Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post Reply
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#26 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by It_is_a_Leclerc »

Ratovanja ?! A vama je ratovanje kad upadneš u hotel i pucaš po gologuzim turistima koji ne znaju šta ih je snašlo ?! Dajte me poštedite toga.
Ramazan je mjesec mira, posta i ibadeta. Ako je ibadet ubiti čovjeka ni krivog ni dužnog, onda definitivno treba na reviziju.

Napad u Francuskoj je samo još jedan u nizu argumenata zašto jačaju ideje gradnje zidova, zašto jačaju anti-islamske ideje, ideje desnih radikala. Jednostavno, ljudi instiktivno bježe od onih koji bi mogli biti prijetnja. A kad u zemlji imate pet-šest napada sa smrtnim ishodom u pet mjeseci i svaki, ali baš svaki, tvrdi da je to uradio u ime Islama, onda je potpuno logično da će građani Francuske glasati za one koji kažu - "Napolje s emigrantima".
Mi možemo govoriti da to nije Islam do sudnjeg dana, ali je on već kao takav zauzeo medijski pravac, i uvijek će biti posmatran kao tempirana bomba.
Napad u Tunisu je tuga.
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#27 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Oligarh »

27 mrtvih do sada u napadu u Tunisu. Tačna lokacija napada je Port el Kantaoui, turističko predgrađe Soussea, tj hotel Imperial Merhaba, te hoteli Kanz i Bellevue. Napadači su prema nekim informacijama bili naoružani autmatskim naouružanjem i sa čamcima stigli na plažu, te otvorili vatru na turiste na plaži. Najmanje jedan napadč je ubijen.

Tunisu je turizam jako bitna grana privrede, ali mislim da se mogu lagano pozdraviti sa njim nakon Bardoa i ovoga sada.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#28 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Gojeni H »

Kareem Abdul wrote:
amortizer wrote:u sred ramazana i kaze da je musliman?
jeste k'o i ja svemirac
Ramazan i jeste mjesec ratovanja.

Bitka za Badr koju je vodio Muhammed a.s. je bila za vrijeme Ramazana, invazija na Andaluziju je počela sa mjesecom Ramazanom, bitka za Hattin kada su Saladinovi vojnici porazili križare i stvorili put za napad na Jeruzalem....

http://www.ummah.com/forum/showthread.p ... by-Muslims

Jedna od najvećih bitaka Iransko-Iračkog rata se zvala "Operacija Ramazan".

https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Ramadan

To što ti prijatelju govoriš jednostavno ne drži vodu.
Bitka na Bedru je inicirana od strane Mekanaca, neprijatelja islama.
Baath partija je svoj ideoloski potpis crpila iz socijalistickog nauka.
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#29 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Chisum »

Je li ovaj boravio u Krmetnjaku, pa se vratio u Francusku u svojstvu kulturng atasea, da siri sliku o ljepotama "drzave" iz koje dolazi, ili je smrdilo tu po Francuskoj svo vrijeme?
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#30 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by red evil »

Svašta. Nisi više siguran nigdje, ne znaš kad i gdje može kakva budala doći i vatru otvorit. Žalosno je ako ovi predstavljaju islam.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#31 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Gojeni H »

It_is_a_Leclerc wrote: Mi možemo govoriti da to nije Islam do sudnjeg dana, ali je on već kao takav zauzeo medijski pravac, i uvijek će biti posmatran kao tempirana bomba.
Orijentalisti 19.vijeka su mahom s gadjenjem pisali o muslimanskim narodima i islamskom ucenju. Ne vjerujem da mi mozemo uraditi nesto po ovom pitanju.

