The Handmaid's Tale

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#126 Re: The Handmaid's Tale

Post by karanana »

imam osjecaj da ce se vratiti kod waterforda i da nikom nista nece biti. uvijek se nekako izvuku i na jednostavan nacin prikriju sve belaje koje se kod njih u kuci desavaju, od njenog prvog bijega do bijega kad je rodila dijete u onoj drugoj kuci, do raznoraznih desavanja i spletki koje waterfordovi rade.
mozda nick rokne komandera i onda se nekako izvuku da kazu da su nekakvi uletili i ubili ga i ukrali dijete. mada nekako mislim da je komander bitna uloga do kraja. ide ovo u jedno 4-5 sezona.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#127 Re: The Handmaid's Tale

Post by dale cooper »

Dobro finale, iako nemam pojma kako će nastaviti u trećoj sezoni. Ne vidim kako bi se June mogla vratiti u kuću Waterfordovih, a da ne
dobije smrtnu kaznu ovaj put. A opet ne znam kako konta preživjeti sama bez podrške na ulicama Gileada, iako mi je jasna njena motivacija.
Ne može otići, a da ne izvuče svoju drugu kćerku. Bilo je fino vidjeti sestrinstvo žena u ovoj epizodi, Marthe, Handmaids pa čak i Wifes.
Sereni je konačno došlo iz guzice u glavu da u Gileadu žene nemaju nikakvu budućnost osim da budu strojevi za rađanje, služavke i
pokorne žene. Mislim da joj je čitavo vrijeme ponos i činjenica da je jedan od arhitekata Gileadovog sistema zamagljivalo ono što joj
bilo pod nosom i što je sa užasom shvatila kada su pogubili Eden. Shvatila je kao i June da se to može desiti i njenoj kćerci.
Onaj komander Lawrence je uz Nicka jedna od svijetlih tačaka što se tiče muškaraca. Drago mi je što je ispalo da je Brad Whitford good guy
jer ga volim još od West Winga. :-D I ovdje glumi namćora kojem je očigledno puna kapa Gileada, a uz to ima i sjajan ukus za muziku
i crni humor. :mrgreen: Jedino ne znam šta se desi sa aunt Lydiom. Da li je mrtva, da li ju je Lawrence dokrajčio i riješio se tijela ili
su je spasili i zatočili negdje. Ne bi volio da ode tako brzo i na tako lak način. I love to hate aunt Lydia. :D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#128 Re: The Handmaid's Tale

Post by It_is_a_Leclerc »

Under his eye.

Ili ćemo u trećoj sezoni gledati prvi par epizoda kako se June zlopati u kolonijama ili je ona paljevina u kući bio početak nekakvog rata koji bi donio spas za June sad kad je "slobodna". Nema šanse da se vrati tamo kod Waterforda, nakon ovog. Hajde, Serena i Rita se mogu još i praviti mutave, ali Nick poteže pištolj na Freda :roll: Inače, ovaj kraj je baš onako frustrirajući. One Marthe se sturile da ju izbave, i ona hladno odustade na kraju. :sad: Jedino zadovoljstvo je što Emily nabode onu matoru kobilu.

Ali, razumijem scenariste koji baš ne mogu u drugoj sezoni završiti glavnu radnju. Samo ne znam zašto svako malo gledamo "pokušaje" da se pobjegne kad je evidentno da od tog nema ništa. :D
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#129 Re: The Handmaid's Tale

Post by klosar pravi »

Još jedna ni manje ni više fantastična sezona.

Nije potegao na njega pištolj vec je kao opasna situacija i ne smije izaci.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#130 Re: The Handmaid's Tale

Post by Dosadno mii »

Problem ove sezone je 13 epizoda. Sve su mogli staviti u 10 i serija bi bila na nivou prve sezone.
Ovako su bespotrebno razvukli i morali staviti sve "najbolje" trenutke u zadnjih 10 min 13. epizode, da bi ljudi "jedva čekali" 3.sezonu.
Također, period nakon onog bombaškog napada su trebali bolje razraditi, a ne sve nastaviti ko da se ništa nije desilo.
I June svako malo pobjegne, bez ikakvih posljedica, a pomagače odmah ubiju i njima ne praštaju.

