Teretana

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#13876 Re: Teretana

Post by golman »

saale wrote: 11/06/2020 12:34 Jel neko uzimao testosteron :)
Meni su preporucivali ,ali mi nekako bez veze da se bodem iglom. Da znam da postoji neka dobra zamjena za iglu ,mozda bih probao. Ne znam kakav li je onaj testorex?
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#13877 Re: Teretana

Post by alphonse kauders »

Da li je ikome u međuvremenu stigla narudžba od MyProteina?
Moja kasni mjesec dana.
Prošli paket kojeg sam dobio imao je naljepnicu aerodroma u Beogradu "Nikola Tesla", pa ne znam da li je možda tu zapelo, jer piše da su mi paket otpremili početkom maja.

Pat pozicija..
Leon16v
Posts: 5788
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13878 Re: Teretana

Post by Leon16v »

alphonse kauders wrote: 13/06/2020 23:17 Da li je ikome u međuvremenu stigla narudžba od MyProteina?
Moja kasni mjesec dana.
Prošli paket kojeg sam dobio imao je naljepnicu aerodroma u Beogradu "Nikola Tesla", pa ne znam da li je možda tu zapelo, jer piše da su mi paket otpremili početkom maja.

Pat pozicija..
Kasni nekima ovde po 3 mjeseca, a neko je dobio i pare preko PayPal-a nazad
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#13879 Re: Teretana

Post by Industrialyzer »

Samo da prijavim da nakon 4 mjeseca full body treninga imam 4kg vise i nikad nisam bio zadovoljniji izgledom. Odlicno mi godi taj tempo gdje tri puta sedmicno treniram i svaki put odradim sve misicne skupine :thumbup: Jos sam zbog korone bio van teretane mjesec i po, malo se kuci treniralo, ali nije to bilo to. Sad mi je cilj malo stomak sreditii jos malo mase na nogama, ostalo sam dotjerao do nivoa koji sam zelio
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#13880 Re: Teretana

Post by dzipalo »

Industrialyzer wrote: 15/06/2020 14:40 Samo da prijavim da nakon 4 mjeseca full body treninga imam 4kg vise i nikad nisam bio zadovoljniji izgledom. Odlicno mi godi taj tempo gdje tri puta sedmicno treniram i svaki put odradim sve misicne skupine :thumbup: Jos sam zbog korone bio van teretane mjesec i po, malo se kuci treniralo, ali nije to bilo to. Sad mi je cilj malo stomak sreditii jos malo mase na nogama, ostalo sam dotjerao do nivoa koji sam zelio
Svaka cast :thumbup:
Da je meni dozivjeti to boldirano :D
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#13881 Re: Teretana

Post by Industrialyzer »

dzipalo wrote: 15/06/2020 15:24
Industrialyzer wrote: 15/06/2020 14:40 Samo da prijavim da nakon 4 mjeseca full body treninga imam 4kg vise i nikad nisam bio zadovoljniji izgledom. Odlicno mi godi taj tempo gdje tri puta sedmicno treniram i svaki put odradim sve misicne skupine :thumbup: Jos sam zbog korone bio van teretane mjesec i po, malo se kuci treniralo, ali nije to bilo to. Sad mi je cilj malo stomak sreditii jos malo mase na nogama, ostalo sam dotjerao do nivoa koji sam zelio
Svaka cast :thumbup:
Da je meni dozivjeti to boldirano :D
Samo spustis standarde :mrgreen:

Ma dobro, uvijek ima sitnica za srediti, ali ugrubo to je to. Malo wheya, malo pripaziti na smece od hrane i moze se sve, doduse ja vec 10 godina treniram sa prekidima :mrgreen:
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#13882 Re: Teretana

Post by dzipalo »

Industrialyzer wrote: 15/06/2020 17:07
dzipalo wrote: 15/06/2020 15:24
Industrialyzer wrote: 15/06/2020 14:40 Samo da prijavim da nakon 4 mjeseca full body treninga imam 4kg vise i nikad nisam bio zadovoljniji izgledom. Odlicno mi godi taj tempo gdje tri puta sedmicno treniram i svaki put odradim sve misicne skupine :thumbup: Jos sam zbog korone bio van teretane mjesec i po, malo se kuci treniralo, ali nije to bilo to. Sad mi je cilj malo stomak sreditii jos malo mase na nogama, ostalo sam dotjerao do nivoa koji sam zelio
Svaka cast :thumbup:
Da je meni dozivjeti to boldirano :D
Samo spustis standarde :mrgreen:

