TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Locked
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3776 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by sarajevoxxxx »

Nije na građanima da uzimaju pravdu u svoje ruke, i to je osnova i princip.Sve drugo je anarhija, bezvlašće, kriminal.Slažem se sa Kikijem da je mnogo huškačkih stranica na internetu, i to nije dobro.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5620
Joined: 12/10/2014 01:12

#3777 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by skupljac_zeljeza »

fatamorgana wrote:... šta si se odm'a prep'o, pa neće tebe hapsiti! :kiss:
Prvo su me pendrečili pa kroz godinu dana 'apsili. Ne kontam ni danas što nisu obrnuto. 8-)
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#3778 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by Walther »

Kikibombona wrote:
Walther wrote:
Kikibombona wrote:nadji zlocinca pa mu u facu saspi
khm khm....
Ma nije khm jarane! Na ove teme mozda zaluta neko kome 'malo fali' i koga ovakve izjave mogu navesti da napravi glupost i upropasti sebi zivot...
procitaj sta si napisao i sta se desilo u Zvorniku...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3779 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by Kikibombona »

Walther wrote: procitaj sta si napisao i sta se desilo u Zvorniku...
Nisam mislio na zlocin! Mislio sam na verbalni napad! Nikada zlocin necu podrzati, pa makar se o Hitleru radilo!

Za zlocin ne postoji opravdanje!

Ovi klinci koji huskaju u 99.9% slucajeva ne bi imali damu to isto reci u lice nekom zlocincu. O tome se radi.
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3780 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by palermo »

Ne znam je li oko već postovao, ali jedna korektna i solidna analiza koja dolazi preko Drine

Terorizam nam je pred vratima, u Bosni. Zvornik nije prvina. Bilo ga je i ranije, u Bugojnu, u Sarajevu (pucanje na američku ambasadu), nerazjašnjeno ubistvo ministra Federacije BiH Joze Leutara sa obeležjima terorističkog čina. Na sreću, čini se da je terorizam još uvek u početnoj fazi.
Za sada su to pojedinačni akti koji nailaze na brigu i široku osudu javnosti BiH. I suseda. Isključujemo licemerne nacionaliste na svim stranama.
Terorizam verbalno usuđuju, ali iz zla nastoje da izvuku političke poene. Ma koliko zloslutni, dosadašnji teroristički akti u BiH – utisak je – institucionalno nisu dovoljno prevenirani, istraženi i sankcionisani. Imajući u vidu apsurdno dejtonsko ustrojstvo BiH i na njemu zasnovanu vladavinu nacionalista, to ne čudi.

S obzirom na teško nasleđe – ratne traume, nerazrešeni masovni zločini, neispravljene nepravde, raširen nacionalizam i šovinizam, zaostalo oružje dostupno na svakom koraku –sreća je da većeg nasilja i terorističkih akata nije bilo u većoj meri.

Ako bude ozbiljne istrage terorizma u Zvorniku – ako ne bude podle politizacije i lovljenja „patriotskih“ poena – videće se o čemu se radi. Da li je to bio čin očajnog pojedinca odrastalog u ambijentu teškog ratnog nasleđa, materijalne bede i beznađa – ili je teroristički akt bio plan drugih glava povezanih sa međunarodnim terorističkim centrima – koje su pronašle očajnika i motivisale ga da uradi to što je uradio.
Bede, beznađa i očajnika koje je lako zavesti previše je oko nas – zbog toga se ovome mora pristupiti odgovorno. Najgore je kad se takvim složenim problemima bave politikanti na vlasti. I huškači iz proteklih ratova na uredničkim pozicijama medija. Umesto da gase, oni na žar zla sladostrasno dosipaju benzin.

Koliko se na dostupnim ozbiljnijim medijima može pratiti (N1, Al Džazira, Federalna TV BiH), teroristički čin u Zvorniku naišao je na jednodušnu osudu svih institucija i političkih predstavnika u Sarajevu. Uključujući i razumne stavove srpskih predstavnika u zajedničkim institucijama BiH koji nisu pod Dodikovom kontrolom. Sreća da je tako. Nedopustivo je manipulisanje srpske javnosti insinuacijama da bošnjačke političke patrije, bošnjačke svetovne i verske elite, nisu jasno osudile zločin u Zvorniku.

