Teretana

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Spear
Posts: 270
Joined: 01/07/2011 20:27
Location: in your head

#3576 Re: Teretana

Post by Spear »

raja moze li mi neko preporucit whey neki i gdje da kupim?

nemam nesto posebno para, i necu sad neki najbolji, već nešto za početak...

hvala
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#3577 Re: Teretana

Post by 4m3l »

Sta mislite o programu, svaki dan po jedna misicna grupa i tako 5 dana u sedmici..

http://scoobysworkshop.com/advanced-workout-plan/ ?
User avatar
adnansax
Posts: 511
Joined: 02/02/2010 16:33

#3578 Re: Teretana

Post by adnansax »

4m3l wrote:Sta mislite o programu, svaki dan po jedna misicna grupa i tako 5 dana u sedmici..

http://scoobysworkshop.com/advanced-workout-plan/ ?
Program kao takav nije los (mada bih ja ispred nogu stavio ruke (srij), pa onda noge(cetvr) i na kraju ramena (petak), ponedjeljak i utorak ok..), ali vise je koncipiran za naprednije vjezbace, nikako za pocetnike.. isto tako koncept je ok ali moze se i drugaciji izbor napraviti sto se tice samih vjezbi na treningu..
i ovaj kardio od 20 min mi je smijesan (uredu za prvu sedmicu a kasnije se to mora povecati ili modificirati u hiit ili nesto trece)

probaj pa vidi sta ti odgovara, prema tvojim ciljevima i trenutnom stazu u teretani, i jos nekim faktorima koji su individualni..
pozz
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3579 Re: Teretana

Post by MOSALJOZE »

4m3l wrote:Sta mislite o programu, svaki dan po jedna misicna grupa i tako 5 dana u sedmici..

http://scoobysworkshop.com/advanced-workout-plan/ ?
e brate nemoj me pogresno shvatit (kao i admini) ali odeš na teretana.ba ljudi znaju pitaš tamo sigurno ces dobiti sadrzajnije odgovore
User avatar
adnansax
Posts: 511
Joined: 02/02/2010 16:33

#3580 Re: Teretana

Post by adnansax »

MOSALJOZE wrote:
4m3l wrote:Sta mislite o programu, svaki dan po jedna misicna grupa i tako 5 dana u sedmici..

http://scoobysworkshop.com/advanced-workout-plan/ ?
e brate nemoj me pogresno shvatit (kao i admini) ali odeš na teretana.ba ljudi znaju pitaš tamo sigurno ces dobiti sadrzajnije odgovore
Nemoj se ni saliti s takvim necim.. :lol: :lol: :lol: ovo ti je iskren savjet..ako bas trazis te vrste foruma, taj ti je ubjedljivo najslabiji izbor..
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31496
Joined: 16/04/2011 18:46

#3581 Re: Teretana

Post by skafiskafsnjak »

http://www.topshop.ba/settegova-102311- ... p=13&pcs=1

Da li je ovo iko kupovao ? cini mi se dobro ...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31496
Joined: 16/04/2011 18:46

#3582 Re: Teretana

Post by skafiskafsnjak »

Jel iko igdje nesto slicno kupovao ?
da li je ovo skupo ?

Jes da je malo kg, ukupno 31. Ne bi lose bilo kad bi mogao negdje dodatno kupiti tegova pa da mogu staviti ....
Da mi je bar 50kg ukupno ....
BeSaBe
Posts: 41
Joined: 04/09/2012 12:12

#3583 Re: Teretana

Post by BeSaBe »

U izgradnji tijela, tj. mrsanju i ucvrscivanju, je li preporucljivo koristiti npr Fat Burner i proteinski shake?!
User avatar
adnansax
Posts: 511
Joined: 02/02/2010 16:33

#3584 Re: Teretana

Post by adnansax »

BeSaBe wrote:U izgradnji tijela, tj. mrsanju i ucvrscivanju, je li preporucljivo koristiti npr Fat Burner i proteinski shake?!
Zavisi koji fat burner i zavisi u kojim dozama. A sama kombinacija naravno da je moguca, fat burneri obicno idu prije treninga s tegovima ili prije kardio treninga, a protein ide nakon treninga..
BeSaBe
Posts: 41
Joined: 04/09/2012 12:12

