preuzela dosta izbjeglica, i dalje gaji neke vrste diplomatskih i ekonomskih veza sa gileadom.
eh sad dolazimo u trecu sezonu koja je ustvari i pocela slicno, kanada sprovodi istragu jer se jedna beba jakog gileadovca nasla u kanadi i razmislja da vrati bebu da ne bi zamjerila gileadu (btw. ta istraga nekako ne ode nigdje i samo tako nestade). ali odjednom u zadnje 2-3 epizode, kanada ispade otvoreni neprijatelje gileada gdje hapsi njegove visoke duznosnike i gdje prihvata ne jednu nego 50+ beba kidnapovanih od commandera u gileadu i ne boji se da ce im ovi jebat mater zbog tog.
sad na kraju gilead ispade kao tvorevina kula od karata gdje jedna sex ropkinja rusi citav sitem, gdje podjebaje ovu policjsko-obavjestajnu drzavu i gdje sa glavnim komanderima radi kako hoce i sta hoce. i tu se unutar velike rupe javljaju podrupe:
- kako se june ustvari uopste i izvukla iz kraja druge sezone kad je prosvercovala svoju bebu za kanadu? kako se nije skontalo da je ona ucestvovala u tome
- kako je kanada dala imunitet sereni kad smo iz ranijih epizoda/sezona saznali da su neki njeni radovi i pisanja i doveli do kreiranja ideje o gileadu, da bi je na kraju ove sezone kanada uhapsila za rani zlocin koji nidje veze s vezom nema...silovanje june od strane nicka kako bi se dijete rodilo za serenu. nidje veze s vezom.
- kako grupa od mozda 60-70 dusa moze ici i hodati od lawrencove kuce do aerodroma a da nisu primjeceni (znajuci kakve su policijske strukture)? kako je 50+ djece istrenirano da bude tiho i da ne bude uznemireno jer ih izvode iz kuca komandera i vode kroz sumu? to su djeca od 0-10 godina koja se mozda ni ne sjecaju svojih pravih roditelja nit znaju da su kidnapovani i koji su dresirani od strane gileada i njegovog sistema. za njih su comanderi roditelji i sad oni pristaju da budu tihi i slusaju i da bjeze?
- zasto marta koja je dosla prva s djetetom i koja se predomislila i pobjegla, kad je uhapsena, zasto odmah nije rekla gdje je dijete njenog komandera i koji su planovi za bijeg 50+ djece? ona je prije nego ce pobjeci rekla da ce reci sta se desava da bi joj oprostili sto je probala pobjeci.

ima jos, ne pada mi na pamet sada, pa se mozda vratim i editujem
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#221 Re: The Handmaid's Tale

Post by 90minut »

Gubiš se mnogo, vec ti ranije objašnjeno mnogo stvari.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#222 Re: The Handmaid's Tale

Post by karanana »

I sta covjek da kaze ili da nastavi diskusiju nakon ovog komentara? Komentar slijepa ulica.
Haj da je reko karanana, gluh si, nije marta to rekla...
Karanana corav si, gilead nije ko sto si ga opisao....
Karanana glup si, nije kanada takva nego je.......

Ali ne, on napisa 3-4 rijeci, podjeba i dec it.
A i ja budala pa iznenadjen sa otim.
Od koga je, i ova replika je dobra.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#223 Re: The Handmaid's Tale

Post by 90minut »

Pola stvari koje ti nisu jasne imaš iznad osim dinamike u Gileadu, a to nece nikad dobiti jer bi trebalo jedno milijardu budžeta da se to sve uradi na pravi nacin s borbama i ostalim.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55470
Joined: 15/12/2008 16:53

#224 Re: The Handmaid's Tale

Post by ultima_palabra »

Jos uvijek je dobra serija, ali zadnjom epizodom su definitivno presli u zanr naucne fantastike.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#225 Re: The Handmaid's Tale

Post by adda_sa »

ultima_palabra wrote:Jos uvijek je dobra serija, ali zadnjom epizodom su definitivno presli u zanr naucne fantastike.
zasto sf? zadnja ep je super bila.. vidjecemo sezonu 4
Post Reply