Test na SIBO u Sarajevu ?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#1 Test na SIBO u Sarajevu ?

Post by MaksprotivMarksa »

Muku mucim sa bilijarnim gastritisom vec par godina, to je stanje koje mi je u potpunosti promijenilo zivot na gore. Kako lijeka za to stanje nema, a indiferentnost ljekara prema ovom stanju je zapanjujuca, informiram se uglavnom online. Negdje sam naisao na SIBO bakterinu kao jedan od potencijalnih uzrocnika refluksa zucnog sadrzaja u zeludac, procitao sam da postoje testovi na SIBO, ali nisam vidio da isti postoje kod nas. Zanima me da li neko ima informaciju gdje mogu uraditi test na SIBO u vrloj nam kasabi ?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2 Re: Test na SIBO u Sarajevu ?

Post by moonca »

Ima nas sto imamo osjetljiv stomak i dobro se informisati na netu, ali ipak bi trebao kod dr pa s njim vidjeti koje pretrage raditi i kako ublaziti tegobe.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#3 Re: Test na SIBO u Sarajevu ?

Post by MaksprotivMarksa »

moonca wrote:Ima nas sto imamo osjetljiv stomak i dobro se informisati na netu, ali ipak bi trebao kod dr pa s njim vidjeti koje pretrage raditi i kako ublaziti tegobe.
Prosao sam sve uglednije ordinacije za pitanje stomaka u Sarajevu i Beogradu, za moje stanje nema lijelka osim jedne operacije koja nije do kraja ispitana i ne radi se u nasim krajevima, ovo nije rizicno, u pitanju je obicna pretraga na bakterije u tankom crijevu koja se radi putem nalaza krvi ili izdisajnog testa, ova etraga je rutinska i redovna na zapadu, ali ne mogu da nadjem to testiranje u Sarajevu. Pozdrav !
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#4 Re: Test na SIBO u Sarajevu ?

Post by razuman_covjek »

I meni ovo treba ali mislim da nema kod nas. Ja sam mislio pogledati da se naruci online.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#5 Re: Test na SIBO u Sarajevu ?

Post by MaksprotivMarksa »

razuman_covjek wrote:I meni ovo treba ali mislim da nema kod nas. Ja sam mislio pogledati da se naruci online.
Kako mislis online, sa amazona ili ebaya nesto ?
Post Reply