Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post Reply
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1176 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by славянин »

insomnia78 wrote:Sta je ovdje Hipokritno?
Pricas o slici koju sam postavio namjerno da izazovem reakciju jos sam stavio :D :D i to ti je nepravedno, uvreda ovo ono - 3 posta ispod stavljas mene karakterises kao cetnika i postavljas neku cetnicku pjesmu - pa onda 2 posta ipod se zalis kako si "iznenadjen i uvredjen" jer neko stavlja sliku isisa...

noun
a person who pretends to have virtues, moral or religious beliefs, principles, etc., that he or she does not actually possess, especially a person whose actions belie stated beliefs.
a person who feigns some desirable or publicly approved attitude, especially one whose private life, opinions, or statements belie his or her public statements.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1177 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by insomnia78 »

Chmoljo wrote:
insomnia78 wrote:Hoces primjere? I
Hoces ti svoje postove kojima diskreditujes sagovornika na ovaj nacin?

Ili da jednostavno vidimo tvoj ukupan broj postova, lakse je?!
Ma radi sta hoces. Nisi u pravu. Zaljepio si mi mjesec zbog puno bezazleznijih postova upucenih Banksy i onom “vedranu” :lol:
Nejse.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1178 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by insomnia78 »

славянин wrote:
insomnia78 wrote:Sta je ovdje Hipokritno?
Pricas o slici koju sam postavio namjerno da izazovem reakciju jos sam stavio :D :D i to ti je nepravedno, uvreda ovo ono - 3 posta ispod stavljas mene karakterises kao cetnika i postavljas neku cetnicku pjesmu - pa onda 2 posta ipod se zalis kako si "iznenadjen i uvredjen" jer neko stavlja sliku isisa...

noun
a person who pretends to have virtues, moral or religious beliefs, principles, etc., that he or she does not actually possess, especially a person whose actions belie stated beliefs.
a person who feigns some desirable or publicly approved attitude, especially one whose private life, opinions, or statements belie his or her public statements.
Dje sam tebe spomenuo? Cojk pita kako objasniti djetetu ko je Radovan.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1179 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by славянин »

insomnia78 wrote:
славянин wrote:
insomnia78 wrote:Sta je ovdje Hipokritno?
Pricas o slici koju sam postavio namjerno da izazovem reakciju jos sam stavio :D :D i to ti je nepravedno, uvreda ovo ono - 3 posta ispod stavljas mene karakterises kao cetnika i postavljas neku cetnicku pjesmu - pa onda 2 posta ipod se zalis kako si "iznenadjen i uvredjen" jer neko stavlja sliku isisa...

noun
a person who pretends to have virtues, moral or religious beliefs, principles, etc., that he or she does not actually possess, especially a person whose actions belie stated beliefs.
a person who feigns some desirable or publicly approved attitude, especially one whose private life, opinions, or statements belie his or her public statements.
Dje sam tebe spomenuo? Cojk pita kako objasniti djetetu ko je Radovan.
insomnia78 wrote:Pusticu BMK da ti odgovori
Davno kad sam mali bio nasao sam u ormaru
Sakrivenu u carsafe pozutelu sliku staru
Djedo me je ugledao kako sliku gledam kradom
Upita ga je li djeedo ko je onaj covjek s bradom.

To je djete cica Draza rece djedo tuzna lica
Vjeruj djedu nije bio zlocinac i izdajica
To je pravi srbin bio slavio je krsnu slavu
Volio je svoga kralja i zato je dao glavu.

Veliki je srbin bio ubili su zato Drazu
Veruj djete svome djedu komunisti sve nas lazu
Moga djeda vise nema a nema ni komunista
U sobi na mome zidu stoji ona slika ista
I onda si podebljao jos sa cetnickom pjesmom.

