Tešanj

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#151 Re: Tešanj

Post by Mentha_Piperita »

gentoo wrote:
Mentha_Piperita wrote:Ako moze savjet:

- kolika je realna cijena prevoza dva putnika, putnickim automobilom iz Sarajeva do Tesnja, cekanje u Tesnju maximalno 2 sata i nazad u Sarajevo?

Hvala.

Realno kako ? AKo te vozi prijatelj ili familija onda cijena goriva + cijena putarine a to je 60-70KM. Taxi vjerovatno nece ispod 200 pricati
Hvala, znaci cijena goriva sa putarinom nije veca od 80 KM u oba pravca. U pitanju je privatni prevoz nesto kao taxi, pa ne bih ni da neko bude ostecen a ni "uzet lopatom".
User avatar
Violet Love
Posts: 70
Joined: 02/11/2013 13:38

#152 Re: Tešanj

Post by Violet Love »

Dragi Tešanjci,

Ako poznajete nekoga ko bi mogao zainteresovan, nemojte biti lijeni da javite :):

Potrebne dvije djevojke za promocije koje će se održati 20. i 21.1. u Tešnju i Tesliću. Satnica je 5 KM. Obavezno je posjedovanje sanitarne knjižice, a poželjno iskustvo na poslovima prodaje. Zainteresirane djevojke se mogu javiti pozivom ili porukom na 061 75 75 85.
Samke Zaboravio
Posts: 3
Joined: 26/02/2018 19:49

#153 Re: Tešanj

Post by Samke Zaboravio »

Ovih dana na prostorima Tešnja i regije odzvanja rečenica ; ODBI..ODBI..ODBI.. J.. Za protest demobilisanih boraca neće ili ne želi niko da čuje , Tešnju kao i Bosni temelji uopšte nisu bitni...
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#154 Re: Tešanj

Post by blecak »

Bosanski dobrovoljac (u redove AU) iz Tešnja, 1914 Abbas (Abaz) Brka

Image
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#155 Re: Tešanj

Post by SimkeA »

Zanimljiva statistika:
http://www.biznisinfo.ba/u-gradu-koji-j ... ta-u-fbih/
Kako i zašto onda nazivati "ekonomsko čudo".

Nijemci su period razvoja nakon II svjetskog rata nazivali ekonomskim čudom, ali ej to čudo pratio rapidan porast životnog standarda.
https://de.wikipedia.org/wiki/Wirtschaftswunder

Pitam se d ali su se standardi za ocjenivanje promijenili.
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#156 Re: Tešanj

Post by nostalgicar »

SimkeA wrote:Zanimljiva statistika:
http://www.biznisinfo.ba/u-gradu-koji-j ... ta-u-fbih/
Kako i zašto onda nazivati "ekonomsko čudo".

Nijemci su period razvoja nakon II svjetskog rata nazivali ekonomskim čudom, ali ej to čudo pratio rapidan porast životnog standarda.
https://de.wikipedia.org/wiki/Wirtschaftswunder

Pitam se d ali su se standardi za ocjenivanje promijenili.
Imam osjecaj da neke ljude ovdje placaju da pisu hvalospjeve o Tesnju.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#157 Re: Tešanj

Post by So What! »

nostalgicar wrote:
SimkeA wrote:Zanimljiva statistika:
http://www.biznisinfo.ba/u-gradu-koji-j ... ta-u-fbih/
Kako i zašto onda nazivati "ekonomsko čudo".

Nijemci su period razvoja nakon II svjetskog rata nazivali ekonomskim čudom, ali ej to čudo pratio rapidan porast životnog standarda.
https://de.wikipedia.org/wiki/Wirtschaftswunder

Pitam se d ali su se standardi za ocjenivanje promijenili.
Imam osjecaj da neke ljude ovdje placaju da pisu hvalospjeve o Tesnju.
Plaćaju, naknada nije nešto u početku, ali s vremenom se nabere.

Kontaktiraj me u PP, ako si zainteresovan.