Ma dobro, uvijek ima sitnica za srediti, ali ugrubo to je to. Malo wheya, malo pripaziti na smece od hrane i moze se sve, doduse ja vec 10 godina treniram sa prekidima :mrgreen:
Kod mene obrnuto, vec 10 godina ne treniram s prekidima u kojima treniram :D
Leon16v
Posts: 5788
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13883 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Industrialyzer wrote: 15/06/2020 14:40 Samo da prijavim da nakon 4 mjeseca full body treninga imam 4kg vise i nikad nisam bio zadovoljniji izgledom. Odlicno mi godi taj tempo gdje tri puta sedmicno treniram i svaki put odradim sve misicne skupine :thumbup: Jos sam zbog korone bio van teretane mjesec i po, malo se kuci treniralo, ali nije to bilo to. Sad mi je cilj malo stomak sreditii jos malo mase na nogama, ostalo sam dotjerao do nivoa koji sam zelio
Svaka čast, kad se polože neke osnovne stvari, bez puno filozofije, pametovanja i komplikacija, rezultati će doći vremenom i kontinuitetom :thumbup:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#13884 Re: Teretana

Post by Industrialyzer »

Nevjerovatno je kako se napreduje kad se eksperimentise i trazi optimalan tempo treninga. Dosta ljudi izbjegava full body, ne znam zasto, ako se trenira tri puta sedmicno onda nema boljeg rasporeda.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2436
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#13885 Re: Teretana

Post by ZyzzSar »

Industrialyzer wrote: 15/06/2020 14:40 Samo da prijavim da nakon 4 mjeseca full body treninga imam 4kg vise i nikad nisam bio zadovoljniji izgledom. Odlicno mi godi taj tempo gdje tri puta sedmicno treniram i svaki put odradim sve misicne skupine :thumbup: Jos sam zbog korone bio van teretane mjesec i po, malo se kuci treniralo, ali nije to bilo to. Sad mi je cilj malo stomak sreditii jos malo mase na nogama, ostalo sam dotjerao do nivoa koji sam zelio
radio sam ja full body jedno vrijeme, bio sam najjaci i najveci sto sam bio-ali to je vise povezano sa ishranom, al ne uzivam u takvom treningu, i imo sam neke ozlijede stalno
fora sa bro splitom je da vrlo sporo snagom napredujes za razliku od full body, da postignes slican efekat moras trenirati sve 2x sedmicno barem, sto znaci da ides u gym barem 6 dana sedmicno

daj listu vjezbi koje radis, rep rangove i max liftove ako ti nije mrsko :D
Grom2017
Posts: 635
Joined: 04/02/2019 20:31

#13886 Re: Teretana

Post by Grom2017 »

Pozdrav. Interesuje me misljenje iskusnijih, radi se o ishtani, konkretno o dorucku. Ustajem rano, oko 5h i putujem javni prevozom na posao(da idem autom, mogao bih nositi hranu). Znaci nema sanse da jedem u 5h, ne mogu nikako. Jedino da popijem mjerilicu wheya? Planiram da doruckujem oko 7h i to da ubacim pahuljice ovsene, Ali sa cim ih iskombinovati? Rucak mi je ranije, tj.oko 10 i ubacicu jos jedan obrok oko 13:30-14:00, piletinu neku i rizu. I to mi je to sto se hrane na poslu tice. Sta vi doruckujete a da je lako pripremiti?
Leon16v
Posts: 5788
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13887 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Grom2017 wrote: 16/06/2020 08:24 Pozdrav. Interesuje me misljenje iskusnijih, radi se o ishtani, konkretno o dorucku. Ustajem rano, oko 5h i putujem javni prevozom na posao(da idem autom, mogao bih nositi hranu). Znaci nema sanse da jedem u 5h, ne mogu nikako. Jedino da popijem mjerilicu wheya? Planiram da doruckujem oko 7h i to da ubacim pahuljice ovsene, Ali sa cim ih iskombinovati? Rucak mi je ranije, tj.oko 10 i ubacicu jos jedan obrok oko 13:30-14:00, piletinu neku i rizu. I to mi je to sto se hrane na poslu tice. Sta vi doruckujete a da je lako pripremiti?
Ne moraš jesti u 5h. Ja kada sam na definiciji nikako i ne doručkujem, popijem mjericu wheya, nekad bananu uz whey, a prvi obrok mi nekad bude oko 14h.
Ja bih možda ujutro kad ustaneš whey popio, a za taj "ručak" pojeo zobene i whey. Onda nekad oko 15h imaš prvi "pravi" veći obrok s mesom, rižom ili bilo čim drugim.
A kad doručkujem pogotovo kad nemam vremena, budu to nekad jaja, nekad tuna ili nekad samo whey i to je to.
Grom2017
Posts: 635
Joined: 04/02/2019 20:31

