Testiranje

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40342
Joined: 29/06/2011 23:39

#576 Re: Testiranje

Post by dječak sa šibicama »

Sve je jasno, kod vjestice na KCUS nista ne funkcionise, ona je tvrdila da KCUS moze savladati sve testove a sad je jasno da ne moze, meni test slali u Atrijum i iz njihove privatne ambulante dosao nalaz.

Cijeli zdravstveni sistem je i nakon dvije godine, u kolapsu. Ne zna se ko pije ko placa, nista ne znaju, nikakav automatizam nemaju, rade ko nogom. Preko neke stvari.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#577 Re: Testiranje

Post by NediM17 »

Čuj što letite snimati pluća, kod mene u martu prosle godine ko danas čista pluća, za 48 sati obostrana upala. Da nisam išao privatniku ne vjerujem da bih ovo danas pisao. Manja šteta od zračenja nego od virusa.
Da ne kažem da su 2 PCR testa prije toga bila negativna a svi simptomi Covida prisutni.
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#578 Re: Testiranje

Post by bumerangss »

all-in wrote: 17/01/2022 14:14 Izgleda da treba otici i pizdariju napraviti.

Jos lik ono kao neki vrhunski telepatski telefonski dijagnosticar kaze dijagnozu preko telefona, kaze sigurno se dobro osjecas i ne treba ti nista.

Znaci niko nit mi je nalaze pregledao niti kakvu terapiju propisao, rekao sta trebam dalje raditi...

Evo prođe prva smjena i niko me nije nazvao da da bilo kakvu informaciju.

Mozes misliti koliko je hronicnih bolesnika ovako zivot izgubilo jer debili provode neku svoju samovolju i ne prate apsolutno nikakav protokol.
Haus im je u ambulantama i malo je kadra pa nemaju kad da se jave jer tako dolaze u ambulantu... možeš i pizdariju napraviti ali sestrica odmah zovne policiju i onda ti murija kaže "izvini joj se bolje ti je nego da platiš 500 KM za narušacanje javnog reda i mira ili da se vućete po sudu" :D

Pandemija je, vanredno stanje, haus totalni... ko ima sreće i preživi pricat ce :skoljka:
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#579 Re: Testiranje

Post by bumerangss »

Karikaturist wrote: 17/01/2022 15:20 Ok, ali ne kontam kakve to veze ima..
Eto meni se digo hocu da snimam pluca i mora biti tako :run:
Fakat cudna sorta smo..
Bravo

Neki dan rece na TV-u da je u Covid ambulantama 90% RTG snimaka pluća bez ikakve patologije tj bezveze se ljudi slikaju i izlažu zračenju mogučem okidaču nutacije čelije u karcinom! Ali ne možeš ti to dokazati glupom bošnji on hoče snimak pluca da se uvjeri da je zdrav iako mu je dr poslušao pluca i pregledao grlo i laboratorija uredu, CRP i Se mirni bez znakova upale ali jok daj ti njemu i RTG :-)
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#580 Re: Testiranje

Post by shape of despair »

bumerangss wrote: 18/01/2022 06:26
Karikaturist wrote: 17/01/2022 15:20 Ok, ali ne kontam kakve to veze ima..
Eto meni se digo hocu da snimam pluca i mora biti tako :run:
Fakat cudna sorta smo..
Bravo

Neki dan rece na TV-u da je u Covid ambulantama 90% RTG snimaka pluća bez ikakve patologije tj bezveze se ljudi slikaju i izlažu zračenju mogučem okidaču nutacije čelije u karcinom! Ali ne možeš ti to dokazati glupom bošnji on hoče snimak pluca da se uvjeri da je zdrav iako mu je dr poslušao pluca i pregledao grlo i laboratorija uredu, CRP i Se mirni bez znakova upale ali jok daj ti njemu i RTG :-)
ja se u augustu osjecao lose, nema temp. nema nista,zigalo me u prsima mislio srce. odem da vidim srce sve ok. na savjet doktora uradim snimak pluca kad upala. 6 dana antibiotik ko nov. takoder ranije nekad, takoder upala pluca, na slusalicama nista, u domu zdravlja kazu cista pluca. odem privatno kad upala pluca i to bas.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#581 Re: Testiranje

Post by Truba »

all-in wrote: 17/01/2022 14:14 Izgleda da treba otici i pizdariju napraviti.

Jos lik ono kao neki vrhunski telepatski telefonski dijagnosticar kaze dijagnozu preko telefona, kaze sigurno se dobro osjecas i ne treba ti nista.

Znaci niko nit mi je nalaze pregledao niti kakvu terapiju propisao, rekao sta trebam dalje raditi...