Lijep pozdrav :)
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#158 Re: Tešanj

Post by blecak »

Stari grad Tešanj, Gradina, 1885 - pogled s južne strane

Image
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#159 Re: Tešanj

Post by So What! »

10 najvećih: Ovo su šampioni tešanjske privrede
Image

Poznato je da je Tešanj jedno od industrijski najrazvijenijih mjesta na Balkanu, a kompanije iz ovog grada i dalje rastu, razvijaju se, te ulažu i druge gradove širom BiH.

Šampion tešanjske privrede, prema zvaničnim podacima za 2017. godinu je firma Hifa oil, koja je lani ostvarila ukupne prihode od 346,7 miliona KM, piše BiznisInfo na osnovu podataka iz baze Bisnode BH.

Za njom slijedi proizvođač piletine Madi koji je u 2017. imao prihode od 125,4 miliona KM.

Na trećem mjestu je AS doo Jelah-Tešanj s prihodima od 123,2 miliona maraka, kompanija poznata kao veliki proizvođač hrane.

Zanimljivo je da su na prva tri mjesta najvećih po ukupnim prihodima – domaće kompanije, odnosno firme nastale od domaćeg kapitala i pameti.

Slijedi Mann-Hummel s prihodima od 75 miliona KM. Riječ je o proizvođaču filtera, i jednoj od najuspješnijih njemačkih investicija u BiH koja iz godinu u godinu bilježi sve bolje rezultate.

Na petom mjestu je još jedna kompanija iz „porodice“ Hifa, firma „Hifa doo“, s prihodima od 69,8 miliona maraka. To govori o snazi ove korporacije.

Farex doo Tešanj je na šestom mjestu s prihodima od 54,2 miliona KM, dok je Mepromex imao prihode do 45,3 miliona.

U top 10 su još Prevent FAD, Pobjeda i Saračević d.o.o. Koliko je jaka konkurencija govori podatak da su izvan top 10 ostali giganti poput Koteksa.

Madi najprofitabilniji

Inače, kada je riječ o profitabilnosti, tu je na prvom mjestu Madi, koji je lani ostvario čistu zaradu od 11,1 milion maraka. S druge strane, po broju radnika prvi je Mann-Hummel, s 621 uposlenikom.

Treba napomenuti da su pojedine firme čiji su osnivači iz Tešnja, ili koje imaju kapital iz ovog grada, registrovane u nekom drugom gradu, pa nisu ušle na ovu listu.
Biznis Info
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#160 Re: Tešanj

Post by All Apologies »

Ima li kakvih novina u Tesnju, novih slika Tesnja?
Pozdrav za Tesnjake :)
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#161 Re: Tešanj

Post by nostalgicar »

All Apologies wrote:Ima li kakvih novina u Tesnju, novih slika Tesnja?
Pozdrav za Tesnjake :)
Kada bude neko placeni tekst od strane lokalnih mocnika i SDA privrednika bit ce slika. Prati to sve osoba pod imenom "So What" :kiss:
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#162 Re: Tešanj

Post by All Apologies »

nostalgicar wrote:
All Apologies wrote:Ima li kakvih novina u Tesnju, novih slika Tesnja?
Pozdrav za Tesnjake :)
Kada bude neko placeni tekst od strane lokalnih mocnika i SDA privrednika bit ce slika. Prati to sve osoba pod imenom "So What" :kiss:

Od nasih lokalnih mocnika i SDA privrednika mogu ocekivati samo hvalospjeve o njima samima :lol: Novac cini mi se daju samo onda kad imaju kakve koristi od toga, ako ce se pojaviti u vijestima kao dobrocinitelji itd., a koliki su dobrocinitelji znaju najbolje njihovi obicni radnici.
Zao mi je i sto Tesanj nema vise ured turisticke zajednice, moglo se tu svasta dobro odraditi, ali tako je to kad se kod nas na odgovorna mjesta postave podobni, a ne sposobni pa taj podoban gleda kako ce i gdje popiti koju kafu, izdati koju knjigu da oporavi svoj budzet..., a da nema 111 ne bi ni razglednice za Tesanj imali.
Svakako, radujem se novim postovima korisnika "So What" i novim lijepim desavanjima u Tesnju, ono sto na fb stranicama vidim su vise informativni tekstovi i ne bas tako lijepe vijesti. :kiss:
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#163 Re: Tešanj

Post by Throttle »

