Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post Reply
User avatar
Ludzak
Posts: 5482
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#101 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Ludzak »

k3ngur wrote:
dr socrates wrote:Ništa čudno, pobjegnu iz bijede i siromaštva u neku od zapadnih zemalja, a kada im tamo omoguće da žive kao ljudi od svog rada okrenu se tradicionalnim vrijednostima islama od kojih su pobjegli glavom bez obzira prije toga.

Oni koji govore kako to nema nikakve veze sa islamom neka navedu zemlju u kojoj se živi prema načelima te religije a koja je prosperitetna.I opet će reći da nije problem u religiji nego u njenom krivom shvatanju, a nikako da objasne kako to da ni u kolijevci islama ne mogu da gapravilno protumače .

Stvar je jednostavno u tome da se ne može u dvadeset prvom vijeku živjeti po pravilima iz ranog srednjeg vijeka, to je u suprotnosti sa prirodnim zakonima.

Priroda je, a ne religija jedini učitelj zdravog i ljudskog morala.Njena kretanja su izraza njenog postojanja ;njen red je uspostavljen na osnovu njenih vlastitih zakona;Čovjek je sagledan i objašnjen kao sastavni dio velike cjeline svijeta, kao njeno najznačajnije djelo.To su Evropljani shvatili prije više od 500 godina kada su morali da se odluče između zdravog razuma i religije.

Odabrali su ovo drugo i zato su danas tamo gdje jesu.Ti narodi koji su se odlučili da vjeruju u svoj razum a ne u istočnjačke legende stvorili su svijet u kome danas živimo sa svim tehničkim dostignućima.

Uprkos tome danas imamo tragikomičnu situaciju da ljudi i dalje žele da vjeruju u "svete knjige" koje je ko zna ko i kada napisao nego u sopstveni razum.
Žalosno je da je takvih ljudi koji nisu spremni da misle svojom glavom sve više i u BiH.
Eh sad ide pitanje: A ko je dao covjeku razum?
I šta si s tim htio reči ?? Da ga možda nije bog stvorio ? Samo se u Bosni i u propalim državama, kao što su i ove arapske države, u 21. stoljeću svoj život pridonose religiji. Njima je religija važnija od ljudi.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#102 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

emillio estevez wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
Ludzak wrote:Svaka muslimanska država je bure baruta. Muslimani nikada radikalniji bili nisu.

Ovo me ništa ne čudi. Biće toga još koliko hoćete. Europa će brujati od terorističkih napada.
Nekakav uzrok postoji. Šta li bi moglo biti jer ništa se ne dešava 'nako?
Uzrok .
Nesredjene drzave , narod napola gladan.
Zele imati zapadni standard sa vjerskim zakonima.
Posto na zapadu to ne ide tako i pridoslice budu socijalni slucajevi, kriv im je zapadnjacki
Sistem raspodjele dobara. Traze u vjeri izlaz ili odgovor ali izgleda da dobiju samo direktive o izlazu u mrznji toga istog zapada.



Sa druge strane zapadu odgovara se odredjeni narodi ubijaju okolo i naokolo ,jer ce biti manje potencijalnih opasnih za njih.
No, no, no, no.

Uzork...invazija Iraka...instaliranje arapskog proljeća...razjebavanje Gadafija, Asada i ostalih...to su uzroci ovoga što imamo danas. Po meni onaj svijet sa Sadamom, Gadafijem i Asadom je bio sigurni i bolji od ovog današnjeg. Dok su ova dvojica-trojica suvereno vladala svojim zemljama ovakvih krvavih pohoda nije bilo ili su bili vrlo, vrlo rijetki. :oops:
Deda Kurcoje
Posts: 427
Joined: 05/06/2013 08:59

#103 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Deda Kurcoje »

Imamo nase drzavljanje koji idu u Siriju. Imamo tipa koji seta sa majicom ISIS-a u centru Sarajeva. Imamo tipa koji je pucao po americkoj ambasadi. Ramazan nam je skoro drzavni praznik. Da se i dalje ponasamo kao nojevi? Trebaju li vjernici da nas kolektivno odvedu na neko novo klanje, koje im mozda i odgovara. Je li to master plan fiju likova u cijim glavama zivi glavni Fiju?
User avatar
BHCluster
Posts: 23397
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#104 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by BHCluster »

Ja mislim da nema druge nego da se krene "prevntivno" masovno ubijanje Bosnjaka, jer nikad se ne zna!
User avatar
Ludzak
Posts: 5482
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#105 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Ludzak »

chile987 wrote:Ovo nema veze sa islamom.
Islam je vjera mira i tolerancije.