Sve ti ovo naravno veoma dobro znas nego se pravis :?

noun
a person who pretends to have virtues, moral or religious beliefs, principles, etc., that he or she does not actually possess, especially a person whose actions belie stated beliefs.
a person who feigns some desirable or publicly approved attitude, especially one whose private life, opinions, or statements belie his or her public statements.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1180 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by insomnia78 »

Pa jesi ti Baja Mali Knindza?
Dje sam tebe spomenuo?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1181 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by insomnia78 »

Osjecam kako mi i ovo malo ‘telegencije opada
Najbolje chmoljke da ti ovo zakatancis.
Sutra ce svakako biti pune ruke posla
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1182 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by славянин »

insomnia78 wrote:Pa jesi ti Baja Mali Knindza?
Dje sam tebe spomenuo?
insomnia78 wrote:
славянин wrote:
insomnia78 wrote: Pa reci lijepo, jasno i glasno da ti to smeta. Sta okolisas
Naravno da mi smeta komplet historiju nekog naroda okarakterisati kao teroristickom - kao sto si ti "Sto jer sam musliman" odgovorio na sliku sto sam postavio. Jer nije ugodno kada neko generalizuje stvari jel .

HYPOCRITE
noun
a person who pretends to have virtues, moral or religious beliefs, principles, etc., that he or she does not actually possess, especially a person whose actions belie stated beliefs.
a person who feigns some desirable or publicly approved attitude, especially one whose private life, opinions, or statements belie his or her public statements.
A smeta ti zato sto si Srbin?
Znas na forumu postovi ostaju osim ako ih ne obrises - pa vec sada kada oces da mutis situaciju i pravis se malo.. zaboravio - barem pobrisi svoje postove da ti nemogu kopirati ovdje sto si pisao - tako ce ti prica biti kredibilnija.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#1183 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by zavrzlama »

Covjek i zena srbi/pravoslavci....hrane dijete i jedva docekaju da poraste i da podje u prvi razred osnovne skole,kao i svaki roditelj na svijetu..dijete krene u skolu koja se zove OS Radovan Karadzic,,isti onaj koji je osudjen na dozivotnu robiju i osudjen za genocid..to dijete dolazi kuci i pita roditelje ko je covjek po kome je skola dobila ime..sta ce ti roditelji reci tom djetetu....zar ovo nije grozno da groznije i gore ne moze biti...po kakvim moralnim,ljudskim i civilizacijskim vrijednostima ce odrastati to dijete...

Molim iskrene srbe na forumu da mi daju svoje vidjenje ovog sto sam napisao....srbi nisu svjesni sta velikosrpska i cetnicka ideologija radi sa samih njih..da ne govorim o nesrbima.
cekam...iskrene 8)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1184 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by Chmoljo »

insomnia78 wrote: Ma radi sta hoces. Nisi u pravu. Zaljepio si mi mjesec zbog puno bezazleznijih postova upucenih Banksy i onom “vedranu” :lol:
Nejse.
netačno.

dobio si mjesec dana jer si peglao moderaciju, konkretno Tomu, a zbog starog i dosadnog klona KENJCA, kojeg ionako na redovnoj bazi uklanjam.

i to onako, insomnijski se okomio na čovjeka. frajer ni luk jeo, ni luk miriso.

ovo ode bezveze u smjeru u kojem ne treba, ali čisto da ne bude prešućeno.

vratite se temi.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1185 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by insomnia78 »

Chmoljo wrote:
insomnia78 wrote: Ma radi sta hoces. Nisi u pravu. Zaljepio si mi mjesec zbog puno bezazleznijih postova upucenih Banksy i onom “vedranu” :lol:
Nejse.
netačno.

dobio si mjesec dana jer si peglao moderaciju, konkretno Tomu, a zbog starog i dosadnog klona KENJCA, kojeg ionako na redovnoj bazi uklanjam.

i to onako, insomnijski se okomio na čovjeka. frajer ni luk jeo, ni luk miriso.

ovo ode bezveze u smjeru u kojem ne treba, ali čisto da ne bude prešućeno.

vratite se temi.
Mislio sam na mjesec prije toga. :D
Ok. U pravu si. Vratimo se temi
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#1186 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by Niemand »

A dobro, ovo je malo i smijesno. Nekad se zalimo sto banuju, nekad sto ne banuju.

U teoriji i po redu, i sad bi trebali banovi za komentarisanje rada moderacije, nismo banovani, al prva ja cu to zaboraviti i pamtiti samo te sprovedene banove, ne i one oprostene.

