Tešanj

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
silm
Posts: 232
Joined: 07/03/2007 07:45

#26 Re: Tešanj

Post by silm »

Norm wrote:
lacrima wrote:Dolazim iz Tešnja, predivne čaršije, koja sama sebe izdržava, štiti svoj identitet, nema autoputa, aerodroma. Tešanj zovu slijepim crijevom, jer nema puta za druge gradove kroz njega, ali taj grad, ta čaršija hrani ZE-DO kanton godinama.
Enis Bešlagić :bih:
WTF? Tesanj hrani ZE-DO kanton? Zato i dolazite u Ze. i Sa. stranacki (SDA).
Na ovo ne mogu da ne reagujem.
Pa Jelah vas je prestigao za 10 svjetlosnih godina...
Sticajem okolnosti i posla cesto sam u Tesnju i suradjujem s Tesnjacima...
Manje carsije a veceg sela ja ne vidih...
Mada, da ne grijesim dusu, ima i dobrih ljudi...
Norme, da ti nisi frustrirani, novopeceni?
U Zenici nisi mogao upoznati carsiju jer je Zenica Zeljezara ( riljaj Lazo i gusi se u znoju i smogu) a Tesanj je uvijek bio carsija. Prva pozorisna predstava u istoriji Bosne je odigrana u Tesnju.
Carsija je u ljudima a ne zgradama u adetima i kulturi, u sahanu u odijelu, u pjesmi u muhabbetu, u ponasanju u suzivotu sa drugima bez obzira na vjeru, naciju. Nauci to.
A ti to nisi osjetio ni naucio u Zenici.
I znaj Tesanj nije grad krajputas, ono usput, pored puta. U Tesanj moras se maksuz zaputiti i pozahmetiti da mu dodjes. A kad dodjes Tesanj ce te primiti, pocastiti, popricati sa tobom, napojiti al sa manirima i sarmom, bas onako gospodski i alahimanet u Zenicu da mirises Zeljezaru.
Jelde da nije lijepo olahko izricati sud?
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#27 Re: Tešanj

Post by Norm »

:lol: :lol: :lol:
Ma bravo, drago mi je da smo se razumjeli...Ni ja nisam pricao o zgradama, nego o ljudima, obicajima i adetima...
U pravu si i o Zenicanima, mi moramo raditi da prezivimo, ne zivimo s ledja drugih...
I da Zenica smrdi i zrak je zagadjen i sve to trpimo ali nije razlog da nas smatrate manje vrijednim...
Nikada za razliku od velikih Tesanjaca nisam tvrdio da je Zenica najbolji, najljepsi, najkulturniji, etc. grad, i shvatam da ne volis Zenicu i Zenicane, jer ponovo naglasavam da sam i ja to kao Zenicanin osjetio i to ne od Tesnja, nego od Tesanjaca, iako je za razliku od Tesnja Zenica mnogima otvorila vrata i omogucila i posao i skolovanje, ali nejse nek ste vi veliki...
I vjeruj mi kad god moram onako maksuz do Tesnja, nesto me stegne oko srca i bude mi mrsko taj dan bas zbog toga kako ce me primiti, (ne)pocastiti, (ne)popricati sa mnom ko sa insanom, i ponasati se prema meni "onako gospodski i alahimanet u Zenicu da mirises Zeljezaru" :thumbup: ...Ma ja, vi ste gospoda a ja samo smogovac, a jos k svemu nisam ni sef...Jel ti sada jasno zasto imam ovakvo misljenje o Tesanjcima?
Ponovo naglasavam da u Tesnju ima i dobrih ljudi, a ko se nadje u ovome sto sam napisao, iz licnog iskustva, samo govori o njemu samome... :-)
Pozdrav!
Hibridni_Otučak
Posts: 462
Joined: 02/08/2012 10:14

#28 Re: Tešanj

Post by Hibridni_Otučak »