#13888 Re: Teretana

Post by Grom2017 »

Leon16v wrote: 16/06/2020 10:15
Grom2017 wrote: 16/06/2020 08:24 Pozdrav. Interesuje me misljenje iskusnijih, radi se o ishtani, konkretno o dorucku. Ustajem rano, oko 5h i putujem javni prevozom na posao(da idem autom, mogao bih nositi hranu). Znaci nema sanse da jedem u 5h, ne mogu nikako. Jedino da popijem mjerilicu wheya? Planiram da doruckujem oko 7h i to da ubacim pahuljice ovsene, Ali sa cim ih iskombinovati? Rucak mi je ranije, tj.oko 10 i ubacicu jos jedan obrok oko 13:30-14:00, piletinu neku i rizu. I to mi je to sto se hrane na poslu tice. Sta vi doruckujete a da je lako pripremiti?
Ne moraš jesti u 5h. Ja kada sam na definiciji nikako i ne doručkujem, popijem mjericu wheya, nekad bananu uz whey, a prvi obrok mi nekad bude oko 14h.
Ja bih možda ujutro kad ustaneš whey popio, a za taj "ručak" pojeo zobene i whey. Onda nekad oko 15h imaš prvi "pravi" veći obrok s mesom, rižom ili bilo čim drugim.
A kad doručkujem pogotovo kad nemam vremena, budu to nekad jaja, nekad tuna ili nekad samo whey i to je to.
Ja pokusavam malo na masi dobiti, whey pijem poslije treninga. Dosta sam ubacio pileca prsa/junetinu mljevenu u ishranu ali cesto na poslu ogladnim. Znam i sam da treba ubaciti vise obroka, sad samo da ukalkulisem kako :)
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#13889 Re: Teretana

Post by Logovan »

Industrialyzer wrote: 15/06/2020 14:40 Samo da prijavim da nakon 4 mjeseca full body treninga imam 4kg vise i nikad nisam bio zadovoljniji izgledom. Odlicno mi godi taj tempo gdje tri puta sedmicno treniram i svaki put odradim sve misicne skupine :thumbup: Jos sam zbog korone bio van teretane mjesec i po, malo se kuci treniralo, ali nije to bilo to. Sad mi je cilj malo stomak sreditii jos malo mase na nogama, ostalo sam dotjerao do nivoa koji sam zelio
Svaka čast. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Leon16v
Posts: 5788
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13890 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Grom2017 wrote: 16/06/2020 11:29
Leon16v wrote: 16/06/2020 10:15
Grom2017 wrote: 16/06/2020 08:24 Pozdrav. Interesuje me misljenje iskusnijih, radi se o ishtani, konkretno o dorucku. Ustajem rano, oko 5h i putujem javni prevozom na posao(da idem autom, mogao bih nositi hranu). Znaci nema sanse da jedem u 5h, ne mogu nikako. Jedino da popijem mjerilicu wheya? Planiram da doruckujem oko 7h i to da ubacim pahuljice ovsene, Ali sa cim ih iskombinovati? Rucak mi je ranije, tj.oko 10 i ubacicu jos jedan obrok oko 13:30-14:00, piletinu neku i rizu. I to mi je to sto se hrane na poslu tice. Sta vi doruckujete a da je lako pripremiti?
Ne moraš jesti u 5h. Ja kada sam na definiciji nikako i ne doručkujem, popijem mjericu wheya, nekad bananu uz whey, a prvi obrok mi nekad bude oko 14h.
Ja bih možda ujutro kad ustaneš whey popio, a za taj "ručak" pojeo zobene i whey. Onda nekad oko 15h imaš prvi "pravi" veći obrok s mesom, rižom ili bilo čim drugim.
A kad doručkujem pogotovo kad nemam vremena, budu to nekad jaja, nekad tuna ili nekad samo whey i to je to.
Ja pokusavam malo na masi dobiti, whey pijem poslije treninga. Dosta sam ubacio pileca prsa/junetinu mljevenu u ishranu ali cesto na poslu ogladnim. Znam i sam da treba ubaciti vise obroka, sad samo da ukalkulisem kako :)
Pa vidi, ti ne moraš uospte doručkovat, svoj kalorijski suficit mozes zadovoljit i tokom dana ili poslije posla, navečer. Nebitno je hoces li unijet 1000 kalorija ujutru ili navečer, sve dok si u kalorijskom suficitu. Sve što kalorija ne mozes unijeti ujutro, unesi poslije posla, nakon treninga, navečer i slično
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#13891 Re: Teretana