Aj ges da to tako ide sa ljudima ionako. Helem nejse, na temi ionako najmanje price ima o napadu na novom zelandu, i slazem se i ja, vratimo se temi, trebalo se odavno rekla bih.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#1187 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by bogoljub »

Postoje samo tri opcije kada se govori o smislu života, to je NEMA SMISLA nihilizam, ima smisla a to je VJERA i treća najopasnija IDEOLOGIJA.
Terorizam nalazi svoje uporište upravo u raznim ideologijama, a ne u vjerama.
Ovaj terorista iz Novog Zelanda je eto izmađe ostalih ideologija imao inspiraciju i u Četništvu kao jednoj ideologiji, a ne u Hrišćanstvu.
ISILOV borac nalazi inspiraciju u Vehabijskoj ideologiji, a ne u Islamu, itd.
IDEOLOGIJA JE OPASANA!!! Zašto?
Jer je to sistem uvjerenja kojim se treba rukovoditi bez pitanja, to je matrica kroz koju treba gledati i koja oslijepi njenog konzumenta. Svaka ideologija nalaže svojim sljedbenicima da je trebaju nametati drugima po svaku cijenu.
Navest ću dva primjera:
PRVI: ovaj terorista je bio uronjen u ideologiju predpostavimo Četništva, u novopristiglim emigrantima, zato što su različiti od njega, je vidio opasnost. Ali je ostao slijep na činjenicu da su i njegovi roditelji prije nekog vremena došli u bili različiti u odnosu na domoroce Australije , pa su ih prihvatili.

DRUGI: Prije samo godinu i 4 mjeseca tačnije; 24.11. 2017. gotovo identičan napad na vjernike u jednoj džamiji u Egiptu ubijeno je ni manje ni više 305 vjernika koji su bili na molitvi u Petak. Razlog napada? Ideologija vehabizam. Da, dobro ste čuli. U toj džamiji su većinom bili sufije i derviši koji su tih dana obilježavali rođendan Poslanika Muhammeda, gdje se Vehabizam kao ideologija oštro suprostavlja takvim okupljanima. Naravno i ova ideologija nije vjera Islam. Tako da su teroristi ISILA koji inspiraciju imaju u vehabizmu i u ovom slučaju ostali slijepi na mnogo činjenica, polazeći da ubijaju nevine ljude, vjernike, i to na molitvi, Zbog čega? Zbog toga što se to ne uklapa u matricu njihove ideologije.
Svaka ideologija je ista u pet deka; počinje, postoji i završava u oholosti. :!:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1188 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by Tempo »

bogoljub wrote:Postoje samo tri opcije kada se govori o smislu života, to je NEMA SMISLA nihilizam, ima smisla a to je VJERA i treća najopasnija IDEOLOGIJA.
Terorizam nalazi svoje uporište upravo u raznim ideologijama, a ne u vjerama.
Ovaj terorista iz Novog Zelanda je eto izmađe ostalih ideologija imao inspiraciju i u Četništvu kao jednoj ideologiji, a ne u Hrišćanstvu.
ISILOV borac nalazi inspiraciju u Vehabijskoj ideologiji, a ne u Islamu, itd.
IDEOLOGIJA JE OPASANA!!! Zašto?
Jer je to sistem uvjerenja kojim se treba rukovoditi bez pitanja, to je matrica kroz koju treba gledati i koja oslijepi njenog konzumenta. Svaka ideologija nalaže svojim sljedbenicima da je trebaju nametati drugima po svaku cijenu.
Navest ću dva primjera:
PRVI: ovaj terorista je bio uronjen u ideologiju predpostavimo Četništva, u novopristiglim emigrantima, zato što su različiti od njega, je vidio opasnost. Ali je ostao slijep na činjenicu da su i njegovi roditelji prije nekog vremena došli u bili različiti u odnosu na domoroce Australije , pa su ih prihvatili.