Image
Ima li i jedna zastava koju nisu zapalili ?? :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#106 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Banksy »

dr socrates wrote:
To su Evropljani shvatili prije više od 500 godina kada su morali da se odluče između zdravog razuma i religije.
U tom smislu koji ti navodiš, islam i kršćanstvo su neusporedivi. Kršćanstvo je tek religija, islam je sistem, svjetonazor, koncept cjelokupnog života i u svakom smislu ulazi dublje u ljudske živote, više ih se dotiče i ima veći utjecaj.

Jesu li neka islamska učenja u neskladu sa savremenim životom i svijetom, to je posebna tema, a o njoj bi trebali samo oni koji doista poznaju materiju.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#107 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

JanuaryJones wrote: Dovoljno je pogledati komentare na portalima susjednih država i vidjeti da im je prva asocijacija Bosna i blizina granice sa Bosnom. Percepcija (koja nije nestvarna ali je nerealna za 99% stanovništva) je da neko iz Bosne sutra može zarafalat i po hrvatskim plažama.
I prije 15-20 godina komentari su bili identični kod komšija tako da ja komšije ne bih uzimao za relevantne čimbenike. Generalno se slažem da ovakvim napadima pritisak na muslimane u Evropi raste. Po meni strategija ovaih napada je ta da se odnosi muslimana i kršćana u Evropi zaoštre do maksimuma kako bi očito neko lakše proveo svoje planove.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#108 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by madner »

Pa nije ih bilo jer su se isti krvavo obracunali sa pretecama istih lokalno. Egipat prvi.

Ova ideologija koja ima svoj eksponat u svim muslimanskim zemljama je u nesto kao islamski komunizam, zvuci dobro u teoriji, u praksi trazi Titu. :D
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#109 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by asurbanipal »

dezurni_ucenik wrote:Usred Ramazana ubijas druge nevine ljude. Hoce li se neko sjetiti da unisti vise te kozojebe

Nažalost, bojim se da njihovo vrijeme tek dolazi...
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#110 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Ali Kemal »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Uzork...invazija Iraka...instaliranje arapskog proljeća...razjebavanje Gadafija, Asada i ostalih...to su uzroci ovoga što imamo danas. Po meni onaj svijet sa Sadamom, Gadafijem i Asadom je bio sigurni i bolji od ovog današnjeg. Dok su ova dvojica-trojica suvereno vladala svojim zemljama ovakvih krvavih pohoda nije bilo ili su bili vrlo, vrlo rijetki. :oops:
Uzrok je vrijeme i razvoj cijelog svijeta, koje Islam nije mogao da prati i islamske vodje su postale zabrinute kako vladati stadom, kada se pojavio internet, mobilini telefoni, informacije o slatkom zivotu Zapada koliko hoces, i onda je jedino rjesenje bilo destablizacija, nasilje, sukobi na razne nacine, od sukoba protiv Amerike, Izraela, pa do medjusobnih sukoba.
Zapalis region i onda je sve pod tvojom kontrolom.
chile987
Posts: 48
Joined: 26/04/2013 22:16

#111 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by chile987 »

Ludzak wrote: Ima li i jedna zastava koju nisu zapalili ?? :D
more biti da ne pale ovu

Image
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#112 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by JanuaryJones »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
JanuaryJones wrote: Dovoljno je pogledati komentare na portalima susjednih država i vidjeti da im je prva asocijacija Bosna i blizina granice sa Bosnom. Percepcija (koja nije nestvarna ali je nerealna za 99% stanovništva) je da neko iz Bosne sutra može zarafalat i po hrvatskim plažama.
I prije 15-20 godina komentari su bili identični kod komšija tako da ja komšije ne bih uzimao za relevantne čimbenike. Generalno se slažem da ovakvim napadima pritisak na muslimane u Evropi raste. Po meni strategija ovaih napada je ta da se odnosi muslimana i kršćana u Evropi zaoštre do maksimuma kako bi očito neko lakše proveo svoje planove.
Do 9/11 ovakav odnos prema muslimanima u BiH nije postojao. Mitomanija i 500 godina turske čizme je drugi par obuće.
saja_dj
Posts: 459
Joined: 03/05/2012 14:02

