Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
mokosh
Posts: 165
Joined: 24/09/2010 00:12

#101 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by mokosh »

sanabe wrote:Ne znam, ujutro nakon sto vidim vijesti, ovdje i nakos sto/ako cujem nesto o Ajsi na radiu , i ako ne bude primljena ja odoh gore, u Kosevo direktno kod sefa odjeljanja. Eto. Ja mirno sjediti ne mogu. Ajsa MORA biti u bolnici dok ne krene ako Bog da u inosytransvto na lijecenje.
Sama ne možeš ništa uradit, samo ćeš se osjetit još nemoćnije. Najbolje organizovat neko okupljanje ispred i da dođemo. Više šanse ima više ljudi.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#102 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by valterbranisarajevo »

Zaboravimo na trenutak bolnicu..Bio sam sada na grupi. Plan za Ajšinu evakuaciju se priprema i možda će se znati već sutra. Moraće biti izmještena specijalnim avionom uz nadzor tima ljekara i to će koštati najmanje 10.000 eura. Prvi zahvat će biti ugradnja neke pumpe (najmanje 15.000 eura) plus troškovi za smještaj roditelja...

U ovom slučaju je stvarno vrijeme novac jer je u pitanju život....Zato za sada zaboravimo KCUS, uputnice i posvetimo se prikupljanju novca, koliko ko može...To je sada najvažnije.....
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#103 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by valterbranisarajevo »

zagazaga wrote:Image
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#104 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by psydelija »

dusa draga... i sam imam jedno, jos i manju sabiju od ove... najteze je roditeljima i maloj.
stvarno zalosno koji nemar!

da li je moguce uplatiti e-benkingom ili pajpalom?
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#105 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by shambho »

sanabe wrote:
psydelija wrote:dusa draga... i sam imam jedno, jos i manju sabiju od ove... najteze je roditeljima i maloj.
stvarno zalosno koji nemar!

da li je moguce uplatiti e-benkingom ili pajpalom?
moze, evo ti ispod fotografije male Ajse podaci
http://ajsahajdarevic.bbnow.org/index.php

Direktan link.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#106 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by valterbranisarajevo »

i pratite sutra...Sve ćemo saznati....

http://www.kameleon.ba/

Udri muški... by Almir Ćehajić Batko. Emitovanje svakim radnim danom od 8.30 do 10.00.

Tuzla 102,7 MHz

Sarajevo 101,2 MHZ

Kladanj 91,5 MHz

Zavidovići 98,3 MHz

Gračanica 95,9 MHz

Gradačac 95,6 MHZ

Nekada je emisiju prenosio OBN. Moram provjeriti.....
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#107 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by Redd »

Ljudi Ajša se teško pati. Njen organizam ne može još dugo izdržati. Otac ju je danas na putu kući, svu izmorenu i izmučenu, morao aspirirati na svakoj benzinskoj pumpi do Visokog. Njeni rodtelji se bore kao lavovi, daju sve od sebe, i uvjerena sam u to da je bolje paze oni kući nego što bi je ijedan tim ljekara na Koševu pazio. Dijete treba da se izmjesti na liječenje u instranstvo, a nismo ni novaca dovljno skupili, šta dovoljno, ni blizu! Da je moje dijete ja je ne bih ni dala na Koševo, ne bih rizikovala da gore još dobije MRSU, kao što su neka druga djeca dobila, pa vraćena na liječenje infekcije u BIH iz inostranstva, to bio bio kraj za našu Ajšu, po mom mišljenju. Tad je tek niko ne bi liječio.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#108 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by valterbranisarajevo »

I na TV Pink od 9-10..(ovo me malo buni možda sada emisja počinje u 9 a ovi na kameleonu nisu promijenili raspored...
mokosh
Posts: 165
Joined: 24/09/2010 00:12

#109 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by mokosh »

