Teretana

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#13076 Re: Teretana

Post by omar little »

jebote, pa vi samo o narkomanisanju pricate, postala tema apoteka a ne teretana. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#13077 Re: Teretana

Post by Velkoski »

pa o čemu bi ti, sve ostalo je ispričano milion puta :mrgreen:
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#13078 Re: Teretana

Post by Kinaski »

Nekad je bcaa bitter lemon bio jeftin na ovoj .ba domeni
Jeftinija testa allahmi
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#13079 Re: Teretana

Post by epik »

Je li ko kupovao robu od SFD Poljaci ...
Imam otvoren acc kod njih, cijene fenomenalne. Sve sto sam gledao je po 30-50% jeftinije. Problem sto narudžba treba biti minimalno 500e.
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#13080 Re: Teretana

Post by jajara »

epik wrote:Je li ko kupovao robu od SFD Poljaci ...
Imam otvoren acc kod njih, cijene fenomenalne. Sve sto sam gledao je po 30-50% jeftinije. Problem sto narudžba treba biti minimalno 500e.
uhapsili bi te na carini radi 1000 maraka narudzbe. odlezo bi 5g zenice :lol:
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#13081 Re: Teretana

Post by epik »

jajara wrote:
epik wrote:Je li ko kupovao robu od SFD Poljaci ...
Imam otvoren acc kod njih, cijene fenomenalne. Sve sto sam gledao je po 30-50% jeftinije. Problem sto narudžba treba biti minimalno 500e.
uhapsili bi te na carini radi 1000 maraka narudzbe. odlezo bi 5g zenice :lol:
Dovoljno bi bilo da ocarine robu :-)
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#13082 Re: Teretana

Post by PeppermintSA »

ima li ko iskustva sa fat burnerima? Rade li na tzv. stubborn salu?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#13083 Re: Teretana

Post by Raigor Stonehoof »

ja sam koristio l-karnitin, narucio sa myprotein

nisam mjerio trbu da ti mogu konkretno rec, ali mi godinama nije bio manji :D

jos ga imam, nego sam pauzirao dva mjeseca s teretanom pa se ne mogu nikako disciplinovat kako treba ponovo, da ga pocnem koristit

inace, fat burner nije nikakav magicni proizvod, ako ne treniras i ne pazis sta jedes bacices pare, nece biti nikakvog efekta. ono sta moze uraditi je ubrzati trosenje energije direktno iz sala, a samim time ga i smanjiti brze nego sto bi to postigao bez njega.
NemesisTZ
Posts: 29
Joined: 18/03/2019 08:06

#13084 Re: Teretana

Post by NemesisTZ »

Pozdrav svima. Neko je vec postavio pitanje na prosloj stranici ali niko nije odgovorio za ovog lika sto prodaje na piku, whey gold od 3kg mu je 125KM dok ovi nasi u radnjama onaj od 2,3 prodaju za 135KM.
Pa me zanima moze li neko od vas iskusnijih koji kupujete vec dugo suplemente pokusati provaliti da li je ovo mutno ili ne.

https://www.olx.ba/artikal/28688030/opt ... rd-2270gr/
NemesisTZ
Posts: 29
Joined: 18/03/2019 08:06

#13085 Re: Teretana

Post by NemesisTZ »

Moze li misljenje i iskustva sa ovim wheyom, inace trazim whey sa sto manjim postotkom masti i secera a ovaj u odnosu na gold koji se smatra najboljim ima daleko manje tih sastojaka. Zanima me koliko je on ucinkovit uopste za dobijanje mase?

https://www.myprotein.ba/sports-nutriti ... 30911.html
4L0n3
Posts: 159
Joined: 03/03/2010 14:44

#13086 Re: Teretana

Post by 4L0n3 »

ima li kakva teratana a da je blizu centra/starog grada gdje squat rack i free weights nisu misaone imenice :D
posto ove tipa avalon i sl. su mi vise sminkerske nego ista.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#13087 Re: Teretana

Post by Velkoski »

Progym :mrgreen:
4L0n3
Posts: 159
Joined: 03/03/2010 14:44

#13088 Re: Teretana

Post by 4L0n3 »

Velkoski wrote:Progym :mrgreen:
kakva je ona u centralu znas li slucajno? bio sam u progymu par puta prije par godina
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#13089 Re: Teretana

Post by Velkoski »

Kada sam išao u Central bio je pravo mal (ilitiga skučen s prostorom) i slab sa "slobodnim tegovima". Kažu da je sada renovirano, ali ne znam ti reći iz prve ruke...
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#13090 Re: Teretana

