Teretana

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#12826 Re: Teretana

Post by omar little »

myfitnesspal i fitbit for me :D

edit: inace, fitbiti su najvece chajna mejd smece sa odronom od customer service.
Last edited by omar little on 17/09/2018 22:39, edited 1 time in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72879
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#12827 Re: Teretana

Post by Velkoski »

daj nam slike stomaka
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#12828 Re: Teretana

Post by Concord »

pizarro wrote:u cemu je problem sa sojom?
Mnoga istrazivanja tvrde da povecava nivo estrogena i kortizola, neki spominju i losu apsorpciju. Jednostavno nije vrijedno rizika dok se definitivno ne utvrdi istina.
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#12829 Re: Teretana

Post by pizarro »

Concord wrote:
pizarro wrote:u cemu je problem sa sojom?
Mnoga istrazivanja tvrde da povecava nivo estrogena i kortizola, neki spominju i losu apsorpciju. Jednostavno nije vrijedno rizika dok se definitivno ne utvrdi istina.
citao sam i ja takve stvari, ali opet kad vidis koliko se soja po aziji konzumira a ljudi pravo zdravi, onda malo zbunjuju takve tvrdnje.
ja ponekad tofu jedem, moze se sa zacinima pravo fino pripremiti :D
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#12830 Re: Teretana

Post by Warashii »

pizarro wrote: citao sam i ja takve stvari, ali opet kad vidis koliko se soja po aziji konzumira a ljudi pravo zdravi, onda malo zbunjuju takve tvrdnje.
ja ponekad tofu jedem, moze se sa zacinima pravo fino pripremiti :D
Navodno nije problematicna "nature" soja nego ova na "steroidima" :mrgreen:
Pusenje uzrokuje rak a koliko pusaca doživi duboku starost i umre od neke trece bolesti.
Ista stvar je o sa ovim.
Moje vidjenje :roll:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#12831 Re: Teretana

Post by SmokingMan »

pizarro wrote:u cemu je problem sa sojom?
https://www.huffingtonpost.com/dr-merco ... 22466.html
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#12832 Re: Teretana

Post by omar little »

huffpost je bejsikli new england journal of medicine :D
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#12833 Re: Teretana

Post by sabanss »

pizarro wrote: citao sam i ja takve stvari, ali opet kad vidis koliko se soja po aziji konzumira a ljudi pravo zdravi, onda malo zbunjuju takve tvrdnje.
ja ponekad tofu jedem, moze se sa zacinima pravo fino pripremiti :D
Možda su zdravi ali su visoki metar i žilet i tanki sa mišićnom masom, dakle za ovu temu nula bodova :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#12834 Re: Teretana

Post by SmokingMan »

Treba izbjegavati onu trampovu Soju koju nam hoće da uvali zajedno sa aluminijem. :D

Ima li se gdje ovo nabavit kod nas,treba mi za trčanja,da se vratim u formu.

https://www.iherb.com/pr/21st-Century-R ... 54-g/70725
User avatar
xoklix
Posts: 2423
Joined: 16/01/2018 16:07

#12835 Re: Teretana

Post by xoklix »

Uh... Uzeh endo rush od BSNa.
Dobar pravo, nisam osjetio sekunde boli u mišićima :mrgreen:
Uzimat ću ga samo u jutarnjim/prijepodnevnim treninzima, ne meReš zaspat' ako ga fikneš poslijepodne.
200mg kofeina jebe stvar,a ja od kafe ne mogu sovit taman u rudniku vazdan kop'o.
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#12836 Re: Teretana

Post by Concord »

Eh da je meni ta osjetljivost na kofein, ja popijem kafu i zaspim :zoka:
200mg mi je default doza, tek iznad toga racunam.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#12837 Re: Teretana

Post by Raigor Stonehoof »

Concord wrote:Eh da je meni ta osjetljivost na kofein, ja popijem kafu i zaspim :zoka:
200mg mi je default doza, tek iznad toga racunam.
Nemoj unosit nista sa kofeinom mjesec dana, pa ces vidjet frke iza toga :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#12838 Re: Teretana

Post by Ramzess Veliki »

DanteX wrote:Interesuje me mišljenje korisnika za organski protein (od graška, riže i slično). Želim promijeniti malo, godinama koristim razne whey proteine. S obzirom da se većina moje ishrane sastoji od mliječnih proizvoda želim smanjiti njihov unos tj. ostati samo na mladom siru i čaša-dvije jogurta dnevno.