To je manir Dodika i srpskih nacionalista demonstriran u Beogradu.

Umesto da po izvršenom zločinu odmah ode u Sarajevo i sa predstavnicima Srba u institucijama BiH, sa predstavnicima ostalih naroda i građana bez kalkulacija i politikanstva inicira trezven pristup problemu, da svi bez obzira na nacionalnu i partijsku pripadnost iniciraju preveniranje novih slučajeva, Dodik hita u Beograd.

Da i Srbiju uveže u svoje politikantstvo usmereno protiv BiH. Dakako, i protiv realnih interesa srpskog naroda BiH, uprkos kvazipatriotskoj demagogiji.

Tomislav Nikolić – kao i svi njegovi prethodnici na mesu predsednika Srbije – podržava Dodikov avanturizam, ne misleći na cenu koju uz druge narode, plaća i srpski narod BiH. Umišljeni vožd svih Srba teatralno upozorava da će Srbija u svemu podržati RS. Usputne fraze o poštovanju BiH – dok stoji kraj Dodika – deluju besmisleno. Da poštuje BiH i sve njezine narode, najurio bi Dodika u Sarajevo da tamo traži rešenje za probleme. Pa tek onda da se sa drugim legitimnim predstavnicima BiH obrati Beogradu za eventualnu pomoć. Da poštuje BiH, da joj želi pomoći, zalagao bi se da se što pre oslobodi Prokrustove postelje Dejtona, koja je uzrok njezinog očajnog stanja. Između ostalog i opasnosti od terorizma. Četničkom vojvodi to ne pada na pamet. Valjda u naumu da se kandiduje za novi predsednički mandat, igra na stare žice nacionalizma.

>>>I po Srbe van Srbije pogubnog paternalizma.

Od silesije savetnika niko da ga upozori na ozbiljnost problema, na budalaštine da se problem terorizma u BiH može rešavati separatno – samo podrškom Dodiku i srpskom narodu. Niko da mu kaže da bez podrške prvenstveno zajedničkim institucijama BiH, institucijama oba entiteta, svim verskim zajednicama i svim narodima BiH, od efikasne borbe protiv terorizma nema ništa.

Ovako kako na dvoru prima i podržava Dodika, Nikolić i svako ko u Beogradu postupa kao Nikolić, na žar terorizma samo sipa benzin.

Vrag zaista može odneti šalu.

Autor:
PAVLE RADIĆ
(Autonomija)
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3781 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by General War »

Chmoljo wrote:
Turrrban wrote: Hahaha volim što sam banovan radi ovoga više nego brdo karamela. Jer biti banovan trajno radi ovoga bez obzira što nije bilo prije incidenata samo govori da sam pogodio „u sridu“
Daj Bože da samo Latić i još poneki tako misle ne bi imali ovoliko kompleksa ali je realnost drugačija pa ste za većinu od Laktaša do Sarajeva, od Gornje Maoče do Stoca, od Banja Luke do Tešnja škart i u pravom životu nema administratora koji bi banovao sve koji tako misle, a i da ima ne bi stigao toliki broj banovati
Umjesto da se sada kao malo dijete prepirem i kreiram korisničke račune da trolam (ovaj korisnički račun sam napravio mnogo prije) jednostavno ću ovu temu prijaviti MUP RSa a svi znamo dobro kako su osjetljivi na komentare sa bošnjačke strane što se tiče Zvornika pogotovo ako dolazi sa njihove omiljene stranice Klix.

Inače ne bih iz principa jednu sarajevsku stranicu prijavio Rsu ali vi imate sa Bosnom i bošnjacima isto kao i Avaz pa bi to bila ista sramota kao kada bih Fahru prijavio, znači nikakva sramota. Puštate neke Cherrie da prizivaju kristalne noći i neke Lukiće da guslaju sve dok dobrovoljno ne odu a ostajete gluhi na žalbe ostalih forumaša jer se vi kao administratori ne date „ucjenjivati“ baš kao naš Fahro ministar sigurnosti i još dajete roditeljske savjete „ja kao administrator neću četničke trolove banovati jer kako ćete se onda snaći u pravom životu“ umjesto da radite posao kao kod bošnjačkih forumaša i banujete ih. Ali takve metode za Bošnjake su poznate kod Fahre, RTRSa, Dodika, međunarodne zajednice, SIPA-e, pa i kod naših bošnjačkih političara i raznih portala pa što bi to drugačije i ovdje.

