Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

preludezalude
Posts: 5737
Joined: 07/03/2012 00:09

#3201 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by preludezalude »

Ima tema Terenci gdje se moze pronaci dosta dobrih informacija. Sto se tice postavljaca ove teme... nisam siguran da 5008 ima sa 4x4. Sto se tice Jeep-a ... ljepsa opcija je Compas.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#3202 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by MehmedPasaMoric »

Samo i jedino Japanac, kakvi crni Pezoi i Dusteri, jel ja haluciniram ili to neko ozbiljno predlaze :shock: Kupi Land Cruisera godista koje ti se uklapa u taj budzet i do kraja zivota neces imati potrebu da kupis nekog drugog terenca
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3763
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#3203 Re: Terenci i mehanika

Post by anex »

Eto spojene su teme, pa izvolite...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11138
Joined: 10/03/2022 22:16

#3204 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by ZoomZoomKiwi »

Zahvaljujem :kakoste:
User avatar
mk ultra
Posts: 19712
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3205 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by mk ultra »

LC nisu kola koja bih otisao na put 400km
Nije ni duster iskreno, ni ove slicne sklopocije za bezobrazne cifre

Zato kazem ganjaj touarega, ml-a, xc60
Dovoljne su ti terenske sposobnosti, pogotovo touareg
Jbt kratku brzinu imaju neces po sumama na off road
User avatar
Didier
Posts: 2228
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#3206 Re: Terenci

Post by Didier »

EFD22 wrote: 04/12/2023 09:44 Renegade je manji od 5008 ali mnogo sposobniji.
A za šta je sposobniji? Da skače po planinama ili da vozi do grčkog mora? Kontam da uzmem oba, zasad mi se najviše sviđaju, jer treba mi i udobno auto sa sedam sjedišta, ali i terenac.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11138
Joined: 10/03/2022 22:16

#3207 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by ZoomZoomKiwi »

5008 uopće nema u ponudi sa AWD pogonom.


Renegade u 4x4 ima jako dobar pogon i još bolju elektroniku i programe rada.

Utoliko je sposobniji, plus još što je lakši.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13710
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#3208 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by Evolution_IV »

MehmedPasaMoric wrote: 04/12/2023 18:27 Samo i jedino Japanac, kakvi crni Pezoi i Dusteri, jel ja haluciniram ili to neko ozbiljno predlaze :shock: Kupi Land Cruisera godista koje ti se uklapa u taj budzet i do kraja zivota neces imati potrebu da kupis nekog drugog terenca
zdrav razum :thumbup:
preludezalude
Posts: 5737
Joined: 07/03/2012 00:09

#3209 Re: Terenci

Post by preludezalude »

Didier wrote: 04/12/2023 19:20
EFD22 wrote: 04/12/2023 09:44 Renegade je manji od 5008 ali mnogo sposobniji.
A za šta je sposobniji? Da skače po planinama ili da vozi do grčkog mora? Kontam da uzmem oba, zasad mi se najviše sviđaju, jer treba mi i udobno auto sa sedam sjedišta, ali i terenac.
Sad si uveo jos jednu stavku a to je 7 sjedista. Nije los 5008 ali veze nema sa terencem. A Renegade je mnogo manje auto od 5008.
Tesko ces uklopiti se u tu cifru sa dva auta.
Peryton_
Posts: 1035
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#3210 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by Peryton_ »

Ima lijepa Kuga na Piku, 36 milja, manje od 100k, 2019,2.0tdci,4x4
Moze do mora a ostane ti para za polovan 5008
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#3211 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by MehmedPasaMoric »

mk ultra wrote: 04/12/2023 19:03 LC nisu kola koja bih otisao na put 400km
Nije ni duster iskreno, ni ove slicne sklopocije za bezobrazne cifre

Zato kazem ganjaj touarega, ml-a, xc60
Dovoljne su ti terenske sposobnosti, pogotovo touareg
Jbt kratku brzinu imaju neces po sumama na off road
Zasto nisu? Ljudi bukvalno obidju planetu uzduz i poprijeko sa njima
User avatar
basicm
Posts: 10596
Joined: 16/01/2012 21:38

#3212 Re: Terenci

Post by basicm »

Didier wrote: 04/12/2023 10:31
EFD22 wrote: 04/12/2023 10:27 Zašto ne Dustera, ima dobar pogon i dobar je auto.
Imam predrasudu, đe ću kupiti rumunski auto...