DRUGI: Prije samo godinu i 4 mjeseca tačnije; 24.11. 2017. gotovo identičan napad na vjernike u jednoj džamiji u Egiptu ubijeno je ni manje ni više 305 vjernika koji su bili na molitvi u Petak. Razlog napada? Ideologija vehabizam. Da, dobro ste čuli. U toj džamiji su većinom bili sufije i derviši koji su tih dana obilježavali rođendan Poslanika Muhammeda, gdje se Vehabizam kao ideologija oštro suprostavlja takvim okupljanima. Naravno i ova ideologija nije vjera Islam. Tako da su teroristi ISILA koji inspiraciju imaju u vehabizmu i u ovom slučaju ostali slijepi na mnogo činjenica, polazeći da ubijaju nevine ljude, vjernike, i to na molitvi, Zbog čega? Zbog toga što se to ne uklapa u matricu njihove ideologije.
Svaka ideologija je ista u pet deka; počinje, postoji i završava u oholosti. :!:

strasno
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1189 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by exliberal-ex »

Znam da je cmoljo rekao da se vratimo temi ali se osjecam prozvanim da odgovorim na prozivke .

Ocito je da vas je pogodila samo jedna recenica sto sam napisao a to je da nebi srpskog uha ostalo na glavi u istocnoj bosni da nije bilo cetnika.
Pa da pojasnim par stvari.

Ja dolazim iz hardcore partizanske familije, dva clana familije su ubijena u sarajevu ( jedan odveden u logor kao ilegalac, drugi objesen na M.Dvoru dan prije ulaska partizana), treci clan je izasao kao visoko rangirani oficir.

Od tog zadnjem sam slusao razne price o ratu, od toga da savo kovacevic nije poginuo kako je receno ni na mjestu gdje je receno do toga kao su se tukli sa cetnicima i ustasama, kako je prezivio Neretvu i Sutjesku do odlaska u Italiju i prikljucenju americkim snagama.

On sam je bio veoma neprijateljski nastrojen prema cetnicima i uvijek je govorio kako su ih hvatali poslije rata i kako su znali pobit cijele familije kad bi otkrili da su ih cuvali , prijeki sud postroji uza zid i streljaj.

I pored svega toga je priznao da su cetnici sluzili kao balans ustasama i da je njihovo prisustvo po IB bilo veoma vazno jer sami partizani nisu bili u mogucnosti zastiti i branit narod od ndh i ustasa sto neumanjuje njihove zlocine .

Nikad u mojoj familij niko nije porekao da su cetnici pocinili strasne zlocine prema muslimanima IB i da su trebali zbog toga biti jos vise kaznjeni.

I sta je sad ovdje toliko provokativno da budem prozivan.

Zato sto sam to napisao , iako sam u predhotnoj recenici napisao da su cetnicki zlocini po istocnoj bosni vise nego poznati,dokumentovani i objavljeni.

Jel to mozda sto nisam napisao kakav imam stav o tim sto se postrojavaju po visegradu....da sam napisao da bi ih pobacao u drinu sa lisicama na rukama nebi mi vjerovali jel tako..? .gdje ce te srbin reci o cetnicima...

Zasto se uvijek neko ko se usudi reci nesto mimo uhodane matrice biti proglasen cetnikom, ustasom , izdajicom...zato sto govori nesto se nije vasa verzija istine jer sve sto srbi i djelimicno hrvati kazu je laz?

ps
samo da se ispravim po jednoj stvari sa prijasnjeg upisa
napisao sam da se izvinjavam ako sam nekog uvrijedio ...e pa zaboli me neka stvar jel sad bolje lbview ili zavrzlama

nemislim se vise javljat na ovoj temi, pricajte sta hocete....odoh se polako pakovat, treba na godisnji vrijeme je za karibe
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1190 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by pustopoljina »

exliberal-ex wrote:Znam da je cmoljo rekao da se vratimo temi ali se osjecam prozvanim da odgovorim na prozivke .

Ocito je da vas je pogodila samo jedna recenica sto sam napisao a to je da nebi srpskog uha ostalo na glavi u istocnoj bosni da nije bilo cetnika.
Pa da pojasnim par stvari.

Ja dolazim iz hardcore partizanske familije, dva clana familije su ubijena u sarajevu ( jedan odveden u logor kao ilegalac, drugi objesen na M.Dvoru dan prije ulaska partizana), treci clan je izasao kao visoko rangirani oficir.

Od tog zadnjem sam slusao razne price o ratu, od toga da savo kovacevic nije poginuo kako je receno ni na mjestu gdje je receno do toga kao su se tukli sa cetnicima i ustasama, kako je prezivio Neretvu i Sutjesku do odlaska u Italiju i prikljucenju americkim snagama.

