The best of Sa iks :) - prijedlozi

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1 The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Chmoljo »

Sa-x forum je velik. Toliko da ni moderatori ne stižu da sve pospreme, a što je još gore, ni svi da pročitaju sve postove koji istinski vrijede.

zato ćemo pokušati da zajedno sa svim korisnicima izdvojimo one najbolje postove, da napravimo 'The best of' sax-a.

to smo ovako nekako zamislili - biće otvorene dvije teme: jedna na koju ćete postati svoje prijedloge, a druga koja će stalno biti zaključana i koja će u stvari biti 'the best of' lista :)

da pojasnim. prva tema, gdje postavljate svoje prijedloge, biće otvorena. tu možete citirati post koji vam se dopao, i OBAVEZNO detaljno obrazložiti zašto mislite baš taj post treba da ide u listu najboljih. sam prijedlog nije dovoljan, nego će se tražiti i mišljenje ostalih forumaša. ako post ima 'odobrenje' većine, ide na listu.

zato vas molim, ako vam se nešto na forumu svidi, nemojte odmah letiti da predložite. dajte postove koji vas istinski dodirnu, zbog kojih se zamislite, koji vas navedu da promijenite svoje mišljenje, post koji ste pročitalli više puta. ili koji vas je baš, baš nasmijao. postovi ne smiju biti puko citiranje trećih lica, nego moraju biti autorski postovi. zaboravite i na slike, fotomontaže i slično. samo riječi, misli i ideje :)

kada se tu procedura završi, i kada se složimo da post zaista vrijedi, ide na listu. koja je u stvari druga tema, i to zaključana, radi bolje preglednosti.

uloga moderatora će biti kao i svakog forumaša, da predloži i da se saglasi ili ne sa prijedlogom. i to je sve. neće ništa samovoljno kačiti na tu zatvorenu listu.

a korisnike posebno molim da se uzdrže od off topica, 'navijačkog' odabira postova, i da bude konstruktivnih prijedloga, kritika i sl. :) eto. :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Chmoljo »

evo ja ću dati prvi prijedlog,
Ahmmed wrote:Kolika li se muka morala saviti u srcu devetnaestogodišnjeg mladića iz povratničkog sela Podčauš kod Bratunca, da zaplače pred kamerama, uz jecaje govoreći da je poželio da se najede hljeba....Hej, hljeba.....I kome je san imati nekoliko ovaca...I kome bi nekoliko ovaca, riješilo sve životne probleme.....

I kome se onda pričaju velike i goleme priče o ukidanju RS, kome li bi je i zbog čega ukidali....

I kome su namijenjene puke tlapnje o održivom povratku, velikim planovima, svijetloj budućnosti.....


Naravno, nije mi prvi put u životu, da vidim i čujem gladne i unesrećene ljude, koji su se vratili u istočnu Bosnu.....Nije mi prvi put da vidim ovakvu ljudsku patnju....

Ali, kad vidjeh ovog mladića i krupne suze kako se kotrljaju niz njegovo lice, kad čuh njegovu želju o samo nekoliko ovaca, zbog kojih bi, kako kaže, vrijedilo živjeti i životu se radovati....


Haram im bilo....samozvanim bošnjačkim vođama i liderima, muslimanskim prvacima, takozvanim vizionarima, ujediniteljima zemlje i naroda......

I možeš ovome pričati, lajati, sići s pameti.....i nikome ništa.....


:x :x :x
objašnjenje je poprilično jednostavno - ovim postom započeta je tema iz koje je poteklo mnogo lijepih stvari. ova tema je otišla dalje od forumskog prenemaganja, kukanja, glupiranja i dangubljenja i napravila KONKRETNE stvari.

na toj temi su se kačile slike nasmijanog Edisa, jer su mu to omogućili ljudi koji su se skupili oko teme "Haram im bilo". učesnici akcije da se pomogne ovom momku bili su uglavnom forumaši, koji se međusobno do tada nisu nikako ili gotovo nikako poznavali.

