teska depresija pomoc

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#26 Re: teska depresija pomoc

Post by gnjev »

Ih sto se sad vade . Pokazite da imate petlju !
Nevena94
Posts: 20
Joined: 16/02/2014 01:06

#27 Re: teska depresija pomoc

Post by Nevena94 »

A i ja pricam u svoje ime i necu da pominjem nekog drugog uospte samo sam rekla sta smatram da nije resenje i da ne znam sto su tako negativni komentari a i ovog momka ne znam samo sam procitala sta je napisao i razumem ga i to je sve tako da nema potrebe da pises u mnozini
Last edited by Nevena94 on 16/02/2014 02:34, edited 1 time in total.
User avatar
LoveIsGone
Posts: 503
Joined: 09/12/2012 13:58
Location: Sarajevo

#28 Re: teska depresija pomoc

Post by LoveIsGone »

Nevena94 wrote:kao sto kazes tesko je kontrolisati um i sto se vise razmislja o tome gore je al znam da ne moze preko noci ali negiranjem toga samo gore pravi. Ono ipak je malo teze shvatiti ako to neko nije doziveo. Ali ipak hvala na misljenjima
Vidi to zna biti teško da kad o nečemu ne želiš da razmišljaš, podsvjesno ti pada napamet i crpi energiju iz tebe i što prije prihvatiš svoju podsvjest, jer je ona dio tebe, lakše ćeš je kontrolisati. Kada je kontrolišeš onda takve misli izblijede, a i kada se jave postanu ti nebitne. Probaj biti prijatelj sa sobom.
ratamahatta
Posts: 374
Joined: 15/07/2010 16:42
Location: Tu i tamo, mada vise tu nego tamo......

#29 Re: teska depresija pomoc

Post by ratamahatta »

Dobri Bosanac ( i Hercegovac), je li nije dorastao emocijama odmah se ubija :-) :izet: Steta sto polovina ovih koji djele takve savjete iste i ne praktikuje......

Depresija je gadna igracka, al vjeruj da sve je u tvojoj glavi, pokusaj sa promjenom sredine za pocetak (ako si u mogucnosti), odmakni se od svakodnevnice, pokusaj promjeniti neke dnevne rituale....I zajebi ove idiote koji nemaju pametnijeg posla.

Sretno drugar...
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#30 Re: teska depresija pomoc

Post by Kal El »

Lik se zajebava o depresiji..lafo depresivan...pojma ti nemaš,da si depresivan ne bi se morao "sjetiti" da si depresivan!

Patim od anksioznosti,navečer mi je nekako bolje,smirim se,ali se onda probudim rano i ne mogu zaspati zbog nervoze,ne mogu da jedem,uvijek postoji taj neki strah...

Vec nekoliko godina nisam izasao,izadjem kad trebam u biro ili nesto da kupim sto mi je stvarno potrebno,pomislim kako sam prije izlazio u grad sa rajom,kako sam setao,uzivao u zivotu ne mogu da vjerujem da sam takav bio,gledam sebe i ne prepoznajem se...a sada "trunem" polako u sobi,cigaru nad cigarom pusim,kasno legnem rano se budim i slabo jedem.

Spavanje - Budjenje - Cigara - Internet - Serija - Spavanje.. moj jebeni zivot!


Sent from my Xperia S using Tapatalk
User avatar
LoveIsGone
Posts: 503
Joined: 09/12/2012 13:58
Location: Sarajevo

#31 Re: teska depresija pomoc

Post by LoveIsGone »

rad oslobađa
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#32 Re: AW: teska depresija pomoc

Post by newlevel »

Kal El wrote:Lik se zajebava o depresiji..lafo depresivan...pojma ti nemaš,da si depresivan ne bi se morao "sjetiti" da si depresivan!

Patim od anksioznosti,navečer mi je nekako bolje,smirim se,ali se onda probudim rano i ne mogu zaspati zbog nervoze,ne mogu da jedem,uvijek postoji taj neki strah...

Vec nekoliko godina nisam izasao,izadjem kad trebam u biro ili nesto da kupim sto mi je stvarno potrebno,pomislim kako sam prije izlazio u grad sa rajom,kako sam setao,uzivao u zivotu ne mogu da vjerujem da sam takav bio,gledam sebe i ne prepoznajem se...a sada "trunem" polako u sobi,cigaru nad cigarom pusim,kasno legnem rano se budim i slabo jedem.

Spavanje - Budjenje - Cigara - Internet - Serija - Spavanje.. moj jebeni zivot!