On sam je bio veoma neprijateljski nastrojen prema cetnicima i uvijek je govorio kako su ih hvatali poslije rata i kako su znali pobit cijele familije kad bi otkrili da su ih cuvali , prijeki sud postroji uza zid i streljaj.

I pored svega toga je priznao da su cetnici sluzili kao balans ustasama i da je njihovo prisustvo po IB bilo veoma vazno jer sami partizani nisu bili u mogucnosti zastiti i branit narod od ndh i ustasa sto neumanjuje njihove zlocine .

Nikad u mojoj familij niko nije porekao da su cetnici pocinili strasne zlocine prema muslimanima IB i da su trebali zbog toga biti jos vise kaznjeni.

I sta je sad ovdje toliko provokativno da budem prozivan.

Zato sto sam to napisao , iako sam u predhotnoj recenici napisao da su cetnicki zlocini po istocnoj bosni vise nego poznati,dokumentovani i objavljeni.

Jel to mozda sto nisam napisao kakav imam stav o tim sto se postrojavaju po visegradu....da sam napisao da bi ih pobacao u drinu sa lisicama na rukama nebi mi vjerovali jel tako..? .gdje ce te srbin reci o cetnicima...

Zasto se uvijek neko ko se usudi reci nesto mimo uhodane matrice biti proglasen cetnikom, ustasom , izdajicom...zato sto govori nesto se nije vasa verzija istine jer sve sto srbi i djelimicno hrvati kazu je laz?

ps
samo da se ispravim po jednoj stvari sa prijasnjeg upisa
napisao sam da se izvinjavam ako sam nekog uvrijedio ...e pa zaboli me neka stvar jel sad bolje lbview ili zavrzlama

nemislim se vise javljat na ovoj temi, pricajte sta hocete....odoh se polako pakovat, treba na godisnji vrijeme je za karibe
Kad dodjes napisati da su cetnici bili rojalisti i spasavali srbe, zvucis ko moj drug iz bg, tada 20 godina, odrastao uz ekv i disciplinu kicme i prica o bombardovanju srbije kao o ratu...nikad bio u bosni.
To je bilo prije 20 godina i takvo sto vise nikad ne bi sebi dopustio.
Biti iz bosne, i stariji od tih godina...i doci objasniti da su cetnici bili za kralja i otadzbinu, branili srbe upitnim metodama...ih ta nemojte kasti.
Ovo sto si sad napisao je daleko smislenije.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1191 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by hAZNADAR »

pustopoljina wrote:
exliberal-ex wrote:Znam da je cmoljo rekao da se vratimo temi ali se osjecam prozvanim da odgovorim na prozivke .

Ocito je da vas je pogodila samo jedna recenica sto sam napisao a to je da nebi srpskog uha ostalo na glavi u istocnoj bosni da nije bilo cetnika.
Pa da pojasnim par stvari.

Ja dolazim iz hardcore partizanske familije, dva clana familije su ubijena u sarajevu ( jedan odveden u logor kao ilegalac, drugi objesen na M.Dvoru dan prije ulaska partizana), treci clan je izasao kao visoko rangirani oficir.

Od tog zadnjem sam slusao razne price o ratu, od toga da savo kovacevic nije poginuo kako je receno ni na mjestu gdje je receno do toga kao su se tukli sa cetnicima i ustasama, kako je prezivio Neretvu i Sutjesku do odlaska u Italiju i prikljucenju americkim snagama.

On sam je bio veoma neprijateljski nastrojen prema cetnicima i uvijek je govorio kako su ih hvatali poslije rata i kako su znali pobit cijele familije kad bi otkrili da su ih cuvali , prijeki sud postroji uza zid i streljaj.

I pored svega toga je priznao da su cetnici sluzili kao balans ustasama i da je njihovo prisustvo po IB bilo veoma vazno jer sami partizani nisu bili u mogucnosti zastiti i branit narod od ndh i ustasa sto neumanjuje njihove zlocine .

Nikad u mojoj familij niko nije porekao da su cetnici pocinili strasne zlocine prema muslimanima IB i da su trebali zbog toga biti jos vise kaznjeni.