#113 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by saja_dj »

k3ngur wrote:
Eh sad ide pitanje: A ko je dao covjeku razum?
Evo samo zamjeni ovo dole skroz "dont masturbate" sa "kill the infidels"
Image
Deda Kurcoje
Posts: 427
Joined: 05/06/2013 08:59

#114 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Deda Kurcoje »

Image

Vrsta homo sapiensa za koje postoji samo jedna jedina knjiga. Na drugoj strani milijarde knjiga, u Islamu jedna jedina, sa svim odgovorima.
Deda Kurcoje
Posts: 427
Joined: 05/06/2013 08:59

#115 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Deda Kurcoje »

saja_dj wrote:
k3ngur wrote:
Eh sad ide pitanje: A ko je dao covjeku razum?
Evo samo zamjeni ovo dole skroz "dont masturbate" sa "kill the infidels"
Image
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#116 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by JThomas »

Banksy wrote:
dr socrates wrote:
To su Evropljani shvatili prije više od 500 godina kada su morali da se odluče između zdravog razuma i religije.
U tom smislu koji ti navodiš, islam i kršćanstvo su neusporedivi. Kršćanstvo je tek religija, islam je sistem, svjetonazor, koncept cjelokupnog života i u svakom smislu ulazi dublje u ljudske živote, više ih se dotiče i ima veći utjecaj.

Jesu li neka islamska učenja u neskladu sa savremenim životom i svijetom, to je posebna tema, a o njoj bi trebali samo oni koji doista poznaju materiju.
i kršćanstvo je teoretski sve to, a u srednjem vijeku je bilo i u praksi. zato se taj period i zove mračno doba. nego mu je silom data šut-karta iz te uloge, što je i omogućilo izlazak iz srednjeg vijeka. principi na papiru su isti, razlika je samo u tome što se nije desilo odvajanje vjere od države kao na zapadu.
Last edited by JThomas on 26/06/2015 16:36, edited 1 time in total.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#117 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ali Kemal wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Uzork...invazija Iraka...instaliranje arapskog proljeća...razjebavanje Gadafija, Asada i ostalih...to su uzroci ovoga što imamo danas. Po meni onaj svijet sa Sadamom, Gadafijem i Asadom je bio sigurni i bolji od ovog današnjeg. Dok su ova dvojica-trojica suvereno vladala svojim zemljama ovakvih krvavih pohoda nije bilo ili su bili vrlo, vrlo rijetki. :oops:
Uzrok je vrijeme i razvoj cijelog svijeta, koje Islam nije mogao da prati i islamske vodje su postale zabrinute kako vladati stadom, kada se pojavio internet, mobilini telefoni, informacije o slatkom zivotu Zapada koliko hoces, i onda je jedino rjesenje bilo destablizacija, nasilje, sukobi na razne nacine, od sukoba protiv Amerike, Izraela, pa do medjusobnih sukoba.
Zapalis region i onda je sve pod tvojom kontrolom.
Pa nije razvoj tehnologije i Interneta doveo do invazije na Irak i obaranja vlada diljem sjeverne Afrike i Sirije. Teorija o uvođenjue demokratije u te zemlje mi je u rangu teorija zavjere.
chupacabra
Posts: 930
Joined: 17/09/2010 22:39

#118 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by chupacabra »

Deda Kurcoje wrote:Ovo je blizu Malte i Sicilije. Definitivno treba vracati nazad camce sa imigrantima. Ili ce nas divljaci preplaviti.
Ko smo "mi" a ko su "divljaci"? Razumijem tvoje stavove u vezi kritike religije, ali ljude koji bjeze da spase zivu glavu nazivati divljacima je nedopustivo i govori vise o tebi koji se kunes u toleranciju i ljudska prava, nego o njima.
Interesantni stavovi generaliziranja i ispoljavanja sovinizma zapakovanog u odbrani demokratije, sekularizma i tolerancije.

