The Balkans and the Schengen White List

sasa_t
Posts: 463
Joined: 19/09/2008 01:15

#326 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by sasa_t »

Prica je vrlo jednostavna.

a.) Ocigledo da Ameri i dio EU koji dijeli politiku SAD-a ne zeli da Sadovic bude ministar sigurnosti. Sto kako i zasto ali to je vise nego jasno. Tu treba traziti osnovne razloge zbog cega BiH nije stavljena na bijelu sengen listu.

b.) Neko rece to je zbog velikog broja Muslimana. U EU nema muslimana? U sanzdaku nema muslimana? U crnogorskom dijelu isto? U Makedoniji? E sad pitanje je koliko i da li ima ekstremnog dijela koji je eksponiran? Ali opet nekako kako gledam vecina "vehabistickog" vjerovanja dolazi iz "centrale" u Becu?

c.) Ono sto me jutros bar malo nasmijalo je i to da je Avaz napokon jednom dao ispravnu ocjenu sto se tice politicke situacije u drzavi: Nemoralni Bosjacki politicari dali izgovor EU.

btw. vidim mnogi se pitaju zasto je Srbija dobila viznu liberalizaciju, a mi nismo? Pa to je isto tako jednostavno objasniti. Tadic i drustvo su evropski pijuni i EU ne zeli da gura Srbiju nazad radikalima. Radikalizacija srbije ne samo da bi ugrozila prosirenje, vec i direktne interese EU na prostoru Balkana.

Licemjerno je bilo dati Srbiji prije BiH svakako ali ono sto je svima jasno da je politika EU sve osim postena za malog covjeka. Jer sa dva slucaja: davanje liberalizacije viznog rezima Srbiji i blokiranje pregovora od strane Slovenije za Hrvatsku jednostavno su se posrali na sve svoje principe...
User avatar
Karadoz
Posts: 591
Joined: 30/06/2003 00:00
Location: Anamo tamo u ganjku

#327 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by Karadoz »

Predsjedništvo SDA je na jučerašnjoj sjednici, osim što je pokrenulo inicijativu za razrješenje Tarika Sadovića s pozicije ministra sigurnosti BiH, iskazalo je nezadovoljstvo i zabrinutost zbog odluke Evropske komisije da se BiH ne odobrava uspostava bezviznog režima, saopćeno je danas iz ove stranke.

- Oni koji su izvršili agresiju na Bosnu i Hercegovinu i druge države u regionu, ne surađuju s Haškim tribunalom i štite ratne zločince mogu bez viza putovati u zemlje Evropske unije. Budući da bosanski Srbi i Hrvati imaju i državljanstva susjednih država, Evropska komisija je ovom odlukom Bošnjake i zvanično izolirala i stavila u geto, kaže se u saopćenju.
behavac
Posts: 1213
Joined: 24/08/2008 14:55

#328 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by behavac »

ld wrote:
Arc_Angel wrote:stvarno moram da prokomentarisem posto sam prozvan da sam trol, spijun, ubaceni placenik itd itd :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

ako je vec tako kako kaze kolega dalton koji se uclanio na sa-x forum u skoro isto vrijeme kao i ja (razlika u mjesec dana) ali je godina ista 2008. i kolega dalton za taj period nabije skoro 6000 postova (5811 da budem tacan) :-) :-) :-) :-) :-) , dok ja sa druge strane imam 300 postova za isti vremenski period :) :) :) :) :) sto ce reci da kolega dalton ima skoro 20 X vise postov od mene :run: :run: :run: mislim svaka cast.

onda bih ja recimo isto tako mogao da zakljucim da je kolega dalton tip osobe koji voli svakom loncu poklopac da bude, ali ja to necu jer je kolega dalton ipak puno puno veci od toga.

i da kolega dalton za glavni argument koristi naslove novinskih listova iz drugih drzava, kao glavni argument za svoju tezu, i izgleda da nikako nemoze da se pomiri sa tim da nasi politicari jesu krivi zbog nastale situacije, jer nisu imali ni snage , ni pameti ni intelektualnog, mentalnog ili bilo kojeg drugog kapaciteta da nastupe zajednicki U INTERESU SVOG NARODA a ne U SVOM INTERESU kako su to cinili od zavrsetka rata do dana danasnjeg.