I sta je sad ovdje toliko provokativno da budem prozivan.

Zato sto sam to napisao , iako sam u predhotnoj recenici napisao da su cetnicki zlocini po istocnoj bosni vise nego poznati,dokumentovani i objavljeni.

Jel to mozda sto nisam napisao kakav imam stav o tim sto se postrojavaju po visegradu....da sam napisao da bi ih pobacao u drinu sa lisicama na rukama nebi mi vjerovali jel tako..? .gdje ce te srbin reci o cetnicima...

Zasto se uvijek neko ko se usudi reci nesto mimo uhodane matrice biti proglasen cetnikom, ustasom , izdajicom...zato sto govori nesto se nije vasa verzija istine jer sve sto srbi i djelimicno hrvati kazu je laz?

ps
samo da se ispravim po jednoj stvari sa prijasnjeg upisa
napisao sam da se izvinjavam ako sam nekog uvrijedio ...e pa zaboli me neka stvar jel sad bolje lbview ili zavrzlama

nemislim se vise javljat na ovoj temi, pricajte sta hocete....odoh se polako pakovat, treba na godisnji vrijeme je za karibe
Kad dodjes napisati da su cetnici bili rojalisti i spasavali srbe, zvucis ko moj drug iz bg, tada 20 godina, odrastao uz ekv i disciplinu kicme i prica o bombardovanju srbije kao o ratu...nikad bio u bosni.
To je bilo prije 20 godina i takvo sto vise nikad ne bi sebi dopustio.
Biti iz bosne, i stariji od tih godina...i doci objasniti da su cetnici bili za kralja i otadzbinu, branili srbe upitnim metodama...ih ta nemojte kasti.
Ovo sto si sad napisao je daleko smislenije.
Sve ja pamtim ko je kad sta izjavio,...i uredno zapisem.

Image


Tesko se moze vratiti temi pored odredjenih snaga koje kopaju li kopaju nebi li sta opravdali, smanjili, uvecali, izjednacili,....
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#1192 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by choxnox »

jeza u ledja wrote:To je opste poznato, a i logicno. No ti se iz nekog razloga odlucio javiti. :?

Pet sekundi guglanja, otprilike shodno tvom nivou pisanja, vjerovatno bih inace nasao bolje izvore:

https://globalvoices.org/2017/06/23/isi ... ropaganda/
https://clarionproject.org/why-bosnia-matters/
“There is a war between the West and Islam,” Aimen Dean, a Saudi Arabian volunteer who fought in Bosnia in 1994 and later went on to be a British spy against Al Qaeda told the BBC. “Bosnia gave the modern jihadist movement that narrative. It is the cradle.”
https://www.theatlantic.com/internation ... ar/462702/
https://www.brookings.edu/wp-content/up ... nglish.pdf
He describes jihad as an individual
responsibility (fard ain) for all Muslims, and insists
that the fighting and killing in the eternal battle between unbelief and belief will continue until judgment day. Syria, Iraq, Mali, Bosnia, Chechnya, and
Pakistan are among the battlefields Ansari mentions as places where the infidels are to be fought.
Tebi treba dati orden koliko malo mozga koristis da bi napisao post.
Ja bih se na tvom mjestu poklopio usima, a da znas koliko ne znas ove linkove bi pobrisao jer lupas bez razmisljanja. Cisto onako prije nego se uhvatim pravog posla uzeh da malo "proguglam" ova 4 sajta koja navodis kao "reference". Dakle, za 3 od 4 domene je ukljucen "whois privacy" - za one neupucene to znaci da se ne moze vidjeti ko je uopce registrovao ove domene jer su podaci namjerno sakriveni (inace su dostupni svi relevantni podaci: od naziva osobe ili firme, preko fizicke adrese u vidu ulice, postanskog broja, grada, drzave, pa sve do osoba zaduzenih za odrzavanje domene, njihove kontakt telefone i email adrese).

Npr. za ovaj "Clarion Project" vec na Wikipediji stoji: "The Clarion Project (formerly Clarion Fund Inc.) is a Washington, D.C.-based non-profit organization founded in 2006. The organization has been involved in the production and distribution of the films Obsession: Radical Islam's War Against the West, The Third Jihad, Iranium and Honor Diaries. These films have been criticized for falsifying information and described as anti-Muslim propaganda.".