Sto se tice napada u Francuskoj i Tunisu, nista novo i iznenadjujuce u ovom trenutnom svjetskom previranju. Zao mi je samo izgubljenih ljudskih zivota i nema potrebe za kojekakvim politiziranjem i prosipanjem mrznje prema ljudima koji su i sami najvece zrtve ovog fanatizma.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#119 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by red evil »

Ne možemo niti smijemo ovo pripisati islamu. Ovo nema veze sa islamom! Problem je taj, što imamo pijanice, osobe koje se nisu ostvarile u svom životu, niti imaju smisao života niti želju da žive. Traže neki smisao i tu nalete, to jest ovi glavni to znaju i traže te osobe te ih stavljaju pod svoje okove, i pune ih razno raznim idejama jer je ove osobe najlakše. U mom gradu ima nekoliko tih osoba koji su pripadnici tog vehabiskog pokreta a do samo prije nekog vremena te iste osobe su psovale Boga konstantno, bili pjani 24/7 i sad da oni meni tumače islam? Da se ja s njima poistvoječujem? Hoću reći, da ove osobe, vođe tih pokreta ove osobe što raznose, ubijaju koriste islam kao paravan za svoje kriminalne radnje.
Deda Kurcoje
Posts: 427
Joined: 05/06/2013 08:59

#120 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Deda Kurcoje »

chupacabra wrote:
Deda Kurcoje wrote:Ovo je blizu Malte i Sicilije. Definitivno treba vracati nazad camce sa imigrantima. Ili ce nas divljaci preplaviti.
Ko smo "mi" a ko su "divljaci"? Razumijem tvoje stavove u vezi kritike religije, ali ljude koji bjeze da spase zivu glavu nazivati divljacima je nedopustivo i govori vise o tebi koji se kunes u toleranciju i ljudska prava, nego o njima.
Interesantni stavovi generaliziranja i ispoljavanja sovinizma zapakovanog u odbrani demokratije, sekularizma i tolerancije.

Sto se tice napada u Francuskoj i Tunisu, nista novo i iznenadjujuce u ovom trenutnom svjetskom previranju. Zao mi je samo izgubljenih ljudskih zivota i nema potrebe za kojekakvim politiziranjem i prosipanjem mrznje prema ljudima koji su i sami najvece zrtve ovog fanatizma.
U pravu si. Trebao sam bolje formulirati post. Mislio sam da zajedno sa ovim sirotim ljudima, u camcima dolaze i teroristi. Infiltriraju se.
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#121 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by emillio estevez »

Pa rijetko dolazi sirotinja sa BI da se digne u zrak.
Obicno to radi socijalna grupacija iz prve ili druge useljenicke generacije.
Koji zbog novog modela Nike-a ili iPhona kojeg nemaju , smatraju da im zapad namece krscanske standarde zivota . Zbog toga postaju podatna skupina za manipuliranje i nagovaranje na unistenje istog zapada .

Sto se tice Irak i sl drzava , nisu postivali kodeks te su suprostavljali naftnim kompanijama.
Iznimka je valjdacjedino Afganistan.
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#122 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by VCorp »

detroit-mercy wrote:
Gojeni H wrote:
VCorp wrote: Kako ne postoji ? Pa po našoj verziji islama može piti, jebavati, pušiti travu, ne klanjati pet puta na dan, jesti svinjetinu ali imaš se pravo ljutiti kad ti neko to kaže i busati se u prsa da si ti pravi musliman a neki tamo Arap koji živi pod šerijatom nije. Jedini pravi muslimani su oni koji žive pod šerijatom i poštuju Kur'an i hadise. Ostalo je samo gluma, pretvaranje i prilagođavanje '' onima tamo '' i tu je kraj priče.

Zato sam nevjernik, logično je i nema licemjerja u sebi.
Postujem tvoje misljenje, ali ono ne mora biti tacno. Ovakvu "verziju" islama neces cuti ni od jednog sluzbenika IVZ niti od covjeka koji je musliman po ubjedjenju.
A zenit rodice :mrgreen: ?
Nećeš ni čuti da govore o tim problemima, dok god im se siježe keš u IZ oni će to prećutiti kao i svih ovih godina.