eto ako ja grijsim, sta u to bošnjacki politicari pozitivno uradili za svoj narod od zavrsetka rata do danas ( u ovo se ne ubraja međusobno optuzivanje, podvale, pljačke, neregularne privatizacije, sverc, ubistva, povećanje plata, sijanje nacionalne religiske i svake druge netrpeljivosti) i da umlo da zaboravim 35 km autoputa za 14 godina(ovo je ipak jedno veliko dostignuce)
nasi politicari jesu krivi za mnogo sta,i za kretenizam i nesposobnost,izuzev kada trebaju sebe obezbjediti i familiju,tada su jako sposobni,i korupciju i za mnogo sta drugo
ali konkretno u ovom slucaju,oko ukidanja viza,bosnjacki politicari iz svih stranaka su bili za uvodjenje ovih zakona,medjutim srpski poslanici su to izblokirali
i da su ti politicari najsposobniji na svijetu,da su spidermani i supermeni,opet nebi nista napravili,jer kod nas imas to entitetsko glasanja gdje srbi sve blokiraju
i to ti je jedina istina
sto se tice autoputa,situacija je slicna,srbi traze da entitetska ministarstva grade puteve,bosnjacki traze da to rade drzavno ministarstvo
i obrati sad paznju sta pisem
i banke,EU,ili bilo koja treca partija koja daje kredit,zahtjeva da radi sa drzavnim ministarstvom,a ne entitetskim
tako da sumiram,da su srbi bili kooperativniji,i da su dozvolili da se o tom pitanju bavi drzavno ministarstvo,danas bi bilo mnogo,mnogo vise km tog autoputa
medjutim,situacija jeste kakva jesta,da ovi nasi prave u zadnjih par godina u prosjeku 10 km godisnje,i to nisu krediti,vec iz federalnog budjeta
da su ti politicari agilniji i da poguraju preko razvojne te gradjevisnke firme i da zaokruze proces potrebne proizvodnje vezanu za autoput,tj asfaltnu bazu,beton i armaturu imamo,radnu snagu takodje i da dodjele vise lotova,sigurno da su mogli da mnogo vise i bolje urade i da se pri tome zaposli nasa efektiva,pa umjesto 10 km,da rade godisnje 30,ali bez zaduzenja i kredita,pa polako,napravice ga za 10tak godina
ali eto haman je najlaske uzeti kredit,pri cemu su takvi uslovi da samo strane firme mogu raditi posao,da ti ne crtam dalje sta to znaci
hrvatska godisnje samo na kamatu dadne oko milijardu eura,to je kamata
najvise su zaduzeni bas radi kredita za izgradnju autoputeva
Prvo sto se tice blokade tih zakona...ja koliko znam jedini zakon koji je donekle bio vezan za bezvizni rezim a da je RS imala nesto protiv je onaj za kontrolu transporta oruzija i dok je EU zahtijevala da postoji zakon o kontroli(bez obzira na kom nivou se implementirao) politicari iz Sarajeva su insititrali da sva kontrala mora biti na drzavnom nivou a ovih iz Banjaluke su htjeli odredjeni dio kontrole i na entitetskom...
Takodje ako se ne varam taj zakon je nedavno cak i usvojen i sva kontrola je na drzavnom nivou...ne znam da je ista drugo blokirano sto ima veze sa vizama...
Recimo biometrijski pasosi...tek je sad pocela testna faza...sta su do sad cekali...to sigurno niko iz RSa nije blokirao...
Tu u principu odgovornost nose svi politicari iz oba entiteta i svih naroda zbog svoje nesposobnosti...

A tek sto se tice puta...komentar je nidje veze...
To se uopste ne mora raditi na drzavnom nivou...recimo RS put ka Gradisci isto radi sama (iako su veoma spori i mnogo kradu) a ovaj prema Doboju i ostale je dato Strabagu na koncesiju i oni ce obezbjediti kredit sto se moglo uraditi jos ranije tako da sad bude gotov put i do Doboja a ovaj ka Gradisci su vec trebali zavrsiti...
Isto vazi za FBIH...da su bili sposobni i da nisu krali vec bi bio gotov put...
I sad bi imali BIH spojenu autoputevima...al eto sve nas jebe njihova nesposobnosti...tako da nista ni ovi na drzavnom nivou nisu sposobniji, cak naprotiv a kradu jednako...
User avatar
Atrus
Posts: 411
Joined: 16/05/2008 17:44
Location: EU