Zna li neko kakva je sad situacija na Jezeru Jelen il kako se vec zove, iza Jelaha tamo, jel otvoren neki restoran, kafic i slicno? Bio sam dosta puta prije par godina, kasnije su uveli placanje ulaza, vidio sam jos negdje da imaju neke camce il sta vec a ne znam jos ima li se gdje rucati ili popit nesto?
User avatar
zforumas
Posts: 8615
Joined: 25/10/2016 20:35

#164 Re: Tešanj

Post by zforumas »

All Apologies wrote:
nostalgicar wrote:
All Apologies wrote:Ima li kakvih novina u Tesnju, novih slika Tesnja?
Pozdrav za Tesnjake :)
Kada bude neko placeni tekst od strane lokalnih mocnika i SDA privrednika bit ce slika. Prati to sve osoba pod imenom "So What" :kiss:

Od nasih lokalnih mocnika i SDA privrednika mogu ocekivati samo hvalospjeve o njima samima :lol: Novac cini mi se daju samo onda kad imaju kakve koristi od toga, ako ce se pojaviti u vijestima kao dobrocinitelji itd., a koliki su dobrocinitelji znaju najbolje njihovi obicni radnici.
Zao mi je i sto Tesanj nema vise ured turisticke zajednice, moglo se tu svasta dobro odraditi, ali tako je to kad se kod nas na odgovorna mjesta postave podobni, a ne sposobni pa taj podoban gleda kako ce i gdje popiti koju kafu, izdati koju knjigu da oporavi svoj budzet..., a da nema 111 ne bi ni razglednice za Tesanj imali.
Svakako, radujem se novim postovima korisnika "So What" i novim lijepim desavanjima u Tesnju, ono sto na fb stranicama vidim su vise informativni tekstovi i ne bas tako lijepe vijesti. :kiss:
Normalno da ce o njima pisati, nece o necemu drugo. Znas li samo koliko je para ulupano u medijsku kampanju o Tesnju, u one clanke na Klixu i ostalim portalima?
Jedan bracni par je finu lovu uzeo na tome i na promociji Opcine Tesanj i njene administracije.

Sto se turisticke zajednice tice, cim onog Ogrica vidim uvrne me u stomaku, lik koji se tek doselio u Tesanj objasnjava turistima nesto, dok Zoka i Nedzo dovode svoje poznanike i promovisu Tesanj gdje god stignu i za to ne dobiju dinar.
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#165 Re: Tešanj

Post by nostalgicar »

Od nasih lokalnih mocnika i SDA privrednika mogu ocekivati samo hvalospjeve o njima samima :lol: Novac cini mi se daju samo onda kad imaju kakve koristi od toga, ako ce se pojaviti u vijestima kao dobrocinitelji itd., a koliki su dobrocinitelji znaju najbolje njihovi obicni radnici.
Zao mi je i sto Tesanj nema vise ured turisticke zajednice, moglo se tu svasta dobro odraditi, ali tako je to kad se kod nas na odgovorna mjesta postave podobni, a ne sposobni pa taj podoban gleda kako ce i gdje popiti koju kafu, izdati koju knjigu da oporavi svoj budzet..., a da nema 111 ne bi ni razglednice za Tesanj imali.
Svakako, radujem se novim postovima korisnika "So What" i novim lijepim desavanjima u Tesnju, ono sto na fb stranicama vidim su vise informativni tekstovi i ne bas tako lijepe vijesti. :kiss:
Normalno da ce o njima pisati, nece o necemu drugo. Znas li samo koliko je para ulupano u medijsku kampanju o Tesnju, u one clanke na Klixu i ostalim portalima?
Jedan bracni par je finu lovu uzeo na tome i na promociji Opcine Tesanj i njene administracije.

