Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#76 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by campa_xxx »

chuchumbamayumbe wrote:
homar wrote:Ja seljakluka dragi Bože. Ako policija ne istraži ovaj slučaj onda je bruka, ..bo ovu državu, ovdje radi ko god šta hoće.

U najmanju ruku treba objekat trenutno zatvoriti, ispitati sločaj i donijeti adekvatnu odluk. Na policiji je red, da vidimo hoćeli šta uraditi.
potpis
potpis ..... ovo je rotirajuca kamera!!!!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#77 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by JThomas »

ali je bitno napraviti se pametan na forumu, iako sam kažeš da možeš samo gatati je li to tako.

a ko jebe nečiju firmu i promet...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#78 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by JThomas »

braca wrote:
JThomas wrote:znači, u jednoj jedinoj rečenici:
a da li snimaju svlacionice, mi mozemo samo da gatamo, no posto se "ovdje" moze raditi sta god hoces, SIGURAN sam da kamere snimaju i svlacionice - naravno, nemam dokaze - ali poznavajuci "naš" mentalitet, u to nema sumnje.
:-)
Sta si ti, dezurni hvatac lapsusa i forumski analiticar? Postoje logicki predikat, logicki subjekat itd.

Dakle, izjava da sam siguran znaci da je to moja osobna imresija, jer sam nakon toga izjavio da nemam dokaze, znaci u formalno pravnom smislu, jer da imam dokaze, ne bih laprdao po forumu, nego bio otisao tamo gdje trebam da se to zavrsi.

@zastitar: nema ba veze, ovo je dobro za tebe, sad ce morati skidati one kamere i stavljati one druge, a tebi je to dobar posao. A meni piva! :thumbup:
a ima i logičku kontradikciju, jer u jednoj rečenici kažeš da možeš samo grah bacati je li nešto tako i da si siguran da jeste tako.

kako bi se ti osjećao da na nekom javnom mediju neko za tebe kaže da samo grah može bacati da zna radiš li ti nešto i nemoralno i nezakonito...ali da je svejedno siguran da radiš? :roll: :D
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#79 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by braca »

JThomas wrote:ali je bitno napraviti se pametan na forumu, iako sam kažeš da možeš samo gatati je li to tako.

a ko jebe nečiju firmu i promet...
Sta treba sad, da ja spustim ruke niz tijelo, da bi nekome isao posao? Treba li da ne prijavim trovanje salmonelom (negdje) da bi nekome isao posao (negdje)? Razmisli malo......

Vidi, ja sam kamere SNIMIO i na drugima je sada da se vidi da li te kamere snimaju svlacionice ili ne snimaju. Kamere tamo postoje i postavljene su, to je cinjenica, ja ne vidim objektiv, a kamere su za 360 stepeni, to i malo dijete zna, obzirom da su identicne onima u trgovackim centrima.
Last edited by braca on 20/01/2012 21:10, edited 3 times in total.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#80 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by strong69 »

campa_xxx wrote:
potpis ..... ovo je rotirajuca kamera!!!!
campa_xxx,

Vjerujem da se razumijes u kamere? Na osnovu cega i mi ostali koji se ne razumijemo u to mozemo utvrditi je li kamera rotirajuca ili nije?
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#81 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by strong69 »

braca wrote:
JThomas wrote:ali je bitno napraviti se pametan na forumu, iako sam kažeš da možeš samo gatati je li to tako.

a ko jebe nečiju firmu i promet...
Sta treba sad, da ja spustim ruke niz tijelo, da bi nekome isao posao? Trebali da ne prijavim trovanje salmonelom (negdje) da bi nekome isao posao (negdje)? Razmisli malo......
Ne radi se o tome treba li prijaviti ili ne. Naravno da treba prijaviti sve sto nije korektno! Ali jedno je reci ja sam SIGURAN da snimaju a drugo je reci ja MISLIM da snimaju...
zastita
Posts: 31
Joined: 14/07/2010 17:32

#82 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by zastita »

strong69 wrote:
campa_xxx wrote:
potpis ..... ovo je rotirajuca kamera!!!!
campa_xxx,

Vjerujem da se razumijes u kamere? Na osnovu cega i mi ostali koji se ne razumijemo u to mozemo utvrditi je li kamera rotirajuca ili nije?
sve su to inzinjeri iz kreveta koji su cjeli dan na forumu.....
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#83 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by braca »

strong69 wrote:
braca wrote:
JThomas wrote:ali je bitno napraviti se pametan na forumu, iako sam kažeš da možeš samo gatati je li to tako.