Jedino šta znam jeste da se biljni protein sporije apsorbuje (ako je to istina).

Koji organski protein kupiti? Za sada eto na prvom mjestu mi je protein od graška.
Vegeterijanac?
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#12839 Re: Teretana

Post by DanteX »

Ramzess Veliki wrote:
DanteX wrote:Interesuje me mišljenje korisnika za organski protein (od graška, riže i slično). Želim promijeniti malo, godinama koristim razne whey proteine. S obzirom da se većina moje ishrane sastoji od mliječnih proizvoda želim smanjiti njihov unos tj. ostati samo na mladom siru i čaša-dvije jogurta dnevno.

Jedino šta znam jeste da se biljni protein sporije apsorbuje (ako je to istina).

Koji organski protein kupiti? Za sada eto na prvom mjestu mi je protein od graška.
Vegeterijanac?

Nisam, samo bih želio smanjiti unos mliječnih proizvoda (najviše na jogurtu i mlijeku), a whey je nusprodukt sirutke.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#12840 Re: Teretana

Post by channel10 »

Zbog čega? Imaš problema sa probavom ili?

Edit: vidim gore u postu da.nemas problema sa mliječnim proizvodima.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#12841 Re: Teretana

Post by Ramzess Veliki »

DanteX wrote:
Ramzess Veliki wrote:
DanteX wrote:Interesuje me mišljenje korisnika za organski protein (od graška, riže i slično). Želim promijeniti malo, godinama koristim razne whey proteine. S obzirom da se većina moje ishrane sastoji od mliječnih proizvoda želim smanjiti njihov unos tj. ostati samo na mladom siru i čaša-dvije jogurta dnevno.

Jedino šta znam jeste da se biljni protein sporije apsorbuje (ako je to istina).

Koji organski protein kupiti? Za sada eto na prvom mjestu mi je protein od graška.
Vegeterijanac?

Nisam, samo bih želio smanjiti unos mliječnih proizvoda (najviše na jogurtu i mlijeku), a whey je nusprodukt sirutke.
Sad ce sezona, navali na masnu pecenicu. Hljeba i suhog mesa, ono najmanje pola bijelo a ostalo crveno meso, da vidis kako dodje snaga i rastu misici. :thumbup:
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#12842 Re: Teretana

Post by Concord »

Raigor Stonehoof wrote: Nemoj unosit nista sa kofeinom mjesec dana, pa ces vidjet frke iza toga :)
Znam za to da tijelo vremenom razvija toleranciju na kofein (treba sve veca doza za isti efekt), medjutim isto tako znam da kad sam tek poceo piti kafu da me nije puno pogadjalo, jednostavno takav organizam, low responder. Sa druge strane imam jarana koji popije jedan espresso i ne spava citavu noc.
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#12843 Re: Teretana

Post by jajara »

Concord wrote:
Raigor Stonehoof wrote: Nemoj unosit nista sa kofeinom mjesec dana, pa ces vidjet frke iza toga :)
Znam za to da tijelo vremenom razvija toleranciju na kofein (treba sve veca doza za isti efekt), medjutim isto tako znam da kad sam tek poceo piti kafu da me nije puno pogadjalo, jednostavno takav organizam, low responder. Sa druge strane imam jarana koji popije jedan espresso i ne spava citavu noc.
istina...ja mogu popit pola litre kave u 23:00 i za 20 minuta cu spavat ko zaklan
irconbih
Posts: 460
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#12844 Re: Teretana