Sent from my Xperia S using Tapatalk
U ovoj zadnjoj recenici si upravo opisao svakodnevnicu mnogih. Zivio sam tako jedno dvije godine, jos ubaci tu kafu s kolegama (istim) svaki dan, po dva puta na dan. Vjeruj da nije lako.

Sent from my Nokia 3310
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#33 Re: teska depresija pomoc

Post by kingofsnake »

Trava, omladino, trava...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#34 Re: teska depresija pomoc

Post by stakasa »

Kal El wrote:Lik se zajebava o depresiji..lafo depresivan...pojma ti nemaš,da si depresivan ne bi se morao "sjetiti" da si depresivan!

Patim od anksioznosti,navečer mi je nekako bolje,smirim se,ali se onda probudim rano i ne mogu zaspati zbog nervoze,ne mogu da jedem,uvijek postoji taj neki strah...

Vec nekoliko godina nisam izasao,izadjem kad trebam u biro ili nesto da kupim sto mi je stvarno potrebno,pomislim kako sam prije izlazio u grad sa rajom,kako sam setao,uzivao u zivotu ne mogu da vjerujem da sam takav bio,gledam sebe i ne prepoznajem se...a sada "trunem" polako u sobi,cigaru nad cigarom pusim,kasno legnem rano se budim i slabo jedem.

Spavanje - Budjenje - Cigara - Internet - Serija - Spavanje.. moj jebeni zivot!


Sent from my Xperia S using Tapatalk
Probaj sa setnjama, malo brzim. Ne trcanje i teretana, brze setnje. Medicinski dokazan efekat. Sretno!
bubble
Posts: 3
Joined: 13/11/2013 00:00

#35 Re: teska depresija pomoc

Post by bubble »

Nemate cilja u zivotu.. Nadji neki motiv, nesto sto zelis postici.. Nauci neku vjestinu, citaj knjige, pocni praviti nesto i sl. Posveti se tome maksimalno, vidjet ces promjenu. Sve je to u mozgu i na to se moze uticati, kao sto neko rece.

Sent from my PAP4505DUO using Tapatalk
User avatar
newphoenix
Posts: 349
Joined: 13/01/2012 20:00
Location: White Hole

#36 Re: teska depresija pomoc

Post by newphoenix »

21 god. Definisi zivotni cilj, nadi izazov, pusti tatine automobile i u 7:00 sati budi na tramvajskoj i pokusaj se boriti sa ljudima na udes u tramvaj pa ces cijeniti onda sta imas. Imas puno prazno vrijeme pa to kvari covjeka, trci svaki po 1 sat
kako potrosio visak energije, pricaj sa nepoznatim ljudima oko njihovih problema pa da vidis koliko je tvoj problem mali ako ga imas uopste, pomozi drugima, kupuj i prodaj stvari ma piku pa ces vidit kako praznina koju osjecas nestaje kad te ljudi pocinju postaviti bez veze pitanje, kupi DSLR i napravi panoramu grada Sarajeva hodajuci po zmaju od bosne od ilidze do vjecnice i ukljuci ljudi u projekte koji radis. Ima 1001 stavr koju mozes da radis samo treba VOLJA i makar jedan covjek da
dajete podresku jedan drugim.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#37 Re: teska depresija pomoc

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Jesi li probao sa praktikovanjem vjere? Jesi li potražio stručno mišljenje, od furma ga teško možeš dobiti po pitanju tako ozbiljne stvari.
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#38 Re: teska depresija pomoc

Post by Sofija89 »

Zar ne bi bilo lakse i jednostavnije obratiti se strucnom licu, tj. psihijatru , nego traziti odgovore po forumu i to jos na ovakvom forumu.

Jesi li uopste guglao sta je to depresija i koji je simptomi prate?
User avatar
titinho
Posts: 624
Joined: 10/03/2012 19:05

#39 Re: teska depresija pomoc

Post by titinho »

Pusti sebi mitra mirica ne moze nam niko nista il nesto tako

opusti se uz divne zvuke harmonike
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#40 Re: teska depresija pomoc

Post by Sofija89 »

newphoenix wrote:21 god. Definisi zivotni cilj, nadi izazov, pusti tatine automobile i u 7:00 sati budi na tramvajskoj i pokusaj se boriti sa ljudima na udes u tramvaj pa ces cijeniti onda sta imas. Imas puno prazno vrijeme pa to kvari covjeka, trci svaki po 1 sat
kako potrosio visak energije, pricaj sa nepoznatim ljudima oko njihovih problema pa da vidis koliko je tvoj problem mali ako ga imas uopste, pomozi drugima, kupuj i prodaj stvari ma piku pa ces vidit kako praznina koju osjecas nestaje kad te ljudi pocinju postaviti bez veze pitanje, kupi DSLR i napravi panoramu grada Sarajeva hodajuci po zmaju od bosne od ilidze do vjecnice i ukljuci ljudi u projekte koji radis. Ima 1001 stavr koju mozes da radis samo treba VOLJA i makar jedan covjek da
dajete podresku jedan drugim.