post koji digne stražnjice naših ljudi da naprave nešto konkretno, zaslužuje bar prijedlog na ovu listu, a forumaši nek se izjasne :)

bujrum :)
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#3 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Mr. Brightside »

na temi <Ideje za korisne i simpatične zadatke za jednu djevojku>
je momak trazio nesto ovako
to je više kao neki vid usluge koju treba učiniti za mene, jer na neki način, ona mi i duguje uslugu. Kroz te zadatke ona bi trebala da pokaže svoju kreativnost, smirenost, strpljenje, efikasnost, spretnost...a uz sve to, da i sama sa osmijehom i bez osjećaja dosade to sve lijepo odradi
kolega nellington mu je odgovorio, i to kako :shock: :-D
nellington wrote:Jutro, sarajevski februar - 28 dana ovaj mjesec ima, a opet se nekako najviše razvuče (u čekanju flata na BHTelecomu).

Probudila se, ustala, nalazi kovertu gurnutu pod vratima. U koverti dva lista papira (je li to miris kolonjske?). Na prvom listu:

Pravila igre

Na drugom listu čeka te prvi trag. Nađi mjesto na koje te trag vodi i traži sljedeći trag. Spremi se na šetnju gradom, toplo se obuci i ne brini, uživat ćeš u svakom koraku. Imaš pravo na jedan poziv na moj broj - nemoj prerano potrošiti taj jocker.



Na drugom listu:

Ja ne znam šta treba da znači
Ta tako tugujem,
O nekoj starinskoj priči
Jednako umujem.

Tu mirno protiče Rajna,
Hladno je, hvata se mrak!
Na vrhu brijega igra
Posljednji sunčev zrak.

A na tom brijegu se vidi
ljepote djevojke stas;
Ona sva u zlatu blista,
I zlatnu češlja vlas.

Sa zlatnim češlja je cešljem,
I pjeva još uz to,
A glas od pjesme zvuči
Silno i čudesno.

Lađara u malom čunu
Njen divlji zanosni ton;
Na stijene ne gleda dolje,
Već gore gleda on.

I sad lađaru i čamcu
Ja mislim da je kraj:
A sve to sa svojom pjesmom
Učini Lorelaj.

Nađi Lorelaj u Sarajevu. Popij kafu, nađi trag.


Mlada dama počinje potragu za Lorelaj - vjerovatno se radi o kafiću, ne može biti ništa drugo. Zove prijatelje, raspituje se - od koleginice koja radi u Energoinvestu saznaje - kafe Loreley na Pofalićima. Odlazi tamo, sjeda za stol, naručuje kafu, sve vrijeme se osvrćući oko sebe... Konobar donosi kafu - kaže, plaćena je. Spušta uz šoljicu račun. Na računu piše:

Reci 105 puta Hare Krišna i past ćeš u trans. Sljedeći trag te čeka kod onog ko to najbolje u gradu zna.

Ganga ona ganga ja, a sto do stola...


Ustaje, pije kafu s nogu - ide tražiti duhovnog gurua studenata Sarajeva, Gangu. Kao i uvijek, tu je - na ulazu u Kampus. Predaje joj kovertu.

Izvini na vulgarnosti, moram tako reći:

Nađi pimpeka u staklu.


Pimpek? Zašto baš ta riječ, kad postoji toliko sleng varijanti za taj organ? Pa naravno, Davorin Popović i spomenik u staklu! Odlazi odmah tamo...

Na spomeniku nalijepljen letak.

Najveći zavodnik ovog grada je bio Đulijano Pike. Posjeti mjesto gdje je on zavodio mlade djevojke i dobro razgledaj drveće.

Drveće? Mora da se radi o nekom parku - ali kojem? Možda je čak Vilsonovo šetalište? Đulijano Pike... otrov za klinke - ženskih srca on je gospodar - zavede u mraku, u Velikom parku... to je!

A u Velikom parku na jednom drvetu opet letak:

"Nagrada za dosadašnji trud te čeka gdje i Loša čeka svoju bucu".

Čekaću te moja buco - kraj Prve gimnazije.

A kraj prve, koverta.

U centru banke bez kamate nađi gdje je kruna umjesto tačke na i. Tu je i tvoja nagrada.