#329 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by Atrus »

Image
kosmos
Posts: 860
Joined: 13/07/2008 21:15

#330 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by kosmos »

Image
kEN0
Posts: 881
Joined: 01/07/2006 15:27
Location: Sarajevo

#331 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by kEN0 »

ma jebo vas EU vise..
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#332 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by pita »

Europa je otvorila pandorinu kutiju.
za 3-4 godine...30% teritorije izgleda ce kao zidovski geto..(ne palestinski..jer palestnici imaju arape u blizini)
sada sam 100% siguran..da je eu ohrabrila srbe..da naprave genocid.
i naravno ona ce sada nastaviti da cini genocid dalje.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#333 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by dallton »

pita wrote:Europa je otvorila pandorinu kutiju.
za 3-4 godine...30% teritorije izgleda ce kao zidovski geto..(ne palestinski..jer palestnici imaju arape u blizini)
sada sam 100% siguran..da je eu ohrabrila srbe..da naprave genocid.
i naravno ona ce sada nastaviti da cini genocid dalje.
koji srbi u bih ce vrsiti genocid - one vojno sposobne babe i djedovi iz trebinja i gacka?
hajd svega ti uzmi leaxaurin, pocele su ti se pricinjavati stvari - ili jos bolje, otici na jedan duzi put kroz cijelu bih, cisto da procjenis situaciju na terenu
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#334 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by kiky »

hočel neko ovom behavcu objasnit ko je predsjednik vlade bih ...
koje poslove je ta vlada trebala da odradi a nije zahvaljujuči tom predsjedniku ...
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#335 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by pita »

dallton wrote:
pita wrote:Europa je otvorila pandorinu kutiju.
za 3-4 godine...30% teritorije izgleda ce kao zidovski geto..(ne palestinski..jer palestnici imaju arape u blizini)
sada sam 100% siguran..da je eu ohrabrila srbe..da naprave genocid.
i naravno ona ce sada nastaviti da cini genocid dalje.
koji srbi u bih ce vrsiti genocid - one vojno sposobne babe i djedovi iz trebinja i gacka?
hajd svega ti uzmi leaxaurin, pocele su ti se pricinjavati stvari - ili jos bolje, otici na jedan duzi put kroz cijelu bih, cisto da procjenis situaciju na terenu
ONi...odnosi se na EU!!!
europa ce sada sa izolacijom...da izvrsi dalji genocid.
srbi vjerojatno nece jer imaju to sto zele, RS, pasos Srbije i Srbiju za par godina u eu
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#336 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by pita »

pita wrote:
dallton wrote:
pita wrote:Europa je otvorila pandorinu kutiju.
za 3-4 godine...30% teritorije izgleda ce kao zidovski geto..(ne palestinski..jer palestnici imaju arape u blizini)
sada sam 100% siguran..da je eu ohrabrila srbe..da naprave genocid.
i naravno ona ce sada nastaviti da cini genocid dalje.
koji srbi u bih ce vrsiti genocid - one vojno sposobne babe i djedovi iz trebinja i gacka?
hajd svega ti uzmi leaxaurin, pocele su ti se pricinjavati stvari - ili jos bolje, otici na jedan duzi put kroz cijelu bih, cisto da procjenis situaciju na terenu
ONi...odnosi se na EU!!!
europa ce sada sa izolacijom...da izvrsi dalji genocid.
srbi vjerojatno nece jer imaju to sto zele, RS, pasos Srbije i Srbiju za par godina u eu
100% se slazem sto je napisano http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/aktu ... ibosnjacka
jalija s bistrika
Posts: 160
Joined: 09/03/2007 20:43

#337 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by jalija s bistrika »

