Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
leptirica27
Posts: 186
Joined: 25/01/2011 18:42

#1 Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by leptirica27 »

Molim Vas, ako neko ima iskustva sa testiranjem za posao u Raiffeisen Banci...

Hvala
suncica77
Posts: 2
Joined: 31/01/2011 19:50

#2 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by suncica77 »

ja sam , nekada davno bila na tom testiranju, engleski test i psiho test to je to...
amyca
Posts: 90
Joined: 06/04/2007 08:47
Location: Sarajevo

#3 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by amyca »

Bila na testiranju 2003. Bio psiho test. I engleski jezik: prevod sa engleskog na bosanski i obratno, strucni termini. Ja neke nisam ni znal, pisala svojim rijecima i prosla...
leptirica27
Posts: 186
Joined: 25/01/2011 18:42

#4 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by leptirica27 »

Hvala Vam...ja sam radila u ProCredit Banci ali imala sam samo kalsični intervju bez testiranja...pa malo imam treme...
amyca
Posts: 90
Joined: 06/04/2007 08:47
Location: Sarajevo

#5 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by amyca »

Ja sam radila u ProCredit banci. Imala testiranje iz matematike i nesto malo iz engleskog... Isto 2003.

Sretno na testiranju... :)
leptirica27
Posts: 186
Joined: 25/01/2011 18:42

#6 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by leptirica27 »

Ja sam 2006 i žrtva sam zatvaranja poslovnica PCB u 2009-oj godini tako da već godinu dana tražim posao pa sam opterećena svim mogućim sitnicama....Nadam se da će sve proći dobro Hvala!!!
amyca
Posts: 90
Joined: 06/04/2007 08:47
Location: Sarajevo

#7 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by amyca »

Leptirica27, kako je prosao test? :)
leptirica27
Posts: 186
Joined: 25/01/2011 18:42

#8 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by leptirica27 »

Testiranje je bilo OK...zanimljivo ali dobila sam pismeno obavještenje da niko nije primljen na to radno mijesto i da su moji podaci ostali u njihovoj bazi...pa neznam da li oni imaju praksu tako ako im zatreba da pozovu...ali nakon nekoliko godina rada u banci zaključila sam da bi prije našla posao da nemam ni dana iskustva :x
User avatar
jazzer
Posts: 7212
Joined: 20/12/2004 14:44

#9 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by jazzer »

leptirica27 wrote:Testiranje je bilo OK...zanimljivo ali dobila sam pismeno obavještenje da niko nije primljen na to radno mijesto i da su moji podaci ostali u njihovoj bazi...pa neznam da li oni imaju praksu tako ako im zatreba da pozovu...ali nakon nekoliko godina rada u banci zaključila sam da bi prije našla posao da nemam ni dana iskustva :x
Ista banka, isti slucaj...

Samo prije nekih 7,8 godina. Zvali me 2 mjeseca nakon testiranja, ponudili mi to mjesto.
Ako im je i danas politika ista mozes se nadati pozivu.
leptirica27
Posts: 186
Joined: 25/01/2011 18:42

#10 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by leptirica27 »

Hvala jazzer ...malo utjehe nije na odmet...nadam se da je politika ista... pa ko zna možda se i meni desi to čudo :-)
amyca
Posts: 90
Joined: 06/04/2007 08:47
Location: Sarajevo

#11 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by amyca »

Ista banka je bila i kod mene u pitanju prije 7-8 godina. Slucaj slican. Umjesto mjesta na koje sam aplicirala, odmah mi dali mi mjesto u drugom odjelu. U to vrijeme mi nije bilo interesantno i nisam prihvatila. Znam da su oni primali CV-ijeve i poslije po potrebi zvali... Mozda ti se posreci... :-D
leptirica27
Posts: 186
Joined: 25/01/2011 18:42

#12 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by leptirica27 »

Pa eto bar se mogu nečemu nadat...Nada zadnja umire :-D
Matijas
Posts: 3
Joined: 06/05/2011 11:40

#13 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by Matijas »

ljudi da li je netko bio na testiranju 20.4.2011... ovo za informaticare?? i da li su se nakon testiranja ikome javili... ;)
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#14 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by Miki123 »