Banka bez kamate - Vakufska? BBI? BBI centar, idemo tražiti radnju sa krunom na logotipu umjesto tačke na i! Accessorize ima baš takav znak... Djevojka ulazi i saznaje da može kupiti šta želi u iznosu do 50 KM, galantni gospodin je bio jutros i sve platio. Nakon kupovine, na računu stoji posljednja poruka:

Hvala i čestitam što si sve ovo prošla, nadam se da je bilo zanimljivo i tebi koliko i meni. Odmori se, čekam te večeras u 21 u jednoj od soba nesretne ljubavi Barona von Dahlena.

Odlazi kući, probava naušnice i novi šal, googlajući Barona von Dahlena - nesretnu ljubav gospođe Safije...

Uživajte u večeri u 4 sobe gospođe Safije, golupčići ;)
sva objasnjenja zasto smatram da je ovaj post za sa-x hall of fame su suvisna :oops: :sax:

edit: mozda i treba napisati objasnjenja, ali uzimajuci u obzir nellingotonov status ovdje :roll:
ne znam, post sam citao i citao, jednostavno divio se :-D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Chmoljo »

armine, slažem se i ja da je nellingtonov post odličan, al de ti to ipak u nekoliko rečenica. :wink:

suvišni su samo kilogrami, nemoj da pogađamo što ti se sviđa :)
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#5 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by sffovac »

UBL wrote:Dugo pratim ovaj podforum jer sam veliki ljubitelj muzike i mislim da je red da se otvori tema na kojoj ce svoje utiske i misljenja moci iznositi i fanovi nase estradne zvijezde Rizze Ruze. Nakon nekoliko uzastopnih uspjesnih hitova, Rizzo je konacno zabetonirao svoje mjesto na zvjezdanom estradnom nebu.
"Kad ponoc zalupa", "Stara dobra laz" su samo neki od hitova koji su nasli put do muzickih sladokusaca i obiljezili BiH scenu u proteklih nekoliko godina. Prema rijecima ljudi koji postuju ovaj muzicki pravac, Rizzo je naisao na topao prijem i izvan nasih granica, sto potvrdjuje prognoze ljudi iz muzicke branse, da se radi o jednom velikom potencijalu.

Ovdje se mogu naci Rizzini albumi i pjesme:

http://www.bosnabeat.com/modules.php?name=Muzika

Uzivajte... :music2: :bih:
post koji je proslavio, kako samog autora, a tako i doticnog umjetnika :)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#6 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by KatarinaKosaca »

Naravno @NIN, jedan od rijetkih od kojeg se zaista nešto nauči:
NIN wrote:Ovo sa strunama je bio tek pocetak daljne modifikacije nase percepcije Svemira. Naime, postoji pet teorija struna ili superstruna cije karakteristike krasi dualnost sto ih dovodi u prisnu vezu, tj. da su one samo razlicite postavke jedne te iste teorije. Edward Witten dolazi do rjesenja tako sto ih "ujedinjuje" u jedno i naziva je M-teorija. Sada na scenu dolaze membrane kao jos jedna puzzla u slagalici i koje predstavljaju multidimenzionalne objekte. Nazivaju se i kao p-brane, gdje p predstavlja broj dimenzija. Witten je cak predvidio da ce i matematika doci pod jednu vrstu modifikacije da bi se moglo teoretisati i empirijski dokazivati postulati ovih teorija. Wittena smatraju Einsteinom novog doba 8-) .
Kao sto vidimo, veoma kompleksna materija za koju treba imati lijepu matematicku podlogu, ali kao laici mozemo sve to i fino teorijski zamisliti u nasim glavama :) .

Bitno je to da se shvatanje prostora u kojem zivimo polako mjenjaja u produktivno-pozitivistickom smjeru, i to inflatornom putanjom. Vidim da ste vas dvoje puni pitanja ali cu vam reci da i ja sto vise zalazim u ovu literaturu samo mi se vise upitnika pojavljuje iznad glave :? ... :D

