teska depresija pomoc

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#51 Re: teska depresija pomoc

Post by radostan dan »

da se pomogne momku, nek se otključa ona tema o jebačini u trojku.

poslije toga, ništa neće biti isto...
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#52 Re: teska depresija pomoc

Post by ho oponopono »

...e jesi našao crkvu za pomoć! :mrgreen:

...ovdje ti mogu strukture nabiti još koji kompleks dok trepneš, nego bez zajebancije izgleda bipolarni poremećaj, ne brigaj skoro svaka druga persona egzistira sa istim, ono što ti mogu reći potraži stručno mišljenje! :novine:

...a na forum dođi da se izluftaš samo! :pisnuo:
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#53 Re: teska depresija pomoc

Post by radostan dan »

partibrejkeru... :evil:
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#54 Re: teska depresija pomoc

Post by _mufljuz_ »

ma kad ima kesa nek plati kurve a ja cu mu izorganizovat terapije
bluebis
Posts: 8
Joined: 16/02/2014 01:06

#55 Re: teska depresija pomoc

Post by bluebis »

ho oponopono wrote:...e jesi našao crkvu za pomoć! :mrgreen:

...ovdje ti mogu strukture nabiti još koji kompleks dok trepneš, nego bez zajebancije izgleda bipolarni poremećaj, ne brigaj skoro svaka druga persona egzistira sa istim, ono što ti mogu reći potraži stručno mišljenje! :novine:

...a na forum dođi da se izluftaš samo! :pisnuo:
Da i ja mislim da je bipolarni poremecaj , vec dugo sumnjam samo me depresivna faza nikad nije ovoliko pogodila da mi dodjem da se roknem.U petak sam kod psihica pa cu javiti informacije.
rasuta_riza
Posts: 546
Joined: 18/10/2006 14:05

#56 Re: teska depresija pomoc

Post by rasuta_riza »

bluebis wrote:
ho oponopono wrote:...e jesi našao crkvu za pomoć! :mrgreen:

...ovdje ti mogu strukture nabiti još koji kompleks dok trepneš, nego bez zajebancije izgleda bipolarni poremećaj, ne brigaj skoro svaka druga persona egzistira sa istim, ono što ti mogu reći potraži stručno mišljenje! :novine:

...a na forum dođi da se izluftaš samo! :pisnuo:
Da i ja mislim da je bipolarni poremecaj , vec dugo sumnjam samo me depresivna faza nikad nije ovoliko pogodila da mi dodjem da se roknem.U petak sam kod psihica pa cu javiti informacije.
Malo ti nas ovde handriš, ti da si u depri pravoj ne bi mislio ništa, a već bi danas bio kod psihića. Te dijagnoze što ih guglaš, zaboravi, nisi kompetentan da sam sebe ocjenjuješ niti iko sa foruma.
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#57 Re: teska depresija pomoc

Post by Aethaercyn »

bluebis wrote:Pozdrav

Ovako, imam 21 godinu.Prije svega pokušajte me razumiti...
Vec par godina imam neke promjene raspolozenja , uglavnom do jesenas sam sve trpio i cekao manicne epizode koje su nekad trajale krace nekad duze da mi poprave zivot.A onda su me pocele proganjati svakojakve misli.
Ubijaju mi volju za zivotom , u meni kao da ima neki glas koji govori u kontekstu "sta je to zivot,sta je to uzivanje,zivot nema smisla" tako nešto , veoma teško za objasnit.Najljepši dio dana mi je budjenje kada mi te misli nisu na pameti.Uglavnom treba mi nekih 5 minuta da ih se sjetim.
Vjerujte mi da mogu plakao bih ,ali ni to ne mogu.
Osjecam se kao praznina, u glavi se borim sa ovim mislima koje me iscrpljuju.
Materijalna situacija mi je bolja od 98% gradjana ove drzave.
Vjerujte mi maloprije na al jazeeri gledam emisiju kako beskucnici zive od sakupljanja boca i prate njihov zivot.
Dao bih i svoj topli dom,automobil,iphone... ma sve bih dao da vodim bilo kakav zivot pa makar on bio ispunjen bijedom i siromaštvom.Dakle bio bi ispunjen, moj je prazan...
Pretprošlu subotu sam pokušao sa alkoholom(inace rijetko pijem), popio sam litar žestokog pica,ali opet nista.
Nit' sam zaboravio na misli nit' sam bio sretan.
Sjecam se kako sam ljetos sa ocem gledao na laptopu kako cemo sljedece ljeto kupiti taj i taj automobil ,kako sam samo bio uzbudjen i radio kao crnac.
Cak mi je i seks postao bezazlen , erekcija i sve ostalo je tu ,ali mi u glavi zvoni nesto poput "to je samo seks"...
Svi snovi su nestali osim jednog onog suicidalnog.