Sto se turisticke zajednice tice, cim onog Ogrica vidim uvrne me u stomaku, lik koji se tek doselio u Tesanj objasnjava turistima nesto, dok Zoka i Nedzo dovode svoje poznanike i promovisu Tesanj gdje god stignu i za to ne dobiju dinar.
O,nije Ogric vise tu. Kupio diplomu i poceo da radi u policiji :D :D :D :D znate kako to rola kod nas. Evo bas je prije neki dan bila emisija na BHT gdje su o Tesnju opet bili hvalospjevi,pa tacno da u Svici zivim preselio bi se iz nje u Tesanj,ne u BiH vec u Tesanj,jer BiH nije europska,a Tesanj to jeste. Bar tako kazu ! :mrgreen: Sama cinjenica da lik pod imenom "So what" radi u fazonu copy/paste je sasvim dovoljna covjek sa zdravim razumom shvati da je rijec o covjeku koji je tu da za kes promovise to sto vlastodrzci serviraju u medijima. :bih: :bih:
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#166 Re: Tešanj

Post by All Apologies »

Znaci Ogric se policije docepao :lol: Ma i to mu je sigurno Semso sredio kao i prvi posao. Ima on diplomu cini mi se iz geografije, ali kad imas takvu stelu diploma ti ni ne treba ;-)
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#168 Re: Tešanj

Post by So What! »

All Apologies wrote:Ima li kakvih novina u Tesnju, novih slika Tesnja?
Pozdrav za Tesnjake :)


Dron.ba je nedavno izbacio zimsku panoramu snimanu dronom za potrebe kanala N1.

Pozdrav i tebi. :)
Throttle wrote:Zna li neko kakva je sad situacija na Jezeru Jelen il kako se vec zove, iza Jelaha tamo, jel otvoren neki restoran, kafic i slicno? Bio sam dosta puta prije par godina, kasnije su uveli placanje ulaza, vidio sam jos negdje da imaju neke camce il sta vec a ne znam jos ima li se gdje rucati ili popit nesto?
Otkako ga je kupila Al-Qefary grupa, sa sjedištem na Ilidži stanje je blago rečeno katastrofalno. Jezero je napravio domaći čovjek, lokalac Fahir Ćeman, bio je besplatan za sve, ali nije imao nikakvih ugostiteljskih sadržaja, ali je bio odličan za šetnju, roštilj, odmor te je imao zaista veliko krdo jelena i konja na jezeru.

Arapi su platili jezero par miliona i zamislili neki resort tu, kao i mnogo komercijalnih sadržaja kako bi izvukli novac iz investicije. Naravno, to su bile jeftine i nekvalitetne solucije te umjesto da su unaprijedili postojeće kapacitete, oni su ih unazadili i teško da će ovakvim pristupom dobiti išta od te investicije.
User avatar
manuchao91
Posts: 1363
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#169 Re: Tešanj

Post by manuchao91 »

Skoro svaki dan sam na tom jezeru...Prelijepo je ..za rekreaciju..danas idem opet pa šaljem par slika ..friških...uglavnom Arapi su postrozili pravila...Nema alkohola ,nema oskudnog odijevanja,,,non stop bule i nikabi na jezeru...al sto je lijepo fakat jest...
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#170 Re: Tešanj

Post by All Apologies »

manuchao91 wrote:Skoro svaki dan sam na tom jezeru...Prelijepo je ..za rekreaciju..danas idem opet pa šaljem par slika ..friških...uglavnom Arapi su postrozili pravila...Nema alkohola ,nema oskudnog odijevanja,,,non stop bule i nikabi na jezeru...al sto je lijepo fakat jest...
Gdje su slike? :-D
Amaryl
Posts: 73
Joined: 23/09/2011 17:40

#171 Re: Tešanj

Post by Amaryl »

http://www.bhdijaspora.net/bruka-i-sram ... v-problem/

Europski Tesanj sa svakom kišom jos od 9 mjeseca cini mi se..

Trebao most biti gotov početkom marta... A ako bude i u maju bit ce dobro...

I x ovakvih stvari... Al eto i dalje im prolazi prica o super Tesnju... Iz kojeg masovno svi odose, a dovoze radnike iz okolnih Teslica, Doboja, Maglaja pa popunjavaju odlazak ljudi
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#172 Re: Tešanj

Post by So What! »

Svečano pušten u promet most na rijeci Usori, vrijednosti 1,5 miliona KM
Image

U četvrtak, 16. maja svečano je obilježen završetak radova na izgradnji novog mosta na rijeci Usori, ukupne vrijednosti 1.8 miliona KM.