Nego, teleskopima kada gledamo u daljinu gledamo u proslost i nisu bilioni nego milijarde godina. Problem je sto vidljivom svjetloscu, tj. spektrom vidljive svjetlosti vrlo malo vidimo zato imamo teleskope koji detektiraju druge frekvencije elektromagnetnog spektra. Tako smo otkrili pozadinsko ili mikrotalasno zracenje koje je zaostavstina Velikog praska i potvrda radjanja Svemira u kojem se nalazimo. Teorija struna kaze da su Big bangovi trenuci oslobadjanja energije prilikom kojih se stvaraju novi "mjehurici" sa zasebnim fizikalnim zakonima. Isto kao u kadi punoj sapunice sto vise udaras po povrsini vise se mjehurica stvara. Sada, kako svaki novonastali svemir ima svoje tipicne uniformne fizikalne zakone koji u njemu djeluju bica iz susjednog nisu u mogucnosti zaviriti u jedan takav tako da ne mozemo pogledati sta se nalazi u drugom svemiru. Postoje hipoteze o cesticama (gravitroni) koji su prozeti medijem u kojem se nalazi beskonacan broj svemira i koji fluktuiraju tamo 'vamo.

Znaci, u daljinu, tj. proslost mozemo "pogledati" do samog radjanja naseg Svemira mada ne u vidljivom spektru svjetlosti (sto bi bilo ocaravajuce) i ne mozemo pogledati u drugi svemir radi jednostavnog razloga jer su tamo na snazi sasvim drugaciji fizikalni zakoni. Recimo, u nasem Kosmosu, jaka nuklearna sila vodikove jezgre da bi bila nadvladana u fuzionoj interakciji prilikom cega nastaje atom Helija potrebno je E=0,007 sto je proporcija mase vodikove jezgre i energije oslobedjene u fuziji. Da je ova konstanta recimo 0,006 nas Svemir ne bi bio nista do Svemir sastavljen od samo jednog jedinog elementa, Vodika, a da je sila 0,008 sav bi Vodik bio fuzioniran u teze elemente i ne bi smo sada bili tu gdje jesmo jer je vodik primarno biogen element na kojem se bazira sva biologija koju poznajemo. Ulazimo u sferu Antropskog nacela pa ne bi dalje da petljam. :)

Pozdrav...
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#7 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Not My Idea »

pratim.
djetelina_
Posts: 9262
Joined: 24/09/2011 13:12

#8 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by djetelina_ »

krompir i riza wrote:Sviđa mi se:

- to što je bolji čovjek od mene a ja polahko učim od nje kako biti takav
- njena čista duša, zbog koje se često postidim samog sebe
- njen iskren ,nevin ,dječiji pogled
-njen zarazan smijeh
- što me voli i onda kad sam sebe mrzim
- njena nesebičnost, humanost , snaga
- njen smisao za humor
-što se zapetlja kad priča viceve
- što me pokriva kad se noću otkrijem
- što ne broji kalorije
- što čita više i od komija :D
- što se postidi kad dobije kompliment
-što voli kišu
- što i ona sanja baraž
- sviđa mi se njena faca dok se pokušava duriti a ne ide joj
- sviđa mi se kako smiješno kiše
- sviđa mi se kako mi zavrne ruku u znak upozorenja kad prolazi kakva razgolišena žeMska :D
- što s njom mogu pričati o svemu, od Lulića do filozofije
-što je fighter kakvih je malo
-


o fizičkom izgledu neću pričati, za mene je ona u tom pogledu jednostavno ono što žena treba da bude- savršena!
Eto.
pa ja sam se najezila kada sam ovo procitala i stvarno se vidi da je od srca i da je voli :thumbup:
i vjerujem da jos ima muskaraca koji mogu i zele ovako nesto priznati o svojim djevojkama... :thumbup:
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#9 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Mr. Brightside »

ok, posteno :-D
pa, kao i svi ocekivao sam neke kratke male simpaticne ideje, al' ovaj post je sve zasjenio, nelly je briljirao. u tom postu je otkrio svu raskos svog uma. na trenutke post je pomalo lucidan, mastovit, kompleksan ali nije pretjerao nimalo. :-D
prava reakcija kao i vecini je bila :shock: to si sad napisao :roll:
rijetki su oni koji u potpunosti mogu iznijeti svoje misli na papir(figurativno), on je taj put uspio i svaka mu cast :thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Chmoljo »

@Katarina, jel NIN, ili konkretno baš taj NIN-ov post? ako je baš taj njegov post, daj nam reci zašto baš taj :)

@ostali, molim vas, dajte da napravimo finu malu seharu dobrih postova. ali da znamo i konkretan razlog zašto su oni tu :)

i izjašnjavajte se o već postojećim prijedlozima :)
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#11 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Čudna sorta »

nellington wrote:Jutro, sarajevski februar - 28 dana ovaj mjesec ima, a opet se nekako najviše razvuče (u čekanju flata na BHTelecomu).