Savjest mi je čista jer znam da za razliku od Facebooka gdje niko nije anoniman ja ovdje neću zayebati poštene forumaše jer kod foruma koji snosi odgovornost ako ne zaključa teme ovdje će samo nayebati administrator a ne korisnici
Pitam se Chmoljo kada vam dođu opet Rsovci hoćeš li i njima reći da slijede neku mentalnu žabokrečinu ili ćeš se usrati kao i tvoje kolege prošli put? :D

Image

I kao i svi koji su neki autoritet na nekim forumima a inače su manji od makovog zrna
e super onda...

hajd da objavimo i tvoju IP, pa da navrate i do tebe :wink:

109.175.98.229

a ovo nije jedina... sa neke si od kuće prosipao gluposti :D

balavče balavi, dok si ti kako si sam rekao, nosao ljiljana oko vrata i slušao patriotske pjesme, dotle su oni koje nazivaš mješancima zajedno sa tvojim ocem spašavali tvoju guzicu. da bi danas dočekali da ih zoveš četnicima i "mješancima". i onda prijavljuješ "genocidašima" ovaj forum :lol:

slika i prilika jednog mladog nacionaliste - posere se na svoje čim nije po njegovom.

dječače, idi ganjaj curice.
:thumbup:

Koji odroni od forumskih likova...strasno :run:
Last edited by General War on 02/05/2015 16:25, edited 1 time in total.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#3782 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by Drinski »

A sta je to bilo sa NIN-om? Nisam stvarno upućen.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#3783 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by omar little »

fino, fino. nek' hapse zbog fejsbuk postova pa onda nek vas bakir i kriminalni pajdasi skembavaju u zatvore kada protiv njih stagod zucnete. samo prizivajte titne milicijske metode.
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#3784 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by Zokipfc »

Turrrban wrote: A otac došao kasnije? Izvini što sam ovako direktan ali tvoj otac je jedna pizda od čovjeka i velika kukavica pa me i ne čudi što se i ti ponašaš kao pizda na forumu jer nisi imao od njega bolje naučiti.

Ali ja mislim da neću još dugo ovdje :D jer kad Chmoljo proćita ovo banovat će i ovaj profil mada ja mislim da on ima sad preča posla kada mu RS pokuca na vrata zašto je odobrio ovaj govor mržnje protiv časnog policajca. Ono sa NINom je bila dječija igra šta će biti kada RS pokuca 8-) nemoj se samo onoliko uplašiti kao tvoje kolege kod afere 2 papka.
I poselami svog jarana NINa, znaš onaj što smo ga ja i još neki napravili malom internet senzacijom kada je pljuvao po religiji
Koji si ti debil, nevjerovatno.

A ti se ne bi ispalio ako bi imao sansu? Co'ek patriJota
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3785 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by KatarinaKosaca »

Zokipfc wrote:A ti se ne bi ispalio ako bi imao sansu? Co'ek patriJota
Naravno, ima ljudi koji jesu patriote, vjerovao ili ne.. Ima ljudi koji žive u BIH zato što hoće, a ne zato što moraju, koliko god to tebi djelovalo čudno i nemoguće. A baš i nije trebala velika pamet pa u ratu dobiti azil na osnovu Bosanske krvi.. nikakva pamet, niti je to ikakva kreirana šansa. Ja se tim, na vašem mjestu, baš i ne bih hvalila :wink:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#3786 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by omar little »

sad su ljudi koji su u ratu i nakon rata, zbog stotina tisuca razlicitih zivota i sudbina, odlucivali napustiti zemlju glupi? a oni koji se busaju u prsa patriotizmom dok bljuju stereotipe i pjene na usta svaki put kada se spomene dijapora, bez obzira na temu, su, pretpostavljam, pametni?
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3787 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by palermo »

Ma ova priča vezano za dijasporu, koja se proteže na nekoliko tema je glupa. Život nas je nosio na razne strane, svatko je na svoj način odgvarao zahtjevima koje je život postavljao pred ljude, konačno svako od nas na svoj način doživljava i svojet oko sebe pa i Bosnu i Hercegovinu. Generalizacije su zaista nepotrebne i , ponovit ću, glupe.