Post by Industrialyzer »

ZyzzSar wrote: 16/06/2020 06:48
Industrialyzer wrote: 15/06/2020 14:40 Samo da prijavim da nakon 4 mjeseca full body treninga imam 4kg vise i nikad nisam bio zadovoljniji izgledom. Odlicno mi godi taj tempo gdje tri puta sedmicno treniram i svaki put odradim sve misicne skupine :thumbup: Jos sam zbog korone bio van teretane mjesec i po, malo se kuci treniralo, ali nije to bilo to. Sad mi je cilj malo stomak sreditii jos malo mase na nogama, ostalo sam dotjerao do nivoa koji sam zelio
radio sam ja full body jedno vrijeme, bio sam najjaci i najveci sto sam bio-ali to je vise povezano sa ishranom, al ne uzivam u takvom treningu, i imo sam neke ozlijede stalno
fora sa bro splitom je da vrlo sporo snagom napredujes za razliku od full body, da postignes slican efekat moras trenirati sve 2x sedmicno barem, sto znaci da ides u gym barem 6 dana sedmicno

daj listu vjezbi koje radis, rep rangove i max liftove ako ti nije mrsko :D
Haj napisacu ovih dana detalje, ugl Deadlift, bench i cucanj su mi osnove i na to sam nizao nekoliko izolacijskih vjezbi.

Bez ishrane si samo idiot koji placa da dize zeljezo :mrgreen: Sad ubacujem malo vise kardio nego inace da se malo stomak sredi prije ljeta, ali i to je uzalud bez regulacije ishrane, ubise me seceri...

Nego pitanje za trening jedne djevojke, kako najbolje "skinuti" potkozno salo ili visak vodr, nemam pojma sta je, cura uopste nema stomak, ali nekako ruke nemaju ocrtane misice kako bi trebalo.

A da podijelim ukratko i ishranu, svaki dan neka vrsta mesa (piletina, puretina, teletina, fasirano junece,riba i sl) u kombinaciji sa rizom i povrcem, ali obavezno svaki put drugo meso. Ujutro najcesce 4-5 jaja sa nekim sirom i purecom sunkom, navece grillujem sebi sendvic, a za snack jedem grcki jogurt, banane, pravim neke gluposti sa zobenom kasom. Sardine, tune jedem cesto. Ugl svaki dan najmanje 3x obilno jedem i usput grickam iumedju obroka. Jednom sedmicno se opustim uz rostilj ili pizzu i to je to otprilike.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#13892 Re: Teretana

Post by boshniak »

Grom2017 wrote: 16/06/2020 08:24 Sta vi doruckujete a da je lako pripremiti?
Žitarice uglavnom (zob, ječam, raž), prelijem ujutro toplom vodom, ubacim u ih u nutribullet blender i jednu bananu, ubacim i 2-3 kocke leda da mi ih ohladi brzo, izmiksam popijem i to je to 2min posla. Jedino tako ih mogu, žitarice same su mi ružnog ukusa i nema šanse da ih jedem kašikom sa bilo čim drugim.
Grom2017
Posts: 635
Joined: 04/02/2019 20:31

#13893 Re: Teretana

Post by Grom2017 »

boshniak wrote: 16/06/2020 17:46
Grom2017 wrote: 16/06/2020 08:24 Sta vi doruckujete a da je lako pripremiti?
Žitarice uglavnom (zob, ječam, raž), prelijem ujutro toplom vodom, ubacim u ih u nutribullet blender i jednu bananu, ubacim i 2-3 kocke leda da mi ih ohladi brzo, izmiksam popijem i to je to 2min posla. Jedino tako ih mogu, žitarice same su mi ružnog ukusa i nema šanse da ih jedem kašikom sa bilo čim drugim.
Ovo je dobra ideja, hvala.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#13894 Re: Teretana

Post by neko_sa_strane »

Radim ja full body Greyskull lp (linear progression).
Kratko traje trening. Tri puta sedmično radim. Mogu trening završiti ispod 45 minuta.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2436
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#13895 Re: Teretana