#3585 Re: Teretana

Post by BeSaBe »

Od fat burnesra koristim ACTIVLAB THERMO SHAPE 2.0 tri pilule dnevno, s tim da idem jednu ujutro, jednu prije i jednu poslije treninga. Koristim i L-Cranitin (iz DMa) 1 pilula prije treninga. Ovo sve koristim kako bih skinuo koju kilu (186 cm - 90 kg, zelja mi je doci na 83 kg). Eh, sada mislio sam da ubacim i shake poslije treninga. Je li to uredu? Hocu li i dalje mrsati a definirati tijelo?
User avatar
adnansax
Posts: 511
Joined: 02/02/2010 16:33

#3586 Re: Teretana

Post by adnansax »

BeSaBe wrote:Od fat burnesra koristim ACTIVLAB THERMO SHAPE 2.0 tri pilule dnevno, s tim da idem jednu ujutro, jednu prije i jednu poslije treninga. Koristim i L-Cranitin (iz DMa) 1 pilula prije treninga. Ovo sve koristim kako bih skinuo koju kilu (186 cm - 90 kg, zelja mi je doci na 83 kg). Eh, sada mislio sam da ubacim i shake poslije treninga. Je li to uredu? Hocu li i dalje mrsati a definirati tijelo?
Uzimaj ovako kako i pise na uputstvu :" Uzmite 3 kapsule dnevno. 1 kapsula 30-60 minuta prije doručka i 2 kapsule 30-60 minuta prije obroka ili treninga."

Ako mislis konkretno na whey protein, kao shake, onda je poslije treninga najbolja opcija. Mrsavit ces ako si u kalorijskom deficitu na kraju dana. Fat burneri i sl. ne rade ako nisi regulisao prehranu. Muski odradjen trening isto nemoj zanemarivati, pod time mislim da se ne oslanjas na taj burner, jer tezak fizicki rad u teretani i kardio ima najbolji fatburn efekat (uz sredjenu prehranu naravno) :)
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#3587 Re: Teretana

Post by Urban B. »

Gdje kupiti ove rukavice?
Image

i jos jedno pitanje,koliki efekat ima onaj pojas za stomak,po nekim pricama kao pomaze da se brze masnoca skida pa me zanima jel to stvarno istina il jos jedna od ubleha? :D
roll_over
Posts: 77
Joined: 27/09/2011 16:21

#3588 Re: Teretana

Post by roll_over »

Jedina prava istina druze je da se salo sa stomaka skida ishranom i samo ishranom...

dzaba ti 16 pojasa oko stomaka ako se ti hranis na hamburgerima i pomfritom...

a inace mislim da nema nekog prevelikog efekta..Osim sto potpomaze znojenje,a znojenje na treningu ne znaci nuzno topljenje masnih naslaga,znoj nije rastopljeno salo...
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3589 Re: Teretana

Post by MOSALJOZE »

Urban B. wrote:Gdje kupiti ove rukavice?
Image

i jos jedno pitanje,koliki efekat ima onaj pojas za stomak,po nekim pricama kao pomaze da se brze masnoca skida pa me zanima jel to stvarno istina il jos jedna od ubleha? :D
ma brate nemoj jesti masno,kolu,namirnice sa puno šećera,slatko ako hoces stomak moras se dobro namučiti ali vjeruj mi isplati se.Da radiš 1000 trbušnjaka i sklekova ako vamo jedeš pomfrit hamb.... i slično nema ništa od toga.
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#3590 Re: Teretana

Post by anonimnaosoba »

@ Urban
jesu to rukavice za dizanje tegova ? ako jesu, imaš u King of Ring za 30-ak KM Prideove
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#3591 Re: Teretana

Post by 4m3l »

Spear wrote:raja moze li mi neko preporucit whey neki i gdje da kupim?

nemam nesto posebno para, i necu sad neki najbolji, već nešto za početak...

hvala
Ma whey Gold standard svi ga uzimaju i hvale..
tarikBA
Posts: 1117
Joined: 29/05/2012 13:35

#3592 Re: Teretana

Post by tarikBA »

