teska depresija pomoc

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

bluebis
Posts: 8
Joined: 16/02/2014 01:06

#1 teska depresija pomoc

Post by bluebis »

Pozdrav

Ovako, imam 21 godinu.Prije svega pokušajte me razumiti...
Vec par godina imam neke promjene raspolozenja , uglavnom do jesenas sam sve trpio i cekao manicne epizode koje su nekad trajale krace nekad duze da mi poprave zivot.A onda su me pocele proganjati svakojakve misli.
Ubijaju mi volju za zivotom , u meni kao da ima neki glas koji govori u kontekstu "sta je to zivot,sta je to uzivanje,zivot nema smisla" tako nešto , veoma teško za objasnit.Najljepši dio dana mi je budjenje kada mi te misli nisu na pameti.Uglavnom treba mi nekih 5 minuta da ih se sjetim.
Vjerujte mi da mogu plakao bih ,ali ni to ne mogu.
Osjecam se kao praznina, u glavi se borim sa ovim mislima koje me iscrpljuju.
Materijalna situacija mi je bolja od 98% gradjana ove drzave.
Vjerujte mi maloprije na al jazeeri gledam emisiju kako beskucnici zive od sakupljanja boca i prate njihov zivot.
Dao bih i svoj topli dom,automobil,iphone... ma sve bih dao da vodim bilo kakav zivot pa makar on bio ispunjen bijedom i siromaštvom.Dakle bio bi ispunjen, moj je prazan...
Pretprošlu subotu sam pokušao sa alkoholom(inace rijetko pijem), popio sam litar žestokog pica,ali opet nista.
Nit' sam zaboravio na misli nit' sam bio sretan.
Sjecam se kako sam ljetos sa ocem gledao na laptopu kako cemo sljedece ljeto kupiti taj i taj automobil ,kako sam samo bio uzbudjen i radio kao crnac.
Cak mi je i seks postao bezazlen , erekcija i sve ostalo je tu ,ali mi u glavi zvoni nesto poput "to je samo seks"...
Svi snovi su nestali osim jednog onog suicidalnog.

Pomozite , ne znam sta od muke vise da napisem...
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#2 Re: teska depresija pomoc

Post by gnjev »

Jesil ti guzio ? Probaj ako nisi , mozda promjenis misljenje o zivotu .
bluebis
Posts: 8
Joined: 16/02/2014 01:06

#3 Re: teska depresija pomoc

Post by bluebis »

gnjev wrote:Jesil ti guzio ? Probaj ako nisi , mozda promjenis misljenje o zivotu .
Pred kraj sam napisao o tome.
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#4 Re: teska depresija pomoc

Post by gnjev »

Pa dobro probaj nesto novo , nesto divlje
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#5 Re: teska depresija pomoc

Post by _mufljuz_ »

ja bih rekao jarane da ti malo zegas forumsko pucanstvo - ono jako dobro zivim sve mi je potaman - cak imam sigurno nesto da guzim al - raja tesko mi je pomozite mi....

pokusaj da ti tatica kupi magnum a more i Smith&Wesson - 100% ces se rijesit depresije. al rokni ispod brade da slucajno ne bi samo proletio kroz tu tintaru
Nevena94
Posts: 20
Joined: 16/02/2014 01:06

#6 Re: teska depresija pomoc

Post by Nevena94 »

Znam kako ti je ja vec 5 godina se borim protiv ako se moze nazvati depresije. Nekako uvek imam osecaj tuge, te neke praznine, misli me ubijaju. Uvek kada odlucimd a nesto uradim povodom tog problema sledecid an budemr aspolozena i zaboravim na to al nekad mi se desi mesec dana nista i posle mesec dodje mi da depresiej udari me u srce kao neki udar bude mi svaki put sve gore kad se pojavi i pocnem plakati bez razloga. Pre sam se rezala al to sam nekako prestala al ovo mi nekako bas tesko pada. Uvek kad sam sama neka me depresija uhvati uvek omisljam o samoubistvu. Nekako se osecam cudno, kao najveci cudak prestala sam da se druzim sa ljudima, ne izlazim, zibegavam razgovore, pozitivne ljude ne znam ono cudno je. I znam nekad odg na moj problem al nekad kao da ne znam izgubim se u svom svetu da jedva dodjem sebi kako me to sve pogodi. I niko me u kuci ne razumije al svaka sitnica me pogodi, nervira sve vise i vise se zavlacim u sebe i stvaram zid da mi niko ne pridje. I nikad nemam volju za zivotom, uvek mi sve svejedno. I muci me ubija me moje misli nervira me nmg da kontrolisem misli bas kao sto kazes sta ce mi zivot, sto sam ziva ono ubijaju me .
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#7 Re: teska depresija pomoc