Norm wrote::lol: :lol: :lol:
Ma bravo, drago mi je da smo se razumjeli...Ni ja nisam pricao o zgradama, nego o ljudima, obicajima i adetima...
U pravu si i o Zenicanima, mi moramo raditi da prezivimo, ne zivimo s ledja drugih...
I da Zenica smrdi i zrak je zagadjen i sve to trpimo ali nije razlog da nas smatrate manje vrijednim...
Nikada za razliku od velikih Tesanjaca nisam tvrdio da je Zenica najbolji, najljepsi, najkulturniji, etc. grad, i shvatam da ne volis Zenicu i Zenicane, jer ponovo naglasavam da sam i ja to kao Zenicanin osjetio i to ne od Tesnja, nego od Tesanjaca, iako je za razliku od Tesnja Zenica mnogima otvorila vrata i omogucila i posao i skolovanje, ali nejse nek ste vi veliki...
I vjeruj mi kad god moram onako maksuz do Tesnja, nesto me stegne oko srca i bude mi mrsko taj dan bas zbog toga kako ce me primiti, (ne)pocastiti, (ne)popricati sa mnom ko sa insanom, i ponasati se prema meni "onako gospodski i alahimanet u Zenicu da mirises Zeljezaru" :thumbup: ...Ma ja, vi ste gospoda a ja samo smogovac, a jos k svemu nisam ni sef...Jel ti sada jasno zasto imam ovakvo misljenje o Tesanjcima?
Ponovo naglasavam da u Tesnju ima i dobrih ljudi, a ko se nadje u ovome sto sam napisao, iz licnog iskustva, samo govori o njemu samome... :-)
Pozdrav!
Nisu Tesanjci nego Tesnjaci :skoljka:
venividivici
Posts: 12982
Joined: 10/02/2009 11:42

#29 Re: Tešanj

Post by venividivici »

Hibridni_Otučak wrote: Nisu Tesanjci nego Tesnjaci :skoljka:
...ovo stoji :thumbup:

:)
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#30 Re: Tešanj

Post by Norm »

Kako kome... :thumbup:
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#31 Re: Tešanj

Post by So What! »

Pa Tesanj je ono grad sa tigrovskom ekonomijom, bio i prije rata, ali nakon rata došli su do izražaju ljudi sa smislom za biznis. Mala opština, a gusto naseljena, mala je bila i prije rata, a u ratu je izgubila dio teritorije od kojeg je nastal Općina Usora, a neka sela su pripala Tesliću tj. RS-u. Jelašani su separatisti, ali realno gledajući Jelah je čaršija bolja nego više od polovine gradova u Ze-Do kantonu samo što ekonomski nije održivo i besmisleno bi bilo nastaviti dijeliti Tešanj.

Sljedeća stvar je činjenica da realno grad k'o grad Tešanj nije ništa posebno i nek vas ne zavara ekonomski rast, on se vidi u cijeloj Tešanjskoj regiji, a Tešanj je samo središe toga. Glavni problem grada je da se ne može širiti, ali evo u zadnjih nekoliko godina dosta toga je izgrađeno i gradi se pa tako da se grad pokušava reorganizovati. Imate vi sela u kojim žive seljaci, ali narod je relativno kulturan, a ima ono u kulturnih dešavanja nije da nema. U 2013. dosta toga je zaživjelo, a omladina nije zainteresovana nešto puno za fakultete iz prostog razloga što se ovdje mladom čovjeku i nije teško zaposliti mada i ovdje k'o po običaju govore "Nema posla".

Znači, maltene Tešanj je opština sa dva grada, a Usora općina od nekoliko sela. I da zaista ovdje nema etničke netrpeljivosti, sukob na nivou HVO - Armija BiH nije ni postojao. Ono malo Hrvata koje je preostalo u Tešnju bježe u Hrvatsku, Srbi su otišli u Teslić, ali stvarno vam govorim niko ih tamo ne tjera. Nema ovdje nekog pretjeranog nacionalizma, ali je Tešanj pogotovo uz Ramazan k'o neka arapska zemlja. Drže ljudi ovdje dosta do vjere.

