Teretana

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#10876 Re: Teretana

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 01/11/2017 08:00, edited 1 time in total.
Leon16v
Posts: 5778
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10877 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Daryl Dixon wrote:pauzu sam dobru napravio kontam se opet aktivirati..

sta preporucujete avalon ili fitness universe.. vidim 2h besplatnog parkinga nude, gdje je bolji izbor sprava? gdje je veca guzva? tnx
Ja otisao sa kolegom u avalon, eto kao probni trening, i malo jace bacili bučice na pod, htjeli da nas istjeraju, nekako mi je avalon kao neka fensi teretana, za Universe ne znam.

Trenirao sam u 300 jedno vrijeme, e tu mi je ono taman i vraticu se tamo vjerovatno

Treniram sad kod jednog prijatelja, on napravio teretanicu za svoju dusu i tu šibamo :D
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#10878 Re: Teretana

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 01/11/2017 08:00, edited 1 time in total.
Leon16v
Posts: 5778
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10879 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Daryl Dixon wrote:
Leon16v wrote:
Daryl Dixon wrote:pauzu sam dobru napravio kontam se opet aktivirati..

sta preporucujete avalon ili fitness universe.. vidim 2h besplatnog parkinga nude, gdje je bolji izbor sprava? gdje je veca guzva? tnx
Ja otisao sa kolegom u avalon, eto kao probni trening, i malo jace bacili bučice na pod, htjeli da nas istjeraju, nekako mi je avalon kao neka fensi teretana, za Universe ne znam.

Trenirao sam u 300 jedno vrijeme, e tu mi je ono taman i vraticu se tamo vjerovatno

Treniram sad kod jednog prijatelja, on napravio teretanicu za svoju dusu i tu šibamo :D
avalon vise fenseraj ala fuad backovic deen.. 300 izgleda fino, vidjet cu jos :thumbup:
Cuo sam da su i svlacionice u 300 renovirali, i prosirili prostor, sad na 2 sprata, odeš baciš jedan probni trening, besplatno.
Bambino Blu
Posts: 2043
Joined: 24/07/2014 15:38

#10880 Re: Teretana

Post by Bambino Blu »

Kucna teretana beton samo da nadjete dobrog trening partnera jer ce vam nakon nekog vremena postati monotono.
Ja sam sebi kuci napravio i mogu reci najbolji potez koji sam uradio. Vrate se te pare ulozene kroz blizinu treninga merak kad ti se trenira da odes, da vristis bacas tegove radis sta hoces i kako hoces. U svom na svom.


Nego ja imam jedan problem ja ramena ne mogu nikako pogoditi ( prednje rame je ok) al srednje i zadnje nikako. Pogotovo srednje rame. Sta god radio kako god sa malim velikim kilazama jednostavno ne osjecam ih nikako.

Vjezbe koje radim zavise od raspolozenje i plana za taj dan al uglavnom se svode na militari ( sa sipkom ispred iz glave, sa bucicama), nekad arnolog potisak, sve vrste letenje naprijed nazad, u pretklonu ma nema sta nisam jednostavno ne ide. Samo prednje rame uspijem upaliti i tjt.

Donedavno sam imao problem sa ledjima isto tako da ih pogodim al kako sam uzo gurtne taj se problem rijesio jer se sad fakat fino mogu koncetrisati ledjima da vucem i sad ih vec gadjam bez problema.
Leon16v
Posts: 5778
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10881 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Bambino Blu wrote:Kucna teretana beton samo da nadjete dobrog trening partnera jer ce vam nakon nekog vremena postati monotono.
Ja sam sebi kuci napravio i mogu reci najbolji potez koji sam uradio. Vrate se te pare ulozene kroz blizinu treninga merak kad ti se trenira da odes, da vristis bacas tegove radis sta hoces i kako hoces. U svom na svom.


Nego ja imam jedan problem ja ramena ne mogu nikako pogoditi ( prednje rame je ok) al srednje i zadnje nikako. Pogotovo srednje rame. Sta god radio kako god sa malim velikim kilazama jednostavno ne osjecam ih nikako.

Vjezbe koje radim zavise od raspolozenje i plana za taj dan al uglavnom se svode na militari ( sa sipkom ispred iz glave, sa bucicama), nekad arnolog potisak, sve vrste letenje naprijed nazad, u pretklonu ma nema sta nisam jednostavno ne ide. Samo prednje rame uspijem upaliti i tjt.