a ko jebe nečiju firmu i promet...
Sta treba sad, da ja spustim ruke niz tijelo, da bi nekome isao posao? Trebali da ne prijavim trovanje salmonelom (negdje) da bi nekome isao posao (negdje)? Razmisli malo......
Ne radi se o tome treba li prijaviti ili ne. Naravno da treba prijaviti sve sto nije korektno! Ali jedno je reci ja sam SIGURAN da snimaju a drugo je reci ja MISLIM da snimaju...
Vec sam to objasnio, ja ne mogu ZNATI da li snimaju, no kamere postoje, to sam siguran, to je cinjenica i samo slijep covjek to ne vidi. Tamo im nije mjesto, to je takodjer sigurno.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#84 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by JThomas »

braca wrote:
JThomas wrote:ali je bitno napraviti se pametan na forumu, iako sam kažeš da možeš samo gatati je li to tako.

a ko jebe nečiju firmu i promet...
Sta treba sad, da ja spustim ruke niz tijelo, da bi nekome isao posao? Treba li da ne prijavim trovanje salmonelom (negdje) da bi nekome isao posao (negdje)? Razmisli malo......

Vidi, ja sam kamere SNIMIO i na drugima je sada da se vidi da li te kamere snimaju svlacionice ili ne snimaju. Kamere tamo postoje i postavljene su, to je cinjenica, ja ne vidim objektiv, a kamere su za 360 stepeni, to i malo dijete zna, obzirom da su identicne onima u trgovackim centrima.
pa jesi siguran ili nisi siguran da snimaju? maloprije reče da si siguran da snimaju :skoljka:

šta ako ne snimaju i ako si nekome zagorčao život zato što ti je kurcu bilo ćejf da se napraviš pametan, iako po vlastitom priznanju ne možeš znati nego samo gatati?
clarKKent
Posts: 693
Joined: 01/09/2011 09:51

#85 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by clarKKent »

@braca
a gdje im je mjesto?
braca wrote: Vec sam to objasnio, ja ne mogu ZNATI da li snimaju, no kamere postoje, to sam siguran, to je cinjenica i samo slijep covjek to ne vidi. Tamo im nije mjesto, to je takodjer sigurno.
Image
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#86 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by braca »

JThomas wrote:
braca wrote:
JThomas wrote:ali je bitno napraviti se pametan na forumu, iako sam kažeš da možeš samo gatati je li to tako.

a ko jebe nečiju firmu i promet...
Sta treba sad, da ja spustim ruke niz tijelo, da bi nekome isao posao? Treba li da ne prijavim trovanje salmonelom (negdje) da bi nekome isao posao (negdje)? Razmisli malo......

Vidi, ja sam kamere SNIMIO i na drugima je sada da se vidi da li te kamere snimaju svlacionice ili ne snimaju. Kamere tamo postoje i postavljene su, to je cinjenica, ja ne vidim objektiv, a kamere su za 360 stepeni, to i malo dijete zna, obzirom da su identicne onima u trgovackim centrima.
pa jesi siguran ili nisi siguran da snimaju? maloprije reče da si siguran da snimaju :skoljka:

šta ako ne snimaju i ako si nekome zagorčao život zato što ti je kurcu bilo ćejf da se napraviš pametan, iako po vlastitom priznanju ne možeš znati nego samo gatati?

Prvo, to kurcu cejf ostavi za tamo gdje si to naucio, drugo, ja sam dokazao, a i oni su priznali da kamere - postoje, pa neka sada oni dokazuju da kamere ne snimaju svlacionice. Meni je bio cilj upozoriti na postojanje kamera.
Kindzadza
Posts: 240
Joined: 24/11/2011 09:43

#87 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by Kindzadza »

Sa ovim se kamerama da manipulisati (kao sto vec neko spomenu) i one ne smeju biti tu gde jesu. Ta kamera po potrebi snima spreda, ali i sa zada, tako da je apsurdno da bude instalirana u tako kriticnoj ustanovi.
Taj ko je naredio da se te vrste kamera postave, mora snositi odgovornost pred sudom.
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#88 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by braca »

clarKKent wrote:@braca
a gdje im je mjesto?
braca wrote: Vec sam to objasnio, ja ne mogu ZNATI da li snimaju, no kamere postoje, to sam siguran, to je cinjenica i samo slijep covjek to ne vidi. Tamo im nije mjesto, to je takodjer sigurno.
Image

Mjesto i pozicija bi im moglo biti ovo kako pokazuje snimak, s tim da imaju kamere koje ne izazivaju sumnju, nego one kod kojih se kristalno jasno vidi objektiv i koji je usmjeren na nacin kako prikazuje snimak. Ove postavljene su kao i u trznim centrima i dizajnirane su da "hvataju" sve okolo i pretpostavljam da je moguce zaustaviti snimak i "izrezati" samo sekvencu kao na ovoj slici.
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#89 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by neki »

jbt koliko kompleksasa na ovom forumu...svaka druga tema zavrsi na raspravi ko ima vise skole..
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#90 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by JThomas »

znači ipak nisi više siguran da snimaju? :skoljka:
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#91 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by braca »