Preporucujem da procitate knjigu (koju upravo citam) a koju je napisao Muhamed Filipović i Nijaz Duraković TRAGEDIJA BOSNE.Ima se sta nauciti iz iste!!! :thumbup: :bih:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#338 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by dallton »

pita wrote:
dallton wrote:
pita wrote:Europa je otvorila pandorinu kutiju.
za 3-4 godine...30% teritorije izgleda ce kao zidovski geto..(ne palestinski..jer palestnici imaju arape u blizini)
sada sam 100% siguran..da je eu ohrabrila srbe..da naprave genocid.
i naravno ona ce sada nastaviti da cini genocid dalje.
koji srbi u bih ce vrsiti genocid - one vojno sposobne babe i djedovi iz trebinja i gacka?
hajd svega ti uzmi leaxaurin, pocele su ti se pricinjavati stvari - ili jos bolje, otici na jedan duzi put kroz cijelu bih, cisto da procjenis situaciju na terenu
ONi...odnosi se na EU!!!
europa ce sada sa izolacijom...da izvrsi dalji genocid.
srbi vjerojatno nece jer imaju to sto zele, RS, pasos Srbije i Srbiju za par godina u eu
jucer sam ti preporucio jedan lexaurin, danas ti je doza dva i 200mg prozaca...eu ce izvrsiti sta?
o majko mila :-)
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#339 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by vox-populi »

@dalton: prijatelju, ignore ovakve postove, duze ces zivjeti.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#340 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by dallton »

vox-populi wrote:@dalton: prijatelju, ignore ovakve postove, duze ces zivjeti.
ne nervira ti ovo mene narocito, nego volim da spotam trola
Sargan
Posts: 330
Joined: 10/07/2008 21:06

#341 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by Sargan »

Da je EU stalo da Bosnjaci budu na "bijeloj listi" ne bi ih od 1992 do 1995 a i dan danas drzali na zutoj listi koja je 1930-tih i 1940-etih bila rezervisana za jevreje.

Kakva EU i ti ostali cetnici Eto vas kao rahmetli Alija Izetbegovic:" Nama ce demokratski sijet pomoci, Biti ce vojna intervencija" Hoce hoce, Samo se vi nadajte.

Nego svi na ulice i prvo pred OHR teugaladze istjerati, pa onda nase lopove sto "predstavljaju bosnjacki narod". A nakon toga cemo mi lako sa komsijama i susjedima.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#342 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by Troll_Happens »

Karadoz wrote:Predsjedništvo SDA je na jučerašnjoj sjednici, osim što je pokrenulo inicijativu za razrješenje Tarika Sadovića s pozicije ministra sigurnosti BiH, iskazalo je nezadovoljstvo i zabrinutost zbog odluke Evropske komisije da se BiH ne odobrava uspostava bezviznog režima, saopćeno je danas iz ove stranke.

- Oni koji su izvršili agresiju na Bosnu i Hercegovinu i druge države u regionu, ne surađuju s Haškim tribunalom i štite ratne zločince mogu bez viza putovati u zemlje Evropske unije. Budući da bosanski Srbi i Hrvati imaju i državljanstva susjednih država, Evropska komisija je ovom odlukom Bošnjake i zvanično izolirala i stavila u geto, kaže se u saopćenju.
nek su g.vno vise smijenili jes mi bio odvratan... :zzzz:
Sargan
Posts: 330
Joined: 10/07/2008 21:06

#343 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by Sargan »

Jedan001 wrote:
Karadoz wrote:Predsjedništvo SDA je na jučerašnjoj sjednici, osim što je pokrenulo inicijativu za razrješenje Tarika Sadovića s pozicije ministra sigurnosti BiH, iskazalo je nezadovoljstvo i zabrinutost zbog odluke Evropske komisije da se BiH ne odobrava uspostava bezviznog režima, saopćeno je danas iz ove stranke.

- Oni koji su izvršili agresiju na Bosnu i Hercegovinu i druge države u regionu, ne surađuju s Haškim tribunalom i štite ratne zločince mogu bez viza putovati u zemlje Evropske unije. Budući da bosanski Srbi i Hrvati imaju i državljanstva susjednih država, Evropska komisija je ovom odlukom Bošnjake i zvanično izolirala i stavila u geto, kaže se u saopćenju.
nek su g.vno vise smijenili jes mi bio odvratan... :zzzz:
E budalo moja. Sadovic je bio jedan odrijetkih ko je govorio istinu i stvarno stanje na terenu. Samo da podsjetim dok je za one koji ga smjenjuju BiH prostor od Slatkoga Coseta na Bascarsiji pa do SARA-e na Ilidzi, Sadovic se (koliko toliko) borio za Bosnjake u RS-u i znam licno sta je sve prozivljavao od cetnika nakon prvih sastanaka u narodnoj skupstini rs-a. Ali ne. Sto ce Bosnju neko ko govori istinu, bosnju treba neko ko ce mu reci da suti i da vazda bude kmet u svojoj domovini i da svakim 40 godina stoji na mostu na Drini i ceka kada ce ga zaklati! Aferim.