Post by gnjev »

Nevena94 wrote:Znam kako ti je ja vec 5 godina se borim protiv ako se moze nazvati depresije. Nekako uvek imam osecaj tuge, te neke praznine, misli me ubijaju. Uvek kada odlucimd a nesto uradim povodom tog problema sledecid an budemr aspolozena i zaboravim na to al nekad mi se desi mesec dana nista i posle mesec dodje mi da depresiej udari me u srce kao neki udar bude mi svaki put sve gore kad se pojavi i pocnem plakati bez razloga. Pre sam se rezala al to sam nekako prestala al ovo mi nekako bas tesko pada. Uvek kad sam sama neka me depresija uhvati uvek omisljam o samoubistvu. Nekako se osecam cudno, kao najveci cudak prestala sam da se druzim sa ljudima, ne izlazim, zibegavam razgovore, pozitivne ljude ne znam ono cudno je. I znam nekad odg na moj problem al nekad kao da ne znam izgubim se u svom svetu da jedva dodjem sebi kako me to sve pogodi. I niko me u kuci ne razumije al svaka sitnica me pogodi, nervira sve vise i vise se zavlacim u sebe i stvaram zid da mi niko ne pridje. I nikad nemam volju za zivotom, uvek mi sve svejedno. I muci me ubija me moje misli nervira me nmg da kontrolisem misli bas kao sto kazes sta ce mi zivot, sto sam ziva ono ubijaju me .
Ma dobro ti si zensko, al sta cemo za njega ?
bluebis
Posts: 8
Joined: 16/02/2014 01:06

#8 Re: teska depresija pomoc

Post by bluebis »

:roll:

Ljudi ne zezam se , ako nemate nesto od pomoci ne pisite.
Nevena94
Posts: 20
Joined: 16/02/2014 01:06

#9 Re: teska depresija pomoc

Post by Nevena94 »

Ne znam stvarno mislim da niko jos nije pronasao lek za to
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#10 Re: teska depresija pomoc

Post by _mufljuz_ »

u isto vrijeme registrovani, u isto vrijeme pisu postove, ista dijagnoza....

ma daj me ne jebi.... :lol:
Nevena94
Posts: 20
Joined: 16/02/2014 01:06

#11 Re: teska depresija pomoc

Post by Nevena94 »

Ali ne ozbiljno sta mislite kako se resiti tog osecaja te depresije ?
bluebis
Posts: 8
Joined: 16/02/2014 01:06

#12 Re: teska depresija pomoc

Post by bluebis »

@mufljuz

Vjerovatno nisi nikada osjetio depresiju pa se šprdaš sa nama.
Imaju IP adrese pa nek moderator provjeri da li smo isti likovi.
Ja imam drugi acc na forumu ,ali posto Bosna zivi u kamenom dobu
gdje je sramota reci da imaš psihickih problema registrovao sam novi acc.

@nevena94

na pp imas odg.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#13 Re: teska depresija pomoc

Post by uglavnomja »

Nevena94 wrote:Ali ne ozbiljno sta mislite kako se resiti tog osecaja te depresije ?

imaju razne bobe, samo ciko doktor mora da te pregleda, da dijagnozu i prepise terapiju. kako kazu, treba godina dana da se "izlijeci". mislim, to je ako je u pitanju bolest. a ako su u pitanju tinejdzerske foluske, tuge, trazenje sebe, neka razocarenja ... nema pomoci, samo vrijeme.
User avatar
LoveIsGone
Posts: 503
Joined: 09/12/2012 13:58
Location: Sarajevo

#14 Re: teska depresija pomoc

Post by LoveIsGone »

Čovjek ne može u potpunosti kontrolisati šta mu pada na um i koje misli, ali može kontrolisati kako se odnositi prema svim tim informacijama. Naravno da ako ti nešto okupira mozak i razmišljaš o tome, a ustvari ne želiš, to iscrpljuje čovjeka i djeluje negativno u svim segmentima. Treba raditi na sebi i pokušati ostati pozitivan i u skladu sa tim razmišljati. Nekada to nije baš tako jednostavno kao što je napisati, ali to je jedino rješenje.. nakon nekog vremena ti problemi koje prebrodiš neće više biti bitni.
Nevena94
Posts: 20
Joined: 16/02/2014 01:06

#15 Re: teska depresija pomoc

Post by Nevena94 »