Evo prođe prva smjena i niko me nije nazvao da da bilo kakvu informaciju.

Mozes misliti koliko je hronicnih bolesnika ovako zivot izgubilo jer debili provode neku svoju samovolju i ne prate apsolutno nikakav protokol.
Ja nisam htio trositi energiju na zvanje doktora ovaj put
Jer sam znao kakva je procedura...
Jbg
Karikaturist
Posts: 3647
Joined: 20/12/2020 10:03

#582 Re: Testiranje

Post by Karikaturist »

Sve go strucnjak do strucnjaka ovdje, fakat zavidim.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#583 Re: Testiranje

Post by baja »

Prošao jesenas kroz covid, sa simptomima i + PCR uredno.
nalaz krvi upala i potvrda na RTG. RTG i krv se radi istovremeno, moja doktorica na osnovu mojih simptoma tražila oboje. Iskreno ja sam insistirao da se slikaju pluća jer sam danima imao temperaturu. Da sam bio blag, nisam siguran da bi napisala rtg pluća.
Nek se i ošteti sistem za te RTG snimke, halal bilo... ko će preuzeti odgovornost ako ne uslikaš čovjeku pluća i umre radi tih par dana pogrešne procjene.
Karikaturist
Posts: 3647
Joined: 20/12/2020 10:03

#584 Re: Testiranje

Post by Karikaturist »

Pa cemu onda pljuvanje po medicinskim radnicima, ljudi rade kako vi insistirate.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#585 Re: Testiranje

Post by baja »

Ja ne pljujem (ako si se meni obratio), oni jos i dobro rade s obzirom kakvi su im uslovi i pacijenti. I još ako su u štrajku, jer im na svim ambulantama piše tako. Ovo se odnosi na COVID ambiulante

Ono gdje je problem je porodična medicina. To sranje je samo nastavljeno od prije ....to treba raspustiti podhitno. call centar koji ne mozes dobiti :D
Karikaturist
Posts: 3647
Joined: 20/12/2020 10:03

#586 Re: Testiranje

Post by Karikaturist »

Ma nije to, nego sam i ja njihov kolega kao sto rece jedan mudroser sa vrha stranice pa moram braniti svoje. :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#587 Re: Testiranje

Post by nepass1 »

baja wrote: 18/01/2022 09:23 Ja ne pljujem (ako si se meni obratio), oni jos i dobro rade s obzirom kakvi su im uslovi i pacijenti. I još ako su u štrajku, jer im na svim ambulantama piše tako. Ovo se odnosi na COVID ambiulante

Ono gdje je problem je porodična medicina. To sranje je samo nastavljeno od prije ....to treba raspustiti podhitno. call centar koji ne mozes dobiti :D
Pa sve povukli sa porodicne, haman sve, testiranja i kovid ambulante. Onda i na porodicnoj ih ima u izolaciji. Call centar isto porodicna. Dva covjeka cetiri telefona u jefnoj opstini, smjesno. A potraju razgovori. A najveci nedostatak nema ovih dr koji su sa biroa radili za smjesnih 800KM. Oni su bar sto se tice prve linije haman i iznijeli sav teret kovida u martu
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#588 Re: Testiranje

Post by nepass1 »

Eh da, ministar fakat hoce da penzionise pulmologe koji su radili u koroni a imali su preko 65g. Tako da mislim, sto se tice dz, ostaje 10 pulmologa da radi. Pet ide u penziju. Ti ljudi sto trebaju u penziju imaju nakupljeno 40ak dana godisnjeg. Jer nisu u 2021 koristili. Plus naradjeni dani.
Sve je to do ministarstva i vlade i zavoda.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#589 Re: Testiranje

Post by baja »

nepass1 wrote: 18/01/2022 09:34
baja wrote: 18/01/2022 09:23 Ja ne pljujem (ako si se meni obratio), oni jos i dobro rade s obzirom kakvi su im uslovi i pacijenti. I još ako su u štrajku, jer im na svim ambulantama piše tako. Ovo se odnosi na COVID ambiulante

Ono gdje je problem je porodična medicina. To sranje je samo nastavljeno od prije ....to treba raspustiti podhitno. call centar koji ne mozes dobiti :D
Pa sve povukli sa porodicne, haman sve, testiranja i kovid ambulante. Onda i na porodicnoj ih ima u izolaciji. Call centar isto porodicna. Dva covjeka cetiri telefona u jefnoj opstini, smjesno. A potraju razgovori. A najveci nedostatak nema ovih dr koji su sa biroa radili za smjesnih 800KM. Oni su bar sto se tice prve linije haman i iznijeli sav teret kovida u martu
Sve je tako slazem se. Ali kad bi pitao u DZ niko nista ne bi mjenjao, kako direktor i uposlenici. Pa svaki dan prođem pored DZ Omer Maslic, stomatolozi ko tetke na prozorima nemaju posla, a plata ide.