Imaš li lična iskustva?
Za terena bi sorento mogao biti dobar. To drugo po zelji.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#3213 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by MehmedPasaMoric »

Dacia Duster je najneudobniji automobil u koji sam ja u zivotu sjeo, a sjedio sam i u Ficama, Yugama, Golfovima 1, 2 i mnogim drugim simbolima neudobonosti. Meni prosto nije jasno kako jedan automobil moze biti tako neudoban, kao da ni nema opruge, znaci osjecaj kao da je neko zavario komad zeljeza izmedju dva tocka i na to stavio dasku i sad ti sjedis na toj daski :? O kvalitetu materijala da ni ne pricam, sjedista nisu od skaja-imitacije koze, nego od nekakve plastike-imitacije skaja, koji vjerovatno nabavljaju po cijeni od 2 dolara za 50 kvadratnih metara. Unutra je nekakav ekran sa rezolucijom smartphone-a starog 15 godina. Neka se niko ne naljuti, ja volim automobile i nije mi drago kada neki moram tako omalovaziti, ali ko da vise od 2000 maraka za ono, za mene nije normalan
kuli1961
Posts: 2476
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#3214 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by kuli1961 »

MehmedPasaMoric wrote: 04/12/2023 23:13 Dacia Duster je najneudobniji automobil u koji sam ja u zivotu sjeo, a sjedio sam i u Ficama, Yugama, Golfovima 1, 2 i mnogim drugim simbolima neudobonosti. Meni prosto nije jasno kako jedan automobil moze biti tako neudoban, kao da ni nema opruge, znaci osjecaj kao da je neko zavario komad zeljeza izmedju dva tocka i na to stavio dasku i sad ti sjedis na toj daski :? O kvalitetu materijala da ni ne pricam, sjedista nisu od skaja-imitacije koze, nego od nekakve plastike-imitacije skaja, koji vjerovatno nabavljaju po cijeni od 2 dolara za 50 kvadratnih metara. Unutra je nekakav ekran sa rezolucijom smartphone-a starog 15 godina. Neka se niko ne naljuti, ja volim automobile i nije mi drago kada neki moram tako omalovaziti, ali ko da vise od 2000 maraka za ono, za mene nije normalan
Bravo JA kad sam nenormalan! dadoh više od 2 K zelembaća..i ne žalim.
Zaista nemam pojma o kakvom skaju govoris, u mom Dusteru je tekstil. Ja inace striktno odbijam kožu u autu.
Sve je to subjektivno...
Ne zaboravi- koliko para, toliko i muzike
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11138
Joined: 10/03/2022 22:16

#3215 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by ZoomZoomKiwi »

Meni je Duster čak udobniji od sve i jednog Golfa V i bilo koje Octavie u kojima sam se ikad u životu vozio, a vozio sam se u bruku njih, od Trendline, preko Highline, Goal, Team i ostalih kuraca pa sve do GTI.

Ali eto, neko čim vidi da to nije švapsko govno, odmah postane princeza na zrnu graška.
User avatar
drug_profi
Posts: 50890
Joined: 16/07/2012 16:00

#3216 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by drug_profi »

Nisu svi Dusteri isti.
zigson
Posts: 3185
Joined: 04/04/2015 22:17

#3217 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by zigson »

Jebo majku lik napise recenziju iz licnog iskustva vi serete po njemu jer je napisao da je je usrana dacia losa.
Kakvi ste vi sektasi
kuli1961
Posts: 2476
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#3218 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by kuli1961 »

zigson wrote: 04/12/2023 23:44 Jebo majku lik napise recenziju iz licnog iskustva vi serete po njemu jer je napisao da je je usrana dacia losa.
Kakvi ste vi sektasi
Ako si mislio na post Mehemeda..., pa i nasi postovi se temelje na licnom iskustvu.
Tebi je Dacia usrana, meni nije, onaima i dobirh i losih strana, kaoi vecina auta. A svjestan sam da se za tu kolicinu para ne moze dobiti "premiJum"
EDIT: neka pise sta god ko hoce, samo nije u redu ljude koji imaju taj auto nazvati nenormalnim ako su za njega dali vise para nego sto taj clan napisa...
citroen xm
Posts: 18379
Joined: 17/04/2012 22:57

#3219 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by citroen xm »

Ovi što bi kupili LC-a za svaki dan, vjerovatno nikada nisu sjeli u jedan LC, a ne provozali se malo duže. Vozio sam se često u jednom LC relativno mladog godišta sa ful opremom i automatskim mjenjačem. Ok, poštujem da je auto legenda i dobar terenac i tu sva priča oko udobnosti prestaje. Sve na njemu što je luksuzno izgleda na prvi pogled jeftino. Motor u kombinaciji sa tim automatikom, pa otprilike nisam sjeo u novije auto tako bučno i tromo. Velik, ogroman, za grada totalno nezgrapan, za dužih asfaltnih puteva neudoban....