Ipak, Kata je jednu stvar dobro rekla, i volio bih je potcrtati, koliko god nekome bilo čudno postoje ljudi koji su odabrali da žive u Bosni i Hercegovini, koji ovdje žive zato što hoće, a ne zato što moraju. Ne znam kako ih treba zvati, ali oni jednostavno postoje, i priča o nekoj zavisti nas(domicilnih) spram dijaspore je takođe, jedno prilično veliko generalizovanje.

A sve je ovo jedan veliki off topic u odnosu na samu temu :D
Istina boli
Posts: 155
Joined: 02/09/2013 08:39

#3788 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by Istina boli »

omar little wrote:sad su ljudi koji su u ratu i nakon rata, zbog stotina tisuca razlicitih zivota i sudbina, odlucivali napustiti zemlju glupi? a oni koji se busaju u prsa patriotizmom dok bljuju stereotipe i pjene na usta svaki put kada se spomene dijapora, bez obzira na temu, su, pretpostavljam, pametni?
Prijatelju uzaludno je pokušati nešto osobama koje po bilo kom osnovu generalizuju. Jedan čovjek. jedna sudbina... Pitala bih ove sto ni po koju cijenu nebi napustili Bosnu sta bi bilo kada bi ih ekonomski razlozi natjerali na to??? A sasvim konkretno pitanje za pljuvace po dijaspori je "koliki broj ljudi svih dobi i svih nacionalnosti bi već sutra da moze otišao iz BiH???
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#3789 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by omar little »

generalizacija u oba smjera je glupa. teme tipa "mi" vs. "oni", a pun ih forum, su imbecilne.

ja znam ljude koji zive u bosni jer hoce, dobro im, nemaju potrebe bilo gdje ici. pametni su. vi ih nazivate uhljebima. pretpostavljam da su oni pozitivniji za bih nego neko ko je svoj zivot i dostojanstvo potrazio negdje drugdje.
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3790 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by palermo »

Istina boli wrote:
omar little wrote:sad su ljudi koji su u ratu i nakon rata, zbog stotina tisuca razlicitih zivota i sudbina, odlucivali napustiti zemlju glupi? a oni koji se busaju u prsa patriotizmom dok bljuju stereotipe i pjene na usta svaki put kada se spomene dijapora, bez obzira na temu, su, pretpostavljam, pametni?
Prijatelju uzaludno je pokušati nešto osobama koje po bilo kom osnovu generalizuju. Jedan čovjek. jedna sudbina... Pitala bih ove sto ni po koju cijenu nebi napustili Bosnu sta bi bilo kada bi ih ekonomski razlozi natjerali na to??? A sasvim konkretno pitanje za pljuvace po dijaspori je "koliki broj ljudi svih dobi i svih nacionalnosti bi već sutra da moze otišao iz BiH???
:D pa i ti generalizuješ sada. Samo u obrnutom pravcu.Za razliku od tebe ja sam odlučio svoju šansu tražiti u BiH, ni meni ovdje nije palo ništa sa neba. Kao ni tebi tamo.
Istina boli
Posts: 155
Joined: 02/09/2013 08:39

#3791 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by Istina boli »