Kakogod, ono se ima šta vidjeti, a samo da prođete kroz industrijsku zonu Bukva mislili biste da ste u nekoj drugoj državi. Kilometar modernog puta od tri trake i oko njega Fabrike, skladišta, benzinske pumpe, shopping centri, restorani, trgovine i opet neke nove započete zgrade, svake godine minimalno nikne po jedna. A znači to je samo dio tešanjske industrije, mali dio je u samom gradu ili Raduši. Dio je također i u Jelahu, a ovdje se često izostavlja i Tešanjka jedno posebno mjesto gdje cesta predstavlja granicu između općina Usora i Tešanj, a to je isto jedna mala čaršijca sa velikim poslovnim centrima, zgradama, bazenima, trgovinama, kompanijama i tu je sjedište općine Usora (Sivša) sa Katoličkim Školskim Centrom. U suštini multietničko mjesto, a prije rata to je bila važna raskrsnica na putu Doboj-Banja Luka, ali otkako je Sivša postala sjedište opštine integrisala se u to Tešanjka pa ima npr. tu svoj Katolički školski centar, tako kad u nas neko npr. neće da ide u Tešanj u srednju ide na Tešanjku, mada je teritorijalno u drugoj opštini, Tešnjaci ga i dalje svojataju.
User avatar
Ludzak
Posts: 5467
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#32 Re: Tešanj

Post by Ludzak »

Bio sam u Tesnju. Lijep gradic, al sto je jos zanimljivije jako ste religiozni. :thumbup: :-D
User avatar
cehaja
Posts: 186
Joined: 18/06/2012 01:06

#33 Re: Tešanj

Post by cehaja »

Tesanja je super lijep gradic, a sto je odlicno, svako ima neki privatni posao, a o halama da ne pricam, kad se izlazi iz tesnja sve hala do hale, svako radi nesto..- za razliku od drugih djelova bih
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#34 Re: Tešanj

Post by lacrima »

So What! wrote:Pa Tesanj je ono grad sa tigrovskom ekonomijom, bio i prije rata, ali nakon rata došli su do izražaju ljudi sa smislom za biznis. Mala opština, a gusto naseljena, mala je bila i prije rata, a u ratu je izgubila dio teritorije od kojeg je nastal Općina Usora, a neka sela su pripala Tesliću tj. RS-u. Jelašani su separatisti, ali realno gledajući Jelah je čaršija bolja nego više od polovine gradova u Ze-Do kantonu samo što ekonomski nije održivo i besmisleno bi bilo nastaviti dijeliti Tešanj.

Sljedeća stvar je činjenica da realno grad k'o grad Tešanj nije ništa posebno i nek vas ne zavara ekonomski rast, on se vidi u cijeloj Tešanjskoj regiji, a Tešanj je samo središe toga. Glavni problem grada je da se ne može širiti, ali evo u zadnjih nekoliko godina dosta toga je izgrađeno i gradi se pa tako da se grad pokušava reorganizovati. Imate vi sela u kojim žive seljaci, ali narod je relativno kulturan, a ima ono u kulturnih dešavanja nije da nema. U 2013. dosta toga je zaživjelo, a omladina nije zainteresovana nešto puno za fakultete iz prostog razloga što se ovdje mladom čovjeku i nije teško zaposliti mada i ovdje k'o po običaju govore "Nema posla".

Znači, maltene Tešanj je opština sa dva grada, a Usora općina od nekoliko sela. I da zaista ovdje nema etničke netrpeljivosti, sukob na nivou HVO - Armija BiH nije ni postojao. Ono malo Hrvata koje je preostalo u Tešnju bježe u Hrvatsku, Srbi su otišli u Teslić, ali stvarno vam govorim niko ih tamo ne tjera. Nema ovdje nekog pretjeranog nacionalizma, ali je Tešanj pogotovo uz Ramazan k'o neka arapska zemlja. Drže ljudi ovdje dosta do vjere.