Most koji se nalazi na regionalnom putu R474 izgrađen je zajedničkim sredstvima Vlade ZDK i Općine Tešanj. Dužina novog mosta je 69 metara, nosivost 60 tona. Most čine dvije saobraćajne trake širine po 3 metra i dvije pješačke staze širine po 1,7 metara i zadovoljava kriterije i standarde Evropske unije.

"Sretan sam što smo završili gradnju novog mosta, koji je važan za dugoročan razvoj općine i regije. Na ovoj lokaciji je postojao most iz 1949. godine koji je već bio dotrajao i koji nije bio siguran za saobraćaj. Mostovi spajaju obale, a time i ljude pa se nadam se da smo budućim generacijama osigurali bolje uslove za život. Općina Tešanj je sudjelovala u finansiranju gradnje mosta i zaobilaznice sredstvima od 300.000 KM, dok je najveći dio sredstava obezbijedila Vlada ZDK, putem Ministarstva prostornog uređenja, prometa i komunikacija i Direkcije za ceste ZDK", rekao je Općinski načelnik Suad Huskić.

Most nosi ime po Lejli Mulalić, petogodišnjoj djevojčici koja je stradala kao najmlađa civilna žrtva rata, pa je završetak radova ozvaničen otkrivanjem ploče sa imenom mosta, što je učinila Lejlina majka. Čast presijecanja vrpce imali su predstavnici Vlade ZDK sa Premijerom ZDK Mirzom Ganićem, predstavnici Općine Tešanj i predstavnici pet mjesnih zajednica.

Premijer ZDK Mirza Ganić u svom obraćanju istakao je važnost ovog projekta za regionalno povezivanje i ukazao na dobru i partnersku saradnju Vlade ZDK i Općine Tešanj, koja se mogla prepoznati i u ovom projektu. Naglasio je kako će Vlada ZDK nastaviti podržavati projekte od interesa lokalnih zajednica.

Radovi na izgradnji mosta su počeli u septembru 2018. godine, a izvođač radova je firma Hering d.o.o.
Image

Image

Image

Image
Akta
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#173 Re: Tešanj

Post by So What! »

Novosti iz Tešnja @ Tešanjski dnevnik (Tesanj.net):

Stambeno poslovna zgrada do Vakufske banke je dobila završnu fasadu i asfaltni prilaz. Istovremeno je urađena i fasada na zgradi bivšeg hotela od strane stambeno poslovne zgrade

Image

Na Kiseljaku se vrše završni radovi na izgradnji bazena i pratećih objekata. Bazen je napunjen vodom i stavljen u funkciju mašinski dio sa tretmanom vode. Sa konačnim uređenjem preostalog prostora bazen će iduću sezonu kupanja dočekati sasvim spreman

Image

Na objektu Kahve se odvijaju završni radovi. Postavljanjem drvene stolarije u prizemlju, zgrada je dobila konačan vanjski izgled (u nedjelju je počela izmjena stolarije i na brijačnici Hodžić)

Image

Treća parkirna traka u ulici Kralja Tvrtka stavljena u funkciju

Image

Počeli su radovi na uređenju prilaza Gradini - ranije urađene cjeline će biti spojene i prilaz kompletiran

Image
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#174 Re: Tešanj

Post by So What! »

Moderne pekarnice sve su poželjnije. Ova je upravo otvorena u Tešnju, a mi smo se čule s arhitektom
Image

Pekarnica u kombinaciji s cafeom u, naravno, lijepo uređenom prostoru danas je jedan od popularnijih koncepta. Taha’s Mill u Tešnju upravo je sve to
Da pekarnice nisu više što su nekad bile mogli smo i sami posvjedočiti posljednje dvije godine u Hrvatskoj. One danas uglavnom nose prefiks craft, artisan i slično, a nerijetko dolaze i u kombinaciji s cafeom. U njima danas tako možete sjesti i prizalogajiti ukusni pekarski proizvod, ali i neku slasticu, i sve to u, naravno, lijep uređenom interijeru.

Jedna takva, imena Taha’s Mill otvorena je neki dan u Tešnju u Bosni i Hercegovini. Kako smo je odmah zbog lijepog interijera spazile na Instagramu, bio je red i da nazovemo Armina Mešića iz cijenjenog sarajevskog arhitektonskog studija Fo4a Arhitektura koji i stoji iza cijelog projekta.