Donedavno sam imao problem sa ledjima isto tako da ih pogodim al kako sam uzo gurtne taj se problem rijesio jer se sad fakat fino mogu koncetrisati ledjima da vucem i sad ih vec gadjam bez problema.
Kvest
Posts: 477
Joined: 15/05/2013 18:49

#10882 Re: Teretana

Post by Kvest »

Smeta li mršanju uzimanje wheya?Na netu je mnogo različitih mišljenja,pa sam u dilemi dali uzeti ili ne?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66031
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10883 Re: Teretana

Post by _BataZiv_0809 »

Koliko se krecu cijene clanarina?
Leon16v
Posts: 5778
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10884 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Kvest wrote:Smeta li mršanju uzimanje wheya?Na netu je mnogo različitih mišljenja,pa sam u dilemi dali uzeti ili ne?
Ne smeta, sve dok si u kalorijskom deficitu
Leon16v
Posts: 5778
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10885 Re: Teretana

Post by Leon16v »

_BataZiv_0809 wrote:Koliko se krecu cijene clanarina?
40-60, zavisi gdje
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66031
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10886 Re: Teretana

Post by _BataZiv_0809 »

Leon16v wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Koliko se krecu cijene clanarina?
40-60, zavisi gdje
Ona u Marka Marulica, Univerzum tako nekako ?
Leon16v
Posts: 5778
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10887 Re: Teretana

Post by Leon16v »

_BataZiv_0809 wrote:
Leon16v wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Koliko se krecu cijene clanarina?
40-60, zavisi gdje
Ona u Marka Marulica, Univerzum tako nekako ?
http://www.fitnessuniverse.ba/cjenovnik/
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66031
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10888 Re: Teretana

Post by _BataZiv_0809 »

Nije to ta burazengija :roll:
Leon16v
Posts: 5778
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10889 Re: Teretana

Post by Leon16v »

_BataZiv_0809 wrote:
Nije to ta burazengija :roll:
Da nije onda ona gdje je bio bivši Interex, u blizini Konzuma Ložionicka, samo se ne mogu sjetit kako se zove
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66031
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10890 Re: Teretana

Post by _BataZiv_0809 »

Leon16v wrote: Da nije onda ona gdje je bio bivši Interex, u blizini Konzuma Ložionicka, samo se ne mogu sjetit kako se zove
Nije, ova je u zgradi Uniprometa.

Ali dobro znaci oko 60tak maraka mjesecno se krecu cijene i vjerovatno bih morao doplatiti da mi se napravi program za ono sto ja zelim postici? Je li to tako hoda?
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#10891 Re: Teretana

Post by MOSALJOZE »

_BataZiv_0809 wrote: Nije, ova je u zgradi Uniprometa.

Ali dobro znaci oko 60tak maraka mjesecno se krecu cijene i vjerovatno bih morao doplatiti da mi se napravi program za ono sto ja zelim postici? Je li to tako hoda?
Ne daj više od 50 km :mrgreen:
Što se tiče programa vjerovatno bi trebao sjesti sa nekim da ti napiše šta i kako,zavisi šta želiš u teretani.Ako si imao neke povrede,ili imaš neku bol u bilo kojem dijelu tijela moraš naglasiti.U suštini vježbe za prsa,ramena,biceps,triceps,trapez su prilično jednostavne .tj nakon nekih 10 odradjenih treninga uhodat ćeš se i samo guraj naprijed.Obrati pažnju na vježbe za ledja,jer ako jednom zezneš nikad to zarasti neće.
Imaš yt,imaš forum gledaš pomalo kako se radi i neće biti problema.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#10892 Re: Teretana

Post by channel10 »

Bambino Blu wrote:Kucna teretana beton samo da nadjete dobrog trening partnera jer ce vam nakon nekog vremena postati monotono.
Ja sam sebi kuci napravio i mogu reci najbolji potez koji sam uradio. Vrate se te pare ulozene kroz blizinu treninga merak kad ti se trenira da odes, da vristis bacas tegove radis sta hoces i kako hoces. U svom na svom.


Nego ja imam jedan problem ja ramena ne mogu nikako pogoditi ( prednje rame je ok) al srednje i zadnje nikako. Pogotovo srednje rame. Sta god radio kako god sa malim velikim kilazama jednostavno ne osjecam ih nikako.