Muslimani se moraju pogledati u ogledalo radi sebe, a ne medija ili onih drugih.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#32 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by insomnia78 »

Chisum wrote:Je li ovaj boravio u Krmetnjaku, pa se vratio u Francusku u svojstvu kulturng atasea, da siri sliku o ljepotama "drzave" iz koje dolazi, ili je smrdilo tu po Francuskoj svo vrijeme?
Izgleda da je bio u Fr
Prema prvim informacijama za oko im je zapao 2006-e, nesto malo je pracen, posle 2008-e do danas nije se eksponirao
35-godisnjak marokanskog porjekla
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#33 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Gojeni H »

BBC javlja o 27 poginulih u Tunisu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#34 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by insomnia78 »

I francuski mediji isto, najmanje 27
Sad se javljala dopisnica sa lica mjesta
Inace njihove televizije sad vise pricaju o Tunisu dok vijesti iz Fr ispisuju dole na baneru
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#35 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by dust in the wind »

vidim nase to portale slabo zanima. posebno klix. a ni državu... pa velika je vjerovatnoca da je I neko nas tamo. mislim to je jebeno turisticko mjesto I tunis je dosta posjecen I o nasih... svasta. neka znamo da je oric sletio
Deda Kurcoje
Posts: 427
Joined: 05/06/2013 08:59

#36 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Deda Kurcoje »

Sva podrska Izraelu, nije lako biti okruzen religioznim fanaticima.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#37 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by red evil »

Ima li kakver veze ovo u Mostaru sa ovim dešavanjima? I tamo je neki lik pucao iz automatske puške iz auta.

Francuska- rekoste sad 27
Tunis - 27
Kuvajt - 8
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#38 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by insomnia78 »

red evil wrote:Ima li kakver veze ovo u Mostaru sa ovim dešavanjima? I tamo je neki lik pucao iz automatske puške iz auta.

Francuska- rekoste sad 27
Tunis - 27
Kuvajt - 8
Francuska jedan mrtav i dva povrjedjena
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#39 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by red evil »

insomnia78 wrote:
red evil wrote:Ima li kakver veze ovo u Mostaru sa ovim dešavanjima? I tamo je neki lik pucao iz automatske puške iz auta.

Francuska- rekoste sad 27
Tunis - 27
Kuvajt - 8
Francuska jedan mrtav i dva povrjedjena
To sam ja pomješao nešto.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#40 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Challenger__ »

red evil wrote:Ima li kakver veze ovo u Mostaru sa ovim dešavanjima?
Šta Mostar? Šta je bilo u Mostaru?
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#41 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by hrasno38 »

Challenger__ wrote:
red evil wrote:Ima li kakver veze ovo u Mostaru sa ovim dešavanjima?
Šta Mostar? Šta je bilo u Mostaru?
Nista posebno....svakodnevni BH folklor!!!
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#42 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by red evil »

Challenger__ wrote:
red evil wrote:Ima li kakver veze ovo u Mostaru sa ovim dešavanjima?
Šta Mostar? Šta je bilo u Mostaru?
Ništa specijalno, neki pucao iz auta iz automatske puške. Niko nije povrijeđen.
User avatar
BHCluster
Posts: 23357
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#43 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by BHCluster »

It_is_a_Leclerc wrote:Ratovanja ?! A vama je ratovanje kad upadneš u hotel i pucaš po gologuzim turistima koji ne znaju šta ih je snašlo ?! Dajte me poštedite toga.
Ramazan je mjesec mira, posta i ibadeta. Ako je ibadet ubiti čovjeka ni krivog ni dužnog, onda definitivno treba na reviziju.

Napad u Francuskoj je samo još jedan u nizu argumenata zašto jačaju ideje gradnje zidova, zašto jačaju anti-islamske ideje, ideje desnih radikala. Jednostavno, ljudi instiktivno bježe od onih koji bi mogli biti prijetnja. A kad u zemlji imate pet-šest napada sa smrtnim ishodom u pet mjeseci i svaki, ali baš svaki, tvrdi da je to uradio u ime Islama, onda je potpuno logično da će građani Francuske glasati za one koji kažu - "Napolje s emigrantima".
Mi možemo govoriti da to nije Islam do sudnjeg dana, ali je on već kao takav zauzeo medijski pravac, i uvijek će biti posmatran kao tempirana bomba.
Napad u Tunisu je tuga.
:thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#44 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by hrasno38 »

BHCluster wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ratovanja ?! A vama je ratovanje kad upadneš u hotel i pucaš po gologuzim turistima koji ne znaju šta ih je snašlo ?! Dajte me poštedite toga.
Ramazan je mjesec mira, posta i ibadeta. Ako je ibadet ubiti čovjeka ni krivog ni dužnog, onda definitivno treba na reviziju.