Pomozite , ne znam sta od muke vise da napisem...
Ajd ti jarane doci pa neka on tebi propiše koju piRulu. Biće ti bolje 100%.
A samo da te pitam, zar se može pisati o tome koliko je čovjek depresivan? U mjestu gdje ja živim, imam komšiju koji je ka ti, ali jarane od njega ne mozes riječ dobiti a kamoli da ti napiše rečenicu. Da se ti nisi jare umislio? Otiđi u teretanu,ispuši iz sebe, možda će ti biti bolje.
A ako ti to ne pomogne, onda izazovi koga pa neka taj ubije sevdah u tebi, al ono dobro.. Nikad te više neće spičiti depra jer ćeš odma pomisliti na to da si bio poparen ko vo u kupusu.

Moj savjet:
Ustaneš, obaviš ličnu higijenu, zdravstvenu knjižicu u ruke i gospodinu doktoru.
Pomaže.
User avatar
niki1
Posts: 18
Joined: 04/08/2011 14:39

#58 Re: teska depresija pomoc

Post by niki1 »

Ti uopste nemas DEPRESIJU tebe muce neke druge stvari 100% sam siguran.
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#59 Re: teska depresija pomoc

Post by gnjev »

Ja mislim da ga muci Dzevad
rasuta_riza
Posts: 546
Joined: 18/10/2006 14:05

#60 Re: teska depresija pomoc

Post by rasuta_riza »

.
Last edited by rasuta_riza on 28/02/2014 21:44, edited 1 time in total.
User avatar
Panzer_Daddy
Posts: 240
Joined: 07/09/2013 08:08
Location: na vrhu me(n)talne kupole

#61 Re: teska depresija pomoc

Post by Panzer_Daddy »

bluebis wrote:Pozdrav

Ovako, imam 21 godinu.Prije svega pokušajte me razumiti...
Vec par godina imam neke promjene raspolozenja , uglavnom do jesenas sam sve trpio i cekao manicne epizode koje su nekad trajale krace nekad duze da mi poprave zivot.A onda su me pocele proganjati svakojakve misli.
Ubijaju mi volju za zivotom , u meni kao da ima neki glas koji govori u kontekstu "sta je to zivot,sta je to uzivanje,zivot nema smisla" tako nešto , veoma teško za objasnit.Najljepši dio dana mi je budjenje kada mi te misli nisu na pameti.Uglavnom treba mi nekih 5 minuta da ih se sjetim.
Vjerujte mi da mogu plakao bih ,ali ni to ne mogu.
Osjecam se kao praznina, u glavi se borim sa ovim mislima koje me iscrpljuju.
Materijalna situacija mi je bolja od 98% gradjana ove drzave.
Vjerujte mi maloprije na al jazeeri gledam emisiju kako beskucnici zive od sakupljanja boca i prate njihov zivot.
Dao bih i svoj topli dom,automobil,iphone... ma sve bih dao da vodim bilo kakav zivot pa makar on bio ispunjen bijedom i siromaštvom.Dakle bio bi ispunjen, moj je prazan...
Pretprošlu subotu sam pokušao sa alkoholom(inace rijetko pijem), popio sam litar žestokog pica,ali opet nista.
Nit' sam zaboravio na misli nit' sam bio sretan.
Sjecam se kako sam ljetos sa ocem gledao na laptopu kako cemo sljedece ljeto kupiti taj i taj automobil ,kako sam samo bio uzbudjen i radio kao crnac.
Cak mi je i seks postao bezazlen , erekcija i sve ostalo je tu ,ali mi u glavi zvoni nesto poput "to je samo seks"...
Svi snovi su nestali osim jednog onog suicidalnog.

Pomozite , ne znam sta od muke vise da napisem...
Dobro bi ti dosao zivot u kasarni ali redovne vojske vise nema....
Pocni pravit belaje,kreni kontra zakona- promjene u zivotu su ti onda zagarantovane ;)
Mucni mozgom
Posts: 40
Joined: 08/02/2014 09:07

#62 Re: teska depresija pomoc

Post by Mucni mozgom »