Praised be
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#131 Re: The Handmaid's Tale

Post by karanana »

klosar pravi wrote:Još jedna ni manje ni više fantastična sezona.

Nije potegao na njega pištolj vec je kao opasna situacija i ne smije izaci.
Vrlo je moguce da ce biti nesto kao napad i diverzija terorista, nick cuva komandera, uzeta beba i handmaid, pronadjena handmaid ili serena kaze kako je handmaid krenula za teroristima da spasi bebu i eto ti je nazad kod waterfordovih.
Blessed day.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#132 Re: The Handmaid's Tale

Post by It_is_a_Leclerc »

karanana wrote:
klosar pravi wrote:Još jedna ni manje ni više fantastična sezona.

Nije potegao na njega pištolj vec je kao opasna situacija i ne smije izaci.
Vrlo je moguce da ce biti nesto kao napad i diverzija terorista, nick cuva komandera, uzeta beba i handmaid, pronadjena handmaid ili serena kaze kako je handmaid krenula za teroristima da spasi bebu i eto ti je nazad kod waterfordovih.
Blessed day.
A šta će reći da se desilo bebi?

Ja mislim da treća sezona počinje sa June u kolonijama.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#133 Re: The Handmaid's Tale

Post by klosar pravi »

Ma da kao oteli bebu i tu ce imati Serena glavnu ulogu zašto ova nece u kolonije.

Naravno slažem se s pojedincima oko toga da su je razvukli, al' što se mene licno tice to je sasvim ok više materijala za gledanje svakako mi je svaka epizoda dobra bila.
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#134 Re: The Handmaid's Tale

Post by karanana »

It_is_a_Leclerc wrote:
karanana wrote:
klosar pravi wrote:Još jedna ni manje ni više fantastična sezona.

Nije potegao na njega pištolj vec je kao opasna situacija i ne smije izaci.
Vrlo je moguce da ce biti nesto kao napad i diverzija terorista, nick cuva komandera, uzeta beba i handmaid, pronadjena handmaid ili serena kaze kako je handmaid krenula za teroristima da spasi bebu i eto ti je nazad kod waterfordovih.
Blessed day.
A šta će reći da se desilo bebi?

Ja mislim da treća sezona počinje sa June u kolonijama.
Pa beba uzeta a handmaid se nekako ili izborila da pobjegne ili ako prica bude da ih je ganjala onda su joj pobjegli s bebom. Pali se fred opasno na nju. Ona mu je slaba tacka. Prije ce serena u kolonijama zavrsiti.

Zvuci plitko ali vec je serija imala slicnih momenata.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#135 Re: The Handmaid's Tale

Post by Altsa »

Odlicna zadnja epizoda. Ubjedljivo najbolja. Nastavak moze da se krece u vise smjerova. koji ce izabrati tesko je reci. meni bi bio najdrazi pobuna i otpor rezimu.
Last edited by Altsa on 12/09/2018 12:18, edited 1 time in total.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#136 Re: The Handmaid's Tale

Post by hadzinicasa »

odgledah i ja. stala sam negdje sredinom juna poslije osme epizode i evo zavrsih. ide sad spojlera malo, za one koji nisu gledali....
Serena je najtragicniji lik u citavoj seriji. Odlicno pokazano lomljenje jednog nakaradnog sistema u njegovom samom tvorcu u jednoj osobi. Komadic po komadic runila se gradjevina, dok se nije pretvorila u pepeo. I sva prica o vrijednosti djecijeg zivota, pala je u vodu onog momenta kada je Komander, ovoga puta otvoreno predlozio jos jedno dijete - ali sina.
Sto se tice June, nismo ni svjesni sta covjek moze izdrzati dok ne mora. Instikt za prezivljavanjem se nerijetko mijesa sa hrabroscu, iako mi je bila nategnuta ona epizoda u kojoj se na kraju porodila, osim scene kad ih drzi na nisanu u kojoj se lomi sva njena ljudskost i suosjecajnost.
Veza izmedju June i Serene ima elemente Stokholmskog sindroma, ali moguce da se radi o tzv "zenskoj solidarnosti" koju ispoljavaju jedna prema drugoj i zajednickom cilju - dobrobiti djeteta.
Kako bilo, ocarana sam dubinom i slojevitoscu Sereninog lika. Nevjerovatno. Sve, sve u jednom - i idealizam i borba za cilj i dosljednost i lojalnost i ljudskost i svirepost i uzdrzanost i temperamentnost i samozivost i zrtvovanje... sve.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#137 Re: The Handmaid's Tale