Smjena Sadovica je jos jedan dokaz izdajnicke politike SDA i lizanja guzice onima koji su pobili 9.000 ljudi za jedan dan.

Mozda je moj buraz u pravu kada kaze da je SDA i super kakav smo mi narod. Mrzim kada osjetim da je u pravu! :x
User avatar
pojedinac
Posts: 1453
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#344 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by pojedinac »

Sargan wrote:Da je EU stalo da Bosnjaci budu na "bijeloj listi" ne bi ih od 1992 do 1995 a i dan danas drzali na zutoj listi koja je 1930-tih i 1940-etih bila rezervisana za jevreje.
Šta znaš možda i nama tamo negdje u Dubaiju dodijele komad zemlje da sebi nanovo izgradimo državu. :mrgreen:

Image

Image

Ovako nešto ne bi bilo loše.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#345 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by dallton »

evo mog prijedloga od jucer :

preko srbije se moze u eu al se ne moze kroz srbiju...pitajte albance na jugu i na kosovu

ih sad si mi dao ideju: a sta mislis ovako...hebo srbiju, hajmo mi samo ovo sandzaklija sto imamo u sarajevo preregistrovati u crnu goru brzinski, izglasati novi zakon o dvojnom drzavljanstvu kad stvorimo vecinu posto crnogoraca nema puno, nakon toga svi uzmemo dvojna drzavljanstva, preselimo bar jedan dio populacije u cg (bar ovo s alipasinog), i onda brate eto i hrvatima entitet a nama budva i herceg novi...evo preko mene mozemo dogovoriti deal s albancima u cg, i stvorili smo cak i jednu rezervnu drzavu viska...imamo liniju sarajevo-cg-sandzak-kosovo-jug srbije (samo dok ovo albanci zavrse) - sjever makedonije - turska: dovoljno za novu uniju :D
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#346 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by Troll_Happens »

Sargan wrote:
Jedan001 wrote:
Karadoz wrote:Predsjedništvo SDA je na jučerašnjoj sjednici, osim što je pokrenulo inicijativu za razrješenje Tarika Sadovića s pozicije ministra sigurnosti BiH, iskazalo je nezadovoljstvo i zabrinutost zbog odluke Evropske komisije da se BiH ne odobrava uspostava bezviznog režima, saopćeno je danas iz ove stranke.

- Oni koji su izvršili agresiju na Bosnu i Hercegovinu i druge države u regionu, ne surađuju s Haškim tribunalom i štite ratne zločince mogu bez viza putovati u zemlje Evropske unije. Budući da bosanski Srbi i Hrvati imaju i državljanstva susjednih država, Evropska komisija je ovom odlukom Bošnjake i zvanično izolirala i stavila u geto, kaže se u saopćenju.
nek su g.vno vise smijenili jes mi bio odvratan... :zzzz:
E budalo moja. Sadovic je bio jedan odrijetkih ko je govorio istinu i stvarno stanje na terenu. Samo da podsjetim dok je za one koji ga smjenjuju BiH prostor od Slatkoga Coseta na Bascarsiji pa do SARA-e na Ilidzi, Sadovic se (koliko toliko) borio za Bosnjake u RS-u i znam licno sta je sve prozivljavao od cetnika nakon prvih sastanaka u narodnoj skupstini rs-a. Ali ne. Sto ce Bosnju neko ko govori istinu, bosnju treba neko ko ce mu reci da suti i da vazda bude kmet u svojoj domovini i da svakim 40 godina stoji na mostu na Drini i ceka kada ce ga zaklati! Aferim.

Smjena Sadovica je jos jedan dokaz izdajnicke politike SDA i lizanja guzice onima koji su pobili 9.000 ljudi za jedan dan.