Panzer_Daddy wrote:
bluebis wrote:Pozdrav

Ovako, imam 21 godinu.Prije svega pokušajte me razumiti...
Vec par godina imam neke promjene raspolozenja , uglavnom do jesenas sam sve trpio i cekao manicne epizode koje su nekad trajale krace nekad duze da mi poprave zivot.A onda su me pocele proganjati svakojakve misli.
Ubijaju mi volju za zivotom , u meni kao da ima neki glas koji govori u kontekstu "sta je to zivot,sta je to uzivanje,zivot nema smisla" tako nešto , veoma teško za objasnit.Najljepši dio dana mi je budjenje kada mi te misli nisu na pameti.Uglavnom treba mi nekih 5 minuta da ih se sjetim.
Vjerujte mi da mogu plakao bih ,ali ni to ne mogu.
Osjecam se kao praznina, u glavi se borim sa ovim mislima koje me iscrpljuju.
Materijalna situacija mi je bolja od 98% gradjana ove drzave.
Vjerujte mi maloprije na al jazeeri gledam emisiju kako beskucnici zive od sakupljanja boca i prate njihov zivot.
Dao bih i svoj topli dom,automobil,iphone... ma sve bih dao da vodim bilo kakav zivot pa makar on bio ispunjen bijedom i siromaštvom.Dakle bio bi ispunjen, moj je prazan...
Pretprošlu subotu sam pokušao sa alkoholom(inace rijetko pijem), popio sam litar žestokog pica,ali opet nista.
Nit' sam zaboravio na misli nit' sam bio sretan.
Sjecam se kako sam ljetos sa ocem gledao na laptopu kako cemo sljedece ljeto kupiti taj i taj automobil ,kako sam samo bio uzbudjen i radio kao crnac.
Cak mi je i seks postao bezazlen , erekcija i sve ostalo je tu ,ali mi u glavi zvoni nesto poput "to je samo seks"...
Svi snovi su nestali osim jednog onog suicidalnog.

Pomozite , ne znam sta od muke vise da napisem...
Dobro bi ti dosao zivot u kasarni ali redovne vojske vise nema....
Pocni pravit belaje,kreni kontra zakona- promjene u zivotu su ti onda zagarantovane ;)
Moj ti je savjet ne ulazi na ovaj forum jer citajuci ove komentare i njihove poruke svako iole normalan ima da zapadne u depresiju jer tek tada shvati koji mentalni sklopovi su u njegovoj sredini. Prema tome sredinu u kojoj smo shvati uzrokom tvoje depresije i nađi smisao u bilo cemu sto nije vezano za ljudski rod ovog podneblja.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#63 Re: teska depresija pomoc

Post by ho oponopono »

...yea bro mućni mozgom! :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#64 Re: teska depresija pomoc

Post by radostan dan »

ovaj -mućni mozgom- kolektivno baca u depru...
Mucni mozgom
Posts: 40
Joined: 08/02/2014 09:07

#65 Re: teska depresija pomoc

Post by Mucni mozgom »

radostan dan wrote:ovaj -mućni mozgom- kolektivno baca u depru...
Ne ja vjeruj mi na rijec ili pogledaj oko sebe i vidjeces sve nasmijana lica i presrecne ljude kako uzivaju u zivotu :sad: jos kada zatraze savjet za ozbiljan problem koji imaju svi potrce da pomognu a narocito na forumu. :( Procitaj postove prije i imaj radostan dan.
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#66 Re: teska depresija pomoc

Post by radostan dan »

-mućni mozgom- je strani plačenik i izaslanik raznih farmacutskih kuća i i pr udruženja privtnih psihologa koji masno naplaćuju svoje seanse...
poslat je ovdje da masovno širi depresiju i time podspješi kupovinu raznih antidepresivnih medikamenata, kao i angažovanje raznih psihoanalitičara,-na divlje-...
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#67 Re: teska depresija pomoc

Post by ho oponopono »

Image
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#68 Re: teska depresija pomoc

Post by JThomas »

ko popije litar žestokog, ne zaboravi na misli, a inače ne pije - klinički je mrtav, a ne depresivan...
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#69 Re: teska depresija pomoc

Post by radostan dan »

ho oponopono dana 18/02/2014 13:17

slika
kad ti kažem, kume... :mrgreen:


User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#70 Re: teska depresija pomoc

Post by ho oponopono »

radostan dan wrote:
ho oponopono dana 18/02/2014 13:17

slika
kad ti kažem, kume... :mrgreen:



...gledaj u mene prepoznaćeš se... :mrgreen:
Mucni mozgom
Posts: 40
Joined: 08/02/2014 09:07

#71 Re: teska depresija pomoc

Post by Mucni mozgom »

radostan dan wrote:-mućni mozgom- je strani plačenik i izaslanik raznih farmacutskih kuća i i pr udruženja privtnih psihologa koji masno naplaćuju svoje seanse...
poslat je ovdje da masovno širi depresiju i time podspješi kupovinu raznih antidepresivnih medikamenata, kao i angažovanje raznih psihoanalitičara,-na divlje-...
Gdje me nađe :-)
:thumbup:

Ima ona narodna : B..... je svaki dan B....!
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#72 Re: teska depresija pomoc

Post by radostan dan »

naravno, zato ja ne mislim o šljivi i užetu...