Kakogod, ono se ima šta vidjeti, a samo da prođete kroz industrijsku zonu Bukva mislili biste da ste u nekoj drugoj državi. Kilometar modernog puta od tri trake i oko njega Fabrike, skladišta, benzinske pumpe, shopping centri, restorani, trgovine i opet neke nove započete zgrade, svake godine minimalno nikne po jedna. A znači to je samo dio tešanjske industrije, mali dio je u samom gradu ili Raduši. Dio je također i u Jelahu, a ovdje se često izostavlja i Tešanjka jedno posebno mjesto gdje cesta predstavlja granicu između općina Usora i Tešanj, a to je isto jedna mala čaršijca sa velikim poslovnim centrima, zgradama, bazenima, trgovinama, kompanijama i tu je sjedište općine Usora (Sivša) sa Katoličkim Školskim Centrom. U suštini multietničko mjesto, a prije rata to je bila važna raskrsnica na putu Doboj-Banja Luka, ali otkako je Sivša postala sjedište opštine integrisala se u to Tešanjka pa ima npr. tu svoj Katolički školski centar, tako kad u nas neko npr. neće da ide u Tešanj u srednju ide na Tešanjku, mada je teritorijalno u drugoj opštini, Tešnjaci ga i dalje svojataju.
Sve upravu, samo možda bih dodao, nije Tešanj opština sa dva grada, ko nađe granicu između "urbanih cjelina" Tešanj i Jelah dam mu šta hoće. Ta granica se sve više briše, i to sve postaje jedan grad, pristojan za bosanske uslove, 25-30.000 stanovnika sigurno.
User avatar
Legollas
Posts: 636
Joined: 30/07/2013 15:11
Location: I come in peace.

#35 Re: Tešanj

Post by Legollas »

Ono što u Tešnju nikako ne volim je to što nema nikakav tržni centar u gradu, dok je kladionica na svakom koraku.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#36 Re: Tešanj

Post by So What! »

lacrima wrote:
So What! wrote:Pa Tesanj je ono grad sa tigrovskom ekonomijom, bio i prije rata, ali nakon rata došli su do izražaju ljudi sa smislom za biznis. Mala opština, a gusto naseljena, mala je bila i prije rata, a u ratu je izgubila dio teritorije od kojeg je nastal Općina Usora, a neka sela su pripala Tesliću tj. RS-u. Jelašani su separatisti, ali realno gledajući Jelah je čaršija bolja nego više od polovine gradova u Ze-Do kantonu samo što ekonomski nije održivo i besmisleno bi bilo nastaviti dijeliti Tešanj.

Sljedeća stvar je činjenica da realno grad k'o grad Tešanj nije ništa posebno i nek vas ne zavara ekonomski rast, on se vidi u cijeloj Tešanjskoj regiji, a Tešanj je samo središe toga. Glavni problem grada je da se ne može širiti, ali evo u zadnjih nekoliko godina dosta toga je izgrađeno i gradi se pa tako da se grad pokušava reorganizovati. Imate vi sela u kojim žive seljaci, ali narod je relativno kulturan, a ima ono u kulturnih dešavanja nije da nema. U 2013. dosta toga je zaživjelo, a omladina nije zainteresovana nešto puno za fakultete iz prostog razloga što se ovdje mladom čovjeku i nije teško zaposliti mada i ovdje k'o po običaju govore "Nema posla".

Znači, maltene Tešanj je opština sa dva grada, a Usora općina od nekoliko sela. I da zaista ovdje nema etničke netrpeljivosti, sukob na nivou HVO - Armija BiH nije ni postojao. Ono malo Hrvata koje je preostalo u Tešnju bježe u Hrvatsku, Srbi su otišli u Teslić, ali stvarno vam govorim niko ih tamo ne tjera. Nema ovdje nekog pretjeranog nacionalizma, ali je Tešanj pogotovo uz Ramazan k'o neka arapska zemlja. Drže ljudi ovdje dosta do vjere.