Probudila se, ustala, nalazi kovertu gurnutu pod vratima. U koverti dva lista papira (je li to miris kolonjske?). Na prvom listu:

Pravila igre

Na drugom listu čeka te prvi trag. Nađi mjesto na koje te trag vodi i traži sljedeći trag. Spremi se na šetnju gradom, toplo se obuci i ne brini, uživat ćeš u svakom koraku. Imaš pravo na jedan poziv na moj broj - nemoj prerano potrošiti taj jocker.



Na drugom listu:

Ja ne znam šta treba da znači
Ta tako tugujem,
O nekoj starinskoj priči
Jednako umujem.

Tu mirno protiče Rajna,
Hladno je, hvata se mrak!
Na vrhu brijega igra
Posljednji sunčev zrak.

A na tom brijegu se vidi
ljepote djevojke stas;
Ona sva u zlatu blista,
I zlatnu češlja vlas.

Sa zlatnim češlja je cešljem,
I pjeva još uz to,
A glas od pjesme zvuči
Silno i čudesno.

Lađara u malom čunu
Njen divlji zanosni ton;
Na stijene ne gleda dolje,
Već gore gleda on.

I sad lađaru i čamcu
Ja mislim da je kraj:
A sve to sa svojom pjesmom
Učini Lorelaj.

Nađi Lorelaj u Sarajevu. Popij kafu, nađi trag.


Mlada dama počinje potragu za Lorelaj - vjerovatno se radi o kafiću, ne može biti ništa drugo. Zove prijatelje, raspituje se - od koleginice koja radi u Energoinvestu saznaje - kafe Loreley na Pofalićima. Odlazi tamo, sjeda za stol, naručuje kafu, sve vrijeme se osvrćući oko sebe... Konobar donosi kafu - kaže, plaćena je. Spušta uz šoljicu račun. Na računu piše:

Reci 105 puta Hare Krišna i past ćeš u trans. Sljedeći trag te čeka kod onog ko to najbolje u gradu zna.

Ganga ona ganga ja, a sto do stola...


Ustaje, pije kafu s nogu - ide tražiti duhovnog gurua studenata Sarajeva, Gangu. Kao i uvijek, tu je - na ulazu u Kampus. Predaje joj kovertu.

Izvini na vulgarnosti, moram tako reći:

Nađi pimpeka u staklu.


Pimpek? Zašto baš ta riječ, kad postoji toliko sleng varijanti za taj organ? Pa naravno, Davorin Popović i spomenik u staklu! Odlazi odmah tamo...

Na spomeniku nalijepljen letak.

Najveći zavodnik ovog grada je bio Đulijano Pike. Posjeti mjesto gdje je on zavodio mlade djevojke i dobro razgledaj drveće.

Drveće? Mora da se radi o nekom parku - ali kojem? Možda je čak Vilsonovo šetalište? Đulijano Pike... otrov za klinke - ženskih srca on je gospodar - zavede u mraku, u Velikom parku... to je!

A u Velikom parku na jednom drvetu opet letak:

"Nagrada za dosadašnji trud te čeka gdje i Loša čeka svoju bucu".

Čekaću te moja buco - kraj Prve gimnazije.

A kraj prve, koverta.

U centru banke bez kamate nađi gdje je kruna umjesto tačke na i. Tu je i tvoja nagrada.

Banka bez kamate - Vakufska? BBI? BBI centar, idemo tražiti radnju sa krunom na logotipu umjesto tačke na i! Accessorize ima baš takav znak... Djevojka ulazi i saznaje da može kupiti šta želi u iznosu do 50 KM, galantni gospodin je bio jutros i sve platio. Nakon kupovine, na računu stoji posljednja poruka:

Hvala i čestitam što si sve ovo prošla, nadam se da je bilo zanimljivo i tebi koliko i meni. Odmori se, čekam te večeras u 21 u jednoj od soba nesretne ljubavi Barona von Dahlena.