:wink:
opusti se, zezamo se...

:sax:
bluebis
Posts: 8
Joined: 16/02/2014 01:06

#73 Re: teska depresija pomoc

Post by bluebis »

Danas sam malo fizikanerio , na pocetku jedva ,opet me misli proganjale ,ali kako je vrijeme odmicalo situacija se poboljsala.
Trenutno se bolje osjecam nego prije,nekako misli mi se teze razglabaju po glavi... uglavnom malo malo bolje nego jucer i prekjucer kad mi je bukvalno svaka misao vodila ka gluho bilo suicidu.
Za ove sto govore da ne znam sta je depresija...znam itekako sta je depresija i siguran sam da sam prosao kroz nju.
Ovo sad je drugacije , ne znam kako bih nazvao ,uglavnom ima slicnosti sa depresijom.Mozda i jest depresija samo teza.
Pokusavam da zadam sebi cilj ,ali sta god bih sebi zadao to bi moje misli brzo srusile...sve mi se cini besmislenim i dosadnim.
I da , idem u teretanu vec pola godine(nekad bi mi bilo dobro nekad lose tj. nekad zaboravim na misli nekad ne) ,a od 7 do 18te godine sam fudbal trenirao.
Nadam se da je ovo neka faza odrastanja posto sam se inace do prije nekih dvije godine totalno djetinjasto ponasao npr. ne bi bilo dana u kuci da barem 2x netko trznem(prepadnem) cekajuci ga iza zida/vrata ili jedno 50 pokusaja dnevno da glavom dohvatim plafon :mrgreen:
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#74 Re: teska depresija pomoc

Post by Država »

bluebis wrote:Pozdrav

Ovako, imam 21 godinu.Prije svega pokušajte me razumiti...
Vec par godina imam neke promjene raspolozenja , uglavnom do jesenas sam sve trpio i cekao manicne epizode koje su nekad trajale krace nekad duze da mi poprave zivot.A onda su me pocele proganjati svakojakve misli.
Ubijaju mi volju za zivotom , u meni kao da ima neki glas koji govori u kontekstu "sta je to zivot,sta je to uzivanje,zivot nema smisla" tako nešto , veoma teško za objasnit.Najljepši dio dana mi je budjenje kada mi te misli nisu na pameti.Uglavnom treba mi nekih 5 minuta da ih se sjetim.
Vjerujte mi da mogu plakao bih ,ali ni to ne mogu.
Osjecam se kao praznina, u glavi se borim sa ovim mislima koje me iscrpljuju.
Materijalna situacija mi je bolja od 98% gradjana ove drzave.
Vjerujte mi maloprije na al jazeeri gledam emisiju kako beskucnici zive od sakupljanja boca i prate njihov zivot.
Dao bih i svoj topli dom,automobil,iphone... ma sve bih dao da vodim bilo kakav zivot pa makar on bio ispunjen bijedom i siromaštvom.Dakle bio bi ispunjen, moj je prazan...
Pretprošlu subotu sam pokušao sa alkoholom(inace rijetko pijem), popio sam litar žestokog pica,ali opet nista.
Nit' sam zaboravio na misli nit' sam bio sretan.
Sjecam se kako sam ljetos sa ocem gledao na laptopu kako cemo sljedece ljeto kupiti taj i taj automobil ,kako sam samo bio uzbudjen i radio kao crnac.
Cak mi je i seks postao bezazlen , erekcija i sve ostalo je tu ,ali mi u glavi zvoni nesto poput "to je samo seks"...
Svi snovi su nestali osim jednog onog suicidalnog.

Pomozite , ne znam sta od muke vise da napisem...
Idi doktoru. Govorim ti iz ličnog iskustva. Meni su doktori puno pomogli...


Sretno...
User avatar
divlji vjetar
Posts: 10087
Joined: 22/11/2013 11:32
Location: tu negdje oko tebe,

#75 Re: teska depresija pomoc

Post by divlji vjetar »

Bluebis

Kranijum muskih osoba zavrsava sa kompletnim razvojem do 22 godine zivota sto znaci tu si negdje. o depresij nemoj razmisljati niti sam sebe ubjedivati da si prosao kroz takvu dijagnozu. u tvom zivotu krije se odgovor za takvo trenutno stanje, no to ces nekad otkriti ili priznati sam sebi. do tada preporuka, Ul. Mis Irbinina. prof.dr. Kantrdzic da ne lutas puno. moja osobna dijagnoza glasi decko zdrav si kao drijen al te savjest ubija.


pozdrav
Post Reply