Kakogod, ono se ima šta vidjeti, a samo da prođete kroz industrijsku zonu Bukva mislili biste da ste u nekoj drugoj državi. Kilometar modernog puta od tri trake i oko njega Fabrike, skladišta, benzinske pumpe, shopping centri, restorani, trgovine i opet neke nove započete zgrade, svake godine minimalno nikne po jedna. A znači to je samo dio tešanjske industrije, mali dio je u samom gradu ili Raduši. Dio je također i u Jelahu, a ovdje se često izostavlja i Tešanjka jedno posebno mjesto gdje cesta predstavlja granicu između općina Usora i Tešanj, a to je isto jedna mala čaršijca sa velikim poslovnim centrima, zgradama, bazenima, trgovinama, kompanijama i tu je sjedište općine Usora (Sivša) sa Katoličkim Školskim Centrom. U suštini multietničko mjesto, a prije rata to je bila važna raskrsnica na putu Doboj-Banja Luka, ali otkako je Sivša postala sjedište opštine integrisala se u to Tešanjka pa ima npr. tu svoj Katolički školski centar, tako kad u nas neko npr. neće da ide u Tešanj u srednju ide na Tešanjku, mada je teritorijalno u drugoj opštini, Tešnjaci ga i dalje svojataju.
Sve upravu, samo možda bih dodao, nije Tešanj opština sa dva grada, ko nađe granicu između "urbanih cjelina" Tešanj i Jelah dam mu šta hoće. Ta granica se sve više briše, i to sve postaje jedan grad, pristojan za bosanske uslove, 25-30.000 stanovnika sigurno.
Govoreći o čaršijama sam mislio (za Jelah i Tešanj plus mini čaršija Tešanjka i i ndustrijska zona Bukva su nešto o čemu neki gradovi mogu sanjati),a granica bi bila (Vukovo i Marijin Han).
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#37 Re: Tešanj

Post by lacrima »

So What! wrote:
lacrima wrote:
So What! wrote:Pa Tesanj je ono grad sa tigrovskom ekonomijom, bio i prije rata, ali nakon rata došli su do izražaju ljudi sa smislom za biznis. Mala opština, a gusto naseljena, mala je bila i prije rata, a u ratu je izgubila dio teritorije od kojeg je nastal Općina Usora, a neka sela su pripala Tesliću tj. RS-u. Jelašani su separatisti, ali realno gledajući Jelah je čaršija bolja nego više od polovine gradova u Ze-Do kantonu samo što ekonomski nije održivo i besmisleno bi bilo nastaviti dijeliti Tešanj.

Sljedeća stvar je činjenica da realno grad k'o grad Tešanj nije ništa posebno i nek vas ne zavara ekonomski rast, on se vidi u cijeloj Tešanjskoj regiji, a Tešanj je samo središe toga. Glavni problem grada je da se ne može širiti, ali evo u zadnjih nekoliko godina dosta toga je izgrađeno i gradi se pa tako da se grad pokušava reorganizovati. Imate vi sela u kojim žive seljaci, ali narod je relativno kulturan, a ima ono u kulturnih dešavanja nije da nema. U 2013. dosta toga je zaživjelo, a omladina nije zainteresovana nešto puno za fakultete iz prostog razloga što se ovdje mladom čovjeku i nije teško zaposliti mada i ovdje k'o po običaju govore "Nema posla".

Znači, maltene Tešanj je opština sa dva grada, a Usora općina od nekoliko sela. I da zaista ovdje nema etničke netrpeljivosti, sukob na nivou HVO - Armija BiH nije ni postojao. Ono malo Hrvata koje je preostalo u Tešnju bježe u Hrvatsku, Srbi su otišli u Teslić, ali stvarno vam govorim niko ih tamo ne tjera. Nema ovdje nekog pretjeranog nacionalizma, ali je Tešanj pogotovo uz Ramazan k'o neka arapska zemlja. Drže ljudi ovdje dosta do vjere.