Kako ne mozes shvatiti da je depresija bolest nedostatka volje i da tu ovakve stvari koje si nabrojao ne pomazu.
To je bolest, i lijeci se terapijom, da li bi nekom srcanom ili bubreznom bolesniku savjetovao da prodaje stvari na piku umjesto da se lijeci... :roll:

Ovo zaista samo na ovpom forumu mozes cuti , da se depresija lijeci prodavanjem stvari na piku,uzas ....
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#41 Re: teska depresija pomoc

Post by zateznistub »

ovi depresivni i anksiozni:

-laptop/desktop (igrice) kroz prozor

-lopatu u sake i udri

nestace i depresija i anksioznost i misli a spavace te ko zaklani!
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#42 Re: teska depresija pomoc

Post by berenice »

Sofija89 wrote:
newphoenix wrote:21 god. Definisi zivotni cilj, nadi izazov, pusti tatine automobile i u 7:00 sati budi na tramvajskoj i pokusaj se boriti sa ljudima na udes u tramvaj pa ces cijeniti onda sta imas. Imas puno prazno vrijeme pa to kvari covjeka, trci svaki po 1 sat
kako potrosio visak energije, pricaj sa nepoznatim ljudima oko njihovih problema pa da vidis koliko je tvoj problem mali ako ga imas uopste, pomozi drugima, kupuj i prodaj stvari ma piku pa ces vidit kako praznina koju osjecas nestaje kad te ljudi pocinju postaviti bez veze pitanje, kupi DSLR i napravi panoramu grada Sarajeva hodajuci po zmaju od bosne od ilidze do vjecnice i ukljuci ljudi u projekte koji radis. Ima 1001 stavr koju mozes da radis samo treba VOLJA i makar jedan covjek da
dajete podresku jedan drugim.

Kako ne mozes shvatiti da je depresija bolest nedostatka volje i da tu ovakve stvari koje si nabrojao ne pomazu.
To je bolest, i lijeci se terapijom, da li bi nekom srcanom ili bubreznom bolesniku savjetovao da prodaje stvari na piku umjesto da se lijeci... :roll:

Fenomenalni savjeti. Umirem :lol: :lol: :lol:

Ovo zaista samo na ovpom forumu mozes cuti , da se depresija lijeci prodavanjem stvari na piku,uzas ....
zapamti
Posts: 123
Joined: 11/12/2013 20:19

#43 Re: teska depresija pomoc

Post by zapamti »

Autoru teme, toplo preporučujem da posluša o temi na videu. Toplo preporučujem kao što bih i svome najbližoj rodbini preporučio. Puno je korisno.










Ne samo autoru, mnogima od vas preporučujem, koji kada se osamite, znate svoju unutrašnjost za koju ne želite da priznate javno. Toplo preporučujem.
rasuta_riza
Posts: 546
Joined: 18/10/2006 14:05

#44 Re: teska depresija pomoc

Post by rasuta_riza »

.
Last edited by rasuta_riza on 28/02/2014 21:43, edited 1 time in total.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#45 Re: teska depresija pomoc

Post by stakasa »

newphoenix wrote:21 god. Definisi zivotni cilj, nadi izazov, pusti tatine automobile i u 7:00 sati budi na tramvajskoj i pokusaj se boriti sa ljudima na udes u tramvaj pa ces cijeniti onda sta imas. Imas puno prazno vrijeme pa to kvari covjeka, trci svaki po 1 sat
kako potrosio visak energije, pricaj sa nepoznatim ljudima oko njihovih problema pa da vidis koliko je tvoj problem mali ako ga imas uopste, pomozi drugima, kupuj i prodaj stvari ma piku pa ces vidit kako praznina koju osjecas nestaje kad te ljudi pocinju postaviti bez veze pitanje, kupi DSLR i napravi panoramu grada Sarajeva hodajuci po zmaju od bosne od ilidze do vjecnice i ukljuci ljudi u projekte koji radis. Ima 1001 stavr koju mozes da radis samo treba VOLJA i makar jedan covjek da
dajete podresku jedan drugim.
Sjetih se ratnih nadrealista... Onih sa radija.
Zove zena i jada se bas na ovo, zivot joj nema smisla, praznina, sobe u petosobnom stanu odjekuju prazne...
Elvis: Mozete li nam ostaviti adresu i broj telofona
Zena: Moze, nema problema
Elvis: Vidim, vidim, vidim... Vidim dvanestoclanu familiju iz Rogatice kako se useljava u vas stan koji ce se konacno ispuniti djecijom grajom, TU, TU, TU - zaljupljena slusalica :D
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#46 Re: teska depresija pomoc