Nikad se nije emitovala cijela emisija na TV; nemoj da te buni.
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#110 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by Redd »

sanabe wrote:Razgovarala sam sa dezurnim doktorom na odjeljenju na kojem je Ajsa danas bila s tim da on nista ne zna o ovome slucaju. Bas nista. Rekoh maloprije da me uputio na prof. Izetbegovic.Ujutro. On se sokirao kada je cuo da je dijete kojem vade slajm iz usta usisivacem vraceno iz bolnice Kosevo. Kaze da jedini problem je mozda mogao biti to da malena nije ni imala upitnicu.
Ajša je danas išla na pregled kod Dr. Zubčevića u privatnoj ordinaciji jer se na KCUS-u ne može liječiti. Vodili smo je doktoru privatno da bismo skupili papire i dijagnozu što prije da se liječi vani. Na žalost, iz samo njemu znanih razloga doktor nije napisao dijagnozu. A i dalje je tačna informacija da se na Koševu ne može liječiti, jer nema vankantonalno odobrenje!
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#111 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by valterbranisarajevo »

Da spominjao je Batko pumpu, ali nije napisao šta se dešavalo..Možda su je zato htjeli ostaviti u bolnici da se ne muči na putu. Ali ponavljam bolnicu treba zaboraviti....

Samo da napomenem -to nema na plakatu. Humanitarni telefoni se mogu zvati sa fiksne i postpaid mreže-znači ne može sa ultre..Telefoni su aktivni non stop. Možete nazvati i sada....
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#112 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by Redd »

sanabe wrote:Kolko je novca skupljeno do sada, zna li iko?
Malo! Premalo! Deseti dio potrebne sume, otprilike. (Kada se izuzme novac koji će stići iz Amerike. - 21000$)
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#113 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by Redd »

Ne znam kako se zove. Fakat ne znam.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#114 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by valterbranisarajevo »

zagazaga wrote:Image
Zato smo mi tu da pomognemo.....Zovite ljudi, šaljite Paypalom. Koliko ko može....
shillen
Posts: 11242
Joined: 24/12/2010 23:12

#115 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by shillen »

Saljite ovu sliku svima , dosta ljudi i ne zna za Ajsu :( :( :(
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#116 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by valterbranisarajevo »

7.GuGu Bazar

U subotu 9. jula održat će se 7. GuGu bazar na Dobrinji, na uglu ulica Branilaca Dobrinje i Trg Mimara Sinana (blizina Merkatora), u periodu od 10.00 do 13.00 sati.

Novi Bazar koji organizuju GuGu volonterke je i nova prilika da obnovite odjeću za svoje dijete, za sebe, prodate odjeću koju su vaša djeca prerasla, zabavite se i okušate kakav ste trgovac...Dođite na još jedan humanitarni GuGu bazar.

Cijeli prihod od Bazara ide u humanitarne svrhe. Ovaj put prihod ide za malu Ajsu Hajdarevic (http://www.vidiportal.ba/drutvo/4604-ni ... maloj-ajsi), zatim za samohranu majku jednogodisnje djevojcice, te za pokretanje SOS telefona Mama savjetnica za dojenje!

Na Bazaru ćemo obnovitu jednu od naših starih akcija (http://www.gugu.ba/forum/thread-674-page-1.html) : Mama Amira, majka bolesnih blizanaca i male Amine, prestala je dojiti svoju 6-mjesečnu djevojčicu i u nemogućnosti je kupiti adaptiranu hranu za bebu. GuGU-tke skupljaju i hranu za Aminu: ako ste u mogućnosti donirajte svoju kutiju adaptiranog mlijeka (Aptamil 2) da ova djevojčica dobije adekvatnu hranu.

Subota 10 - 13 sati na Dobrinji čekamo vas na prepunim GuGu štandovima. Nemojte samo kupovati, donesite i donirajte odjeću za prodaju na GuGu bazarima!