Sistematizacija je trebala davno biti prilagođena stanju na terenu. Sad se bojim da je kasno,lakše je privatizovati zadravstvo, nažalost. Ili neku hibrid varijantu skontat
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#590 Re: Testiranje

Post by nepass1 »

Ne mozes napraviti sistematizaciju kad si uzeo pare da zaposlis desetine dr stomatologije kao i sestara i onda ih sjebati. Mislim mozes ali znas i sam.
Sto se tice samih uposlenika, dobro je jedan covjek rekao, vise zavrsene skole a glupljih ljudi na jednom mjestu nikad nisam vidio. Misleci na doktore na nekom sastanku
all-in
Posts: 9
Joined: 15/12/2021 20:48

#591 Re: Testiranje

Post by all-in »

bumerangss wrote: 18/01/2022 06:19
all-in wrote: 17/01/2022 14:14 Izgleda da treba otici i pizdariju napraviti.

Jos lik ono kao neki vrhunski telepatski telefonski dijagnosticar kaze dijagnozu preko telefona, kaze sigurno se dobro osjecas i ne treba ti nista.

Znaci niko nit mi je nalaze pregledao niti kakvu terapiju propisao, rekao sta trebam dalje raditi...

Evo prođe prva smjena i niko me nije nazvao da da bilo kakvu informaciju.

Mozes misliti koliko je hronicnih bolesnika ovako zivot izgubilo jer debili provode neku svoju samovolju i ne prate apsolutno nikakav protokol.
Haus im je u ambulantama i malo je kadra pa nemaju kad da se jave jer tako dolaze u ambulantu... možeš i pizdariju napraviti ali sestrica odmah zovne policiju i onda ti murija kaže "izvini joj se bolje ti je nego da platiš 500 KM za narušacanje javnog reda i mira ili da se vućete po sudu" :D

Pandemija je, vanredno stanje, haus totalni... ko ima sreće i preživi pricat ce :skoljka:
Ma znam kakvo im je stanje i kakva im je prica, a ako me dovedu do tog stanja halalit cu ja njima i vise od 5 stoja.
Razumijem ja i pandemiju i stanje i to sto preko stele uvode pacijente dok drugi satima cekaju i sve ostale kriminalne radnje, ali da te doktorica nece da nazove i da ti kaze rezultate nalaza to ne mogu sa shvatim. Za toliki bezobrazluk nisam cuo da se desava u ostalim domovima zdravlja.
all-in
Posts: 9
Joined: 15/12/2021 20:48

#592 Re: Testiranje

Post by all-in »

Black swan wrote: 18/01/2022 08:07
all-in wrote: 17/01/2022 14:14 Izgleda da treba otici i pizdariju napraviti.

Jos lik ono kao neki vrhunski telepatski telefonski dijagnosticar kaze dijagnozu preko telefona, kaze sigurno se dobro osjecas i ne treba ti nista.

Znaci niko nit mi je nalaze pregledao niti kakvu terapiju propisao, rekao sta trebam dalje raditi...

Evo prođe prva smjena i niko me nije nazvao da da bilo kakvu informaciju.

Mozes misliti koliko je hronicnih bolesnika ovako zivot izgubilo jer debili provode neku svoju samovolju i ne prate apsolutno nikakav protokol.
Ja nisam htio trositi energiju na zvanje doktora ovaj put
Jer sam znao kakva je procedura...
Jbg
Ja moram radi bolovanja jer ne znam da li je otvoreno.
Nadam se samo da se nece pogorsati stanje u toku sedmice.
Glupo mi je, kazu ti zovi i trazi svoju doktoricu, ti zovnes prijavis sve ona nece da te nazove.
A imam i osjecaj da oni samo dignu slusalicu, jer nije moguce da ta dva broja konstantno zoves citav dan i da je non stop zauzeto.
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#593 Re: Testiranje

Post by tap3ah75 »

Od početka ja govorim da me nije strah virusa, nego me je strah naših doktora.
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#594 Re: Testiranje

Post by bumerangss »

Karikaturist wrote: 18/01/2022 09:00 Pa cemu onda pljuvanje po medicinskim radnicima, ljudi rade kako vi insistirate.
Bravo!