4m3l wrote:
Spear wrote:raja moze li mi neko preporucit whey neki i gdje da kupim?

nemam nesto posebno para, i necu sad neki najbolji, već nešto za početak...

hvala
Ma whey Gold standard svi ga uzimaju i hvale..
rekao ej covjek da nema previse para, a gold whey je skup pravo.
probaj kupit whey california fitness, nisu uopste skupi, a umjer cijena-kvalitet je 10+
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#3593 Re: Teretana

Post by Urban B. »

anonimnaosoba wrote:@ Urban
jesu to rukavice za dizanje tegova ? ako jesu, imaš u King of Ring za 30-ak KM Prideove

jeste to su te,poceli mi zuljevi iskakati pa moram kupiti al jel ima gdje jeftinije,nekako mi previse 30km davati za rukavice :D

@mosaljoze @roll_over

nemam ja sad previse problema sa viskom kila,mozda nekih 5-6kg al to je vecinom na stomaku sto je i najgore,a to dok se skine prodje godina :D
znam da je ishrana glavna,pokusavam skroz zdravo da se hranim al u ovaj danasnji vakat je to skoro pa nemoguce,frka-trka skoro uvjek pa je jako tesko sve jesti po ps-u :D

i kad sam vec kod pitanja imal neko tacan plan i program ishrane,kako on to radi,znam da ima na netu al ja bi volio cuti iz vaseg iskustva kako i sta ste :D
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#3594 Re: Teretana

Post by anonimnaosoba »

Urban B. wrote:
anonimnaosoba wrote:@ Urban
jesu to rukavice za dizanje tegova ? ako jesu, imaš u King of Ring za 30-ak KM Prideove

jeste to su te,poceli mi zuljevi iskakati pa moram kupiti al jel ima gdje jeftinije,nekako mi previse 30km davati za rukavice :D
vjeruj da ne znam, možda i ima, al' kako se i ne bavim tim čudima, nisam nigdje drugdje ni gled'o :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3595 Re: Teretana

Post by MOSALJOZE »

Image
super fat burner hitno mi je potreban(ne meni ali kao da je meni) gdje se ima uzeti :?: :?: :?: :?:
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#3596 Re: Teretana

Post by Partijaner »

MOSALJOZE wrote:http://www.sportix.ba/images/mf-250px-s ... urner-.jpg
super fat burner hitno mi je potreban(ne meni ali kao da je meni) gdje se ima uzeti :?: :?: :?: :?:
Probaj ovdje http://sportix.ba/index.php?str=shop&ka ... r-#pocetak
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31496
Joined: 16/04/2011 18:46

#3597 Re: Teretana

Post by skafiskafsnjak »

Partijaner wrote:
MOSALJOZE wrote:http://www.sportix.ba/images/mf-250px-s ... urner-.jpg
super fat burner hitno mi je potreban(ne meni ali kao da je meni) gdje se ima uzeti :?: :?: :?: :?:
Probaj ovdje http://sportix.ba/index.php?str=shop&ka ... r-#pocetak
da li ovo ide uz teretanu ?
Prijatelj mi je govorio da uzmem aminokiseline ...
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#3598 Re: Teretana

Post by Partijaner »

Pa ne znam sta ti je cilj, ja to nisam nikad koristio jer nisam debeo :mrgreen:
Najbolje ti je ovo koristit uz trcanje i biciklo, ishrana takodjer veoma bitan faktor, aminokiseline ti nece skodit, slobodno rokaj to. :-D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3599 Re: Teretana

Post by MOSALJOZE »

A ima li kakav shop na skenderiji prije je bio
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31496
Joined: 16/04/2011 18:46

#3600 Re: Teretana

Post by skafiskafsnjak »

Ma nije da sam pocetnik, isao sam prije u teretanu ... Nemam sada nigdje da trcim, a na biciklo mi je mrsko sjedati.
Opet bih u teretanu ... pa bih volio 1-2kg skinuti i malo se utegnuti ...

Eh sad, te burnere nikad nisam koristio niti znam kako se koriste. Uz trcanje sam koristio L-carnitin prosle godine.
Et prijatelj mi predlozio aminkiseline. Oporavljaju misice i samim tim mogu vise da radim ...
Post Reply