Za ostale tri reference sam samo letimicno preletio i utvrdio da su uglavnom osobe na vaznim mjestima Jevreji, sto vec po automatizmu treba da bude signal za uzbunu. Ovo sam pronasao za 5-6 minuta. Svakako da ni ja niti iko drugi ovdje nece trositi vrijeme na detaljnije istrazivanje ovih tvojih izvora jer si ih i naveo kako bi "argumentovao" svoju pricu, ali su ti izvori u najmanju ruku vrlo sumnjivog kredibiliteta pa mi je ovo sasvim dovoljno bilo da zakljucim da lupetas gluposti.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1194 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by Tomahawk11 »

Kakva gromada od žene ova premijerka Novog Zelanda :thumbup:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1195 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by hAZNADAR »

Tomahawk11 wrote:Kakva gromada od žene ova premijerka Novog Zelanda :thumbup:
To joj je posao,.. Naravno da je za pohvalu,.. ali samo je profesionalna a ne gromada.

Pa dolazio je i Vucic u Potocare da ispadne gromada al bi nesto sprijecen. :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1196 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by Tomahawk11 »

hAZNADAR wrote:
Tomahawk11 wrote:Kakva gromada od žene ova premijerka Novog Zelanda :thumbup:
To joj je posao,.. Naravno da je za pohvalu,.. ali samo je profesionalna a ne gromada.

Pa dolazio je i Vucic u Potocare da ispadne gromada al bi nesto sprijecen. :lol:
Naravno da je posao, ali način na koji to radi...nije to ono samo pro forme.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45276
Joined: 29/12/2005 01:20

#1197 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by jeza u ledja »

choxnox wrote:
Ja bih se na tvom mjestu poklopio usima, a da znas koliko ne znas ove linkove bi pobrisao jer lupas bez razmisljanja. Cisto onako prije nego se uhvatim pravog posla uzeh da malo "proguglam" ova 4 sajta koja navodis kao "reference". Dakle, za 3 od 4 domene je ukljucen "whois privacy" - za one neupucene to znaci da se ne moze vidjeti ko je uopce registrovao ove domene jer su podaci namjerno sakriveni (inace su dostupni svi relevantni podaci: od naziva osobe ili firme, preko fizicke adrese u vidu ulice, postanskog broja, grada, drzave, pa sve do osoba zaduzenih za odrzavanje domene, njihove kontakt telefone i email adrese).

Npr. za ovaj "Clarion Project" vec na Wikipediji stoji: "The Clarion Project (formerly Clarion Fund Inc.) is a Washington, D.C.-based non-profit organization founded in 2006. The organization has been involved in the production and distribution of the films Obsession: Radical Islam's War Against the West, The Third Jihad, Iranium and Honor Diaries. These films have been criticized for falsifying information and described as anti-Muslim propaganda.".

Za ostale tri reference sam samo letimicno preletio i utvrdio da su uglavnom osobe na vaznim mjestima Jevreji, sto vec po automatizmu treba da bude signal za uzbunu. Ovo sam pronasao za 5-6 minuta. Svakako da ni ja niti iko drugi ovdje nece trositi vrijeme na detaljnije istrazivanje ovih tvojih izvora jer si ih i naveo kako bi "argumentovao" svoju pricu, ali su ti izvori u najmanju ruku vrlo sumnjivog kredibiliteta pa mi je ovo sasvim dovoljno bilo da zakljucim da lupetas gluposti.
Lik hladno spomene jevreje kao referencu za "signal za uzbunu" na temu kvalifikovanja po asocijaciji....mislio sam da je kolicina apsurda i hipokrizije na ovoj temi dozivila svoj maksimum sa cetnicima i ISISom ali predjoh se.

The Atlantic je jedan od najpoznatijih magazina u Americi, lijevo orijentiran. Brookings je najpoznatiji americki think tank, orjentisan desno od centra. Cuj ko je registrovao domene. :-) Ovo ostalo, veze nemam sta je, rekao sam da sam proveo 5 sekundi na tome.