Dobar je na terenu i pouzdan je. Tu sva priča počinje i završava. Ono je jednostavno radno vozilo i kao takvo ga treba posmatrati. Uz to, modeli iz tih novijih godina su ružni ko smrt.
User avatar
Didier
Posts: 2228
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#3220 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by Didier »

Ima li iko lična iskustva s Jeepom?
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#3221 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by MehmedPasaMoric »

kuli1961 wrote: 04/12/2023 23:18
MehmedPasaMoric wrote: 04/12/2023 23:13 Dacia Duster je najneudobniji automobil u koji sam ja u zivotu sjeo, a sjedio sam i u Ficama, Yugama, Golfovima 1, 2 i mnogim drugim simbolima neudobonosti. Meni prosto nije jasno kako jedan automobil moze biti tako neudoban, kao da ni nema opruge, znaci osjecaj kao da je neko zavario komad zeljeza izmedju dva tocka i na to stavio dasku i sad ti sjedis na toj daski :? O kvalitetu materijala da ni ne pricam, sjedista nisu od skaja-imitacije koze, nego od nekakve plastike-imitacije skaja, koji vjerovatno nabavljaju po cijeni od 2 dolara za 50 kvadratnih metara. Unutra je nekakav ekran sa rezolucijom smartphone-a starog 15 godina. Neka se niko ne naljuti, ja volim automobile i nije mi drago kada neki moram tako omalovaziti, ali ko da vise od 2000 maraka za ono, za mene nije normalan
Bravo JA kad sam nenormalan! dadoh više od 2 K zelembaća..i ne žalim.
Zaista nemam pojma o kakvom skaju govoris, u mom Dusteru je tekstil. Ja inace striktno odbijam kožu u autu.
Sve je to subjektivno...
Ne zaboravi- koliko para, toliko i muzike
Druze meni ni u dzep ni iz dzepa, da bog da Dacia prodala milijardu automobila i postala lider auto industrije, ali ne mozes me ubijediti da ima ista subjektivno kad sjednem u 100 razlicitih sjedista u zivotu i onda za 101 sjediste u koje sam sjeo zakljucim da je najneudobnije i napravljeno od najgoreg materijala u poredjenju sa ostalih 100. Ja takav skaj u zivotu nisam vidio, shvati da su one najjeftinije cipele sa buvljaka za koje treba gas maska kad ih skines, kvalitetnije od tog materijala. Tvoja platnena sjedista ne znam kakva su i ne mogu komentarisati, mada je tapaciranost vjerovatno ista (katastrofalna) a samo vanjski dio drugaciji. Ja sam najveci hejter VAG grupacije na ovom forumu a i sire, ali i dalje tvrdim da je Golf 2 udobniji od Dacije Duster, i da ima kvalitetnije materijale u unutrasnjosti iako je 35 godina stariji od nje
User avatar
mk ultra
Posts: 19712
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3222 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by mk ultra »

citroen xm wrote: 05/12/2023 00:02 Ovi što bi kupili LC-a za svaki dan, vjerovatno nikada nisu sjeli u jedan LC, a ne provozali se malo duže. Vozio sam se često u jednom LC relativno mladog godišta sa ful opremom i automatskim mjenjačem. Ok, poštujem da je auto legenda i dobar terenac i tu sva priča oko udobnosti prestaje. Sve na njemu što je luksuzno izgleda na prvi pogled jeftino. Motor u kombinaciji sa tim automatikom, pa otprilike nisam sjeo u novije auto tako bučno i tromo. Velik, ogroman, za grada totalno nezgrapan, za dužih asfaltnih puteva neudoban....