Odlazi kući, probava naušnice i novi šal, googlajući Barona von Dahlena - nesretnu ljubav gospođe Safije...

Uživajte u večeri u 4 sobe gospođe Safije, golupčići ;)
Korisna tema :thumbup: , ovaj post mi je promakao, tek sam ga sad pročitala... Definitivno ima moje "odobrenje" da ide na listu najboljih. :thumbup:
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#12 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by prilagodjena »

edo_79 wrote:Kažu da se najbolje stvari u životu događaju neočekivano. Vjerovao sam. Uvijek sam vjerovao, iako ponekad s komadićem sumnje, jer su u mom životu uvijek uz smijeh dolazile i suze. . a sada...kockice mog života napokon su posložene. Kao nikad prije osjećam da je sada sve napokon na mjestu. S tobom.

U moj si život unijela sreću. U moje si srce donijela ljubav, a u oči mi vratila onaj sjaj. Hvala ti. Za svaki put kad me pogledaš u oči kao da sam ti sve na svijetu i nazoveš me "svojim edom".

Hvala ti za svaki savršeni trenutak i svaki put kad tvoje usne dotaknu moje. Hvala ti što si na tako neobičan i nepredvidljiv način postala dio mog života. Najsretniji sam sa tobom. S tobom sam u toliko kratkom vremenu prošao toliko toga i vjerujem ti.

U tebi sam našao svoje najveće blago i borit ću se za njega. Uz tebe se osjećam potpuno i sigurno. Najveći si moj dar s neba i želim da u njemu dugo ostaneš, jer moje je srce željno tvoga, moje usne tvojih usana, ruke tvojih ruku, tijelo tvog tijela.

Ti si ujedno i moja vila, najbolja prijateljica i ljubavnica. Volim te
lijepo,toplo,predivo....što je najbitnije vidi se da je iskreno
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#13 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Chmoljo »

da znate još jednu stvar - možete predlagati više postova od jednog forumaša. jer ne biramo najboljeg forumaša, nego najbolji post :)

u stvari, pravimo listu, da se ne zaborave te iskrice mudrosti, genijalnosti i nadahnutosti oličene u jednom postu :-D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#14 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by KatarinaKosaca »

Chmoljo wrote:@Katarina, jel NIN, ili konkretno baš taj NIN-ov post? ako je baš taj njegov post, daj nam reci zašto baš taj :)
Svaki post od @NIN. Jer jednostavno objašnjava jako komplicirane stvari. Ovaj je baš takav, mada ih ima još.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#15 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Chmoljo »

KatarinaKosaca wrote:
Chmoljo wrote:@Katarina, jel NIN, ili konkretno baš taj NIN-ov post? ako je baš taj njegov post, daj nam reci zašto baš taj :)
Svaki post od @NIN. Jer jednostavno objašnjava jako komplicirane stvari. Ovaj je baš takav, mada ih ima još.
pa dobro, ali hajd onda izdvoji nešto, onako reprezentativno. jer kažem, biramo post, ne biramo najboljeg forumaša :wink:

a trebaju i ostali forumaši vidjeti to što i ti vidiš :) (mada se ja llično slažem sa tobom za kolegu ;))
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#16 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by cyprus »

Taman mi naumpo nellingtonov post kad sam vidio temu :D Naravno, slažem se i sa ostalim prijedlozima :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#17 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Chmoljo »

cyprus wrote:Taman mi naumpo nellingtonov post kad sam vidio temu :D Naravno, slažem se i sa ostalim prijedlozima :)
zašto ljudiiiiiiiiii, zašto se slažeteeeee :D

recite nam :) da znamo šta vas je fasciniralo u tim postovima.

@zagazaga, nesrećo, i na tebe se ovo odnosi :D :D :D
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#18 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by cyprus »

Chmoljo wrote:
cyprus wrote:Taman mi naumpo nellingtonov post kad sam vidio temu :D Naravno, slažem se i sa ostalim prijedlozima :)
zašto ljudiiiiiiiiii, zašto se slažeteeeee :D

recite nam :) da znamo šta vas je fasciniralo u tim postovima.