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:odgledah i ja. stala sam negdje sredinom juna poslije osme epizode i evo zavrsih. ide sad spojlera malo, za one koji nisu gledali....
Serena je najtragicniji lik u citavoj seriji. Odlicno pokazano lomljenje jednog nakaradnog sistema u njegovom samom tvorcu u jednoj osobi. Komadic po komadic runila se gradjevina, dok se nije pretvorila u pepeo. I sva prica o vrijednosti djecijeg zivota, pala je u vodu onog momenta kada je Komander, ovoga puta otvoreno predlozio jos jedno dijete - ali sina.
Sto se tice June, nismo ni svjesni sta covjek moze izdrzati dok ne mora. Instikt za prezivljavanjem se nerijetko mijesa sa hrabroscu, iako mi je bila nategnuta ona epizoda u kojoj se na kraju porodila, osim scene kad ih drzi na nisanu u kojoj se lomi sva njena ljudskost i suosjecajnost.
Veza izmedju June i Serene ima elemente Stokholmskog sindroma, ali moguce da se radi o tzv "zenskoj solidarnosti" koju ispoljavaju jedna prema drugoj i zajednickom cilju - dobrobiti djeteta.
Kako bilo, ocarana sam dubinom i slojevitoscu Sereninog lika. Nevjerovatno. Sve, sve u jednom - i idealizam i borba za cilj i dosljednost i lojalnost i ljudskost i svirepost i uzdrzanost i temperamentnost i samozivost i zrtvovanje... sve.
Za rezime. :thumbup:

Da, pored June, Serenin lik je bio najbolje razrađen i oblikovan u ovoj drugoj sezoni.
User avatar
Truba
Posts: 81649
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#138 Re: The Handmaid's Tale

Post by Truba »

baš su počeli jesti ono što se ne jede

treća epizoda

jedini plus je istovremeno i ogromni plus :D za čitavu seriju

koinačno smo vidjeli kako živi obična raja

i odmah sam se sjetio filma 1984
onako kako živi obična raja zapravo i treba izgledati totalitarizam
samo i dalje previše oružja na ulicama

te život u kolonijama
User avatar
Truba
Posts: 81649
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#139 Re: The Handmaid's Tale

Post by Truba »

ok serija

imam gledati želju ponovo 8. put sve verzije 1984 :D
User avatar
Truba
Posts: 81649
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#140 Re: The Handmaid's Tale

Post by Truba »

aaa drvenog užasa od lukea

lik je najlošiji glumac uz moiru

koji promašaj produkcije

jaro malo emocija žena ti je u zarobljeništvu

bolje glume oni vojnici-statisti
User avatar
Truba
Posts: 81649
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#141 Re: The Handmaid's Tale

Post by Truba »

beze su pretjerali s odnosom serena june
kraj im je bezveze
kažnjavanje žene pored sluškinje
te ono čitanje biblije

žena koja je faktički napisala ustav gileada ne bi tako početnički pogriješila
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#142 Re: The Handmaid's Tale

Post by karanana »

blessed be margaret i njeno voce koje ce sazrijeti u rujnu 2019.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#143 Re: The Handmaid's Tale

Post by Donnie Smith »

Kroz obje sezone i svih 23 nastavka, meni je Nick najjači karakter, a June najiritantniji lik, znači od neke 23 puta 46-49 minuta, ona jedno 456 minuta samo bleji, bulji..u kog u šta za šta. Svo vrijeme kontam, da je degenerična, ima Alzhajmera, autistična je šta je, a i kad se sjeti da se malo trzne, uradi nešto, to je naravno toliko nepromišljeno i kratkog daha, i uvijek svi stradaju oko nje, a nju boli 3,14čka.
Dabogda je objesili više! To je moj generalni utisak :D

I nekako, po mom mišljenju, nju kao glavnog lika, i femme fatale koju svi hoće, vrhovni zapovjednik, Nick, muž koji ostavi ženu zbog nje...trebala je glumiti iole atraktivnija ženska, a ne ona debela, ružna, k'o tele tek oteljeno, sva naka nikakva :oops:
mrš :D
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#144 Re: The Handmaid's Tale

Post by karanana »

praised be.