Budite humani i podržite GuGu mame u akciji!GuGu.ba je roditeljski portal namijenjen prije svega majkama, roditeljima i onima koji to žele postati. Članice tog portala, pored svojih svakodnevnih profesionalnih iIi majčinskih obaveza, volonterski prikupljaju pomoć i pomažu svaki mjesec jedno dijete ili porodicu teškog materijalnog stanja.

Na Bazaru ćete moci kupiti i Radosnicu - najljepši dar po promotivnoj cijeni od 20 KM, a cijeli prihod ide u GuGu humanitarni fond.

Nadamo se da ćete podržati našu humanu misiju i doći po svoju dozu pozitivne energije :)
http://www.facebook.com/event.php?eid=232953170058463
shillen
Posts: 11242
Joined: 24/12/2010 23:12

#117 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by shillen »

Ne znam da li je moguce , ali zamolio bi portal Sarajevo-x , da stavi ovo kao vijest , mislim da je ovo puno vaznije od toga sto je Tadic prosetao rodnim gradom .....
Hvala unaprijed :sax: :sax:
Last edited by shillen on 07/07/2011 02:02, edited 1 time in total.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#118 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by valterbranisarajevo »

Mediji su zakazali.... :(

ja bih zamolio sve one koji imaju facebook profil, da na svoj zid postave link na Ajšinu grupu....

http://www.facebook.com/home.php?sk=gro ... 8530828205
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#120 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by valterbranisarajevo »

Da treba držati temu aktivnom jer će tako biti i na naslovnoj strani portala!!!! Lupajte UP kada god stignete!!!
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#121 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by valterbranisarajevo »

Ajša živi u jednom selu kod Visokog u kući koja samo što se nije srušila....
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#122 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by valterbranisarajevo »

I zovite. molim vas....Ja ne mogu više..laku noć...
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#123 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by kurty »

evo poslao sam opet mailove medijima...
nadam se da ce neko objaviti bar plakat
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#124 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by psydelija »

sanabe wrote:
psydelija wrote:dusa draga... i sam imam jedno, jos i manju sabiju od ove... najteze je roditeljima i maloj.
stvarno zalosno koji nemar!

da li je moguce uplatiti e-benkingom ili pajpalom?
moze, evo ti ispod fotografije male Ajse podaci

eee, hvala...
ja sam upravo uplatio i nadam se da ce joj s`hajrom biti...

boze pomozi da ajsa ozdravi i da ima bezbrizno detinjstvo!

ps. nase malo je nekome i te kako mnogo... i zato, uplatimo, uplatimo makar i simbolicnih 50 feninga.
User avatar
Lafo.Mamone
Posts: 80
Joined: 05/10/2009 01:10

#125 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by Lafo.Mamone »

sanabe wrote:
Redd wrote:UP!

Izvini, mene stvarno zanima gdje je malena Ajsa trenutno? Je li kod kuce? U Visokom? Je li joj bio naporan put? Je li sad bolje? Spava li? Znas li? Vidi mene :oops: ko mahalusa, ali stvarno me zanima :)
Daj Boze da mirno spava... Mala Ajsa ne zna sta je miran san.. ona ne zna kako je "spavati kao beba", jer malu Ajsu roditelji moraju inhalirati usisivacem svako par sati , da se ne bi ugusila. :sad:

Inace malena Ajsa ne zna za toplo majcino mlijeko, za hapu, voce , povrce ... za hranu koju konzumiraju njeni vrsnjaci... Ajsa se hrani iskljuvi putem SONDE koju roditelji "guraju" Ajsi u zeludac 8 puta dnevno. :sad:

Saznajte sve o Ajsi , prikljucite se u ove dvije grupe:
http://www.facebook.com/home.php?sk=gro ... p_activity
http://www.facebook.com/pages/Pomozimo- ... 2373072738


i drago mi je da je prica o Ajsi konacno zazivjela na ovom forumu. ZAdnjih par puta smo ptencirali pricu o Ajsi na ovoj temi :http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 6&start=75

odziv je bio slab , a sada evo vidim 7 stranica za dan :thumbup:
Post Reply