Vjezbe koje radim zavise od raspolozenje i plana za taj dan al uglavnom se svode na militari ( sa sipkom ispred iz glave, sa bucicama), nekad arnolog potisak, sve vrste letenje naprijed nazad, u pretklonu ma nema sta nisam jednostavno ne ide. Samo prednje rame uspijem upaliti i tjt.

Donedavno sam imao problem sa ledjima isto tako da ih pogodim al kako sam uzo gurtne taj se problem rijesio jer se sad fakat fino mogu koncetrisati ledjima da vucem i sad ih vec gadjam bez problema.
Ja dok sam trenirao, za ramena sam samo radio potisak ispred i iza vrata i letenje. Jest da sam znao raditi podosta serija, ali se sve isplatilo. Prvo 4 serije iza vrata, 3-4 ispred i onda uzmem bucice i odradim tri serije letenja u pretklonu, tri u uspravnom polozaju i tri serije dizanja bucica ispred sebe do visine ramena (ne znam kako se vjezba zove). Zavrsim sa tri serije slijeganja ramenima i to je to.
Pokusaj malo smanjiti tezine, ali ne previse nego da mozes normalno sa najvecom tezinom dici minimalno 5 puta, a sa manjim tezinama do 10 puta. Ja sam tako radio, pa pokusaj.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66031
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10893 Re: Teretana

Post by _BataZiv_0809 »

MOSALJOZE wrote: Ne daj više od 50 km :mrgreen:
Što se tiče programa vjerovatno bi trebao sjesti sa nekim da ti napiše šta i kako,zavisi šta želiš u teretani.Ako si imao neke povrede,ili imaš neku bol u bilo kojem dijelu tijela moraš naglasiti.U suštini vježbe za prsa,ramena,biceps,triceps,trapez su prilično jednostavne .tj nakon nekih 10 odradjenih treninga uhodat ćeš se i samo guraj naprijed.Obrati pažnju na vježbe za ledja,jer ako jednom zezneš nikad to zarasti neće.
Imaš yt,imaš forum gledaš pomalo kako se radi i neće biti problema.
Pa to je otprilike to...nemam nekih posebnih zahtjeva, prilicno sam u formi, samo bih malo ledja morao popeglati i pojacati ramena i ruke :-?
Bambino Blu
Posts: 2043
Joined: 24/07/2014 15:38

#10894 Re: Teretana

Post by Bambino Blu »

Ma smanjim ja tezinu radim i po 15-20 ponavljanja al nista....
Leon16v
Posts: 5778
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10895 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Bambino Blu wrote:Ma smanjim ja tezinu radim i po 15-20 ponavljanja al nista....
Radi rame sa prsima, radi ramena posebno, meni makar to dobro radi
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72782
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10896 Re: Teretana

Post by Velkoski »

U Sarajevu postoji Progym, sve ostalo su teretanice :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#10897 Re: Teretana

Post by channel10 »

Bambino Blu wrote:Ma smanjim ja tezinu radim i po 15-20 ponavljanja al nista....
Za mene lično je to puno ponavljanja. Ponekad uradim neku vježbu sa 12 ponavljanja,ali većinom je to izmedju 6 i 10. Pokušaj korigovati kilazu i sto Leon kaže, radi samo ramena taj dan i dobro se koncentriši da osjetiš da ih radiš.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#10898 Re: Teretana

Post by skafiskafsnjak »

Ljudi, dobrodosli su savjeti .

Na koji nacin smrsati uz teretanu ? Ne ocekujem instant rezultate, to mi je jasno da ne moze jer sam nekad bio u ovom "poslu" .
Ishrana je obavezna tj njena promjena. Ali me interesuje teretana . Vlada misljenje da se radi manje kila vise ponavljanja ... ili to nema veze ?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72782
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10899 Re: Teretana

Post by Velkoski »

low uh ishrana + puno kardija, sve ostalo je ubleha :mrgreen:

a što se tiče tegova, na ishrani s malo kalorija i ne moš dizati neke velike kilaže, tako da je taj dio nebitan, bar meni
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#10900 Re: Teretana

Post by skafiskafsnjak »

MAh sto se tice promjene ishrane i cardia, na tom polju sam ok i znam ... al ide zima i lose vrijeme, a vala nemam ni gdje trcati .
Zar se ne mogu iskombinovati vjezbe s tegovima uz povremeno trcanje na traci ?
Post Reply