U pitanju je, kako mi Armin odmah napominje, urbani cafe s pekarnicom, iliti univerzalno rečeno coffee&bakery. U priči je zanimljivo to što je prostor izvorno bio stambeni u kojem su se nalazili dnevni boravak s kuhinjom i blagovaonicom te pomoćnim prostorijama. Radilo se o prizemlju kuće koje se prostorno i organizacijski nastavljalo na kat. No, sada su se stvari promijenile.

Image

“Prilikom izvođenja projekta većinu smo porušili i bacili smo se odmah na prenamjenu objekta. Uz pomoć velikih prolaza koje smo predvidjeli, otvorili smo interijer prema vrtu za goste tako da u toplijim danima komunicira s eksterijerom.” priča Armin i naglašava kako je svaki projekt na kojem radi na svoj način poseban, baš kao i ovaj. Tako pristupa i svom poslu, odnosno dizajniranju i projektiranju koje ne diktira samo prostor, nego i komunikacija s investitorom s kojim uvijek, naglašava, trebate biti spremni na kompromise.

“U ovom slučaju mladi investitor je usko surađivao u izvođenju i nadzoru. Primjerice, nekoliko komada starog namještaja koji smo zatekli u prostoru dogovorili smo da bude iskorišten i efektno prilagođen ostvarenom ambijentu Taha’s Milla. Rekao bih da smo autentičnost prostora postigli upravo time što smo kvalitetno iskoristili isti.”

Image

Iako je estetika bitna, Armin mi napominje kako uvijek sve počinje na funkcionalnosti, koja se pak nastavlja prema estetici, pa se onda opet vraća na funkcionalnost i tako u krug do optimalnog rješenja.

U razgovoru sam ga zamolila i da se osvrne malo na komade namještaja. Govori kako su recimo interesantan detalj drveni pragovi, točnije oni koju su se nekada koristili na tračnicama za vlakove. Upravo njih su iskoristili kao detalj u toaletu i kao klupe u vrtu. S vremenom je kaže drvo poprimilo tamnu boju i drugačiju teksturu, pa se sve skupa odlično uklopilo u prostoru. Dodaje i da je dio namještaja custom made, odnosno da ga je radila stolarija Vehabović koji su prema Arminovim riječima dosad uvijek bili odlična podrška.

Image

U cijeloj priči nije mi promaknuo niti akcentni crveni detalj. Armin kaže kako su crvena vrata zapravo tzv. cherry on top, iako se u početku oko njih javila velika sumnja. “Bilo je komentara tipa jesu li stvarno potrebna ili možda da ipak budu u nekoj drugoj boji. No, na kraju je ispalo da crvena vrata kao detalj ostavljaju baš poseban dojam.”

Image

S obzirom na specifičnost tehnike uređivanja današnjih javnih prostora, upitala sam Armina i koje je njegovo mišljenje o stvaranju popularnih insta-worthy interijera. “Često ponavljam da su neki projekti bolji na fotkama, dok su neki bolji uživo. U ovom slučaju ne mogu se odlučiti, ali mislim da imamo stvarno odlične fotke za društvene mreže. No, tu je i potvrda da se jako puno gostiju želi fotkati u prostoru i postaviti fotke na Instagram što nam govori da je ovaj prostor zaslužio tu #instaworthy titulu.”

Iako je osobno jako zadovoljan finalom Taha’s Milla, ono što je Arminu još draže jest činjenica da su gosti zadovoljni, kako proizvodima, ponudom, tako i ambijentom, a naglašava i da su ovim projektom uspjeli stvoriti i bitan efekt iznenađenja.
Super1 (Telegram)
clio_dci120
Posts: 3112
Joined: 17/07/2012 09:25

#175 Re: Tešanj

Post by clio_dci120 »

Izgleda da AS holding ulazi i u finansijski sektor, prica se da oni stoji iza skrbnickih racuna preko koji je vrsena kupovina dionica Sarajevo osiguranja. Navodno plan je upariti sa nekom bankom.
Tu sam pricu cuo jos prije godinu dana, ali evo tek sada postaje sve izvjesnije. O tome ovih dana uveliko pricaju dionicaru (jos kratko) Sa osiguranja.
Post Reply