Post by ZyzzSar »

neko_sa_strane wrote: 16/06/2020 22:41 Radim ja full body Greyskull lp (linear progression).
Kratko traje trening. Tri puta sedmično radim. Mogu trening završiti ispod 45 minuta.
ako je to ovaj sto sam guglao, 5 vjezbi x3 =15 setova po treningu, to je nista, ne svidja mi se, nema sanse napredovati sa ovim, mozes odrzavati jedino, msm da ne bih ni kap znoja prolio ovim treningom
ovo moze raditi samo za pocetnike prvih 6-12 mjeseci treninga
linear progression isto po mom iskustvu nije idealna za dobijanje snage (radi dobro kome je prva godina treninga)
Jason Blaha's Ice Cream Fitness 5x5 mi je odlican za nekog do 2godine treninga ko hoce da radi full body, ali ja bih opet tu dodao neke izolacije po svom ukusu

ja dok sam radio full body, concurrent periodization, za 4 mjeseca povecao sam benc +20kg, deadlift +35kg, squat +30kg, ohp +15kg, veslanja +20kg po serijama, chinups +15kg opterecenja, propadanja +25kg opterecenja
a prestao sam sa full body jer je meni bio prenaporan, po 1.5h su mi treninzi trajali, ali moguce da cu se vratiti u buducnosti
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#13896 Re: Teretana

Post by neko_sa_strane »

Meni je greyskull lp davao rezultate. Na deadliftu sam povukao 160 Kg deset puta. Ja nemam na raspolaganju 1,5 h po treningu a iskreno i previše je. Takođe nema potrebe za ubacivanjem prevelikog broja vježbi. Radiš u prve dvije serije 5 ponavljanja a u trećoj više od 5 ali se ne ide do otkaza.
https://www.powerliftingtowin.com/greyskull-lp/
Jedino nemam mikro ploče te radim u zadnjoj seriji do 10 ponavljanja kako bih mogao dodati 2,5 kg. Osim na deadliftu jer kako kilaža bude rasla biće nemoguće povući desetku. Tako da radim do 7-8 ponavljanja. Kod deadlifta samo je jedna radna serija. Ja sam radio nekad 5x5 full body ali mi ne odgovara jer se ne mogu dovoljno oporaviti do narednog treninga. Poslije Stronglifts (ne bih ga preporučio) i Starting Strength ovaj program dođe kao osvježenje. Čitam upravo o Jason Blaha' Ice Cream 5x5 programu i već mi se ne dopada. Čučanj i deadlift na istom treningu je recept za katastrofu. Nema šanse da nakon 5 serija čučnja radim deadlift. Ovaj program podsjeća na Stronglifts 5x5.
Last edited by neko_sa_strane on 17/06/2020 10:48, edited 2 times in total.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#13897 Re: Teretana

Post by neko_sa_strane »

neko_sa_strane wrote: 17/06/2020 10:09 Meni je greyskull lp davao rezultate. Skočio sam na svim vježbama. Na deadliftu sam povukao 160 kg deset puta. Ja nemam na raspolaganju 1,5 h po treningu a iskreno i previše je. Takođe nema potrebe za ubacivanjem prevelikog broja vježbi. Radiš u prve dvije serije 5 ponavljanja a u trećoj više od 5 ali se ne ide do otkaza već da ostane u rezervi 2-3 ponavljanja.
https://www.powerliftingtowin.com/greyskull-lp/
Jedino nemam mikro ploče te radim u zadnjoj seriji do 10 ponavljanja kako bih mogao dodati 2,5 kg. Osim na deadliftu kako kilaža bude rasla i biće nemoguće raditi desetku. Tako da radim do 7-8 ponavljanja. Kod deadlifta samo je jedna radna serija. Ja sam radio nekad 5x5 full body ali mi ne odgovara jer se ne mogu dovoljno oporaviti do narednog treninga.
dupli
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#13898 Re: Teretana

Post by Mustang1 »

Jel myprotein jos uvijek ne salje? Odnosno ne dolazi nista?
Leon16v
Posts: 5788
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13899 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Svaki trening koji vama odgovara, na kojem radite progresiju i koji vam nije dosadan je odličan trening, nebitno da li to bilo brosplit ili nesto drugo. Ja sam vise od pola godine na PPL i odgovara mi, kad mi se ne trenira, preskočim, uglavnom sve prilagodim onako kako se ja osjećam, i postižem zadovoljavuće rezultate na svim vježbama.

@Mustang1 izgleda da ne dolazi, ja ne bih rizikovao
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#13900 Re: Teretana

Post by neko_sa_strane »

Leon16v wrote: 17/06/2020 12:17 Svaki trening koji vama odgovara, na kojem radite progresiju i koji vam nije dosadan je odličan trening, nebitno da li to bilo brosplit ili nesto drugo. Ja sam vise od pola godine na PPL i odgovara mi, kad mi se ne trenira, preskočim, uglavnom sve prilagodim onako kako se ja osjećam, i postižem zadovoljavuće rezultate na svim vježbama.

@Mustang1 izgleda da ne dolazi, ja ne bih rizikovao
Radiš li PPL tri puta sedmično ili 5-6 puta?
Post Reply