Kakogod, ono se ima šta vidjeti, a samo da prođete kroz industrijsku zonu Bukva mislili biste da ste u nekoj drugoj državi. Kilometar modernog puta od tri trake i oko njega Fabrike, skladišta, benzinske pumpe, shopping centri, restorani, trgovine i opet neke nove započete zgrade, svake godine minimalno nikne po jedna. A znači to je samo dio tešanjske industrije, mali dio je u samom gradu ili Raduši. Dio je također i u Jelahu, a ovdje se često izostavlja i Tešanjka jedno posebno mjesto gdje cesta predstavlja granicu između općina Usora i Tešanj, a to je isto jedna mala čaršijca sa velikim poslovnim centrima, zgradama, bazenima, trgovinama, kompanijama i tu je sjedište općine Usora (Sivša) sa Katoličkim Školskim Centrom. U suštini multietničko mjesto, a prije rata to je bila važna raskrsnica na putu Doboj-Banja Luka, ali otkako je Sivša postala sjedište opštine integrisala se u to Tešanjka pa ima npr. tu svoj Katolički školski centar, tako kad u nas neko npr. neće da ide u Tešanj u srednju ide na Tešanjku, mada je teritorijalno u drugoj opštini, Tešnjaci ga i dalje svojataju.
Sve upravu, samo možda bih dodao, nije Tešanj opština sa dva grada, ko nađe granicu između "urbanih cjelina" Tešanj i Jelah dam mu šta hoće. Ta granica se sve više briše, i to sve postaje jedan grad, pristojan za bosanske uslove, 25-30.000 stanovnika sigurno.
Govoreći o čaršijama sam mislio (za Jelah i Tešanj plus mini čaršija Tešanjka i i ndustrijska zona Bukva su nešto o čemu neki gradovi mogu sanjati),a granica bi bila (Vukovo i Marijin Han).
ma dobro, naravno, razumijemo se :)
User avatar
Slo Burner
Posts: 5337
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#38 Re: Tešanj

Post by Slo Burner »

I zavrsim ti ja u Tešnju prije nekog vremena, 27. noc, kod njih tad citav grad izadjena ulice, suda guzva , krkljanac, popnemo se na Gradinu kad u po fazona u improvizovanoj kafani cujem saz. Siidjemo dole sjedemo, sjedi 6-7 ljudi, uglavnom dijasporaca i svira neki Dedo. Ili ja nisam nikad naisao na dobrog sazliju ili je onaj najbolji, fantastican ambijent, magican vratio me par stotina godina unazad, dok pogleda na sat vec je bilo 1 poslije ponoci... Kontam bas bi bilo dobro da to napravite cesce preko ljeta pa da se ponekad uz onakvog sazliju i zarakija. Dodje mi da uploadujem onaj snimak i to podjelim s vama...
User avatar
Desnik
Posts: 287
Joined: 14/03/2013 13:15
Location: Between upper and lower mandible.

#39 Re: Tešanj

Post by Desnik »

Ludzak wrote:Bio sam u Tesnju. Lijep gradic, al sto je jos zanimljivije jako ste religiozni. :thumbup: :-D
Ja sam čuo dosta nevjerovatnu stvar,
da se u Tešnju ama baš sve PET boce skupljaju, po školama,kafanama,preduzećima, ustanovama...
i da su do sada, navodno tako skupili preko 2 miliona boca???
Pitam se je li to uopće moguće...
To mi liči na japanski sindrom,ako je istinito????
:-) :-) :-)
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#40 Re: Tešanj

Post by lacrima »