Mozda je moj buraz u pravu kada kaze da je SDA i super kakav smo mi narod. Mrzim kada osjetim da je u pravu! :x
dok njega Bakir stiti dobro se zna ko je i sta je .. osim toga Amerika je rekla svoje a ti sanjaj i dalje ... :zzzz: a budala ti je da ne kazem ko.... :zzzz: :skoljka:
FaceOff
Posts: 468
Joined: 01/06/2003 00:00

#347 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by FaceOff »

Korak bliže EU
Gotov prijedlog Migracijskog profila BiH
Ministarstvo sigurnosti BiH, izradilo je prijedlog Migracijskog profila Bosne i Hercegovine i na taj način ispunilo još jednu obavezu iz Mape puta za liberalizaciju viznog režima BiH
Ovaj dokument, izrađen je u skladu sa evropskim i međunarodnim standardima i njime se uspostavljaju privremeni mehanizmi za praćenje migracijskih tokova u BiH.

Tako će institucije, zadužene za provođenje Zakona o kretanju i boravku stranaca i azilu u BiH, prikupljati podatke o zemljama državljanstva, rođenja i zemljama prethodnog boravka stranaca, podatke o emigraciji, novčanim doznakama dijaspore, strancima koji su dobili državljanstvo BiH, izdatim radnim dozvolama za strance, te podatke koji se odnose na dobrovoljni povratak državljana BiH u svoju domovinu i stranaca iz BiH.

Posljednji podaci, govore o smanjenju trenda ilegalnih prelazaka bh.granice. Tako je u 2007.godini 851 osoba otkrivena u ilegalnom prelasku granice, a u 2008.godini 543, što predstavlja smanjenje od

36,19 %. U poređenju sa zemljama Evropske unije, broj ilegalnih prelazaka bh. granice je posve zanemarljiv.

Najveći broj dozvola za privremeni boravak stranaca u protekloj godini, izdat je državljanima Srbije 1298, Crne Gore 1002, Hrvatske 631, Kine 569, Turske 595, Makedonije 280, Njemačke 201, Austrije 125 i Ruske Federacije 108, a najmanje državljanima Indije 53, Rumunije 60 i Velike Britanije 72.

Najveći broj rješenja o protjerivanju stranaca, izdat je državljanima Srbije, potom Turske, Albanije, Makedonije, Kine i Hrvatske.

Primjena Migracijskog profila, kao prvog akta iz ove oblasti, omogućit će uvid u ključne trendove u oblasti migracija, te izradu kvalitetnih propisa.
___________________

Još jedan uslov za viznu lliberalizaciju je ispunjen!
MmeDeLafayette
Posts: 433
Joined: 03/06/2009 13:13
Location: Sarajevo, BiH

#348 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by MmeDeLafayette »

I ja sam malocas citala i sretna sam, korak jedan je ucinjen!!!
Ja mislim da je preostalo samo jos antikorupciono tijelo da se formira i da se donese zakon o kretanju oruzja i opasnih materija te zakon o pranju novca i granicne kontrole i imenovanje za 7 pozicija policijskih snaga... sto bi mogli da hoce uciniti u toku sljedece sedmice..
i da, biometricki pasosi od 15. oktobra ove godine i to je to. Jesam li sta fulila?
FaceOff
Posts: 468
Joined: 01/06/2003 00:00

#349 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by FaceOff »

MmeDeLafayette wrote:I ja sam malocas citala i sretna sam, korak jedan je ucinjen!!!
Ja mislim da je preostalo samo jos antikorupciono tijelo da se formira i da se donese zakon o kretanju oruzja i opasnih materija te zakon o pranju novca i granicne kontrole i imenovanje za 7 pozicija policijskih snaga... sto bi mogli da hoce uciniti u toku sljedece sedmice..
i da, biometricki pasosi od 15. oktobra ove godine i to je to. Jesam li sta fulila?
Mislim da su ova dva boldirana usvojena u junu, kad se islo na hitno usvajanje.
http://www.kfbih.com/loc/default.wbsp?p ... ape%20puta
MmeDeLafayette
Posts: 433
Joined: 03/06/2009 13:13
Location: Sarajevo, BiH

#350 Re: The Balkans and the Schengen White List

Post by MmeDeLafayette »

pa time jos bolje...
Post Reply