Post by drunken tiger »

Imao sam istih problema. Sve sam pokušao ali ništa nije pomagalo dok se jednog dana nisam sjetio da postoje ljudi koji mogu pomoći s tim. Otišao sam neuropsihijatru, bio na terapiji, pio lijekove i mnogo bolje sam se osjećao. Velika pozitivna stvar u ovome je da ti shvataš da imaš problem. Ti si već u plusu. Kod mene je bilo malo drugačije, moji problemi su bili stvarni i zbog njih sam bio u depresiji, lijekovi nisu pomogli da problemi nestanu sami od sebe nego da skupim volju i počnem ih rješavati. NIkada nisam prije toga popio ni aspirin ali tada sam pristao na sve samo da se izvučem iz toga. Zajebana je depresija. Sretno ti ;)
spacek
Posts: 620
Joined: 02/02/2012 23:55

#47 Re: teska depresija pomoc

Post by spacek »

...
Last edited by spacek on 23/04/2016 12:39, edited 1 time in total.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#48 Re: teska depresija pomoc

Post by Mis mekinjas »

bluebis wrote:Pozdrav

Ovako, imam 21 godinu.Prije svega pokušajte me razumiti...
Vec par godina imam neke promjene raspolozenja , uglavnom do jesenas sam sve trpio i cekao manicne epizode koje su nekad trajale krace nekad duze da mi poprave zivot.A onda su me pocele proganjati svakojakve misli.
Ubijaju mi volju za zivotom , u meni kao da ima neki glas koji govori u kontekstu "sta je to zivot,sta je to uzivanje,zivot nema smisla" tako nešto , veoma teško za objasnit.Najljepši dio dana mi je budjenje kada mi te misli nisu na pameti.Uglavnom treba mi nekih 5 minuta da ih se sjetim.
Vjerujte mi da mogu plakao bih ,ali ni to ne mogu.
Osjecam se kao praznina, u glavi se borim sa ovim mislima koje me iscrpljuju.
Materijalna situacija mi je bolja od 98% gradjana ove drzave.
Vjerujte mi maloprije na al jazeeri gledam emisiju kako beskucnici zive od sakupljanja boca i prate njihov zivot.
Dao bih i svoj topli dom,automobil,iphone... ma sve bih dao da vodim bilo kakav zivot pa makar on bio ispunjen bijedom i siromaštvom.Dakle bio bi ispunjen, moj je prazan...
Pretprošlu subotu sam pokušao sa alkoholom(inace rijetko pijem), popio sam litar žestokog pica,ali opet nista.
Nit' sam zaboravio na misli nit' sam bio sretan.
Sjecam se kako sam ljetos sa ocem gledao na laptopu kako cemo sljedece ljeto kupiti taj i taj automobil ,kako sam samo bio uzbudjen i radio kao crnac.
Cak mi je i seks postao bezazlen , erekcija i sve ostalo je tu ,ali mi u glavi zvoni nesto poput "to je samo seks"...
Svi snovi su nestali osim jednog onog suicidalnog.

Pomozite , ne znam sta od muke vise da napisem...
Pa psihijatru. Ne treba ti velika pamet da shvatis da ti je to sljedeci potez. Para imas, pa fino plati privatno.
O problemima tamo, ne po forumu. ;-)
User avatar
Indigont
Posts: 453
Joined: 30/12/2010 15:07
Location: https://poslovice.org/
Contact:

#49 Re: teska depresija pomoc

Post by Indigont »

Prvo se dobro informisi o depresiji:

http://depresija101.com/
http://www.zdravosfera.com/depresija/

a onda kod opceg doktora po uputnicu psihijatru. Ako ne mozes sam onda se povjeri roditeljima i reci da je stanje ozbiljno. Nadam se da nece pokusati minimizirati tvoje osjecaje kako se kod nas cesto radi. Prava depresija je jedna od najgorih bolesti sto postoje. Bolje je ostati bez bubrega nego pasti u tesku depresiju, jer bez bubrega i dalje zivis ali depresija ti onemogucava normalan zivot. Zivis ko biljka.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#50 Re: teska depresija pomoc

Post by SmokingMan »

Imaš psihologa,zar je sramota otići na savjetovanje!?Pogrešno si mjesto za pomoć odabrao neznaniče.
Post Reply