Napad u Francuskoj je samo još jedan u nizu argumenata zašto jačaju ideje gradnje zidova, zašto jačaju anti-islamske ideje, ideje desnih radikala. Jednostavno, ljudi instiktivno bježe od onih koji bi mogli biti prijetnja. A kad u zemlji imate pet-šest napada sa smrtnim ishodom u pet mjeseci i svaki, ali baš svaki, tvrdi da je to uradio u ime Islama, onda je potpuno logično da će građani Francuske glasati za one koji kažu - "Napolje s emigrantima".
Mi možemo govoriti da to nije Islam do sudnjeg dana, ali je on već kao takav zauzeo medijski pravac, i uvijek će biti posmatran kao tempirana bomba.
Napad u Tunisu je tuga.
:thumbup:
:thumbup: :thumbup:
Deda Kurcoje
Posts: 427
Joined: 05/06/2013 08:59

#45 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Deda Kurcoje »

Ubijali ljude na plazi, u lezaljkama. A, u Tunis idu simpatizeri Arapa, turizam bye, bye. Nekako covjeku bude drago da su ovi u Hrvatskoj NDH raspolozeni. Mislim, potpuno perverzno razmisljanje, apsolutno pogresno, ali kada vidis kako ubijaju nevine ljude, ustase ti dodju k'o pozitivni likovi, koji odmah, apriori, nogiraju sve sto mirise na Islam. Eto sta radi religija, obrce logiku, dobro pretvara u zlo i ljude pretvara u smrtnonosna oruzja. Ramazan ili ne, klanja se nastavljaju.
User avatar
Kareem Abdul
Posts: 455
Joined: 08/01/2015 08:26

#46 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Kareem Abdul »

Gojeni H wrote:
Kareem Abdul wrote:
amortizer wrote:u sred ramazana i kaze da je musliman?
jeste k'o i ja svemirac
Ramazan i jeste mjesec ratovanja.

Bitka za Badr koju je vodio Muhammed a.s. je bila za vrijeme Ramazana, invazija na Andaluziju je počela sa mjesecom Ramazanom, bitka za Hattin kada su Saladinovi vojnici porazili križare i stvorili put za napad na Jeruzalem....

http://www.ummah.com/forum/showthread.p ... by-Muslims

Jedna od najvećih bitaka Iransko-Iračkog rata se zvala "Operacija Ramazan".

https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Ramadan

To što ti prijatelju govoriš jednostavno ne drži vodu.
Bitka na Bedru je inicirana od strane Mekanaca, neprijatelja islama.
Baath partija je svoj ideoloski potpis crpila iz socijalistickog nauka.
Operaciju "Ramazan" su pokrenuli Iranci a ne Iračani.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#47 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Freamon Lester »

16 mrtvih u Kuvajtu. Samoubilacki napad u dzamiji za vrijeme Ramazana... :-) Meni fakat nije jasno kako ce pocinitelj objasniti svoj slucaj na onom svijetu. :izet:
User avatar
Kareem Abdul
Posts: 455
Joined: 08/01/2015 08:26

#48 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Kareem Abdul »

Deda Kurcoje wrote:Ubijali ljude na plazi, u lezaljkama. A, u Tunis idu simpatizeri Arapa, turizam bye, bye. Nekako covjeku bude drago da su ovi u Hrvatskoj NDH raspolozeni. Mislim, potpuno perverzno razmisljanje, apsolutno pogresno, ali kada vidis kako ubijaju nevine ljude, ustase ti dodju k'o pozitivni likovi, koji odmah, apriori, nogiraju sve sto mirise na Islam. Eto sta radi religija, obrce logiku, dobro pretvara u zlo i ljude pretvara u smrtnonosna oruzja. Ramazan ili ne, klanja se nastavljaju.
Ne znam odkuda ti to?

Pavelić je volio muslimane. Kao mali je išao u mekteb, kćer mu se zvala Ajša, a doglavnik NDH se zvao Džafer-beg Kulenović.

Blaž Kraljević je bio Pavelićev sljedbenik i njega je Alija Izetbegović proglasio za generala Armije BiH.

Mislim da si malo pobrkao pojmove. Ustaše ništa nisu imale protiv muslimana.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#49 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by insomnia78 »

Joj, pustite se sad ustasa
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#50 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by plain vanilla »

gluho bilo
Post Reply