Desnik wrote:
Ludzak wrote:Bio sam u Tesnju. Lijep gradic, al sto je jos zanimljivije jako ste religiozni. :thumbup: :-D
Ja sam čuo dosta nevjerovatnu stvar,
da se u Tešnju ama baš sve PET boce skupljaju, po školama,kafanama,preduzećima, ustanovama...
i da su do sada, navodno tako skupili preko 2 miliona boca???
Pitam se je li to uopće moguće...
To mi liči na japanski sindrom,ako je istinito????
:-) :-) :-)
Istina, prije nekoliko godina, općinsko vijeće je usvojilo Viziju ekološkog razvoja općine "Ekovizija". Pomoću tog strateškog dokumenta Tešanj je postao daleko najčišća općina u BiH. Preko 2 miliona plastičnih boca je skupljeno samo u školama (9 osnovnih i 3 srenje na području Tešnja) ili oko 90 tona plastike. Tom akcijom, djeca skupljaju plastične boce, i na kraju godine dobijaju vrijedne nagrade, kao što su ekskurzije ili opremanje kabineta. Akciju su tada počeli građanin Šefket Turalić, tadašnji načelnik Fuad Šišić, tadašnja predsjednica aktiva direktora osnovnih škola u Tešnju, doskorašnja ministrica obrazovanja ZDK Bernadeta Galijašević i Udruženje Eko mladi.
Ovo je link sa samog početka akcije:
http://www.ekoakcija.com/content/cudo-iz-tesnja
Ovo je prošlogodišnji link:
http://www.opcina-tesanj.ba/index.php?o ... &Itemid=55

Što je meni posebno interesantno, ovo je projekat koji je moguće prebaciti na bilo koju školu, bilo koji grad, ne znam šta se čeka, izgleda da trebaju doći Lagumdžija, Tihić, RAdončić i ostale guzonje pa početi da skupljaju. Barem ovo nije do njih, možemo i mi nekada pokazati da smo bolji od naših političara pa nešto sami pokrenuti.
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#41 Re: Tešanj

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 03/01/2015 11:41, edited 1 time in total.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#42 Re: Tešanj

Post by So What! »

Nove zgrade u Tešnju:

Image

Image

Image
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#43 Re: Tešanj

Post by Eborg »

Meni jako drag grad i uvijek fascinantan zbog svoje ekonomije i ljudi.

Je li gore na Gradini ikad zaživio onaj restoran ili je to samo jednom bilo neko obilježavanje?
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#44 Re: Tešanj

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 03/01/2015 13:22, edited 1 time in total.
User avatar
Kuna
Posts: 167
Joined: 28/06/2012 09:20

#45 Re: Tešanj

Post by Kuna »

Lounge Act wrote:Image


Gdje je ova džamja u Tešnju?
Da nije ona na Marin Hanu što je bila oblijepljena keramikom?
Nisam dugo bio u Tešnju pa me baš zainteresovalo gdje je.
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#46 Re: Tešanj

Post by lacrima »

Kuna wrote:
Lounge Act wrote:Image


Gdje je ova džamja u Tešnju?
Da nije ona na Marin Hanu što je bila oblijepljena keramikom?
Nisam dugo bio u Tešnju pa me baš zainteresovalo gdje je.
Jest ta :D
User avatar
Kuna
Posts: 167
Joined: 28/06/2012 09:20

#47 Re: Tešanj

Post by Kuna »

lacrima wrote:
Kuna wrote:
Lounge Act wrote:Image


Gdje je ova džamja u Tešnju?
Da nije ona na Marin Hanu što je bila oblijepljena keramikom?
Nisam dugo bio u Tešnju pa me baš zainteresovalo gdje je.
Jest ta :D

Super izgleda, ali i ona u Dobropolju je lijepa ;)
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#48 Re: Tešanj

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 03/01/2015 11:41, edited 1 time in total.
User avatar
Kuna
Posts: 167
Joined: 28/06/2012 09:20

#49 Re: Tešanj

Post by Kuna »

Lounge Act wrote:Nema vise keramike, odavno je skinuta i fasada uradjena kako treba :)

Ma bolje je, sjecam se kako je samo otpadala ta keramika, a eto nisam vidio ti dzamiju kada su munare dogradili
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#50 Re: Tešanj

Post by So What! »

Fenomenalna video prezentacije opštine, njenog krajlolika, prirodnih i kulturnih znamenitosti i privrednog razvoja...

Post Reply