Post by TRANCE »

Uvijek sam se pitao kako neki investitor s lovom ne napravi neku ogromnu teretanu veličine sportske dvorane, nakrca unutra hiljadu sprava i stavi pristupaču članarinu za većinu naroda od 20-30 KM. Za par godina bi ostvario povrat na investiciju. Kod nas većina teretana na fazon da stave 20 kardio sprava i eto teretane :lol:
Last edited by TRANCE on 07/04/2019 22:42, edited 1 time in total.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#13091 Re: Teretana

Post by Raigor Stonehoof »

Imal neko da je ostao u Universeu nakon smanjivanja? Kako je sad?
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#13092 Re: Teretana

Post by Concord »

TRANCE wrote:Uvijek sam se pitao kako neki investitor s lovom ne napravi neku ogromnu teretanu veličine sportske dvorane, nakrca unutra hiljadu sprava i stavi pristupaču članarinu za većinu naroda od 20-30 KM. Za par godina bi ostvario povrat na investiciju. Kod nas većina teretana na fazon da stave 20 kardio sprava i eto teretane :lol:
Otprilike prije 2 godine sam bio u Njemackoj u omanjem gradicu velicine Zenice, i otisao sam u lokalnu teretanu. To je bio kompleks vecih i manjih sala na 2 sprata (gornjem spratu za privatne treninge nisam imao pristup) sa odvojenim namjenama, sto za cardio, sto za weightlifting, sto za borilacke sportove.
Izolacijske sprave, trake, stepere i orbite nisam mogao ni da izbrojim, jedna posebna sala sa 15tak bench klupi (ravni, kosi, kontra-kosi), posebna prostorija 15 metara duzine sa dvospratnom stalazom za bucice, prave olimpijske sipke svih mogucih i nemogucih oblika, visestruke garaze za cucanj, visestruke vrece za udaranje, TRXovi, zelene podloge za sprintanje, razna pomagala i oprema, sve cisto, osvijetljeno i prozracno. Djecija igraonica, odvojeni dio za zene, izotonicno pice besplatno za tocenje, svlacionica ogromna. Jednostavno jedna teretana iz snova u kojoj se moze trenirati sve, od crossfita, powerliftinga do cardia i borilackih sportova. Sve moguce stvari koje covjeku mogu pasti na pamet za trening su bile tu.
Clanarina je bila 20 eura. U citavom komplexu je bio instaliran Bose sound sistem koji vjerovatno vrijedi kao pola sprava u mojoj teretani. Necu ni da mislim kakvih teretana ima po vecim gradovima. Za sta mi dajemo 50-60-70 maraka u Sarajevu, pa to je za plakati.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#13093 Re: Teretana

Post by TRANCE »

Concord wrote:
TRANCE wrote:Uvijek sam se pitao kako neki investitor s lovom ne napravi neku ogromnu teretanu veličine sportske dvorane, nakrca unutra hiljadu sprava i stavi pristupaču članarinu za većinu naroda od 20-30 KM. Za par godina bi ostvario povrat na investiciju. Kod nas većina teretana na fazon da stave 20 kardio sprava i eto teretane :lol:
Otprilike prije 2 godine sam bio u Njemackoj u omanjem gradicu velicine Zenice, i otisao sam u lokalnu teretanu. To je bio kompleks vecih i manjih sala na 2 sprata (gornjem spratu za privatne treninge nisam imao pristup) sa odvojenim namjenama, sto za cardio, sto za weightlifting, sto za borilacke sportove.
Izolacijske sprave, trake, stepere i orbite nisam mogao ni da izbrojim, jedna posebna sala sa 15tak bench klupi (ravni, kosi, kontra-kosi), posebna prostorija 15 metara duzine sa dvospratnom stalazom za bucice, prave olimpijske sipke svih mogucih i nemogucih oblika, visestruke garaze za cucanj, visestruke vrece za udaranje, TRXovi, zelene podloge za sprintanje, razna pomagala i oprema, sve cisto, osvijetljeno i prozracno. Djecija igraonica, odvojeni dio za zene, izotonicno pice besplatno za tocenje, svlacionica ogromna. Jednostavno jedna teretana iz snova u kojoj se moze trenirati sve, od crossfita, powerliftinga do cardia i borilackih sportova. Sve moguce stvari koje covjeku mogu pasti na pamet za trening su bile tu.
Clanarina je bila 20 eura. U citavom komplexu je bio instaliran Bose sound sistem koji vjerovatno vrijedi kao pola sprava u mojoj teretani. Necu ni da mislim kakvih teretana ima po vecim gradovima. Za sta mi dajemo 50-60-70 maraka u Sarajevu, pa to je za plakati.
:thumbup:
To ti kažem, za 20-30 € mjesečno na zapadu na prosječnu platu od 2300 € dobiješ teretanu veličine sportske dvorane sa hiljadu sprava, kod nas za 50-70 KM mjesečno na prosječnu platu od 900 KM dobiješ 10 traka za trčanje, 10 sprava i jedno na drugom u terminima poslije posla :bih: :run:
Leon16v
Posts: 5781
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13094 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Jedno pola godine sam bio na push/pull/legs programu, i i malo dosadilo. Kontam za promjenu sljedeće.