palermo wrote:
Istina boli wrote:
omar little wrote:sad su ljudi koji su u ratu i nakon rata, zbog stotina tisuca razlicitih zivota i sudbina, odlucivali napustiti zemlju glupi? a oni koji se busaju u prsa patriotizmom dok bljuju stereotipe i pjene na usta svaki put kada se spomene dijapora, bez obzira na temu, su, pretpostavljam, pametni?
Prijatelju uzaludno je pokušati nešto osobama koje po bilo kom osnovu generalizuju. Jedan čovjek. jedna sudbina... Pitala bih ove sto ni po koju cijenu nebi napustili Bosnu sta bi bilo kada bi ih ekonomski razlozi natjerali na to??? A sasvim konkretno pitanje za pljuvace po dijaspori je "koliki broj ljudi svih dobi i svih nacionalnosti bi već sutra da moze otišao iz BiH???
:D pa i ti generalizuješ sada. Samo u obrnutom pravcu.Za razliku od tebe ja sam odlučio svoju šansu tražiti u BiH, ni meni ovdje nije palo ništa sa neba. Kao ni tebi tamo.
Da budem malo jasnija. Ljude dijelim na dobre i loše, ne interesuje me ni nacija, niti vjera, niti politika i ne generalizujem ni u jednom smjeru. A nisam negdje tamo tu sam, ali zato sto mi je zasada ok a ne iz patriotskih razloga jer me taj stadij napustio nakon 96.te
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#3792 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by emillio estevez »

Istina boli wrote:
omar little wrote:sad su ljudi koji su u ratu i nakon rata, zbog stotina tisuca razlicitih zivota i sudbina, odlucivali napustiti zemlju glupi? a oni koji se busaju u prsa patriotizmom dok bljuju stereotipe i pjene na usta svaki put kada se spomene dijapora, bez obzira na temu, su, pretpostavljam, pametni?
Prijatelju uzaludno je pokušati nešto osobama koje po bilo kom osnovu generalizuju. Jedan čovjek. jedna sudbina... Pitala bih ove sto ni po koju cijenu nebi napustili Bosnu sta bi bilo kada bi ih ekonomski razlozi natjerali na to??? A sasvim konkretno pitanje za pljuvace po dijaspori je "koliki broj ljudi svih dobi i svih nacionalnosti bi već sutra da moze otišao iz BiH???
Evo i u dijaspori trenutno.
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#3793 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by El malagueño »

KatarinaKosaca wrote:
Zokipfc wrote:A ti se ne bi ispalio ako bi imao sansu? Co'ek patriJota
Naravno, ima ljudi koji jesu patriote, vjerovao ili ne.. Ima ljudi koji žive u BIH zato što hoće, a ne zato što moraju, koliko god to tebi djelovalo čudno i nemoguće. A baš i nije trebala velika pamet pa u ratu dobiti azil na osnovu Bosanske krvi.. nikakva pamet, niti je to ikakva kreirana šansa. Ja se tim, na vašem mjestu, baš i ne bih hvalila :wink:
Ok dobro tebi, dobro vama koji ste dolje, dobro dijaspori koja je vani, a sto toliko vrijedjanje onda? Ja bas ne vidim da dijaspora ljudima u domovjni psuje familiju sto su ostali dolje. A obratno vidim raznih uvreda -da, i sa svoje strane katarina, sto me je razocaralo jer si mi uvijek bila draga forumasica i od tebe ocekujem drukcije al et ja sam se izgleda zajebao.

I sta me stvarno interesue, kako vas nije stid govoriti: eto sto se ne vracate ako volite bih itd. Pa ja imam rodbine koja se je vratila odmah poslije "izbijanja mira", djeca mojih godina bila tada, tj oko 10 godina, shvati da uradi pismeni rad najbolje u razredu a ucitelj dadne 2, i kaze da je to zato sto je bilo to dijete vani za vrijeme rata. Ima takvih primjera koliko hoces. Ljudi se vrate komsije ih pljuju, ma jebo takav povratak, takve komsije i takvu drzavu. Ponavljam: pljujete obican puk koji je samo htio spasit goli zivot, a bakira koji je cucio u podrumu birate for president. I sta je odbranjeno u bih? Sarajevo i okolina, krajina se odbranila sama. A ostatak zemlje kifla. Nismo svi iz sarajeva kato. A ja (kao neki clanovi moje familije) ginuti za sarajevo, pa bit izlozen pljuvanju i smatran kao dosljo ne bih bolan! Imam rodbine koja je i ginula i krvarila u sarajevu, pa im se opet spominje mater dosljacka onako usput. I opet sve pare u sarajevo ostatak bosne nek umre jeli? Neka hvala.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3794 Re: TERORISTIČKI NAPAD U ZVORNIKU

Post by Chmoljo »

pričate o svemu osim o temi.

katanac.
Locked