@zagazaga, nesrećo, i na tebe se ovo odnosi :D :D :D
Joj, pa nije uvijek potreban komentar... al haj :D

nellingtonov post jer je definitivno potvrdio da je njegov autor najveći genije koji je stisko tipke register i login dugmad na ovom forumu... stvarno nešto što se rijetko može pročitat... još ako je ono uspio ili će uspjet provest... kapa do poda :D

Ahmmedov post - zato što je to bilo otvorenje najsvrsishodnije teme na ovom forumu ikad...

A krompirov i rižin :D - zato kad sam ga maloprije pročito, podsjetio me na moju ljubav :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#19 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Chmoljo »

to kipranine, :thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#20 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by kmirsad »

Ne mogu učestvovati na ovoj temi... nisam kvalificiran... prvo jednom u sto godina pročitam nešto van BC-a, a ni tamo ne čitam sve, samo zadnje postove i to kad vidin zadnjeg kakvog dragog forumaša/cu... a i da čitam... bio bih Anštajn da se sjetim najboljih.... a znam da je bilo... veoma dobrih... :-D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#21 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Chmoljo »

kmirsad wrote:Ne mogu učestvovati na ovoj temi... nisam kvalificiran... prvo jednom u sto godina pročitam nešto van BC-a, a ni tamo ne čitam sve, samo zadnje postove i to kad vidin zadnjeg kakvog dragog forumaša/cu... a i da čitam... bio bih Anštajn da se sjetim najboljih.... a znam da je bilo... veoma dobrih... :-D
ksmirso, kad naleti nešto što te dirne... ti stavi :-D

pošto sam ja Ajnštajn :P ja znam da su te sigurno znali dirnuti Chisumovi postovi, napisani poslije nekoliko piva
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#22 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by medvjed23 »

Chmoljo wrote:
dajte postove koji vas istinski dodirnu, zbog kojih se zamislite, ... , post koji ste pročitalli više puta. ili koji vas je baš, baš nasmijao.
Topla voda wrote:gutam gavrana
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#23 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by Chmoljo »

medvjed23 wrote:
Chmoljo wrote:
dajte postove koji vas istinski dodirnu, zbog kojih se zamislite, ... , post koji ste pročitalli više puta. ili koji vas je baš, baš nasmijao.
Topla voda wrote:gutam gavrana
medo, mogo si i kontekst staviti :) zašto je to taj forumaš rekao, kao odgovor na šta.
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#24 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by medvjed23 »

Chmoljo wrote:
medvjed23 wrote:
Chmoljo wrote:
dajte postove koji vas istinski dodirnu, zbog kojih se zamislite, ... , post koji ste pročitalli više puta. ili koji vas je baš, baš nasmijao.
Topla voda wrote:gutam gavrana
medo, mogo si i kontekst staviti :) zašto je to taj forumaš rekao, kao odgovor na šta.

post na temi "šta ima, šta se radi"

meni presmiješan... što povlači za sobom i višestruko čitanje i razmišljanje o postu i tako to :roll:
Last edited by medvjed23 on 23/11/2011 21:17, edited 1 time in total.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#25 Re: The best of Sa iks :) - prijedlozi

Post by kmirsad »

Chmoljo wrote:
kmirsad wrote:Ne mogu učestvovati na ovoj temi... nisam kvalificiran... prvo jednom u sto godina pročitam nešto van BC-a, a ni tamo ne čitam sve, samo zadnje postove i to kad vidin zadnjeg kakvog dragog forumaša/cu... a i da čitam... bio bih Anštajn da se sjetim najboljih.... a znam da je bilo... veoma dobrih... :-D
ksmirso, kad naleti nešto što te dirne... ti stavi :-D

pošto sam ja Ajnštajn :P ja znam da su te sigurno znali dirnuti Chisumovi postovi, napisani poslije nekoliko piva[/quoteE tu some u pravu... :-D i znaš čiji su mi se dijalozi sviđali i koje sam volio sa strane da čitam... Bug, Alfi i Suspekt... I ginisu bude dobrih dijaloga... al jebi ga ne mogu se sjetiti.... smsjlikojivećkrvavomglavomudarAozidigovori Sjeti se udalo ! Sjeti se... :twisted:
Post Reply