1. Prsa + leđa
2. Noge
3. Ramena + ruke

Šta velite? :mrgreen:
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#13095 Re: Teretana

Post by friskyoreo »

Kako uzimate Kreatin? Počeo sam sa tim supplementom, ali imam probavnih tegoba. Vjerovatno radim nesto pogrešno. Uzmem ga uglavnom pola sata prije treninga, dozu istresem u ca. 1dcl vode, malo promijesam I popijem. Ne mogu da ga otopim nikako, ostane mi uvijek kao pijesak sitan.
Na netu ima milion informacija, ali jako oprečnih tako da ni sam ne mogu vise da skontam šta je ustvari pravilno.
Hvala unaprijed.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#13096 Re: Teretana

Post by TRANCE »

friskyoreo wrote:Kako uzimate Kreatin? Počeo sam sa tim supplementom, ali imam probavnih tegoba. Vjerovatno radim nesto pogrešno. Uzmem ga uglavnom pola sata prije treninga, dozu istresem u ca. 1dcl vode, malo promijesam I popijem. Ne mogu da ga otopim nikako, ostane mi uvijek kao pijesak sitan.
Na netu ima milion informacija, ali jako oprečnih tako da ni sam ne mogu vise da skontam šta je ustvari pravilno.
Hvala unaprijed.
5 grama kreatina dnevno staviš u toplu vodu i popiješ s glukozom i wheyom iza treninga. U dane kada ne treniraš piješ iza ručka na opisani način, samo bez glukoze i wheya. Toplu vodu preporučujem iz razloga da se lakše otopi :mrgreen:
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#13097 Re: Teretana

Post by Mustang1 »

Los kreatin, ili popij sa necim ili uzmi zvaku poslije pijenja, ili uzmi dozu istresi u usta i zalij vodom i progutaj sve. Jedino optimum nutrition zeleni creaetin se dobro muti jer je powder, ostali svi ostaju na dnu case
Leon16v
Posts: 5781
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13098 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Ja mjericu direktno, i zalijem vodom.

Kreatin je od myproteina, al uvijek kad nesto od njih naručivao, naručim kreatin, skupilo mi se oko 1.5 kg kreatina. :lol: :lol:
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#13099 Re: Teretana

Post by friskyoreo »

Hvala vam na odgovorima.
Imam ovaj kreatin.

https://www.amazon.de/gp/product/B0056I ... UTF8&psc=1

Probao sam da razmutim u toploj vodi i fakat se istopio. Ali i dalje imam probleme sa probavom. Moze li od proteina da se probava poremeti ili samo od kreatina.
I kakav je to sad fazon sa glukozom? :) Za to nikad nisam cuo, izgleda da nisam upratio te trendove. :)
Leon16v
Posts: 5781
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13100 Re: Teretana

Post by Leon16v »

friskyoreo wrote:Hvala vam na odgovorima.
Imam ovaj kreatin.

https://www.amazon.de/gp/product/B0056I ... UTF8&psc=1

Probao sam da razmutim u toploj vodi i fakat se istopio. Ali i dalje imam probleme sa probavom. Moze li od proteina da se probava poremeti ili samo od kreatina.
I kakav je to sad fazon sa glukozom? :) Za to nikad nisam cuo, izgleda da nisam upratio te trendove. :)
Kreatin ko kreatin, bitno je da je monohidrat. Možeš imati problema i zbog proteina, pogotovo ako si osjetljiv na laktozu, osim ako ne piješ izolat

A glukoza, nakon treninga, diže inzulin i puni glikogen, koji si potrošio na treningu iz mišića
Post Reply