Vecina i dođe doktoru sa svojom dijagnozom sa interneta, neki kao ovaj gore zahtjevaju makar nešta od dijagnostike ali tacno oni znaju isto sa interneta kako dijagnosticirati a neki su i dijagnozu sami postavili pa od dr traže samo terapiju, naravno koju oni hoće onako sa papira da ne zaborave kao u konzum da su došli :roll:
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#595 Re: Testiranje

Post by bumerangss »

all-in wrote: 18/01/2022 12:00
bumerangss wrote: 18/01/2022 06:19

Haus im je u ambulantama i malo je kadra pa nemaju kad da se jave jer tako dolaze u ambulantu... možeš i pizdariju napraviti ali sestrica odmah zovne policiju i onda ti murija kaže "izvini joj se bolje ti je nego da platiš 500 KM za narušacanje javnog reda i mira ili da se vućete po sudu" :D

Pandemija je, vanredno stanje, haus totalni... ko ima sreće i preživi pricat ce :skoljka:
Ma znam kakvo im je stanje i kakva im je prica, a ako me dovedu do tog stanja halalit cu ja njima i vise od 5 stoja.
Razumijem ja i pandemiju i stanje i to sto preko stele uvode pacijente dok drugi satima cekaju i sve ostale kriminalne radnje, ali da te doktorica nece da nazove i da ti kaze rezultate nalaza to ne mogu sa shvatim. Za toliki bezobrazluk nisam cuo da se desava u ostalim domovima zdravlja.

:lol: :lol: Nije posao doktorice da te zove da ti kaže rezultat testa! Ne dobiva to ona kao viber poruku na svoj mobitel ili kompjuter vec na KCUS-u na mikrobiologiji kad urade tvoj bris, rezultat istog upišu u tvoj elektronski karton i na tebi je da se interesuješ da zoveš i da pitaš je li bris gotov! Doktori dnevno pošalju na desetine uputnica za testiranje i vjeruj do kraja smjene da ni oni od obima posla ne znaju kome su poslali
User avatar
azurna_obala
Posts: 5572
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#596 Re: Testiranje

Post by azurna_obala »

Sinoć smo testirali djecu, test je bio gotov za 15 minuta, jel' ovo znači da sada koriste samo ove brze testove, jer prije 15 dana smo čekali dva dana na nalaz?
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#597 Re: Testiranje

Post by laik1981 »

azurna_obala wrote: 21/01/2022 10:13 Sinoć smo testirali djecu, test je bio gotov za 15 minuta, jel' ovo znači da sada koriste samo ove brze testove, jer prije 15 dana smo čekali dva dana na nalaz?
PCR se sad uglavnom koristi za prijem na bolnicko lijecenje.. Za ostale je antigenski..
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7375
Joined: 16/01/2007 23:38

#598 Re: Testiranje

Post by banjaluka078 »

laik1981 wrote: 21/01/2022 10:53
azurna_obala wrote: 21/01/2022 10:13 Sinoć smo testirali djecu, test je bio gotov za 15 minuta, jel' ovo znači da sada koriste samo ove brze testove, jer prije 15 dana smo čekali dva dana na nalaz?
PCR se sad uglavnom koristi za prijem na bolnicko lijecenje.. Za ostale je antigenski..
I ovdje su prešli uglavnom na BAT, s tim da priznaju i informaciju o pozitivnom kućnom testu.
Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić rekao je za RTRS da je epidemiološka situacija u Srpskoj pogoršana.

Šeranić je istakao da je ovakvo stanje očekivano i da je veliki broj zaraženih pacijenata bez simptoma.

On je rekao da u Srpska raspolaže dovoljnim brojem testova, ali da su kapaciteti testiranja ograničeni, te da se uglavnom samo pacijenti koji imaju upalu pluća testiraju PCR testom, a ostali brzim antigenskim testovima.

"Antigenski testovi omogućavaju bolju i bržu trijažu", naglasio je Šeranić u Јutarnjem program RTRS-a.

Kada je riječ o brzim testovima koji se mogu kupiti u apotekama, on je naveo da ne može govoriti o njihovoj pouzdanosti, ali da su u svakom slučaju korisni jer, ukoliko pokažu da je osoba pozitivna, omogućavaju preventivno djelovanje, odnosno izbjegavanje kontakata i dalje postupanje u skladu sa preporukama i savjetima ljekara.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5572
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#599 Re: Testiranje

Post by azurna_obala »

Hvala vam, ima smisla.
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#600 Re: Testiranje

Post by laik1981 »

banjaluka078 wrote: 21/01/2022 11:07
I ovdje su prešli uglavnom na BAT, s tim da priznaju i informaciju o pozitivnom kućnom testu.
Otvoren je prostor za zloupotrebe. Za bolovanje je dovoljan poziv i da im kazes da ti je kucni test pozitivan..
Locked