Dobar je na terenu i pouzdan je. Tu sva priča počinje i završava. Ono je jednostavno radno vozilo i kao takvo ga treba posmatrati. Uz to, modeli iz tih novijih godina su ružni ko smrt.
Pa o tome i govorim
Jesu to dobra kola ali kad bi dan noc vozio po sumi i pijesku arabije

Inace, za svaki dan, nikakav auto

Duster jeste ok, laksi je i moze se bez problema koristiti po gradu. Meni duster je podsjetnik na slomljena leđa, sjediste koje se ne moze podesiti vertikalno pa mi je klima/grijanje uvijek puhalo direktno u oci (od sofersajbe) itd itd... fina kola izaci ces na mesec, аli to nisu opet kola za duzi put jer slome covjeka. Jebote to. Mozda mozes kad ti je 20, pa te kurac boli. Meni sad ne pada na pamet.

Ispod xc60 ne bih pomisljao
User avatar
Rockefeller
Posts: 7377
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#3223 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by Rockefeller »

Gospoda :mrgreen:
artur morgan
Posts: 2882
Joined: 30/04/2020 19:47

#3224 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by artur morgan »

Godine :D
kuli1961
Posts: 2476
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#3225 Re: Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Post by kuli1961 »

MehmedPasaMoric wrote: 05/12/2023 00:31
kuli1961 wrote: 04/12/2023 23:18
MehmedPasaMoric wrote: 04/12/2023 23:13 Dacia Duster je najneudobniji automobil u koji sam ja u zivotu sjeo, a sjedio sam i u Ficama, Yugama, Golfovima 1, 2 i mnogim drugim simbolima neudobonosti. Meni prosto nije jasno kako jedan automobil moze biti tako neudoban, kao da ni nema opruge, znaci osjecaj kao da je neko zavario komad zeljeza izmedju dva tocka i na to stavio dasku i sad ti sjedis na toj daski :? O kvalitetu materijala da ni ne pricam, sjedista nisu od skaja-imitacije koze, nego od nekakve plastike-imitacije skaja, koji vjerovatno nabavljaju po cijeni od 2 dolara za 50 kvadratnih metara. Unutra je nekakav ekran sa rezolucijom smartphone-a starog 15 godina. Neka se niko ne naljuti, ja volim automobile i nije mi drago kada neki moram tako omalovaziti, ali ko da vise od 2000 maraka za ono, za mene nije normalan
Bravo JA kad sam nenormalan! dadoh više od 2 K zelembaća..i ne žalim.
Zaista nemam pojma o kakvom skaju govoris, u mom Dusteru je tekstil. Ja inace striktno odbijam kožu u autu.
Sve je to subjektivno...
Ne zaboravi- koliko para, toliko i muzike
Druze meni ni u dzep ni iz dzepa, da bog da Dacia prodala milijardu automobila i postala lider auto industrije, ali ne mozes me ubijediti da ima ista subjektivno kad sjednem u 100 razlicitih sjedista u zivotu i onda za 101 sjediste u koje sam sjeo zakljucim da je najneudobnije i napravljeno od najgoreg materijala u poredjenju sa ostalih 100. Ja takav skaj u zivotu nisam vidio, shvati da su one najjeftinije cipele sa buvljaka za koje treba gas maska kad ih skines, kvalitetnije od tog materijala. Tvoja platnena sjedista ne znam kakva su i ne mogu komentarisati, mada je tapaciranost vjerovatno ista (katastrofalna) a samo vanjski dio drugaciji. Ja sam najveci hejter VAG grupacije na ovom forumu a i sire, ali i dalje tvrdim da je Golf 2 udobniji od Dacije Duster, i da ima kvalitetnije materijale u unutrasnjosti iako je 35 godina stariji od nje
Ni meni nije ni iz džepa, ni u džep. Jednostavno, imamo drugačije mišljenje. U pogledu kvaliteta ili "kvaliteta" auta apsolutno mi ništa ne znači tvoje mišljenje, kao ni tebi moje, I nje mi zasmetao tvoj komentar /stav u pogledu ocjene tog auta.
Ali, smeta mi tvoj komentar o "nenormalnosti" onoga ko za to auto da, kako ti kazes vise od 2 tuazenke (vjerovatno figurativno "odrezana" cifra). Reagovao sam na taj dio komentara, jer sam se "našao" u tom dijelu komentara. Kako ne znas motive ni razloge kupovine tog auta za vise od " 2000", mislim da ozbiljnom covjeku ipak ne priliči da one koji postupa drugacije od tebe, smatras nenormalnim.
Toliko.
Post Reply