Ne može rodice ali može ako se dogovore :D
Deda Kurcoje
Posts: 427
Joined: 05/06/2013 08:59

#123 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by Deda Kurcoje »

red evil wrote:Ne možemo niti smijemo ovo pripisati islamu. Ovo nema veze sa islamom! Problem je taj, što imamo pijanice, osobe koje se nisu ostvarile u svom životu, niti imaju smisao života niti želju da žive. Traže neki smisao i tu nalete, to jest ovi glavni to znaju i traže te osobe te ih stavljaju pod svoje okove, i pune ih razno raznim idejama jer je ove osobe najlakše. U mom gradu ima nekoliko tih osoba koji su pripadnici tog vehabiskog pokreta a do samo prije nekog vremena te iste osobe su psovale Boga konstantno, bili pjani 24/7 i sad da oni meni tumače islam? Da se ja s njima poistvoječujem? Hoću reći, da ove osobe, vođe tih pokreta ove osobe što raznose, ubijaju koriste islam kao paravan za svoje kriminalne radnje.

Jao, kada cujem, ovo nije Islam, propuh me uhvati. Ovo jeste i Islam i po Islamu. Ratnicka religije. Uvijek bila.
User avatar
k3ngur
Posts: 1946
Joined: 21/05/2008 13:58
Location: Land Down Under

#124 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by k3ngur »

Misljenja sam da ovi sto nemaju pojma o islamu ili ne znaju njen temelj ne bi trebali komentarisat o islamu nikako.

A muslimani koji su se okrenuli vjeri juce bi malo vise trebali provesti vremena o njenom temeljnom ucenju. Problem danasnje islamske omladine jeste da slusaju bilo kojeg covjeka koji za sebe kaze da je seik i ima bradu a u stvari je neznalica.

Ako hoces da budes sto bolji musliman ili da upoznas islam pocni od temelja a ne od krova.

Primjer: jedan mladic se okrenuo vjeri, poceo da klanja 5 vakat namaza, da posti, prestao piti alkohol i ja to podrzavam, svaka njemu cast covjek hoce da bude bolji vjernik. Al problem je ispao kad je poceo prigovarat zasto se rukujem sa zenom mog kuma i kucnog prijatelja i koju znam 15 godina. I tako kroz pricu ja njemu spomenem rijec dzunub i frajer zinuo i kaze sta je to, nepoznata mu rijec. Mladicu sam objasnio al Mislim hoces da pricas o halalu i haramu a neznas osnovne stvari islama.

Kad je Bog slao prvi ajet Muhamedu s.a.v. Nije mu naredio da klanja da posti da obavlja hadz il da placa zekat nego mu je objavio prve ajete sure iqra i rekao mu uci, citaj ili spoznaj. Tako da islam treba prvo spoznati, procitati pa onda osudjivati a ne naslijepo.
chile987
Posts: 48
Joined: 26/04/2013 22:16

#125 Re: Teroristički napad u Francuskoj (opet)

Post by chile987 »

red evil wrote:Ne možemo niti smijemo ovo pripisati islamu. Ovo nema veze sa islamom! Problem je taj, što imamo pijanice, osobe koje se nisu ostvarile u svom životu, niti imaju smisao života niti želju da žive. Traže neki smisao i tu nalete, to jest ovi glavni to znaju i traže te osobe te ih stavljaju pod svoje okove, i pune ih razno raznim idejama jer je ove osobe najlakše. U mom gradu ima nekoliko tih osoba koji su pripadnici tog vehabiskog pokreta a do samo prije nekog vremena te iste osobe su psovale Boga konstantno, bili pjani 24/7 i sad da oni meni tumače islam? Da se ja s njima poistvoječujem? Hoću reći, da ove osobe, vođe tih pokreta ove osobe što raznose, ubijaju koriste islam kao paravan za svoje kriminalne radnje.
Mozemo, itekako mozemo.
https://www.youtube.com/watch?v=4rwdOuuaz90
Post Reply