User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#145 Re: The Handmaid's Tale

Post by berenice »

Donnie Smith wrote:Kroz obje sezone i svih 23 nastavka, meni je Nick najjači karakter, a June najiritantniji lik, znači od neke 23 puta 46-49 minuta, ona jedno 456 minuta samo bleji, bulji..u kog u šta za šta. Svo vrijeme kontam, da je degenerična, ima Alzhajmera, autistična je šta je, a i kad se sjeti da se malo trzne, uradi nešto, to je naravno toliko nepromišljeno i kratkog daha, i uvijek svi stradaju oko nje, a nju boli 3,14čka.
Dabogda je objesili više! To je moj generalni utisak :D

I nekako, po mom mišljenju, nju kao glavnog lika, i femme fatale koju svi hoće, vrhovni zapovjednik, Nick, muž koji ostavi ženu zbog nje...trebala je glumiti iole atraktivnija ženska, a ne ona debela, ružna, k'o tele tek oteljeno, sva naka nikakva :oops:
mrš :D
:lol:
I ja sam pomislila nešto slično. :skoljka:
Mogli su jednostavno zamijeniti Serenin i Junein lik - baš mi nikako ne paše. Ne izaziva nikakvu simpatiju. Možda, ako saznamo šta joj se sve izdešavalo prije toga, bude drugačije.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#146 Re: The Handmaid's Tale

Post by dječak sa šibicama »

Donnie Smith wrote: I nekako, po mom mišljenju, nju kao glavnog lika, i femme fatale koju svi hoće, vrhovni zapovjednik, Nick, muž koji ostavi ženu zbog nje...trebala je glumiti iole atraktivnija ženska, a ne ona debela, ružna, k'o tele tek oteljeno, sva naka nikakva :oops:
mrš :D
Zapravo je sasvim logicno, povrsnim gledanjem se da zakljuciti da je serija zestoko LGBT i profeministicki orjentisana, cak je i propagandna u tom pogledu, a svi znamo da feministice propagiraju ideju da zene nisu sex objekti pa su ubacili glumicu koja je ispodprosjecno lijepa kao nekakvu pozeljnu, atraktivnu, hocereci sve su zene lijepe na svoj nacin.
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#147 Re: The Handmaid's Tale

Post by berenice »

dječak sa šibicama wrote:
Donnie Smith wrote: I nekako, po mom mišljenju, nju kao glavnog lika, i femme fatale koju svi hoće, vrhovni zapovjednik, Nick, muž koji ostavi ženu zbog nje...trebala je glumiti iole atraktivnija ženska, a ne ona debela, ružna, k'o tele tek oteljeno, sva naka nikakva :oops:
mrš :D
Zapravo je sasvim logicno, povrsnim gledanjem se da zakljuciti da je serija zestoko LGBT i profeministicki orjentisana, cak je i propagandna u tom pogledu, a svi znamo da feministice propagiraju ideju da zene nisu sex objekti pa su ubacili glumicu koja je ispodprosjecno lijepa kao nekakvu pozeljnu, atraktivnu, hocereci sve su zene lijepe na svoj nacin.
Nije uopšte bitno to - mislim izgled i sl. Ne zna prenijeti osjećaj - bezze gluma. Nije za te uloge. Mene tačno boli kad moram da se poistovijetim s njom - a moram, jer to tako ide valjda...
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#148 Re: The Handmaid's Tale

Post by julisiz es grant »

.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#149 Re: The Handmaid's Tale

Post by 90minut »

Znaci po traileru uhvatili su je ja koliko se sjecam pobjegla je
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#150 Re: The Handmaid's Tale

Post by The 51st State »

90minut wrote:Znaci po traileru uhvatili su je ja koliko se sjecam pobjegla je
predomislila se u zadnjem trenutku.
Post Reply