Post by irconbih »

Pitanje, ustvari, preporuka, savjet. Htio bih se dovesti u formu (skinuti dobar visak kila), pa bih zamolio za savjet sta je najbolje po tom pitanju. Mijenjam postepeno ishranu po savjetu nutricioniste. Trcanje mi nije bas privlacno, biciklo onako, ni dizanje zeljeza bas ne bih. Htio bih nesto tipa aerobika za zene, gdje te ono trener forsira da se dobro preznojis. Sta bi iskusni preporucili? Hvala! :sax:
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#12845 Re: Teretana

Post by DanteX »

irconbih wrote:Pitanje, ustvari, preporuka, savjet. Htio bih se dovesti u formu (skinuti dobar visak kila), pa bih zamolio za savjet sta je najbolje po tom pitanju. Mijenjam postepeno ishranu po savjetu nutricioniste. Trcanje mi nije bas privlacno, biciklo onako, ni dizanje zeljeza bas ne bih. Htio bih nesto tipa aerobika za zene, gdje te ono trener forsira da se dobro preznojis. Sta bi iskusni preporucili? Hvala! :sax:
Vjerovao ili ne, ali teretana ti je najbolji način. Ako napraviš sebi tagav trening onda ti tijelo topi masne naslage i nekoliko sati nakon treninga. Koš kad to iskombiniraš sa pravilnom ishranom u roku od 6 mjeseci možeš skinuti do 20 kg.
irconbih
Posts: 460
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#12846 Re: Teretana

Post by irconbih »

DanteX wrote:Vjerovao ili ne, ali teretana ti je najbolji način. Ako napraviš sebi tagav trening onda ti tijelo topi masne naslage i nekoliko sati nakon treninga. Koš kad to iskombiniraš sa pravilnom ishranom u roku od 6 mjeseci možeš skinuti do 20 kg.
OK, a mogu li sastaviti sam takav trening trazeci po netu vjezbe i tehnike izvodjenja ili je bolje prepustiti to nekome kome se bavi time da mi to napravi? Ako je ovo drugo, kome, gdje?
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#12847 Re: Teretana

Post by dzipalo »

irconbih wrote:Pitanje, ustvari, preporuka, savjet. Htio bih se dovesti u formu (skinuti dobar visak kila), pa bih zamolio za savjet sta je najbolje po tom pitanju. Mijenjam postepeno ishranu po savjetu nutricioniste. Trcanje mi nije bas privlacno, biciklo onako, ni dizanje zeljeza bas ne bih. Htio bih nesto tipa aerobika za zene, gdje te ono trener forsira da se dobro preznojis. Sta bi iskusni preporucili? Hvala! :sax:
Crossfit odgovara upravo ovom opisu i mislim da je najbolji za ljude koji nisu navikli na teretanu, imas trenera i sve radis za njim. Ako si iz Sarajeva pogledaj ove https://www.facebook.com/pages/category ... 723106510/, tek su nedavno otvorili, probaj par treninga pa ces vidjeti da li je to to.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18322
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#12848 Re: Teretana

Post by GandalfSivi »

Poceo raditi Insanity, ulazim u trecu sedmicu, znaci ludilo. Na pocetku me je pravo lomilo, nisam znao gdje sam, ali kako sam usao u ritam, svaki dan je sve bolje i bolje. Danas radio Cardio Recovery part, i posto nije previse naporan, odem u teretanu poslije toga. Ne mogu da vjerujem u rezultate. Ono, teretana sega sala posalica nakon ovoga...
Leon16v
Posts: 5789
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#12849 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Narudžba sa myproteina
Prošli četvrtak naručeno, jučer stiglo na carinu :thumbup:
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#12850 Re: Teretana

Post by boshniak »

Leon16v wrote:Narudžba sa myproteina
Prošli četvrtak naručeno, jučer stiglo na carinu :thumbup:
Sad kad na carini ostane do iduceg cetvrtka :D
Post Reply