..
malena1981
Posts: 6
Joined: 23/02/2013 15:50

#15 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by malena1981 »

Pozz...Dal je neko pozvan u srijedu na testiranje u RFB???
bankar01
Posts: 9
Joined: 13/01/2014 16:38

#16 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by bankar01 »

POZZ !

ja sam bila prije nekih šest dana na testiranju za blagajnika u RFB i još uvijek čekam odgovor o ishodu testiranja.
Prvo je bio psiho test tj. kada nastavljaš niz ili zaokružuješ neki od ponuđenih geometriskih tijela ( procjena logičnog razmišljanja i brzine pod stresom ), zatim test osobnosti i engleski jezik (stručni izrazi). Rečeno nam je da će bez obzira na ishod testiranja, svakom pojedincu biti javljeni rezultati za sedam dana. Onaj ko zadovolji bude pozvan na razgovor. Ja još čekam i nadam se. ;-)
Ako neko ima bilo kakva iskustva bilo bi lijepo da ih podjelite sa nama kako bi novacima u testiranju olakšali. Ja sam išla sa velikom tremom jer nisam znala šta me čeka :( UKOLIKO JE NEKO BIO NA RAZGOVORU, BILO BI LIJEPO DA PODJELITE TO ISKUSTVO ;-) Hvala !
bankar01
Posts: 9
Joined: 13/01/2014 16:38

#17 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by bankar01 »

NIJE BIO OBJAVLJEN OGLAS. NA OSNOVU BAZE PODATAKA ( KOJU ŠALJU ZAINTERESOVANI KANDIDATI ) VRŠE SELEKCIJU I POZOVU ONE KOJI SU UŠLI U UŽI IZBOR TJ. ČIJI JE CV OSTAVIO DOJAM NA NJIH. :roll:
Ellen Rimbauer
Posts: 17
Joined: 13/02/2008 22:14

#18 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by Ellen Rimbauer »

bankar01 wrote:POZZ !

ja sam bila prije nekih šest dana na testiranju za blagajnika u RFB i još uvijek čekam odgovor o ishodu testiranja.
Prvo je bio psiho test tj. kada nastavljaš niz ili zaokružuješ neki od ponuđenih geometriskih tijela ( procjena logičnog razmišljanja i brzine pod stresom ), zatim test osobnosti i engleski jezik (stručni izrazi). Rečeno nam je da će bez obzira na ishod testiranja, svakom pojedincu biti javljeni rezultati za sedam dana. Onaj ko zadovolji bude pozvan na razgovor. Ja još čekam i nadam se. ;-)
Ako neko ima bilo kakva iskustva bilo bi lijepo da ih podjelite sa nama kako bi novacima u testiranju olakšali. Ja sam išla sa velikom tremom jer nisam znala šta me čeka :( UKOLIKO JE NEKO BIO NA RAZGOVORU, BILO BI LIJEPO DA PODJELITE TO ISKUSTVO ;-) Hvala !
Jesu li tebi javili rezultate testiranja?
I ja sam bila na istom testiranju, rezultate mi nisu javili :-?
bankar01
Posts: 9
Joined: 13/01/2014 16:38

#19 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by bankar01 »

NISU MI NIŠTA JAVILI
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#20 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by staxx »

Pozdrav,
obnavljam temu.. ovih dana ima jako puno oglasa za razne pozicije u Raiffeisenu na www.mojposao.ba. Moja supruga se prijavila na jedan od tih oglasa i pozvana je na test inteligencije i neko psiho testiranje... Rekli su javiti rezultate i da li je zadovoljila kriterije, medjutim proslo je vec 2 sedmice od toga a od njih ni habera... da li se jos neko prijavljivao i kakva su vam iskustva?? LP
Toy
Posts: 22
Joined: 07/05/2017 23:38

#21 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by Toy »

Kakav je koncept testa iz engleskog?
Toy
Posts: 22
Joined: 07/05/2017 23:38

#22 Re: Testiranje za posao u Raiffeisen Banci Sarajevo

Post by Toy »

Bump
Post Reply