JThomas wrote:znači ipak nisi više siguran da snimaju? :skoljka:
Dakle, ja ne mogu ZNATI da li kamere snimaju, jer se to krije kao sto zmija krije noge, to je moja pretpostavka, jer kada ima sumnje - nema sumnje, no da kamere POSTOJE tu gdje postoje - IZNAD svlacionica, to sam 100% siguran. :!:
clarKKent
Posts: 693
Joined: 01/09/2011 09:51

#92 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by clarKKent »

braca wrote:
JThomas wrote:znači ipak nisi više siguran da snimaju? :skoljka:
Dakle, ja ne mogu ZNATI da li kamere snimaju, jer se to krije kao sto zmija krije noge, to je moja pretpostavka, jer kada ima sumnje - nema sumnje, no da kamere POSTOJE tu gdje postoje - IZNAD svlacionica, to sam 100% siguran. :!:
http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/ ... /120120099
zadnja recenica clanka (;
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#93 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by braca »

Sve se moze frizirati, pa i rad kamere, tako da nemam sta novo dodati, sve se vrti u krug, pa i ja lagano privodim kraju svoju raspravu po ovoj temi.

Ko treba da razmislja o ovome, neka ispravi propust ako zeli, ako ne zeli, sta ja tu mogu. :arrow:
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#94 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by Alhemicarkaa »

Dakle, jedno laičko pitanje, zaista bez optuživanja, stvarno me interesuje.
Odem ja u Rivijeru da provjerim i tamo vidim oni ne snimaju kabine, već koridor oko ormarića. Kako mi mogu dokazati da ja čim okrenem leđa kamere neće biti rotirane, i kako mi mogu dokazati da to nikad i niko ne radi?
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#95 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by žulijan asanž »

niko ovdje nije inžinjer iz kreveta. sa slika iz prvog posta s jasno vidi da kamera ima vizuelni kontakt bez prepreke sa prostorom unutar svlačionice.

kakva je kamera, jel se rotira il ne rotira, ko upravlja kamerom, gdje je usmjerena kamera i čemu služi kamera - pitanja su koja su potpuno nebitna mojoj ili vašoj majci ili sestri koja koristi tu svlačionicu i iznad svoje glave vidi kameru.

uglavnom, kamere ne mogu biti tu i tačka jer proizvode osjećaj nelagode kod korisnika usluga navedene firme.
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#96 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by Dead Man Walking »

Nije uopste bitno snimaju li ili ne, bitno je da imaju mogucnost da snimaju. Prevedeno na prostiji jezik, da li cete biti snimani zavisi od dobre volje, raspolozenja, savjesti, nivoa perveznosti, dosade, itd osobe koja u tom momentu sjedi ispred monitora i usmjerava kameru kako pozeli. Ko zeli tu slobodu dati nekom nepoznatom, i gdje je jos u svijetu to moguce?
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#97 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by braca »

žulijan asanž wrote:niko ovdje nije inžinjer iz kreveta. sa slika iz prvog posta s jasno vidi da kamera ima vizuelni kontakt bez prepreke sa prostorom unutar svlačionice.

kakva je kamera, jel se rotira il ne rotira, ko upravlja kamerom, gdje je usmjerena kamera i čemu služi kamera - pitanja su koja su potpuno nebitna mojoj ili vašoj majci ili sestri koja koristi tu svlačionicu i iznad svoje glave vidi kameru.

uglavnom, kamere ne mogu biti tu i tačka jer proizvode osjećaj nelagode kod korisnika usluga navedene firme.

Svaka cast, care, sto se odnosi i na Dead Man Walking! :thumbup:
kod65
Posts: 266
Joined: 30/05/2010 23:18
Location: Sarajevo

#98 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by kod65 »

Treba da zamjene kameru za fiksnu na kojoj se vidi objektiv usmjeren prema ormaricima. Ova sad kamera normalno pretstavlja sumnju.
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#99 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by žulijan asanž »

a DOME kamera se tako i zove zato jer ima tu staklenu kupolicu iza koje se nalazi objektiv koji se može rotirati 360° horizontalno i čini mi se 60° vertikalno...

evo i video (obratiti pažnju na 1:02):

User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#100 Re: Termalna rivijera i neovlašteno snimanje golaća-žena, djece

Post by poznanik »

žulijan asanž wrote:niko ovdje nije inžinjer iz kreveta. sa slika iz prvog posta s jasno vidi da kamera ima vizuelni kontakt bez prepreke sa prostorom unutar svlačionice.

kakva je kamera, jel se rotira il ne rotira, ko upravlja kamerom, gdje je usmjerena kamera i čemu služi kamera - pitanja su koja su potpuno nebitna mojoj ili vašoj majci ili sestri koja koristi tu svlačionicu i iznad svoje glave vidi kameru....
i pitanja su koja upravi "Termalne Rivijere" treba uputiti policija, jer neovlašteno optičko snimanje osoba (korisnika usluga TR) bez njihovog znanja i pristanka spada u krivična djela protivna slobodi čovjeka
Locked