Za sve treba vremena da prodje i et guram dan za danom al donekle znam razlog kako je sve to pocelo al sam se sama zkaopavala vise vidicu sta cu. nekad imam snage i borim se a nekad mi dodje da odustanem
User avatar
dog_killer
Posts: 326
Joined: 05/02/2014 22:56

#16 Re: teska depresija pomoc

Post by dog_killer »

bluebis wrote:Pozdrav

Ovako, imam 21 godinu.Prije svega pokušajte me razumiti...
Vec par godina imam neke promjene raspolozenja , uglavnom do jesenas sam sve trpio i cekao manicne epizode koje su nekad trajale krace nekad duze da mi poprave zivot.A onda su me pocele proganjati svakojakve misli.
Ubijaju mi volju za zivotom , u meni kao da ima neki glas koji govori u kontekstu "sta je to zivot,sta je to uzivanje,zivot nema smisla" tako nešto , veoma teško za objasnit.Najljepši dio dana mi je budjenje kada mi te misli nisu na pameti.Uglavnom treba mi nekih 5 minuta da ih se sjetim.
Vjerujte mi da mogu plakao bih ,ali ni to ne mogu.
Osjecam se kao praznina, u glavi se borim sa ovim mislima koje me iscrpljuju.
Materijalna situacija mi je bolja od 98% gradjana ove drzave.
Vjerujte mi maloprije na al jazeeri gledam emisiju kako beskucnici zive od sakupljanja boca i prate njihov zivot.
Dao bih i svoj topli dom,automobil,iphone... ma sve bih dao da vodim bilo kakav zivot pa makar on bio ispunjen bijedom i siromaštvom.Dakle bio bi ispunjen, moj je prazan...
Pretprošlu subotu sam pokušao sa alkoholom(inace rijetko pijem), popio sam litar žestokog pica,ali opet nista.
Nit' sam zaboravio na misli nit' sam bio sretan.
Sjecam se kako sam ljetos sa ocem gledao na laptopu kako cemo sljedece ljeto kupiti taj i taj automobil ,kako sam samo bio uzbudjen i radio kao crnac.
Cak mi je i seks postao bezazlen , erekcija i sve ostalo je tu ,ali mi u glavi zvoni nesto poput "to je samo seks"...
Svi snovi su nestali osim jednog onog suicidalnog.

Pomozite , ne znam sta od muke vise da napisem...
Rokni se jarane, to je lijek za sve.
Nevena94
Posts: 20
Joined: 16/02/2014 01:06

#17 Re: teska depresija pomoc

Post by Nevena94 »

kao sto kazes tesko je kontrolisati um i sto se vise razmislja o tome gore je al znam da ne moze preko noci ali negiranjem toga samo gore pravi. Ono ipak je malo teze shvatiti ako to neko nije doziveo. Ali ipak hvala na misljenjima
Nevena94
Posts: 20
Joined: 16/02/2014 01:06

#18 Re: teska depresija pomoc

Post by Nevena94 »

Nije lek, to je tako zao komentar. najlakse je reci rokni se to nije resenje
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#19 Re: teska depresija pomoc

Post by gnjev »

Nevena94 wrote:Nije lek, to je tako zao komentar. najlakse je reci rokni se to nije resenje
Jesil ti nacisto sa tim da se neces ubijati ?
User avatar
dog_killer
Posts: 326
Joined: 05/02/2014 22:56

#20 Re: teska depresija pomoc

Post by dog_killer »

Nevena94 wrote:Nije lek, to je tako zao komentar. najlakse je reci rokni se to nije resenje
Kako nije? Spasice sebe a i nas od svoje jadne kuknjave.
Nevena94
Posts: 20
Joined: 16/02/2014 01:06

#21 Re: teska depresija pomoc

Post by Nevena94 »

Ali vi niste morali citati to sto je on napisao, niko vas nije terao da udjete bas na ovu temu
Nevena94
Posts: 20
Joined: 16/02/2014 01:06

#22 Re: teska depresija pomoc

Post by Nevena94 »

Ako vam smeta sto je ovo napisao ne morate reci spasice nas ovog kukanja
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#23 Re: teska depresija pomoc

Post by gnjev »

Pa hocete li se ubijati ?
Nevena94
Posts: 20
Joined: 16/02/2014 01:06

#24 Re: teska depresija pomoc

Post by Nevena94 »

Kao sto sam rekla to nije resenje
User avatar
dog_killer
Posts: 326
Joined: 05/02/2014 22:56

#25 Re: teska depresija pomoc

Post by dog_killer »

Čuo sam da je u Japanu moderno uživo prenositi samooubistvo. Eto načina da budeš popularan i da se o tebi priča u narednom periodu , a možda ti i slika osvane u šćepinom biltenu -
Post Reply