Ne znam sta je nejasno u poveznici? Mislio sam da je svakom jasno da je rat u BiH i genocid nad Bosnjacima prominentno predstavljen u motivima svakakvih "boraca za pravdu" u muslimanskom svijetu. Potpuno nejasno sta je tu cudno, nelogicno, nepovezivo, osim prirodne zelje za ogradjivanjem od ovog fenomena svakom normalnom covjeku. Ali pobogu nismo djeca (ili jesmo?) pa da ne mozemo razgovarati normalno, a da neko isticanje faktualnih stvari ne shvati kao napad na njegovu licnost?

Naravno, to sto neki divljak uzima Bosnjake u usta kao opravdanje za zlocine ne treba nikom normalnom da pravi poveznicu izmedju te dvije stvari. Shvatas poentu?

I jedno je reci, jest ovo je isti fasizam, ista islamofobija koju je ispoljio ovaj divljak na NZ, a koja je bila (i ostala) zvanicna politika RS i srpskog nacionalizma, trenutno samo prikrivena, a sasvim drugo je reci da "postoji konsenzus kod svih Srba u vezi Bosnjaka", sto je poprilicno bezobrazno.

Cijela tema se svela na pricu o Srbima jbt. :-)
Debil je direktno citirao predsjednika Amerike kao uzor za ovo sto radi, predsjednika SAD koji zeli "zaustaviti muslimane od ulaska u Ameriku" i koji misli da "Islam mrzi Ameriku". Islamofobija je globalan mainstream fenomen, a ja treba da brinem sto nam Australijanac otkriva cetnike po x-ti put.
Last edited by jeza u ledja on 20/03/2019 14:39, edited 1 time in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#1198 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by mirsek »

Tomahawk11 wrote:
hAZNADAR wrote:
Tomahawk11 wrote:Kakva gromada od žene ova premijerka Novog Zelanda :thumbup:
To joj je posao,.. Naravno da je za pohvalu,.. ali samo je profesionalna a ne gromada.

Pa dolazio je i Vucic u Potocare da ispadne gromada al bi nesto sprijecen. :lol:
Naravno da je posao, ali način na koji to radi...nije to ono samo pro forme.
:thumbup:
Odlicno radi svoj posao u najmanju ruku, od prvog dana ovog teroristickog napada.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#1199 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by Grean »

hAZNADAR wrote:
Tomahawk11 wrote:Kakva gromada od žene ova premijerka Novog Zelanda :thumbup:
To joj je posao,.. Naravno da je za pohvalu,.. ali samo je profesionalna a ne gromada.

Pa dolazio je i Vucic u Potocare da ispadne gromada al bi nesto sprijecen. :lol:
Daleko je ovo od njenog posla. Ispoljava hrabrost kakvu bi malo koji mudadzija smio i htio pokazati.

Ovaj prenos ezana na drzavnim medijima, poziv da sve zene stave maramu u znak solidarnosti u danasnjem vaktu kad se ta marama stigmatizira je puno vise od posla.

Ovakvi ljudi daju nadu da bi svijet mogao opstati i izbjeci neki novi holokhaust ali na zalost premalo ih je. Uzmimo Erdoagna za primjer, koristi situaciju i huska sto je sramotno.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1200 Re: Teroristički napad na Novom Zelandu - Christchurch

Post by hAZNADAR »

mirsek wrote:
Tomahawk11 wrote:
hAZNADAR wrote:
quote="Tomahawk11"Kakva gromada od žene ova premijerka Novog Zelanda :thumbup:/quote

To joj je posao,.. Naravno da je za pohvalu,.. ali samo je profesionalna a ne gromada.

Pa dolazio je i Vucic u Potocare da ispadne gromada al bi nesto sprijecen. :lol:
Naravno da je posao, ali način na koji to radi...nije to ono samo pro forme.
:thumbup:
Odlicno radi svoj posao u najmanju ruku, od prvog dana ovog teroristickog napada.
Radi li i Dodik onda odlicno svoj posao zato sto je poslao poruku saucesca?

Nemam nista protiv zene, samo me ta euforija koja se stvara zbog njenog nastupa podsjeti na zalosna pravila i arsine u svijetu.

Nesto sto je skroz normalno za nekog politicara da postupi na odredjeni nacin - u ovakvom slucaju ispada nesto ekstra.
Post Reply